Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Orzeszkowa napisał:

Biorący Brintelix powiedzcie jak znosicie alkohol na nim? U mnie fatalnie, po małym piwie czy kieliszku wina ogromny ból głowy. 

Na Brintellixie mogę wypić więcej niż normalnie, żadnego bólu głowy. Jedynie bóle brzucha, ale to nie musi być po tym, ale po innych lekach, albo w ogóle bez związku. Obecnie odstawiam alkohol.

Edytowane przez mro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie trzech miesiącach będę odstawiał. Lek brany w dzień powoduje fizyczne zmęczenie, chyba coś mi robi z sercem (myślałem że to propanolol, ale nie). Pozatym chodzę bardzo rozdrażniony, chyba zacznę krzywdzić ludzi.. Ech... Depresji i lęków nie zabrał. Szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LewTrocki napisał:

Po prawie trzech miesiącach będę odstawiał. Lek brany w dzień powoduje fizyczne zmęczenie, chyba coś mi robi z sercem (myślałem że to propanolol, ale nie). Pozatym chodzę bardzo rozdrażniony, chyba zacznę krzywdzić ludzi.. Ech... Depresji i lęków nie zabrał. Szkoda...

 

Ja również odstawiam, po prawie pół roku. Raczej marne efekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2020 o 10:33, Defensor napisał:

Biorę brintelix 10 dni, 3 pierwsze 10 mg, dalej 20 mg. Do tego 2x 50 lamitrinu, 3,75 abilify i 100 chlorprothixenu wieczorem. Cały czas odczuwam brak energii/osłabienie. Ile dać czasu brintelixowi, aby stwierdzić że działa/nie działa? 

Po 2 tygodniach czułem już normalny poziom energii po Brintellixie. Osłabienie może powodować Abilify.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem odstawić brintellix ale tak jakoś wyszło że przedłużyło mi się. Hmmm.. Lek robi mi to co pisałem wcześniej ale zauważam też u siebie jakby jaśniejsze myślenie? większą energetyczność? Nie muli tak jak inne ssri ale jednak mam dni że czuję tak wielki ciężar na sercu jakbym dzwigał wszystkie zmartwienia świata. Tylko czy to wina leku? nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LewTrocki napisał:

Miałem odstawić brintellix ale tak jakoś wyszło że przedłużyło mi się. Hmmm.. Lek robi mi to co pisałem wcześniej ale zauważam też u siebie jakby jaśniejsze myślenie? większą energetyczność? Nie muli tak jak inne ssri ale jednak mam dni że czuję tak wielki ciężar na sercu jakbym dzwigał wszystkie zmartwienia świata. Tylko czy to wina leku? nie jestem pewien

Mnie psychiatra właśnie mówił, że poprawia funkcje poznawcze, ale czytałem, że to niby bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawbaba napisał:

Mnie psychiatra właśnie mówił, że poprawia funkcje poznawcze, ale czytałem, że to niby bzdury.

 

Mi nic nie poprawił, tzn. ok, musze przyznać - nie mam wyrzutów sumienia, a zawsze mnie nękały. Wyłączyły się kompletnie, więc coś tam działał. Poza tym nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden to lek. Typowy ssri i brednie o modulacji receptorów. Nie zrobią tlpd np amitryptyline pozbawioną wpływu na krążenie. To będzie coś. Jeśli po ssri  nie jest lepiej a po odstawieniu ich nie jest gorzej go po prostu nie serotonina winna. Branie długo ssri powoduje objawy odstawiene przy redukcji dawki i stąd wniosek że lek pomaga. Nie można podnosić samej serotoniny bo nabawimy się rozregulowania innych neuroprzekazników. Jeśli już to brać coś z przewagą na noradrenalinę. Taka imipramina lek kosa na depresję i lęki a jakoś nikt nie doznawał spłaszczenia afektu ani zaburzeń seksualnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotrek87 napisał:

Żaden to lek. Typowy ssri i brednie o modulacji receptorów. Nie zrobią tlpd np amitryptyline pozbawioną wpływu na krążenie. To będzie coś. Jeśli po ssri  nie jest lepiej a po odstawieniu ich nie jest gorzej go po prostu nie serotonina winna. Branie długo ssri powoduje objawy odstawiene przy redukcji dawki i stąd wniosek że lek pomaga. Nie można podnosić samej serotoniny bo nabawimy się rozregulowania innych neuroprzekazników. Jeśli już to brać coś z przewagą na noradrenalinę. 

Powstrzymaj się od wskazówek co, na co i jak brać, bo żaden z Ciebie lekarz i farmaceuta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem wczoraj pierwsza ćwiartkę Brintelix 10 mg i to jest jakaś masakra. Mam dziwne uczucie w głowie, jakby nie była moja, jakbym miał tam wbity klin czy coś, do tego jakieś spowolnienie umysłowe, w sumie minęła już prawie doba i nadal mnie trzyma. Miał ktoś coś takiego?     Biorę jeszcze Amitriptyline 25 rano i 25 wieczorem i propranolol na wysoki puls. Psychiatra mówiła że się nie będą gryzły te leki. Ale jak po 1/4 tabletki jest taka jazda to ja niewiem. To minie? 

Edytowane przez Pjoter28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mro napisał:

Ja nie kroiłem. Zacząłem od 10. Potem przeszedłem do 20 i po 4 miesiącach mogę powiedzieć, że ten lek działa świetnie. Warto poczekać trochę dłużej. Na 20 nie mam żadnych uboków. Chętnie odpowiem na pytania.

A na co bierzesz i w czym Ci pomaga? Widze ze bierzesz dodatkowo Ketrel i Lamotrix 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 10:27, Orzeszkowa napisał:

Czy uporczywe wzdęcia mogą być od brintelix? Biorę go od lutego a taki efekt pojawił się niedawno.rozważam dietę low fodmap 

Prawdopodobnie tak. Niestety ona powoduje też dość często nudności. W ulotce nawet o tym piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×