Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

"Prawdziwa kobiecość" i "prawdziwa męskość"

Rekomendowane odpowiedzi

uwielbiam łatwizne, zresztą tu nie ma nic trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale ja to rozumiem, i z tej pozycji wlasnie stwierdzam, ze sprawa jest prosta.

jesli rozumiesz ja w jakis inny sposob z checia podyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

robi się mętnie.

ty to rozumiesz tak ze na kazde zdanie mozna odpowiedziec ze zalezy. czy istnieje kobiecosc? zalezy. jesli istnieje to czy moze byc ona prawdziwa alno nie? zalezy. a moze nie istnieje? zalezy.

czy ja chce z toba dyskutowac?

zalezy...

-- 23 lis 2014, 16:30 --

(poza tym wiesz ze ja sie musze z toba droczyc wiec o czym my mowimy, prosze ja ciebie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje zdanie nie jest relatywne, prawdziwa kobiecosc/meskosc, wzorcem kulturowym i terminem normatywnym, a ze relatywnym to juz nie moja wina, odpowiedz 'zalezy' dostaje sie zazwyczaj na za malo uscislone pytania, tak czy siak w tym wypadku tak bylo, wiec to tez nie moja wina :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jezu, jaki relatywizm.

...

idziesz na łatwiznę

...

nie da sie rozumiec czegokolwiek bez najmniejszego wysilku ( trudnosc ) ;) istota poznania czyz nie?

Ale to prawda. Z "prawdziwością" w sensie tutaj omawianym jest tak jak z moralnością. Na środek wyjdzie losowy Europejczyk i na pytanie, "Czy moralnym jest uciąć głowę niewiernemu?" odpowie zapewne, że nie, ale jeśli zadamy to samo pytanie w, powiedzmy, Arabii Saudyjskiej, bardzo prawdopodobne, że człowieczek odpowie, że ścinanie głów kafirom jest moralne. Tak samo z "prawdziwą męskością/kobiecością".

Jest co najwyżej "prawdziwa kobiecość/męskość w ujęciu rzymskokatolickim" czy jakimkolwiek innym i tu, rzecz jasna, nie ma za bardzo relatywizmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tradycyjnej polskiej mentalności facet ma być twardy, zdecydowany, nie myć się za często, od czasu do czasy wypić. Musi tez mieć koniecznie prace i za nią utrzymać rodzinę, koniecznie też musi tez umieć majsterkować, naprawiać ale nie ma broń boże gotować czy zmywać. A kobieta ma być po pierwsze posłuszna, czekać co powie jej facet, no i musi dobrze gotować i sprzątać. Widzę że mimo 21 wieku zwłaszcza na wsiach i w starszym pokoleniu takie coś wciąż pokutuje i wg tego ustala się standardy męskości i kobiecości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

carlosbueno, po części masz rację, ale panowie, którzy sie nie myją? To chyba ci co pracują jako typowi robotnicy, piwo w pracy, po pracy. To funkcjonuje niezależnie od tego czy wieś czy miasto :D. Ludzie uciekają do miast bo tam mają wiekszy wybór. Więcej ludzi, większa różnorodność. Zależy jak sobie "baba wychowa" może pokaże chłopowi, że od mycia naczyń ręce mu nie odpadną :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I koniecznie oboje muszą wypominać bachorom jak to w ich wieku dupą łapali ptaki i żarli pszczoły popijane jadem szerszeni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

izaa, prawdziwy chop musi przecież trochę śmierdzieć. :mrgreen: Kiedyś nawet pracując w fabryce w UK ale z Polkami spotkałem się z opinią co to za facet co nie pali, a jak nie przeklina w ogóle i nie jest agresywny to musi być gej sorry pedał bo tego słowa używają. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W tradycyjnej polskiej mentalności facet ma być twardy, zdecydowany, nie myć się za często, od czasu do czasy wypić. Musi tez mieć koniecznie prace i za nią utrzymać rodzinę, koniecznie też musi tez umieć majsterkować, naprawiać ale nie ma broń boże gotować czy zmywać. A kobieta ma być po pierwsze posłuszna, czekać co powie jej facet, no i musi dobrze gotować i sprzątać. Widzę że mimo 21 wieku zwłaszcza na wsiach i w starszym pokoleniu takie coś wciąż pokutuje i wg tego ustala się standardy męskości i kobiecości.

Zgłaszam sprzeciw :time: Nie zamierzam uczyć się gotować, tylko dlatego, że kobieta powinna ! Wolę poświęcić ten czas na doskonalenie się w wymianie opon samochodowych :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arasha, lepiej się gotowania ucz. bo jak mąż wróci z pracy, a tam pieczeń nie leży na stole, to może Ci manto spuścić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arasha, to masz szczęście :)

carlosbueno, te wzorce męskości o których piszesz, to widać, że jeszcze z przed ery prekariatu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
carlosbueno, te wzorce męskości o których piszesz, to widać, że jeszcze z przed ery prekariatu
a nawet i proletariatu. Najbardziej mnie wkurza to że kobiety oczekują że facet umie wszystko naprawić a dlaczego bo jest facetem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ciekawe, bo ja znam facetów, którzy raczej tylko przechwalają się co to oni potrafią naprawić. A jak jeden kolega mi wywiercił dziury w ścianie to mało zawału nie dostałam. Jak kratery powulkaniczne, myslalam, ze zaduszę dziada. Bo po kiego się chwalił, ze taka z niego złota rączka :x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A od kobiet oczekuje sie by umiały gotować, sprzątać itd. A jak jest? No różnie. Zależy jeszcze w jakim kregu sie obracam to słyszę różne teksty. "Facet ma mieć fajne buty" "Facet nie może być cipą", "Facet ma sie znać na komputerach", "Facet nie ma być ładny" itd, ile bab tyle opini :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To ciekawe, bo ja znam facetów, którzy raczej tylko przechwalają się co to oni potrafią naprawić. A jak jeden kolega mi wywiercił dziury w ścianie to mało zawału nie dostałam. Jak kratery powulkaniczne, myslalam, ze zaduszę dziada. Bo po kiego się chwalił, ze taka z niego złota rączka :x

W Wawie może jest inaczej na wsiach to oczekuje się od każdego faceta że będzie umiał majsterkować a najlepiej sam wybudować dom, choć to młode pokolenie tez już tego nie potrafi bo przed kompem spędziło dzieciństwo a nie dłubiąc w traktorze i przy motorze tak jak moi prawie wszyscy rówieśnicy i nieco starsi ze wsi. Io ni dobrze na tym wyszli bo fachowców brak a i za granicą tacy sobie dobrze radzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najbardziej mnie wkurza to że kobiety oczekują że facet umie wszystko naprawić a dlaczego bo jest facetem.

mnie to nie przeszkadza, bo nie muszę spełniać ich oczekiwań ;)

niemniej sam dla siebie szlifuje pewne umiejętności, bo jednak umiejętność zainstalowania windowsa, ugotowania posiłku czy pomalowania pokoju jest przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że to chyba się wynosi trochę z domu. Jeśli tata potrafił robić jakieś prace związane z naprawami technicznymi itp., to pozostaje taki wzór faceta. To samo jeśli chodzi o syna i jego matkę. Mama, która wszystko za męża i synka robiła, jest wzorem dla swego synalka. I on takiej kobiety szuka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wydaje mi się, że to chyba się wynosi trochę z domu. Jeśli tata potrafił robić jakieś prace związane z naprawami technicznymi itp., to pozostaje taki wzór faceta. To samo jeśli chodzi o syna i jego matkę. Mama, która wszystko za męża i synka robiła, jest wzorem dla swego synalka. I on takiej kobiety szuka.

Ja od ojca się niczego nie nauczyłem bo naprawy go nie interesowały zresztą mnie też zupełnie to nie interesuje a wręcz wnerwia. Moja mama wszystko za nas robi ale od potencjalnej partnerki wcale tego nie oczekuje, ugotować coś mogę sam a porządku nie lubię. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi