Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Piotr35

Zespół Barlowa/lęk paniczny-szukam przyjaciłki z Krakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam przyjaciółki/dziewczyny z podobną chorobą -zespół barlowa/lęk paniczny

(zespół wypadania zastawki dwudzielnej ) z Krakowa lub okolic.

brunet, 35 lat, wykształcenie wyż.

Proszę o kontakt na priv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak duży wpływ na Twoje życie ma zespół Barlowa? Też mam ten zespół i mam/miałem różne nieprzyjemności, ale żeby mi to jakoś bardzo przeszkadzało to nie mogę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli nie występuje dysautonomia czyli zaburzenia układu wegetatywnego to faktycznie nie są wielkie objawy a często przebiega bezobjawowo.

Jeśli natomiast układ współczulny (wzbudzenia) dominuje nad przywspółczulnym ( hamowania) to objawy mogą być dość przykre.

może się to objawiać np.nieadekwatną tachykardią zatokową ( czyli serce pracuje nieadekwatnie mocno i szybko , za szybko do wysiłku), szybkie męczenie się , zawroty głowy, cały katalog objawów możesz tu zobaczyć http://www.mitralvalveprolapse.com/symptoms.html

co to jest dysautonomia i jakie objawy daje tu http://www.mitralvalveprolapse.com/whatisdysautonomia.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info i linki. U mnie diagnozę postawiono jakoś zaraz po urodzeniu i specjalnie się tym nie interesowałem, do pełnoletności raz na pół roku miałem robione EKG+konsultacja, a raz na rok USG+konsultacja (tego nienawidziłem, nazywałem to, że "będą mi jeździć" - sprawiało uczucie bolesnego łaskotania nie do wytrzymania). Faktycznie miałem trochę problemów z sercem przy wysiłku, ale z drugiej strony uprawiałem niewyczynowo sport czy pracowałem bardzo ciężko fizycznie i jakoś się to toczyło. Bardziej serce o sobie dawało znać przy zdenerwowaniu, ale nie wiem, czy to Barlow czy psychika. Do dzisiaj czasem nie mogę normalnie oddychać, bo jedynie spłycony oddech nie powoduje kłucia w sercu, czasem serce mnie tak dziwnie "łaskocze" czy wręcz ciąży. Na to forum trafiłem chyba nawet przez to, że po pojawieniu się depresji i po dojściu jako takim do siebie (i dojściu do sieci też ;)) zacząłem szukać przyczyn tego stanu rzeczy, oczywiście wspominając o wszystkim psychiatrze, byłem u kardiologa, ale albo bagatelizowali sprawę, albo wtierdzili, że to bez związku, więc odpusciłem tę drogę mając na karku zmagania z zaburzeniami osobowości, które wyszły przy okazji depresji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi