Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ksiądz Gil, pedofil czy ofiara ?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

A na wsiach wciąż słychać w tv np jak sąsiedzi mówią o jakiejś rodzinie która maltretowała, czy nawet zabiła dziecko zdania typu oni tacy porządni do kościoła chodzą co tydzień, wierzący są. Zawsze mnie to wkurza.

dokladnie ! a oni wszystcy na tej mszy podczas kazania patrzą tępo w podloge i myslą o tym co ugotować na obiad albo co fajnego w tv leci wieczorem

 

-- So paź 05, 2013 8:33 pm --

 

A na wsiach wciąż słychać w tv np jak sąsiedzi mówią o jakiejś rodzinie która maltretowała, czy nawet zabiła dziecko zdania typu oni tacy porządni do kościoła chodzą co tydzień, wierzący są. Zawsze mnie to wkurza.

dokladnie ! a oni wszystcy na tej mszy podczas kazania patrzą tępo w podloge i myslą o tym co ugotować na obiad albo co fajnego w tv leci wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, Bo jak do kościoła chodzi to już porządny. A guzik prawda.

 

A propo, zastanawialiście się kiedyś jak w przypadku tych afer pedofilskich czują się ci porządni księża? Nie zazdroszczę im.

No niestety uderza to w cały kler mimo że 99% nie molestuję( przynajmniej mam taką nadzieję). Ale od księży ma się wyższe wymagania moralne niż od innych także muszą się liczyć z atakiem gdy nie będą postępować tak jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety uderza to w cały kler

Raczej w cały Kościół..

Kościół instytucjonalny ogólnie, bo raczej nie we wszystkich członków KRK w Polsce. Terlikowski i inni już pieją że to zmasowany atak sił ateistycznych mający zniszczyć polski kościół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni wyciągną tam kilka przypadków i robią wielkie halo. Moim zdaniem Kościół nie powinien odpowiadać za czyny wiernych i hierarchów. Ksiądz niech zostanie skazany wyrokiem prawomocnym i tyle (jeśli gwałcił) i niech od niego ofiary domagają się odszkodowań. Odpowiedzialność zbiorowa zawsze była zła. Dostaliśmy list ze spółdzielni, że jak w koszach przeznaczonych do sortowania będą dalej nieposortowane śmieci, to KAŻDY mieszkaniec 3 bloków zapłaci karę w postaci płacenia nie 9 zł, a 15 co miesiąc. To jest chore! Spółdzielnia nie przykryła dachem śmietnika i każdy sobie może wrzucać co chce. Raz przyłapałem babę co wrzucała tak 4 wory. Nie ważne gdzie, byle do śmietnika. Odpowiedzialność ponoszą ludzie ze spółdzielni, bo nie wybudowali dachu i ten, kto jest za to odpowiedzialny powinien się tym problemem borykać, a nie szantażować ludzi, którzy uczciwie sortują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Moim zdaniem Kościół nie powinien odpowiadać za czyny wiernych i hierarchów
Za wiernych nie, ale hierarchów jak najbardziej, jak policjant czy żołnierz coś nagrabi zwłaszcza na służbie też dostaje się tym instytucjom. A odnośnie kleru wiadomo są najwyższe wymagania moralne skoro sami uznają się za najwyższą instancje odnośnie moralności. No i jak można ludzi skazanych prawomocnym wyrokiem za molestowanie po paru latach przywracać do kapłaństwa i to jeszcze z kontaktem z dziećmi a były takie przypadki, czy też dosyć nagminne zamiatanie pod dywan przez kościół spraw związanych z molestowaniem, czy ogólnie czynnościami seksualnymi księży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlosbueno, wyciąłeś jedno zdanie z kontekstu. Jak policjant postrzeli to powinien odpowiadać ten, co strzelał, a nie jego komendant. Jak uczeń Judo zabije kogoś w obronie własnej to ma ponosić odpowiedzialność sensei? Jak ktoś potrąci i zabije dziecko na ulicy to ma ponosić odpowiedzialność egzaminator i nauczyciel nauki jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, bardziej chyba chodzi o to, ze organizacja/zasady obowiazujace wsrod kleru sa po prostu z natury patogenne (pisze na intuicje, chyba o to Ci chodzi), a zdarzajace sie nieprzecietnie czesto grube odchyly sa tego konsekwencja, i powoduje dyskuje na temat dzialania/sensu calej organizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. celibat jest tylko oficjalną bzdurą.

Są wśród ksieży zapewnie asceci z przekonania, duchowni dla ktorych te wszystkie cnoty maja znaczenie, ale juz nawet oficjalnie ksieza sie przyznają ze zwiazki ksiezy, dzieci itp są w środowisku koscielnym dopuszczane.

 

To jest bardzo wewnetrznie niespojny swiat. Kontrola? Jasne reguly? Oni chyba tam w srodku nie wiedzą co i jak , kto ma to ogarniac, przeciez najwyzszym prawodawcą Bog ! : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, Wiadomo że każdy ponosi za siebie odpowiedzialność, ale niestety księża są często chronieni przez swoich przełożonych aby pewne sprawy nie wyszły na światło dzienne. No i duchowieństwo to jest jednak wspólnota, w pewnym sensie jedna wielka rodzina i porównywanie kierowcy i egzaminatora (których de facto nic nie łączy i po zdaniu egzaminu ich drogi całkowicie się rozchodzą) do kleru jest niepoważne. Kościół to instytucja wyjątkowo ściśle schierarchizowana Każdy ksiądz, duchowny ma swojego przełożonego, a na końcu łańcucha jest papież i mówienie że wybryki jakiegoś tam księdza nie mają nic wspólnego z kościołem jest błędem, bo zawsze ktoś jest nad nim i za niego odpowiada no chyba że to papież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak policjant postrzeli to powinien odpowiadać ten, co strzelał, a nie jego komendant.

Komendant go zatrudnił, komendant odpowiada za przyjęcie do pracy osoby na tyle niestabilnej emocjonalnie że kogoś bezpodstawnie postrzeliła. Poza tym twój argument jest inwalidą - gdyby nagle coraz częściej dochodziły do ludzi wiadomości o kolejnych bezsensownych postrzeleniach popełnionych przez policję, gdyby nagle okazało się że co tydzień jakaś gazeta może dać na okładkę artykuł o lokalnym policjancie który kogoś postrzelił - to JAK NAJBARDZIEJ wypadałoby się przyjrzeć działaniu instytucji której członkowie powszechnie bezsensownie strzelają do ludzi!!!!

 

Jeden ksiądz pedofil - ok, zdarza się. Trzech ksieży pedofili - no, bywa. Dziesiątki księży pedofili - COŚ TU JEST K*WA NIE TAK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLATEGO Franciszek powinien wziąć swoich perwerów za troki i zaprowadzić porządek!

Posprzątanie po latach bałaganu i swawoli łatwe nie jest, Benek se nie poradził a za JP II było największe rozpasanie, bo Wojtyła był miły, wybaczający, medialny ale swej trzódki w ryzach nie potrafił trzymać wybitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie CAŁĄ wiedzę o świecie 99% ludzi, którzy uważają się za światłych czerpie bezkrytycznie z tvn24, GW i innych "opiniotwórczych" badziewi... Wszystko co tam zostanie powiedziane i napisane jest automatycznie i bezkrytycznie przyjmowaną prawdą objawioną.

Pierd... jak potłuczony, nie zaglądam na żadne badziewiaste polskie portale informacyjne od dawien dawna, wielu znanych mi ateistów również, nie ogólniaj i nie sprowadzaj wszystkich do jedynego znanego sobie poziomu. Gówno się leje w internecie gdzie pisze się cokolwiek żeby sprowokować i nakłonić do kliknięcia w artykuł, równie wielkie gówno się leje w kościele gdzie jest tylko jedna 'prawda objawiona' i najmniej odpowiednie osoby mówią ludziom jak żyć, i jak powinno się rządzić krajem.

edit. I tak kościół jest wspólnikiem w dewastowaniu kraju bo marnuje pieniądze społeczeństwa, wyciąga łapę po pieniądze, które nie są im niezbędne do swojej działalności, wyrastają wielkie kościoły podczas gdy bankrutują szpitale, ogłupia się ludzi tym, że trzeba się modlić zamiast działać i brać sprawy w swoje ręce. Siła kościoła opiera się na biedzie, zacofaniu, słabej sytuacji ekonomicznej ludności, dlatego jego działania są skierowane na utrzymanie takiego stanu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVN, GW itp jest stronnicza ale to samo a nawet w większym stopniu można powiedzieć o mediach nazywających siebie jedynymi polskimi i wolnymi czyli mediach Rydzyka, Gazecie Polskiej, tv Republika. Myślę że rozsądny człowiek wie że większość kleru to nie żadni pedofile, zboczeńcy ale też nie można ukrywać że tacy się zdarzają.

A co do krajów zachodu to też zupełnie nie zrozumiałe jest dla mnie to że zwalczają oni zaciekle Chrześcijaństwo i zwyczaje z nim związane przy jednoczesnej miłości i sprzyjaniu innym religiom gł chodzi mi o islam. Wg mnie albo się jest krytycznym wobec wszystkich religii albo nie, a faworyzowanie obcych nam kulturowo wierzeń i i ideologii to przejaw skrajnej głupoty lub kalkulacje polityczne, czy zwyczajna zdrada za saudyjskie petrodolary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pierd.olisz. To, że katolicy nie używają własnego mózgu i słuchają jak im ksiądz wytłumaczy świat nie znaczy, że ludzie na drugim biegunie są tak samo ograniczeni i słuchają bezkrytycznie tego co w mediach, to jest typowy argument ograniczonych katoli- mierzenie innych swoją miarą. Ja swoje poglądy opieram wyłącznie na własnych doświadczeniach życiowych albo relacjach zaufanych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, :?

 

Czemu " :? "..? Jako niewierzący, uważam że INTEL 1 mówi jak na człowieka wierzącego dość sensownie i niefanatycznie. Reiben nie korzystasz z gazet czy serwisów informacyjnych - to raz, że nie wiesz teoretycznie co w nich teraz pokazują, a dwa - skąd bierzesz informacje którymi kształtujesz swoją opinię?.. No bo zakładam, że nie z głowy sobie wymyśliłeś "jakie gówno leje się w kościele" tylko określasz to w ten sposób wnioski zebrane z iluś źródeł, nie? Skądś to musisz wiedzieć. A INTEL słusznie zauważa że w dzisiejszych czasach obiektywność informacji jest zawsze pod znakiem zapytania.

 

Osobiście nie czytam papierowych "codzienniaków", nie wiem co piszą w RZ, GW czy NIE. Ale przechodząc koło kiosku w drodze do pracy widzę wystawkę i - serio, temat księży-pedofili jest teraz na topie. Ogólnie pojmowany "najazd na kościół" ma miejsce. Nie mówię przy okazji że sobie na taką nagonkę nie zasłużył, ale - trzeba uznać fakt, że takie teksty pojawiają się teraz nawet w najbardziej populistycznych brukowcach.

 

Post INTELA jest za długi na szatkowanie cytatami, więc wygrzebię tylko jeden:

 

Cała europejska moralność, cały humanizm i całe praktycznie prawo wynika z wielowiekowej kultury chrześcijańskiej.

Trzeba o tym pamiętać.

Tu bym chciał ci powiedzieć, że ja jako niewierzący - podzielam ten pogląd, jasne! I podoba mi się - generalnie chrześcijaństwo w założeniach jest spoko: "nie rób drugieg w ch*ja", "nie dymaj cudzej żony", "nie kradnij", "nie zabijaj" - to są dobre "pomysły na życie" i jak najbardziej aktualne. "Ból dupy" powoduje jedna tylko jedyna kwestia: irytuje nas to, że nie chcecie przyznać że forma w jakiej to "sprzedajecie" jest przestarzała. Gdybyście tak zebrali się wreszcie w sobie i przyznali - ok, może trzeba pogodzić się z naukowymi faktami, przyznać że historyjki o nadnaturalnych zjawiskach spisane setki lat temu miały na celu przekazanie treści ludowi który jeszcze nie wiedział co to elektryczna szczoteczka do zębów - i po prostu żyć według wskazówek Jezusa...

 

Bo jednak, INTEL, kościół jako instytycja - to przez lata miał trochę kłopotów w dziale PR... Ruch ludzi którzy postanowili oddawać cześć jednemu bóstwu, w ciągu kilku stuleci rozwinął się w instytucję ściśle związanym z państwem, przecież skąd termin "dziesięcina"..?

 

U mnie w pracy jest sporo osób wierzących i większość z nich nie jest zadowolona z tego co się dzieje w polskim Kościele.

 

Wracając do cytatu - najlepsze jest to, że nie musimy być chrześcijanami, ani tym bardzej należeć do jakiegokolwiek ruchu religijnego - i jednocześnie zdecydowanie sprzeciwiać się islamizacji. Zapewniam cię, jest mnóstwo niewierzących którzy islamu u nas nie chcą. I jak przyjdzie to po prostu powiemy "nie" - nie mieszając w to żadnej instytucji religijnej. Powołamy się właśnie na historię, na historię naszej cywilizacji. Jest ona odmienna niż tamta, i tamtej my nie chcemy :)

 

Tak więc nie potrzeba Kościoła, żeby zebrał ludzi i nimi pokierował - chodzi o ideę, to idea musi być wystarczająco porywająca i przyciągająca ludzi. Dużo więcej będzie pożytku z czasu spędzonego przez wierzących nie na przypominaniu że Kościół upada, co z przypominania że zmierza ku nam niebezpieczeństwo i na walkę z nim trzeba być gotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że katolicy nie używają własnego mózgu i słuchają jak im ksiądz wytłumaczy
Chyba nie wszyscy katolicy aż tak ufają klerowi, mam wrażenie się w Polsce to mniejszość raczej. A co do rozdmuchania tej sprawy afer pedofilskich wśród księży to niedopatrywałbym się żadnego spisku, ot media mają gorący temat na tą chwilę który dobrze się sprzedaje, za parę dni wynajdą inny. Poza tym antyklerykalizm w Polsce jest silny i mocno zakorzeniony także trafiło to na podatny grunt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben nie korzystasz z gazet czy serwisów informacyjnych - to raz, że nie wiesz teoretycznie co w nich teraz pokazują, a dwa - skąd bierzesz informacje którymi kształtujesz swoją opinię?.. No bo zakładam, że nie z głowy sobie wymyśliłeś "jakie gówno leje się w kościele" tylko określasz to w ten sposób wnioski zebrane z iluś źródeł, nie? Skądś to musisz wiedzieć.

Bo przestałem korzystać z tych serwisów i kompletnie zaglądać do kościoła gdy zobaczyłem, że 'gówno się leje'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skrzywdziłem tych dzieci. A jeżeli je skrzywdziłem to tylko w takim wymiarze, że być może za bardzo zaufałem. Jeżeli komuś bardzo na tym zależy, aby zniszczyć moje życie, to i tak znajdzie na to sposób - mówi ks. Wojciech Gil w ekskluzywnym wywiadzie dla TVP Info.

 

 

Ja juz sama nie wiem o co chodzi ..po co ktos by mial go niszczyc, przekonałam sie , ze istnieje duzo zawiści w kościołach a tam powinna być miłość i modlitwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×