Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

"Prawdziwa kobiecość" i "prawdziwa męskość"

Rekomendowane odpowiedzi

Co Wy tu sobie dobre/niedobre czasy wspominacie? Jakieś średniowieczne dylematy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli tata potrafił robić jakieś prace związane z naprawami technicznymi itp., to pozostaje taki wzór faceta.

Jeśli ojciec umie wszystko naprawić, to syn i tak niekoniecznie musi umieć. Np. mój ojciec umie wiele rzeczy naprawić, a ja nic.

Mama, która wszystko za męża i synka robiła, jest wzorem dla swego synalka. I on takiej kobiety szuka.

Takiej szuka, jeśli nie jest świadomy niewłaściwej postawy matki.'

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wydaje mi się, że to chyba się wynosi trochę z domu. Jeśli tata potrafił robić jakieś prace związane z naprawami technicznymi itp., to pozostaje taki wzór faceta. To samo jeśli chodzi o syna i jego matkę. Mama, która wszystko za męża i synka robiła, jest wzorem dla swego synalka. I on takiej kobiety szuka.
o toto, czasami jak słucham kolezanki jak swoich synow wyreczają we wszystkim to mi cycki opadają do kolan :hide: nie wiem dlaczego, przeciez facet to nie kaleka, która nie jest w stanie opanowac np mycia okna czy odkurzania. Uważam ze rodzice powinni przekazywac swoje umiejetnosci niezaleznie czy to syn czy córka. Bardzo załuję ze nie mam zadnych umiejetnosci technicznych i jestem przez to niesamodzielna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie wyręczanie może mieć duże konsekwencje na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no własnie, to jest potwornie bezmyslne zachowanie, ale chyba niektóre kobiety uwazaja za swój przywilej i obowiązek obsługiwanie rodziny... moze sie jakoś realizują w ten sposób, nie wiem ? ze sa takie prawdziwe kobiety z nich :bezradny:

albo faceci preferują partnerki zachowujace sie w ten sposób i w toku ewolucji ten schemat zachowania sie umocnił na drodze doboru naturalnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no własnie, to jest potwornie bezmyslne zachowanie, ale chyba niektóre kobiety uwazaja za swój przywilej i obowiązek obsługiwanie rodziny... moze sie jakoś realizują w ten sposób, nie wiem ? ze sa takie prawdziwe kobiety z nich :bezradny:

albo faceci preferują partnerki zachowujace sie w ten sposób i w toku ewolucji ten schemat zachowania sie umocnił na drodze doboru naturalnego ;)

ja gdybym nie mieszkał parę lat sam tez zupełnie nic bym nie potrafił tak jak np brat( chodzi mi o gotowanie, pranie ) bo zawsze matka wszystko robiła i robi. Ale brat sam z siebie nauczył się trochę sprawy techniczne ogarniać bo ja zupełne zero jestem jeszcze gorsze niż ojciec. Ogólnie to poza robieniem kotletów, jajecznicy i pseudospaghetti to nic życiowego nie umiem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czynności domowych chyba nie jest zbyt trudno się nauczyć; znacznie gorsza sprawa jest z "pozadomowymi" umiejętnościami życiowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moja mama wszystko za nas robi ale od potencjalnej partnerki wcale tego nie oczekuje, ugotować coś mogę sam a porządku nie lubię. :mrgreen:

Powiadasz ... robi się coraz bardziej interesująco :105: Czyli siedzielibyśmy o suchym pysku, zagruzowani po sufit w hacjendzie na Rozewiu :105: Carlos, chyba się wybiorę do Ciebie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W tradycyjnej polskiej mentalności facet ma być twardy, zdecydowany, nie myć się za często, od czasu do czasy wypić. Musi tez mieć koniecznie prace i za nią utrzymać rodzinę, koniecznie też musi tez umieć majsterkować, naprawiać ale nie ma broń boże gotować czy zmywać. A kobieta ma być po pierwsze posłuszna, czekać co powie jej facet, no i musi dobrze gotować i sprzątać. Widzę że mimo 21 wieku zwłaszcza na wsiach i w starszym pokoleniu takie coś wciąż pokutuje i wg tego ustala się standardy męskości i kobiecości.

Dokładnie. Takie coś się spotyka głównie na wschodzie w zacofanej kulturowo Polsce np. na Podlasiu. Na zachodzie jest jeszcze gorzej, bo od kobiet się już niczego nie wymaga poza tym, aby ładnie wyglądała i pachniała i robiła co jej się podoba, a facet to ma robić wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W tradycyjnej polskiej mentalności facet ma być twardy, zdecydowany, nie myć się za często, od czasu do czasy wypić. Musi tez mieć koniecznie prace i za nią utrzymać rodzinę, koniecznie też musi tez umieć majsterkować, naprawiać ale nie ma broń boże gotować czy zmywać. A kobieta ma być po pierwsze posłuszna, czekać co powie jej facet, no i musi dobrze gotować i sprzątać. Widzę że mimo 21 wieku zwłaszcza na wsiach i w starszym pokoleniu takie coś wciąż pokutuje i wg tego ustala się standardy męskości i kobiecości.

Dokładnie. Takie coś się spotyka głównie na wschodzie w zacofanej kulturowo Polsce np. na Podlasiu. Na zachodzie jest jeszcze gorzej, bo od kobiet się już niczego nie wymaga poza tym, aby ładnie wyglądała i pachniała i robiła co jej się podoba, a facet to ma robić wszystko

:lol::lol::lol:

A tak w ogóle to gratuluję 500 posta :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

to tak jak ja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

kolejny sposób by wmówić ludziom to jacy chcielibyśmy by byli :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niete, nie zgadzam się z Tobą, ja niczego nie próbuję wmawiać, znam mężczyznę z fantazją :105:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo się zastanawiałem czy to można podciągnąć pod fantazję, z drugiej strony moich skojarzeń, bujna wyobraźnia to głowa w chmurach, a fantazja to tzw. stylówa jak to modne panie na facebookach piszą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jetodik, jedno pojęcie po części pokrywa się z drugim wg definicji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fantazja ma też chyba jakiś dodatek pasji w sobie, trudno to określić, jak mi to nie będzie dawało spokoju pofatyguje się na wiki.

btw, to ja już chyba wiem kim był ten tajemniczy mężczyzna, Bohun z Ogniem i Mieczem, który "służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji"...nooooo ten to był kozak, trzeba przyznać i z pewnością wielu facetów stawiało go sobie jako wzór męskosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja żyje w nierealnym świecie fantazji ale pewnie nie o taką fantazję kobietom chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Znalazłam nazwę na moje jestestwo, czyli proces chorobowy który trwa od chwili poczęcia. (Muszę sobie zapisać bo zapomnę.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi