Skocz do zawartości
Nerwica.com

wydajność mózgu. koncentracja. tożsamość


des_

Rekomendowane odpowiedzi

Błądząc po forum, skacząc po literkach nie znalazłam tego czego szukam.

Nie umiem się skoncentrować.

Nie zapamiętuję tego co ważne.

Ciężko przychodzi mi wyartykułowanie i wykorzystanie zdobytej siłą wiedzy.

Trudno jest mi się odnaleźć w nowych sytuacjach i nie wiem czy mój mózg robi sobie taką labę czy wynika to z braku wzorców.

 

Raz po raz rzucam studia i prace na rzecz innych licząc, że właśnie tam się 'ogarnę'

i znowu niemoc. fizyczna i psychiczna.

 

często, prawie nieustannie towarzyszy mi stan otępienia, zniechęcenia i smutku.

rzadko się śmieję.

 

w wieku 12 lat zdiagnozowali u mnie depresję, dostałam bioxetin. zero poprawy.

teraz mam 24 i szukam w tabletkach sposobu na uporanie się ze swoim ospałym światem.

 

ostatnio zaczęłam przyjmować nootropil. 800-1600mg dziennie.

 

i nie jest tak, że czekam na cud. staram się żyć wśród ludzi, uprawiam amatorsko różne sporty, uczę się, czytam, biorę udział w kulturalnych wydarzeniach, czasami podkręcona procentami bawię się całą noc, a jednak stoję w miejscu

i mam się głupio.

myśli są nieklarowne. bzdurne. śmieciowe.

 

czy warto spróbować concerto? jakiś inny metylofenidat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze, chyba trafiałam na takich którzy niespecjalnie o to dbali. sama sobie wydedukowałam, że trzeba to jakoś gimnastykować; żongluję, bawię się z matematyką, walczę z językami obcymi, robię sobie różne wyzwania, ale to ciągle za mało. tak jakby w wielu sytuacjach nie myślę, nie potrafię odpowiednio przetworzyć faktów co jest bardzo deprymujące.. stąd desperacka chęć związania się z jakimś środkiem, który pobudzi drewniane ciało i umysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama sobie wydedukowałam, że trzeba to jakoś gimnastykować; żongluję, bawię się z matematyką, walczę z językami obcymi, robię sobie różne wyzwania, ale to ciągle za mało.

Czyli wszystko, co zalecane w takich przypadkach. :P

 

Słowo klucz: nootropy. Dużo o tym na forum. Ale na cuda nie licz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

des_, nadal masz depresję?

depresja wiadomo pogarsza prace mozgu itp ale tez podsyca przekonanie o swoim pogorszeniu intelektu...

 

w sensie co mowili Ci lekarze? np neurolog?

rozumiem ze dopatrujesz przyczyn tych problemow w fizykalnej czesci siebie... w koncu wczesna ta depresja...

ale pyt na ile to natrectwa ( bo to brzmi tak nerwicowo chyba) na ile rzeczywiscie jakies jazdy z hipokampem itp... itd. na ile masz lek przed czyms tam czyms tam przez co sie nie skupiasz bo uciekasz od ,,tu i tera" a glupie mysli masz jak kazdy czlowiek tylko oceniasz to krytyczniej..?

 

wiec pyt czy probowales neurologa i/lub psychoterapeute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

des_ Mi akurat pomógł czas, gdy ograniczyłam imprezy, alkohol i spotkania towarzyskie. Może u Ciebie taki okres skupienia, wyciszenia i organizacja czasu też by pomogły? Każdy jest inny i każdemu pomoże co innego w walce z depresją. Było cokolwiek podczas Twoich prób poprawienia sobie nastroju, co rzeczywiście podziałało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×