Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że w wątku udzielają się przede wszystkim domorośli lekarze, farmaceuci i naukowcy.

 

Brintelix przyjmuje od paru miesięcy, wcześniej cital, przed nim depralin, a na początku brałem paroksetyne. Na Brintelixie czuję się najlepiej i mam na nim najmniej skutków ubocznych.

Myśle, że to jest kwestia indywidualna i wiele rzeczy się na to składa.

 

Polecam nie sugerować się tym co ludzie tutaj wypisują tylko poszukać dobrego psychiatrę i z nim konsultować leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś powie jak odstawiał brintellix? 10 mg na pół kroić?

Ja odstawiłem cold turkey, z dnia na dzień po prostu przestałem brać po mniej więcej roku przyjmowania. Żadnych skutków nie odczułem. Też przyjmowałem 10 mg.

PS Dla mnie to taki lightowy lek. Żadnych skutków ubocznych nie miałem, a już na pewno nie spadku lbido. Żadnego "boostu serotoniny" też nie. Stopniowa poprawa nastroju, powrót zdolności do cieszenia się pierdołami. Niby niewiele, ale jednak dużo mi to dało.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah Mblebleble ten lek nie jest dobry na oduzależnienie od ćpania bo to jest twoim głównym problemem. Pod każdym niemat tematem piszesz czy dany lek jest dobry na schizofrenie. A na czym polega twoja schizofrenia rzekomo prosta? Na tym że od ćpania masz jakieś urojenia?

 

A wracając do wcześniejszych odpowiedzi skierowanych do mnie to psychiatra mnie okłamała jak pytałem czy lek sertralina uzależnia? bo dla mnie NIEUZALEŻNIA oznacza ze moge cos odstawić z dnia na dzień bez rzadnych skutków odstawiennych (masło mogę zamienić na margaryne bez skutków odstawiennych bo nieuzależnia, a po 5 tygodniach brania citalu i zmienianie go z dnia na dzien na wenlafaksyne trząsłem sięw środku jak galareta ze nie moglem tego wytrzymac, dobrze ze mialem alprazolam w szufladzie ktory lezal od roku bo niemialem aż tak silnej potrzeby potrzeby przyjmowac go,,,, tak potem go bralem na uspokojenie trzęsawki po odstawieniu citalu..... ) PO 2 tygodniach brania sertraliny odstawiłem ją bo się zrobiłem zamulony...... Nie poinformowała mnie także o myślach samobójczych (nie miałem ich wcześniej a pojawiły sie po odstawieniu zresztą w badaniach klinicznych nad Prozaciem sie okazalo ze to samo powodował u osób które testowały Proac a były zdrowe....) i nie powiedziała że niedobór serotoniny to tylko hipoteza a nie fakt! Kobieta poprostu miała hyba rentgen w oczach ze stwierdziła u mnie niedobór serotoniny....

 

kto tu jest niby lekarzem i sie zna na leczeniu? psychiatria to taka troche pseudomedycyna , same hipotezy co do przyczyn roznych chorób , diagnoze sie stawia nie na podstawie badan labolatoryjnych tylko lekarz dobiera psychotropy na czuja az sie uda trafic (ludzie siedza w psychiatrykach po kilka miesiecy próbójąc na chybił trafił różne leki i i ch kombinacje) - widzieliscie zeby na innych oddziałach szpitalanych tak dobierali leki? a potem sie straszy pacjentów ze jak sie boja powrotu dolegliwosci to niech biora leki dalej, albo ludzie biorą leki ze strachu przed nawrotem choroby, albo chce sie odstawić lek to sie dostaje silnych lęków. To całę forum nerwica.com gdzie ludzie testuja po koleji rozne leki z różnycm rezultatem i ciągle nie czują się tak jakby chceli - czy to jest medycyna czy gra w ruletkę? albo pacjenci dostaja skutkow odstawiennych bo lekarz nie wie co zrobic zeby pacjenta przed nimi uchronic przy zmienie lekow, ile osób popełniło samobójstwo albo zabiło kogoś z powodu SSRI....... a w najnowszej ulotce od citalu pisze ze mozliwym skutkiem ubocznym jest zatrzymanie akcji serca, a bardzo rzadkim skutkiem ubocznym Abilify jest nagła niewyjasniona śmierć haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby można było łączyć - chyba, że ktoś chce spróbować polepszyć działanie leków ryzykując zespółem serotoninowym. 

Dziwi mnie, że ten lek ma tyle negatywnych opinii, niby taki najnowszej generacji. Czy ktoś jeszcze może się o nim wypowiedzieć? Czy faktycznie nie oddziałuje negatywnie na myślenie oraz na potencję jak duloksetyna?

Edytowane przez okularnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2018 o 13:37, Grabarz666 napisał:

Czyli depresja/zab. lękowe, są jak przeziębienie, wystarczy przeczekać i samo przejdzie?

A czy ja pisałem coś o przeziębieniu? MIałem na myśli raczej taką sytuację jak przy antybiotyku, antybiotyk likwiduje przyczynę choroby zabijając bakterie i człowiek zdrowieje, nie żre się antybiotyków całe zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2018 o 13:37, Grabarz666 napisał:

Czyli depresja/zab. lękowe, są jak przeziębienie, wystarczy przeczekać i samo przejdzie?

A czy ja pisałem coś o przeziębieniu? MIałem na myśli raczej taką sytuację jak przy antybiotyku, antybiotyk likwiduje przyczynę choroby zabijając bakterie i człowiek zdrowieje, nie żre się antybiotyków całe zycie. A i owszem depresja może sama przejśc, każdy psychiatra ci powie że "przyjmuje się że depresja trwa pół roku i właśnie na ten okres jest przewidziane leczenie przeciwdepresyjne" przynajmniej tak mnie powiedziała psychiatra kiedyś a i inna psychiatra w radio tak mówiła.... depresja nie zawsze nawraca, można mieć tylko epizod depresyjny który albo przejdzie sam albo zaleczony lekiem juz nie wróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?&q=5-ht3+anxiety+ncbi

blokada 5-ht3 ma działanie przeciwlekowe

ale też przeciwwymiotne i znosi nudności

czy ktoś miał może mdłości po tym leku tak jak po innych klasycznych SSRI?

Edytowane przez xanonymous
poprostu edytuje i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2018 o 13:25, Maniak? napisał:

Już 5 tydzień po zmianie Sertraliny na Brintellix, kombinowany z Wellbutrinem, Pregabaliną i Nootropilem i muszę powiedzieć, że mi bardzo dobrze służy. Początkowo brałem pół tabletki, teraz od jakiegoś 1,5 tygodnia jestem na całej tabletce i czyję się coraz lepiej - naturalna energia do działania, poprawa samopoczucia, brak zamulenia, wzrost wydolności fizycznej, działanie anksjolityczne też oczuwam, jest także poprawa libido (które leżało i kwiczało na SSRI/ SNRI, mimo łączenia z Wellbutrinem i metylofenidatem). Co najważniejsze brak uczucia pustki w głowie minął, do tego stopniowo wzrasta także motywacja. Czyżby to był strzał w moją 10? !.... Zobaczymy, później napiszę trochę dokładniej co i jak odczuwam.

 

Pozdro

Brales metylofenodat na poprawe libido ? Chyba nie doczytales co on robi z libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 08:27, Santiago20 napisał:

Witam, zainteresował mnie ten dość nowy "wynalazek". Jak on działa? Na zasadzie blokady wychwytu zwrotnego serotoniny? Jak się po nim czujecie? Jest lepszy od SSRI/SNRI ?

Mnie lekarz przestawił na Brintellix jak miałam nawrót. Brałam flouksetyne 5 lat, zapomniałam co to znaczy być chorym, niestety przewlekły stres w pracy i bum. Brintellix postawił mnie na nogi bardzo szybko. Wróciłam do pracy po 6 tygodniach. 

Same negatywne opinie tutaj, a mój lekarz przepisuje go jako lek pierwszego wyboru w zaburzeniach depresyjno-lękowych i powiedział, że nie zdarzyło mu się jeszcze żeby nie zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2018 o 11:37, okularnica napisał:

Czy Brintellix mógłby pomóc na osłabienie pamięci i kojarzenia po Pregabalinie? Widzę, że też oddziałuje na GABA także boję się, żeby jeszcze nie pogorszyło sprawy a pomogło.

Wortioksetyna nie oddzialywuje na gaba, jest antagonista receptorów 5HT3 i 7,stąd możliwość działania przeciwlekowego

W praktyce zadziała to wtedy kiedy ktoś ma zbyt dużą ilość tych receptorów, jak nie to nie zadziała 

Nie ma tu wielkiej różnicy między np mirtazapina w tym względzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dragon Ball napisał:

@Reese81 Jak byś oceniła swój poziom energii życiowej, chęci do działania? Jak szybko wstajesz rano po przebudzeniu?

Brałam 2 lata, musiałam odstawić ze powodu ciąży. Wszystko wróciło do normy, czułam się jakbym była zdrowym człowiekiem. Energia, chęci, wstawanie. Wszystko super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wortioksetyna ma być dodatkowo antagonistą receptora serotoninowego 5-ht3. W ulotce (a właściwie na stronie apteki doz.pl) wymienione są następujące skutki uboczne (niejedyne): Najczęściej mogą występować nudności. Często: biegunka, zaparcie, wymioty.

Silni antagoniści 5-ht3 (jak np. ondansetron) są stosowane w leczeniu przeciw nudnościom czy biegunkom. Jaka zatem jest skuteczność działania brintelixu na ten receptor? Czytałem na zagranicznym portalu że pewien pacjent dostał od psychiatry właśnie ondansetron na biegunke po sertralinie (sertralina dodatkowo moze działać pro biegunkowo z powodu wpływu na receptor sigma).

Czy ktoś z was miał biegunke albo luźne stolce nudnosci po brintelixie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×