Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Czy komus brintellix pomogl na lęki i ataki paniki? To juz moj 6ty lek i nic nie dziala. Depresje mam wtorna po lękach. Biore Brintellix 8dzien i jest slabo- biegunka, smierdzace poty i większy lęk.Dzialala wenla 10 lat ale przestala. Mam juz szczerze dosyc. Przerobilam- wenle, paroksetyne, esci, sertraline, pregabaline. Nie moge ciagle zyc na benzodiazepinach. Nie mam juz pomyslu na siebie, lekarze chyba tez. Na terapie uczeszczam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, EwaC napisał:

Czesc. Czy komus brintellix pomogl na lęki i ataki paniki? To juz moj 6ty lek i nic nie dziala. Depresje mam wtorna po lękach. Biore Brintellix 8dzien i jest slabo- biegunka, smierdzace poty i większy lęk.Dzialala wenla 10 lat ale przestala. Mam juz szczerze dosyc. Przerobilam- wenle, paroksetyne, esci, sertraline, pregabaline. Nie moge ciagle zyc na benzodiazepinach. Nie mam juz pomyslu na siebie, lekarze chyba tez. Na terapie uczeszczam. 

Jak znosiłaś sertraline? 

Czy Brintellix nie aktywizuje za bardzo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, EwaC napisał:
3 godziny temu, We. napisał:

Jak znosiłaś sertraline? 

Czy Brintellix nie aktywizuje za bardzo?   Zle znosilam, nie zwalczyla lękow, mialam drgawki. Brintellix? Czekam na efekty inne niz uboczne.

Ale czujesz się po nim pobudzona? Mam obawy, że mnie nakręci a mam OCD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat podniósł na nogi, ale dopiero po miesiącu zacząłem odczuwać poprawę. Na lęki faktycznie słaby, ale ja bardziej na depresję się leczę. Teraz biorę 20mg. Ostatnio dostałem jeszcze Fluanxol na aktywizację, ale on mnie zniszczył totalnie, spałem na stojąco, żadnych chęci do niczego, pewnie też trzeba czekać jak się rozkręci, ale ja nie mogę tego znieść, jakoś muszę funkcjonować, więc go wlasnie odkładam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2022 o 22:40, EwaC napisał:

Bardzo drogi lek, ktory zwyczajnie nie działa. Na lęki beznadziejny. Na szczeście można go odstawic z dnia na dzień co tez u mnie zrobiono. 

Rozumiem że Ci nie pomaga ale że drogi? Jest refundowany i kosztuje 37zł za opakowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Orzeszkowa napisał:

Rozumiem że Ci nie pomaga ale że drogi? Jest refundowany i kosztuje 37zł za opakowanie. 

Calkiem niedawno placilam okolo 100 za opakowanie wiec refundacja to swieza sprawa. Tak czy inaczej, mam w domu cale opakowanie bo kupulam 2 :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Orzeszkowa napisał:

Rozumiem że Ci nie pomaga ale że drogi? Jest refundowany i kosztuje 37zł za opakowanie. 

Calkiem niedawno placilam okolo 100 za opakowanie wiec refundacja to swieza sprawa. Tak czy inaczej, mam w domu cale opakowanie bo kupulam 2 :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, EwaC napisał:

Calkiem niedawno placilam okolo 100 za opakowanie wiec refundacja to swieza sprawa. Tak czy inaczej, mam w domu cale opakowanie bo kupulam 2 :( 

Ten lek jest refundowany od bodajże roku, gdy SSRI czy SNRI są nie skuteczne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, czarnauria napisał:

Ten lek jest refundowany od bodajże roku, gdy SSRI czy SNRI są nie skuteczne. 

 

Na mnie Brintellix podzialal  tylko podniesieniem agresji.  Skutecznosc zero niestety. A liczylam bardzo. Placilam okolo   100 zl dwa miesiace temu. Byc moze lekarz nie ujal refundacji na recepcie. Ps. 10 lat funkcjonowalam fajnie i normalnie na snri wiec prosze nie uogolniac, ze nie dzialaja. Na niektorych dzialaja 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, EwaC napisał:

Calkiem niedawno placilam okolo 100 za opakowanie wiec refundacja to swieza sprawa. Tak czy inaczej, mam w domu cale opakowanie bo kupulam 2 :( 

Biorę go już 2 lata i cały ten czas jest refundowany. Może lekarz czegoś tam Ci nie zaznaczył na recepcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2022 o 20:16, EwaC napisał:

Na mnie Brintellix podzialal  tylko podniesieniem agresji.  Skutecznosc zero niestety. A liczylam bardzo. Placilam okolo   100 zl dwa miesiace temu. Byc moze lekarz nie ujal refundacji na recepcie. Ps. 10 lat funkcjonowalam fajnie i normalnie na snri wiec prosze nie uogolniac, ze nie dzialaja. Na niektorych dzialaja 🙂 

Nic nie uogólniam tylko pisze jak jest z refundacją na Brintellix - z drugiej strony szukanie w internecie nie boli i pewnie znalazłbyś tą informację szybciej niż pytając na forum.

 

Cytuję:

"

Odpłatność 30%: 35,77 

Wskazania: Leczenie dużych epizodów depresyjnych u dorosłych, u których w leczeniu bieżącego epizodu nie uzyskano poprawy mimo zastosowania leku z grupy selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny lub z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny"

 

Jak widzisz Brintellix nie jest refundowany jak jest lekiem pierwszego rzutu w danym epizodzie. 

 

Ja schodzę z Asertinu i od przyszłego tygodnia będę rozpoczynać terapię tym lekiem od dawki 5mg. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gormogon napisał:

Lekarka chce mi zmienić Wenlafaksynę na Brintellix. 

Poczytałam opinie i boję się, że rozjadę się jeszcze bardziej. 😬

Na co bierzesz wenlafaksyne? Przestala dzialac? Mnie brintellix tak pomogl,ze wyladowalam w szpitalu na 3 tyg ale pewnie komus pomaga. Jednak jak nasz lęki to sa na to lepsze leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 15:32, czarnauria napisał:

Nic nie uogólniam tylko pisze jak jest z refundacją na Brintellix - z drugiej strony szukanie w internecie nie boli i pewnie znalazłbyś tą informację szybciej niż pytając na forum.

 

Cytuję:

"

Odpłatność 30%: 35,77 

Wskazania: Leczenie dużych epizodów depresyjnych u dorosłych, u których w leczeniu bieżącego epizodu nie uzyskano poprawy mimo zastosowania leku z grupy selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny lub z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny"

 

Jak widzisz Brintellix nie jest refundowany jak jest lekiem pierwszego rzutu w danym epizodzie. 

 

Ja schodzę z Asertinu i od przyszłego tygodnia będę rozpoczynać terapię tym lekiem od dawki 5mg. 

 

 

 

 

Kobieto daj spokoj z ta cena. To najmniejsza z wad wedlug mnie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 19:45, Kalafyor napisał:

Nie spróbujesz to się nie dowiesz.

niby tak...

Lękowa jestem, wszystkiego się boję. :D 

W dniu 5.06.2022 o 21:12, EwaC napisał:

Na co bierzesz wenlafaksyne? Przestala dzialac?

Lęki i depresja. Przestała działać. Po podniesieniu dawki czułam się jeszcze gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przez 5 dni brałam dawkę 5mg, dziś jest siódmy dzień i biorę 10mg. Skutki uboczne przez pierwsze dni to ból w żyłach w nogach, ból oczu rozpierajacy, bóle w klatce piersiowej. Dzisiaj było trochę lżej, nie meczylo mnie już tak bardzo to. Sny są bardzo intensywne. A jak u Was idą próby z tym lekiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cytrynka9 napisał:

Hej. Przez 5 dni brałam dawkę 5mg, dziś jest siódmy dzień i biorę 10mg. Skutki uboczne przez pierwsze dni to ból w żyłach w nogach, ból oczu rozpierajacy, bóle w klatce piersiowej. Dzisiaj było trochę lżej, nie meczylo mnie już tak bardzo to. Sny są bardzo intensywne. A jak u Was idą próby z tym lekiem? 

 

Ja zaczęłam od dawki 2.5mg i chce ja kontynuowac przez kilka dni a potem 5mg, 7.5mg żeby finalnie zacząć brać 10 mg.

Narazie jest ok - odczuwam lekkie bóle głowy, lekkie nudności, i też mam intensywne sny.

 

@Cytrynka9

A poza tym, czujesz obecnie jakieś pozytywne objawy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×