Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Atrakcyjność seksualna źródłem władzy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, czy osoby atrakcyjne seksualnie posiadają dużą władzę osobistą? Czy Waszym zdaniem, takie osoby mogą wykorzystywać swoją atrakcyjność seksualną, by osiągnąć cel? Czy w porównaniu do osób, które postrzegane są jako "przeciętne" bądź "pozbawione" seksowności mają większe szanse na wywarcia wpływu na innych i tym samym osiągnięcia założonego celu? Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą manipulowanie własną atrakcyjnością? Zaobserwowaliście coś podobnego w swoim otoczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No oczywiście, że atrakcyjnym żyje się łatwiej w tym świecie, ale często mogą być sądzeni po pozorach a tego chyba nikt nie lubi. Zawsze mierzmy ludzi sercem, a nie wyglądem albo portfelem, ale to idealny świat który nie istnieje. Atrakcyjność nawiązuje do twojego innego wątku a mianowicie pewności siebie, szczególnie widziane zjawisko u kobiet. Pierwsze wrażenie w kontaktach damsko-męskich zawsze będzie , zaczynać się od wyglądu , manipulacji widziałem masę, szczególnie stosowanych przez kobiety, faceci też oszukują i manipulują kobietami koło się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest w sumie strasznie smutne, ale tak, osoby, które są postrzegane jako atrakcyjne seksualnie mają dużą władzę nad osobą, która ich tak postrzega. Nagle zaczyna się widzieć taką osobę jako ogólnie bardzo wpływową i myśli się, że działa się we własnym interesie a tak na prawdę jest się wykorzystywanym, klapki na oczy i wiele może zdziałać "atrakcyjność". Pisze "atrakcyjność", bo uważam, że każdy inaczej postrzega i atrakcyjność jest dość subiektywna.

Mi się wydaje, że kobiety bardzo często manipulują swoją atrakcyjności, bo też i one najczęściej są postrzegane jako atrakcyjne seksualnie. Łatwy i łatwo dostępny środek władzy. Tylko, że istnieje takie niebezpieczeństwo, że w końcu zacznie się być tylko tak postrzeganym. Niektórym to nie przeszkadza, a u innych powoduje, że zaczynają siebie postrzegać jako "obiekty" seksualne. Tylko jako obiekty. A jeszcze gorzej jak trafi na osobę, która nigdy nie pretendowała do atrakcyjnej seksualnie, a inni, lecąc schematem, zaczynają ją postrzegać jako obiekt seksualny. Także jednym by to posłużyło do zdobycia władzy i kontroli, a dla innych istnieje niebezpieczeństwo uprzedmiotowienia. Siebie i innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że jak zawsze - "to zależy". Atrakcyjność fizyczna połączona z inteligencją (choćby tylko emocjonalną, to wystarczy) rzeczywiście daje władzę. Chyba zwłaszcza w przypadku mężczyzn - wysoki, postawny, o budzącej zaufanie twarzy mężczyzna wzbudza respekt. Z drugiej strony atrakcyjne kobiety zbyt często są tylko ozdobami. Nawet inteligentne, błyskotliwe, w pierwszej kolejności są ozdobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy co określamy mianem atrakcyjnosci seksualnej. Mnie nieskazitelne bez jakiegoś tego czegoś nie ruszają. I chyba tak jest u większości facetow, chyba ze po gorzale, bo wtedy kazda jest piekna. Sory

-- 15 lis 2013, 14:27 --

Tu działa stara zasada - nosił wilk razy kilka itd.......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź sprzed lat:

W dniu 15.11.2013 o 14:09, BohemianRhapsody napisał:

Z drugiej strony atrakcyjne kobiety zbyt często są tylko ozdobami. Nawet inteligentne, błyskotliwe, w pierwszej kolejności są ozdobą.

Zgadzacie się z tym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Atrakcyjne seksualnie osoby wykorzystują to do władzy. Bo zwykle czują się lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, alone05 napisał:

Atrakcyjne seksualnie osoby wykorzystują to do władzy. Bo zwykle czują się lepsze.

Akurat w Polsce tego nie widać, trudno uznać Kaczyńskiego za przystojnego, Schetyna nawet po zrobieniu zębów też nawet do przeciętniaków nie dobija.   Politycy są bardzo często   brzydcy, otyli  i niscy a władza ma im te wady wynagrodzić. Uroda może pomóc dostać się do sejmu, bo niektórzy ludzie głosują na ładnych ale prawdziwa władza to knowanie, intrygi, bezwzględność ale też inteligencja, zdolności strategiczne , myślenie długofalowe i nie ma nic wspólnego z urodą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kaczyński zbawca narodu  nie musi być piękny.

Mi się podoba Justyna 42 ,blondynka niska,krępa.

Edytowane przez wiejskifilozof

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.04.2019 o 11:57, Lilith napisał:

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź sprzed lat:

W dniu 15.11.2013 o 14:09, BohemianRhapsody napisał:

Z drugiej strony atrakcyjne kobiety zbyt często są tylko ozdobami. Nawet inteligentne, błyskotliwe, w pierwszej kolejności są ozdobą.

Zgadzacie się z tym?

Często tak bywa, ale nie jest to norma i chyba z roku na rok się to zmienia. Z moich obserwacji wynika że uroda idzie często w parze z inteligencją, sukcesami życiowymi.  Kobiety  pracujące w biurach, korpo, na stanowiskach,  przeciętnie są  ładniejsze od tych z fabryk, sklepów choć może po części dzięki urodzie uzyskały ten status, a piękności z dołów społecznych nie pracują bo znajdują bogatych mężów  i tylko te mniej atrakcyjne muszą pracować fizycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, carlosbueno napisał:

Często tak bywa, ale nie jest to norma i chyba z roku na rok się to zmienia. Z moich obserwacji wynika że uroda idzie często w parze z inteligencją, sukcesami życiowymi.  Kobiety  pracujące w biurach, korpo, na stanowiskach,  przeciętnie są  ładniejsze od tych z fabryk, sklepów choć może po części dzięki urodzie uzyskały ten status, a piękności z dołów społecznych nie pracują bo znajdują bogatych mężów  i tylko te mniej atrakcyjne muszą pracować fizycznie. 

nie zgadzam się akurat z tym bo pracowałem już w wielu miejscach i na różnych stanowiskach i nie ma różnicy czy Kobieta pracuje jako fizyczna kierownik czy biurowa bo na każdych stanowiskach  tych niższych widziałem atrakcyjne dziewczyny. Jak by tak było że piękne panie i przystojni faceci są na najwyższych stanowiskach a reszta przeciętnych na niższych to by w ogóle świat był chory. Tak samo jak można pisać że kobieta piękna nie ma smutku,chorób ,zaburzeń ,szczęścia w miłości czy w życiu ogólnie  a tak nie jest to też jest istota co chce jak każdy z nas czyli wsparcia ,miłości i zrozumienia. Nie bawmy się w podziały bo to nie jest dobre rozwiązanie i to że ktoś czuje się brzydki nie znaczy że taki jest i też nie znaczy że ma gorzej niż inni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzątaczka Asia lat 36 włożyła sobie,za spodnie.Zabawkowy kolt.Powiedzialem,żeby sobie nie strzeliła w czule miejsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Władza ale w jakiej kwestii? Na pewno większości zbyt atrakcyjnych kobiet pieprzy się we łbach od tego w relacjach z facetami, szczególnie jak są jeszcze w młodym wieku. Inna sprawa że kolesie zachowują się czasem jak jacyś niedorozwinięci umysłowo pod ich wpływem. A one uczą się jak to wykorzystywać.

I te dzisiejsze gówna typu tinderek badoo czy instagram to jeszcze pogłębiają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.11.2013 o 19:16, Lilith napisał:

Jak myślicie, czy osoby atrakcyjne seksualnie posiadają dużą władzę osobistą?

Tak.

Czy Waszym zdaniem, takie osoby mogą wykorzystywać swoją atrakcyjność seksualną, by osiągnąć cel? 

Tak.

Czy w porównaniu do osób, które postrzegane są jako "przeciętne" bądź "pozbawione" seksowności mają większe szanse na wywarcia wpływu na innych i tym samym osiągnięcia założonego celu? 

Tak.

Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą manipulowanie własną atrakcyjnością? 

Różne w tym odrzucenie lub potępienie.

Zaobserwowaliście coś podobnego w swoim otoczeniu?

Nie wiem.

Miłego dnia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 9.03.2020 o 03:54, Psychciu napisał:

Władza ale w jakiej kwestii? Na pewno większości zbyt atrakcyjnych kobiet pieprzy się we łbach od tego w relacjach z facetami, szczególnie jak są jeszcze w młodym wieku. Inna sprawa że kolesie zachowują się czasem jak jacyś niedorozwinięci umysłowo pod ich wpływem. A one uczą się jak to wykorzystywać.

I te dzisiejsze gówna typu tinderek badoo czy instagram to jeszcze pogłębiają.

Dokładnie! 

Ja po zakompleksionym dzieciństwie i wczesnej młodości (która przebiegła w przeświadczeniu - jesteś brzydka, musisz być więc chociaż dobra), w pewnym momencie zachlysnelam się adoracja że strony mężczyzn, zaczęłam pogrywać bardzo niefajnie, niekiedy po prostu po świńsku. Podziwiam kobiety, które noszą swoją urodę stylowo i z klasą, nie epatując mnogością wywieszonych na ich widok jęzorów. 

Ja musiałam przytyć i się zestarzeć żeby ogarnąć własną próżność 😉

Edytowane przez Alchemiczka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 28.06.2020 o 01:30, Alchemiczka napisał:

Dokładnie! 

Ja po zakompleksionym dzieciństwie i wczesnej młodości (która przebiegła w przeświadczeniu - jesteś brzydka, musisz być więc chociaż dobra), w pewnym momencie zachlysnelam się adoracja że strony mężczyzn, zaczęłam pogrywać bardzo niefajnie, niekiedy po prostu po świńsku. Podziwiam kobiety, które noszą swoją urodę stylowo i z klasą, nie epatując mnogością wywieszonych na ich widok jęzorów. 

Ja musiałam przytyć i się zestarzeć żeby ogarnąć własną próżność 😉

Musiałaś odreagować po prostu, nie czepiałbym się tego ;) ani świnią się nie czuł po takim zachowaniu w następstwie takiego traktowania.

Niewiarygodne jest to jak sami ludzie potrafią samoocenę komuś zniszczyć, nawet jak wizualnie kobieta jest atrakcyjna to mimo tego po takich przejściach uważa się za brzydką mimo tego że może się obejrzeć i wcale taka nie jest i mimo powodzenia u płci przeciwnej.

Bo domyślam się że to była robota rodziny albo środowiska tak? I jeszcze te wszystkie zaburzenia typu anoreksja.  Patrzysz w lustro widzisz szkielet a nadal uważasz że masz nadwagę.... Nieprawdopodobne jak siła sugestii i zjechana samoocena potrafią zaślepić umysł i zmysły.

Edytowane przez Psychciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech elaborat mogłabym o tym napisać... 😉 Może mnie kiedyś najdzie na takie "wymioty" w ramach duchowego katharsis 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to nie ma znaczenia. Atrakcyjność to raczej do łóżka. Atrakcyjność i głupota w np pracy wcześniej czy później rodzi niemal wymioty. No chyba że komuś odbije i myśli Ch... To wtedy jakoś może ma to chwilowe znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.07.2020 o 23:06, Psychciu napisał:

Niewiarygodne jest to jak sami ludzie potrafią samoocenę komuś zniszczyć, nawet jak wizualnie kobieta jest atrakcyjna to mimo tego po takich przejściach uważa się za brzydką mimo tego że może się obejrzeć i wcale taka nie jest i mimo powodzenia u płci przeciwnej.

O, historia mojego życia. Dopiero jakoś dziesięć lat temu sczaiłam, że ładna jestem, bo tych komplementów zaczęło być naprawdę dużo.

Tak sobie myślę, że atrakcyjność może być też wykorzystywana nieświadomie. Niektórzy byli dla mnie mili albo zgadzali się coś dla mnie zrobić, bo byłam dla nich atrakcyjna, ale nie wykorzystywałam tego celowo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi