Skocz do zawartości
Nerwica.com

toksyczni rodzice. już nie wytrzymuje


stx

Rekomendowane odpowiedzi

codzienność z nimi to męczarnia pod pozorem normalności.

 

dla nich normą jest że np. w weekendy muszę wcześnie rano wstawać i wziąć się do jakiejś roboty, jakbym pracował dla nich na etat. no ale ok nie będę pisał o tym wszystkim bo oni i tak uważają że to normalne.

 

jedyną moją nadzieją były studia. wyjechać do miasta i studiować. mimo że przez nerwice, stres przez nich miałem złe oceny w szkole to chciałem się wziąć za nauke tylko po to żeby móc wyjechać na studia. dziś tak sobie rozmawialiśmy i jak mi sugerowali że może kiedyś na zaoczne pójdę to ostatnia nadzieja poszła się *****.

 

nie wiem już co robić, ciężko mi wytrzymać a jest tak od wielu lat. nie da się z nimi pogadać, bo gdyby się dało to załatwiłbym to już dawno. mógłbym po prostu wyjechać i co dalej? sam na siebie skazany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dostałeś się na studia czy co? Bo nie rozumiem? Ile masz lat?

To Twoje życie, rodzice Ci przyszłości nie będą wybierać. Sam o niej zdecyduj. Piszesz, że mógłbyś wyjechać. Jest to jakiś pomysł. Na początku na pewno będzie Ci bardzo ciężko, ale nie wiem co gorsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w 3 LO, więc postaraj się dobrze zdać maturę, żeby dostać się na studia. Będziesz miał długie wakacje po maturze, więc to dobra okazja, żeby sobie coś zarobić na start. Więc to nie jest tak nagle, masz dużo czasu na przygotowanie się. A potem studia zaoczne, praca i wynajęcie mieszkania/pokoju i będziesz miał święty spokój :)

Tak, dużo osób tak robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×