Skocz do zawartości
Nerwica.com

DEZYPRAMINA (Petylyl) !Niedostępny w PL!


Klakier

Rekomendowane odpowiedzi

Zażywałem w maksymalnej dawce 100mg/dzień. Działanie przeciwdepresyjne całkiem dobre,ale... niestety u mnie powodował bardzo konkretne lęki,agresję i drażliwość. . Duża ochota na seks i łatwość w znajdywaniu okazji do niego plus pewność siebie. Chyba zbyt duża pewność siebie,przeradzająca się arogancje i złośliwość:( Tak,z tym nie było problemów... Mimo dużego popędu płciowego ogromne problemy z erekcją... Długi dystans kończący się satysfakcjonująco tylko dla jednej ze stron... Lęki i drażliwość/agresja czasami jednak nie do wytrzymania ... Moja ocena tego leku jest raczej negatywna :( Znam osoby na które petylyl działał bardzo dobrze i to potwierdza,że leki antydepresyjne to kwestia indywidualna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle sie ostatnio czuje:(Poprosilam lekarza o zmiane leku,dostalam petylyl

Jakos nie wierze,ze ten lek mi pomoze:( Pewnie jakis slaby,bo malo znany

prosze o jakies info o tym leku,czy skuteczny?

Z gory dziekuje,pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie lekarz przepisał ten cały petylyl. Prawdę mówiąc skończyła mi się ważność recepty, a ja nie zdąrzyłam go wykupić. Nie było go w żadnej aptece, którą odwiedziłam. I właśnie pomyślałam, iż może to lek mało znany, rzadko przepisywany. Moja przygoda z lekami wygląda zazwyczaj w ten sposób, że po trzech tyg. męczarni dostosowania się organizmu do leku odczuwam w niewielkim stopniu zmniejszenie się natrętnych myśli, ale stany emocjonalne szaleją. Po lekach mam chyba zawsze większą depresję, czuje się bardziej rozchwiana emocjonalnie niż kiedy ich nie biorę.

Czy możecie napisać coś więcej o odczuwanych skutkach ubocznych brania tego leku. Chcę wiedzieć na co powinnam się przygotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petylyl chyba wycofali z obrotu,tak mowil mi lekarz,ale to bylo dosc dawno,ladnych kilka miesiecy temu.Byc moze znowu jest w aptekach,nie wiem.

Jak ja go bralam to nie mialam ,zadnych skutkow ubocznych.lek dzialal pobudzajaco,troche mi pomogl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo o tym, żeby dezipraminę wycofano z obrotu (ale mogę się mylić), natomiast jest szczególnym TLPD, ponieważ jest chemiczną modyfikacją imipraminy.

 

Dezipramina nie ma działania sedatywnego oraz przeciwlękowego, natomiast reguluje znacznie obniżony napęd psychoruchowy, podwyższając go, "odhamowując". Dezipramina ma wpływ przede wszystkim na transport noradrenaliny, w o wiele mniejszym stopniu serotoniny, jest lekiem o wąskim spektrum działania. Najlepiej spośrod TLPD wypada pod tym względem doksepina. Dezipramina w dużych ilościach jest substancją toksyczną i jej przedawkowania może skończyć się śmiercią. Dawka toksyczna jest tylko 2 razy większa niż terapeutyczna i leczenie dezipraminą musi odbywać się pod stała kontrolą lekarza. Być może dlatego została wycofana z obrotu.

 

Jako niedoszły lekarz, z zamiłowania i niespełnionej specjalizacji neurolog, dezipraminy nie polecam. Są lepsze, a przede wszystkim bardziej bezpieczne leki niż ona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowna użytkowniczko!

 

Seronil znam, stosowałem, ale krótko, bo dostałem zespołu serotoninowego i ledwo uszedłem z życiem. O fluoksetynie, którą jest seronil wypowiadałem się gdzieś tam szerzej, ale nie pamiętam gdzie :lol: Oceniam ją źle, ale nie dlatego, że omal nie wpędziła mnie do trumny. Ogólnie i w punktach:

 

a) fluoksetyna jest silnym lekiem antydepresyjnym, słabszym przeciwlękowym. Dawka minimalna to 5-10 mg na dobę, terapeutyczna 20-40, maksymalna 60 mg;

 

b) fluoksetyna wśród wszystkich SSRI w największym stopniu przyczynia się do niepokoju i bezsenności w początkowym okresie stosowania. Możliwe są także wymioty. U niektórych osób obniża próg przeciwdrgawkowy;

 

c) jest dobrym środkiem środkiem w leczeniu depresji z dominującym zahamowaniem psychoruchowym;

 

d) ma udowodnione niekorzystne działanie na wątrobę i jest najczęstszą spośród SSRI (fluwoksaminy, paroksetyny) przyczyną odwracalnego zapalenia wątroby oraz dysfunkcji w zakresie wydzielania aminotransferaz (ALAT). Choć nie są to częste przypadki;

 

e) ma długi okres półtrwania - 3 dni i ryzyko zespołu odstawiennego jest relatywnie nieduże w porównaniu np. z paroksetyną;

 

f) jest stosowana z powodzeniem w zaburzeniach apetytu, zwłaszcza bulimii, jakkolwiek niektóre badania wykazują, że po 5 miesiącach jej wpływ na łaknienie zanika;

 

g) Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny hamują aktywność transportera serotoninowego, przez co zmniejszeniu ulega wychwyt zwrotny serotoniny i zwiększa się jej stężenie w synapsach serotoninowych - tak się leczy biochemicznie depresję. Z tym że pod tym względem fluoksetyna prezentuje się gorzej od sertraliny, fluwoksaminy, absolutnie nie dorównując nawet w ułamku citalopramowi i escitalopramowi. Jest krótko mówiąc przestarzała. Uważam, że za 10 lat fluoksetyny nie będzie się stosować

 

Generalnie leku nie cenię, co nie znaczy, że nikomu nie pomógł i że nie pomoże Tobie. Jak dla mnie jest jednak za dużo "ale".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, bo od trzech dni biorę Petylyl w dawce 150 mg dziennie.

Na razie chyba jest za wcześnie na jakiekolwiek oceny ale może ktoś z Was brał go dłużej?

Jak na razie nie mam żadnych objawów ubocznych, no i nie zauważyłem jakiejś radykalnej zmiany samopoczucia ani na lepsze ani na gorsze. Z tego, co wiem, to Petylyl wychwytuje noradrenalinę, powinienem więc dostać większej iskry do życia, na co bardzo liczę.

No i ciekaw jestem, jaki będzie efekt, bo jednocześnie biorę Anafranil, też 150 mg.

 

 

Brales 2 tak mocne TLPD jednoczesnie ? O cholerka o takim zestawie tom jescze nie slyszal. I byla poprawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Petylyl to taka armata, ze jest popularny wsrod menadzerow wysokiego szczebla i maklerow gieldowych zeby byc na obrotach non-stop jak trzeba.

 

A Anafranil to prawdopodobnie najlepszy lek na depresje , obsesje i nerwica. No ale wiadomo, ze wszystko zalezy od danego przypadku, bo to tylko uogolnienia.

 

A teraz cos bierzesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dezipramina działa silniej na wyrzut NA,ma silniejsze działanie antycholinergiczne(np zatrzymanie moczu),dodatkowo strasznie zwiększa potliwość.Plus- działa na naprawdę większość ludzi i naprawdę szybko(często po ok 1 tyg).

thatMightyOneMan dzięki za uwagę ,wyraziłem się nieprecyzyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt dezypramina jest dużo silniejsza,od reboxetyny,a raczej była sijniejsza ,bo ktoś ten lek zlosliwie wycofał ,bo byl darmowy i skuteczny Brałam jedno i drugie ,mam porównanie Oba leki nie nadają się do monoterapii tylko do leczenia skojarzonego No i edronax jest dość drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ..w sumie jakoś mam "obawęXD przed "zapoznaniem' ; się z jej działaniem.... :twisted: nie wiem dlaczego sumie xd

okok właśnie to" działanie antycholinergiczne.... dosyć ciekawa jest sprawa wstrzymywania moczu? na reboxetynie to jest juz za dużo / a co dopiero na desy/ ..chyba ,że to nie koniecznie musi wystąpić

..pozatym rebox to zupełnie inna liga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×