Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czasem mam takie lęki,że boje się,że wariuje!


śliwka_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to nerwica lękowa?W tym roku dostałam diagnozę depresji,ale psychiatra powiedziała,że to taka "zmutowana nerwica" i daje takie same objawy jak depresja.Jest to normalne? Od kilku miesięcy mam tak,że ciągle czuje lęk mimo asertinu ,mniej jem,nie cieszą mnie małe rzeczy,nic mi się nie chce,jestem ciągle zmęczona rozdrażniona,albo skołowana.Śpię w miarę normalnie ale złe sny mi się ciągle śnią...płacze często...na psychologa mnie nie stać a ten z NFZ był do bani...Asertin biorę już 7 rok może dlatego objawy się zaostrzyły.Nie umiem podejmować decyzji a teraz przyjdzie mi podjąć decyzję o przeprowadzce do mojego faceta,do innego miasta.Pracy nie mam,strasznie się nakręcam wszystkim,jestem nadwrażliwa..nie wiem jak sobie pomóc,wszystko mi obojętnieje.Mam też duże problemy zdrowotne,z finansami też nie lepiej.Niech ktoś mi coś doradzi...proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego rodzaju masz lęki?

Generalnie nerwica lękowa często współistnieje z depresją, natomiast objawem depresji jest również lęk, dlatego ciężko rozgraniczyć jedno od drugiego, generalnie lekarze i psycholodzy stosują nazwę dla tego typu "zaburzenia depresyjno lękowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliwka_, Pewnie , ze może tak być.Leki może już tez nie działają , bierzesz 7 rok.Bys musiała iść do psychiatry.,..i zmienić leki.Ja tez tak sie czuje , podobnie do Ciebie...chociaż ja leki biorę 2 miesiąc...Również inne Twoje problemy mogą nasilać nerwice i depresje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem pewnie są inni psycholodzy,ale ja miałam kiedyś terapie prywatną i widziałam różnice..Ci psycholodzy na NFZ nie wczuwają się w pacjenta tylko idą na ilość a nie na jakość.A ja potrzebuje kogoś zaangażowanego.Każdy ma jakieś problemy,ale kwestia jak się do nich podchodzi,jak się je interpretuje.Ja zawsze byłam negatywnie nastawiona jak zaczęło się coś dziać.Czarnowidztwo miałam właściwie od dziecka.Mam wrażenie że kręcę się w kółko z tymi moimi myślami i nic z tego nie wynika...ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×