Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

74 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      29
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam mega alergię astmatyczną wręcz i chcę go zacząć brać na dniach do wellbutrinu, tylko boję się że będą sensacje ponieważ wellbutrin podbija stężenie wortioksetyny natomiast mam 10mg tabletki bez podziałki i nie wiem czy dawka jest równo wypełniona w całej tabletce aby zacząć od mniejszej dawki.

Apropo ktoś stosował takie połączenie well + wortio ? Jakieś recenzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja przeszedłem na Brintellix z Moklaru i Trittico z dnia na dzień. Biorę do tego Lamo 200, Mirtor 30 i Ketrel 50. Po dwóch tygodniach poczułem różnicę, więcej energii i poprawa funkcji poznawczych, na czym mi bardzo zależało. Niestety nie mogę spać po odstawieniu Trittico i Ketrel średnio daje radę... Zobaczymy, jak będzie dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od 11 dni biorę Britntelix na nerwicę. Specjalnie lekarz przepisał mi ten lek, bo bałam się spadku libido, a wg jego wiedzy ten lek działa na to w niewielkim stopniu. No i owszem, libido mam ale nie mam orgazmu. 

Jest to dla mnie zupełny dealbreaker, nie wyobrażam sobie roku bez orgazmu, już wolę mieć nerwicę w takim nasileniu jakie miałam do tej pory :(

Czy jeśli Brintellix dał mi taki objaw uboczny, to jest w ogóle sens próbować inne SSRI ? Czy jestem raczej skazana na wybór pomiędzy orgazmem a brakiem leczenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gia możesz poczekać jeszcze chwilę czy taki objaw uboczny nie będzie przemijający. zazwyczaj (mówię tu z kobiecej perspektywy) z SSRI jest trudniej, ale nie całkiem niemożliwe osiągnąć orgazm. Brintellix wydaje się mało zaburzać tę sferę jak na ssri. ale dokładnie nie powiem bo jestem jeszcze na etapie testowania. u kobiet nie tak łatwo to stwierdzić jak u facetów.

ja ostatnio czuję się lepiej, dużo lepiej zwłaszcza odkąd wróciłam do normalnej pracy i weekendowych wyjazdów. spróbuję zmniejszyć dawkę Brint do połówki przed wizytą u psychiatry. wiem że teoretycznie powinnam brać antydepresanty bez przerwy po n nawrotach ale nadzieja chyba u mnie umrze ostatnia. podobno zdarza się że w starszym wieku depresja odpuszcza... muszę to od czasu do czasu sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będzie 10 dzień na Wortioksetynie 10mg. Chyba zaczynam już czuć działanie choć to jeszcze bardzo słabe. Ostatnio ponad dwa miesiące jechałem na fluoksetynie która przeciwlękowo niezbyt działała. Po wortio nie mam mdłości (biorę na noc) za to mam senność. Piszą że poprawia funkcje poznawcze. Ciekawe. Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarekWawka01 normalnie śpię na niej. dziwne sny miałam na Wellbutrinie, teraz po odstawieniu nie pamiętam, czy mi się coś śniło.

mój psych jednak przekonał mnie, że pół tabletki to niedobry pomysł. biorę całą i pomyślę o odstawianiu może za rok. ale w tej chwili czuję się naprawdę dobrze i skutków ubocznych niemal zero, nawet to okropne swędzenie przeszło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mro Zwiększałam z 10 do 15 mg. Skutki uboczne odczuwałam na początku przygody z Brintellixem, na dawce 10 mg: uporczywe swędzenie ciała i dolegliwości gastryczne (nudności, wymioty, bóle brzucha). Po zwiększeniu na 15 mg skutki uboczne nie nasiliły się, a z czasem swędzenie ustało całkowicie. 
 

Brintellix można łączyć z Trittico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, warning napisał:

@mro Zwiększałam z 10 do 15 mg. Skutki uboczne odczuwałam na początku przygody z Brintellixem, na dawce 10 mg: uporczywe swędzenie ciała i dolegliwości gastryczne (nudności, wymioty, bóle brzucha). Po zwiększeniu na 15 mg skutki uboczne nie nasiliły się, a z czasem swędzenie ustało całkowicie. 
 

Brintellix można łączyć z Trittico.

Dzięki! A jest dawka 5 czy kroisz to jajko? 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 12:11, mro napisał:

Hej, mam do Was dwa pytania:

Czy ktoś łączy Brintellix z Trittico?

Czy po przejściu z 10 na 20 Brintellixu pojawiły się u kogoś skutki uboczne?

Dzięki!


Łączyłam.

Brałam przez ponad miesiąc 10mg Brintellixu, a od prawie dwóch miesięcy 20mg.

Przez pierwszy miesiąc z hakiem łączyłam z 75mg Trittico (to na noc).

Dla mnie Trittico to porażka, rano zmuła jak na kacu, więc odstawiłam. Nic to Trittico nie działało, poza ułatwianiem zasypiania, ale to pewnie przez niską dawkę.

Przejście z 10 na 20mg - zero skutków ubocznych, ale nie odczułam też różnicy. U mnie w ogóle od początku zero skutków ubocznych przy samym Brintellixie, może poza trudniejszym osiąganiem orgazmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 14:28, wanker napisał:


Łączyłam.

Brałam przez ponad miesiąc 10mg Brintellixu, a od prawie dwóch miesięcy 20mg.

Przez pierwszy miesiąc z hakiem łączyłam z 75mg Trittico (to na noc).

Dla mnie Trittico to porażka, rano zmuła jak na kacu, więc odstawiłam. Nic to Trittico nie działało, poza ułatwianiem zasypiania, ale to pewnie przez niską dawkę.

Przejście z 10 na 20mg - zero skutków ubocznych, ale nie odczułam też różnicy. U mnie w ogóle od początku zero skutków ubocznych przy samym Brintellixie, może poza trudniejszym osiąganiem orgazmu.

Dzięki! Od jutra przechodzę na 20mg. Do tego zamiana Mirtoru na Trittico :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak na mnie zadziałał Brintellix. Biorę od 3 tygodni 10mg. Dlaczego akurat Brintellix? Bo miał on być lekiem na depresję i lęki, ktory zastąpi wcześniejszy SSRI i co najważniejsze po którym będę miał normalne, nie obniżone libido i nie będzie problemów z orgazmem. Niestety. Po 3 tygodniach zażywania brintellixu libido spadło do zera a osiągnięcie orgazmu graniczy z cudem. Zawiodlem się bo dla mnie to akurat ważne .

Ktoś może ma jakieś doświadczenia z innymi lekami które nie wyłączają funkcji seksualnych?

 

Co do reszty to brintellix lekko mnie wyciszyl, jestem mniej depresyjny i mniej lękowy, za to bardziej śpiący za dnia. Skutków ubocznych typu nudności, kłócie serca itp. nie mialem. Jedynie czasem lekko przyspieszone bicie serca ale to sporadycznie przez pierwsze dni i znikło. 

 

Na początku mojej przygody z depresją i nerwicą lękową brałem kilka lat aciprex (escitslopram SSRI). Na depresję i lęki działał u mnie bardzo dobrze, lepiej niż brintellix za te 3 tygodnie. Ale skreslilo go właśnie wyłączenie funkcji seksualnych, a brintellix miał być cudownym lekiem, który tego nie robi. Niestety u mnie też zrobił,  że libido i orgazm = 0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2020 o 23:53, mro napisał:

Dzięki! Od jutra przechodzę na 20mg. Do tego zamiana Mirtoru na Trittico :).

 

Daj znać, czy odczuwasz różnicę.

Ja chyba umówię się na wcześniejsza wizytę do mojego pana doktora, bo mi się płaczliwość włączyła, pewnie będziemy coś zmieniać, bo już o tym rozmawialiśmy.

Jednak obawiam się, że po innych lekach będę przymulona, tego bardzo się boję, a po Brintellixie nie mam żadnej zmuły, splątania, odcinki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 11:32, Joozef27 napisał:

Napisze jak na mnie zadziałał Brintellix. Biorę od 3 tygodni 10mg. Dlaczego akurat Brintellix? Bo miał on być lekiem na depresję i lęki, ktory zastąpi wcześniejszy SSRI i co najważniejsze po którym będę miał normalne, nie obniżone libido i nie będzie problemów z orgazmem. Niestety. Po 3 tygodniach zażywania brintellixu libido spadło do zera a osiągnięcie orgazmu graniczy z cudem. Zawiodlem się bo dla mnie to akurat ważne .

Ktoś może ma jakieś doświadczenia z innymi lekami które nie wyłączają funkcji seksualnych?

 

Co do reszty to brintellix lekko mnie wyciszyl, jestem mniej depresyjny i mniej lękowy, za to bardziej śpiący za dnia. Skutków ubocznych typu nudności, kłócie serca itp. nie mialem. Jedynie czasem lekko przyspieszone bicie serca ale to sporadycznie przez pierwsze dni i znikło. 

 

Na początku mojej przygody z depresją i nerwicą lękową brałem kilka lat aciprex (escitslopram SSRI). Na depresję i lęki działał u mnie bardzo dobrze, lepiej niż brintellix za te 3 tygodnie. Ale skreslilo go właśnie wyłączenie funkcji seksualnych, a brintellix miał być cudownym lekiem, który tego nie robi. Niestety u mnie też zrobił,  że libido i orgazm = 0. 

Hej! Bardzo to jest ciekawe, jak leki różnie działają. Ja na 20mg Brintellixu nie mam w ogóle spadku libido. Piszesz, że Jesteś bardziej śpiący. Ja odwrotnie - mam dużo więcej energii i trzeźwy umysł. Leki, które nie ścinają libido to na pewno Trittico, Moklar i Mirtor (tak mówił lekarz i tak u mnie było, tylko Mirtor może obniżać libido, ale u mnie nie). Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wortio (15mg) nie wpływa negatywnie na libido i nie powoduje anhedonii seksualnej jak robiły to wszystkie SSRI. 

Nie odczuwam też nawet najmniejszej senności w ciągu dnia. Od rana do wieczora jestem bardzo aktywny.

 

Nie wiem z jaką siłą Brintellix hamuje transporter serotoniny, ale ja nie czuje tego w taki sposób jak czułem na SSRI. Działanie jest trochę inne. Może bezpośrednie działanie wobec wielu receptorów serotoninergicznych zmienia tak profil działania tego leku. Ten lek również nie wypłaszcza mnie tak emocjonalnie i nie powoduje takich deficytów w emocjach jak robiły to SSRI. Jednak jest też trochę mniej skuteczny w leczeniu lęków.

 

Edit:

 

Dodam jeszcze, że przed samym snem ładuje 30 mg mirtazapiny i 150 mg kwetiapiny, a i tak od samego rana po przyjęciu wortio, jestem bardzo trzeźwy na umyśle i bardzo aktywny.

Edytowane przez bacemint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę miesiąc. To ciekawy lek. Taki eseseraj nieeseseraj. Lęk na nim mniejszy a nastój lepszy. Choć za cenę senności i szczękościsku. Pobiorę jeszcze, może zwiększę dawkę a może coś dorzucę? Może fluoksetynę? Uzupełniłaby brakujący receptor.

 

Pozatym miałem do brintellixu przepisany Propranolol. Beta bloker działający na lęk uogólniony. Działa faktycznie ale znowu za cenę mega obniżki wydolności organizmu. Może jakbym był na emeryturze to mógłbym go brać. Ale uspokoił mnie i pokazał że nie tylko serotonina jest mi potrzebna. Mój układ nerwowy jest cały czas nadaktywny, spięty... stąd i lęk i depresja, bo w takim ciągłym kołowrotku inaczej się nie da. Każdy by się wykończył psychicznie. Może by pójść tą drogą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 10:50, wanker napisał:

 

Daj znać, czy odczuwasz różnicę.

Ja chyba umówię się na wcześniejsza wizytę do mojego pana doktora, bo mi się płaczliwość włączyła, pewnie będziemy coś zmieniać, bo już o tym rozmawialiśmy.

Jednak obawiam się, że po innych lekach będę przymulona, tego bardzo się boję, a po Brintellixie nie mam żadnej zmuły, splątania, odcinki...

Bardzo dobrze robi mi ten lek, ale na 20 mg jestem totalnie przestymulowany. Nie spałem trzy noce mimo Trittico, Mirtru i Ketrelu na noc 😳. Schodzę do 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2020 o 01:07, LewTrocki napisał:

Przestymulowany? Co Ci się robi? Masz ochotę chasać po łące? ;)

Nie spałem i nie byłem w ogóle zmęczony. Lekarz stwierdził początek (hipo)manii. Odstawiłem Mirtor i Trittico i mam 600 Ketrelu na sen, żeby mnie ściąć i przerwać "nakręcenie". To właśnie mi się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×