Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co tak się pieścić. Ten lek jest łagodniejszy.Dwa tygodnie skutków ubocznych wytrzymasz tym bardziej ,że nie masz jakiś wielkich obowiązków. Ja musiałem przechodzić przez skutki uboczne chodząc do pracy i to jest dopiero męka. Kasy nie powinno być Ci szkoda. Zdrowie nie ma ceny. Zawsze warto spróbować, nic do stracenia nie masz a może lepiej się poczujesz.

 

No wiesz, lato w Polsce trwa krótko, ja aktualnie walczę z nadwagą i każdego dnia muszę zrobić krótki trening na rowerze, a że pogoda sprzyja ku

temu to warto to wykorzystać, na ESCI daję radę więc na razie nie ma tragedii, Wortio mi nie uciecze, przyjdzie na niego czas, tylko myślę, że

dopiero wtedy kiedy uznam, że zmiana jest już konieczna, może pod koniec lata albo na początku jesieni ?

Reasumując by wypróbować Wortio musiałbym poświęcić chociaż 4-6 tygodni czasu, podczas których mógłbym kiepsko funkcjonować z powodu skutków ubocznych,

a nie chcę zmarnować czasu kiedy mamy lato i warto korzystać z niego. Dodam, że jestem osobą nadwrażliwą, słabą i mało cierpliwą co dodatkowo

utrudnia sprawę, więc na razie się wstrzymam.

 

Co się odwlecze to nie uciecze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może przypadkiem do odsprzedania/odstąpienia parę tabletek Brintellixu, przynajmniej 3-5szt ?

 

Bo nie chcę mi się czekać na lekarza, aż mi zapisze, tylko już spróbować, by przetestować choćby skutki uboczne

i czego mogę się spodziewać w pierwszych dniach. A do psychiatry idę dopiero za 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowane jedno wielkie dziadostwo chyba ze ktoś ma mega depresję i na niego Welbutrin nie działa , na mnie obydwa leki zadzialały hipomanaikalnie , mega pobudzajaco i zle się po nich czułem , od roku biorę Anafranil SR i jest ok:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija tydzień brania leku... No cóż dwa działania niepożądane mnie męczą najbardziej: nudności i senność po tym leku. Planuje zacząć brać ten lek na noc. Co do działania przeciwlękowego to na razie bez rewelacji ... Efekt przeciwdepresyjny również mizerny. Czyli standart : efekt leczniczy słaby., ale działania niepożądane są i to spore :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój psychiatra powiedział, że większość jego pacjentów odczuwa poprawę dopiero od 20mg,

większość na 10mg reaguje bardzo słabo. Powiedział też, że pierwsze efekty stosowania są już po około 2 tygodniach,

jeśli ich nie ma to on od razu zwiększa dawkę.

Napisałem do Lundbeck'a - mają podesłać mojemu lekarzowi darmowe próbki, poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu w Forbes.

 

http://www.forbes.com/sites/johnlamattina/2015/06/18/slow-sales-uptake-for-brintellix-show-the-challenges-facing-new-depression-drugs/

 

"However, the Committee concluded that there was no convincing evidence to show that vortioxetine was any more or less effective than other antidepressants."

 

"The committee was therefore minded not to recommend vortioxetine for treating adults with major depressive episodes after SSRI therapy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lundbeck w 2014 roku osiągnął tylko 10% zakładanych zysków za sprzedaż wortioksetyny - i dobrze im tak, niech dalej produkują szit, to na pewno na nim zarobią :)

Ręce opadają. Od środy miałem brać brintellix i chyba z niego zrezygnuje. Sam już nie wiem co mam brać. Zyski zyskami. Lek jest nowy i drogi i może jest inna przyczyna słabych zysków. Jednak fakt faktem te leki to jedno wielkie śmierdzące, nieskuteczne gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jeśli jest ktoś kto bierze Brintellix i chce brać nadal to chętnie odsprzedam,

wykupiłam lek wczoraj nawet wzięłam pierwszą tabletkę ale przemyślałam to sto razy i nie będzie mnie stać na kurację nim :( , sprzedam taniej niż dana osoba kupiłaby go w swojej aptece. Proszę o kontakt Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lundbeck w 2014 roku osiągnął tylko 10% zakładanych zysków za sprzedaż wortioksetyny - i dobrze im tak, niech dalej produkują szit, to na pewno na nim zarobią :)

Ręce opadają. Od środy miałem brać brintellix i chyba z niego zrezygnuje. Sam już nie wiem co mam brać. Zyski zyskami. Lek jest nowy i drogi i może jest inna przyczyna słabych zysków. Jednak fakt faktem te leki to jedno wielkie śmierdzące, nieskuteczne gówno.

 

Może poszukaj lekarza co dysponuje darmowym opakowaniem Brintellixu, bo mam pewne info od Lundbeck, że rozdają go lekarzom psychiatrii.

Mój lekarz dostał parę opakowań, ale aktualnie rozdał wszystkie, a ja nie potrzebowałem kiedy akurat on je miał, kolejne dostanie w styczniu, wtedy się do niego udam,

bo ESCI zaczyna mnie irytować na nowo, mam już coraz bardziej dosyć tej zamułki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×