Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masa, masa, masa, czyli Forumowa Grupa Kulturystyczna


Gość Dżejmson

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na prawdę na spalanie najlepszy jest właśnie trening siłowy plus dieta, a nie bieganie, chyba, że interwały. W domu to zobacz sobie na TABATĘ, krótko trwa a podobno mocno podkręca metabolizm, na You Tube znajdziesz. Samo ćwiczenia brzucha nie spali tłuszczu. Jeśli masz możliwość to siłownia po prostu, jak nie to poszukaj treningu domatora. I dieta przede wszystkim, a to nie jest moja mocna strona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak masz fejsa to polecam przeczytać co na profilu no cardio jest. W skrócie jednostajny wysiłek jest słaby do spalania, ale biegi interwałowe to wyższy level więc w sumie chcąc biegać interwały to chyba najpierw lepiej i tak trochę pobiegać "normalnie", żeby mieć trochę kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś planuję przestudiować wspomniany przez Was FBW

Dobra, jestem po lekturze...

Z uwagi na pewne doświadczenie, wybrałem metodę 15-10-5 i przystępuję do zestawu A*

Jeśli dobrze zrozumiałem, przez pierwszy tydzień lub dwa, wykonuję po 15 powtórzeń każdego ćwiczenia z podanej rozpiski, a plan obejmuje trzy takie sesje treningowe w tygodniu (Pon: zestaw A, Śr: B, Pt: C):

 

*Zestaw A (przykładowy zestaw)

Nogi: Przysiady z sztangą na barkach 3s

Plecy: Wiosłowanie sztangą 3s

Klatka: Wyciskanie Sztangi na skosie ujemnym 3s

Barki: Wyciskanie sztangi z klatki w staniu 3s

Triceps: Pompki odwrotne 2s

Biceps: Uginanie ramion z sztangą stojąc 2sc

 

Zgodnie z zasadą kolejności partii (od największych do najmniejszych) według przykładu: nogi- plecy- klatka piersiowa- barki- bicepsy- tricepsy, zgaduje, że po wykonaniu 3 serii na nogi, biorę się za plecy itd. Nie znalazłem info odnośnie przerw między seriami, i kolejnymi ćwiczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję. Właśnie ojciec wrócił do domu z zakupioną odżywką węglowodanową. O nic go nie prosiłem, ale chyba sam uznał, że wymagam pomocy. :P Dziś planuję przestudiować wspomniany przez Was FBW, czy zakupionego suplementu zrobię użytek podczas treningu?

 

Postaw bardziej na odżywkę białkową jeśli będziesz miał problem ze zjedzeniem odpowiedniej ilości białka z diety. Białko buduje Ci mięśnie.

 

FBW:

i w opisie filmu masz rozpiskę od razu podaną. Wypracuj sobie odpowiednią technikę ćwiczeń.

 

 

Hej kulturyści. PISZE DO WAS BO MACIE WIEDZĘ i doświadczenie. Chciałabym zgubić nieco kg (ok 5 kg), mam wrażliwy organizm więc w taką pogodę nie mogę aerobów i biegania na dworze. Co poelcacie w domu. Mam skakankę. No i oczywiscie dieta, mam siedzacy tryb zycia bez pracy, a wiec mam brzuszek. moje pytanie: CZY W MOIM PRZYPADKU ĆWICZENIA ABS BRZUCHA, maja sens? Niby człowiek się przy nich poci i brzuch twardszy...

 

Trening treningiem, ale ogromne znaczenie ma dieta.

tutaj masz kalkulator zapotrzebowania kalorycznego: http://potreningu.pl/calculators/bmr

Wstaw swoje dane i wyjdzie ile kalorii musisz jeść, żeby utrzymać wagę. Od tego odejmij 100-200kcal i będziesz zrzucać wagę.

Co do diety to są dwie metody redukcji:

- low carb: jesz mało węglowodanów - szybko i drastycznie zrzucasz wagę, odwadniasz się. Duże prawdopodobieństwo efektu jojo.

- low fat: ograniczasz tłuszcze w diecie, optymalnie 0.8g na każdy kg swojej wagi ciała. Efekty przyjdą później, ale będą bardziej długotrwałe.

A potem powoli wyrzucaj z diety wysoko przetworzone potrawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł gdzie tanio kupić sobie obciążenia ?

 

Bo jak na razie mam na hantelkach 2x15kg, ale zaczyna się robić mało. Chciałem kupić 4x5, ale widzę, że chodzą na allegro po 140zł, więc na razie wstrzymałem się z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee reaktywacja wątku mięśniowo-gejowego! koniec wpierdalania kiełbach z grilla!

protokół na jesień: kto nie ćwiczy ten z Albanii!

misja: niezmieszczenie się do konfesjonału

 

wersja początkowa gejbena:

2s9ephy.jpg

nic nie pisać chyba, że dziewczęta na pw hihi

postać docelowa:

bane3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masa i siła to były dobre w czasach jaskiniowców, przestarzałe już w epoce starożytnego Rzymu, wystarczy spojrzeć na zmagania Ursusa z bykiem ważącym ponad jedną tonę:

[videoyoutube=okuORn7S5h8][/videoyoutube]

 

Ursus odwalił brudną robotę, której owoce spija trenujący jogę Marek Winicjusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, ale jak ja mam nie marudzić, skoro gość nie dość, że jest ładniejszy ode mnie, to jeszcze ma bicka 10 cm większego niż ja( i to przy napięciu! bo bez napinki byłoby jeszcze gorzej :why:) Na tym forum, powinien być ustawowy zakaz chwalenia się urodą i bicepsami, dla dobra ego. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia, fajna sprawa, już za dzieciaka miałem hantle, pospawane przez ojca, linę na drzewie. Do kumpla chodziliśmy na drążek uczyć się wymyków, na początku tylko jeden z nas potrafił je robić. Później prawdziwa siłka, 12 kg masy przez rok, było by więcej ale na odżywki nie było mnie stać, za to wcinaliśmy ser i ryż masowo. Później kilka lat przerwy bo pokradli sprzęt z siłowni, jeszcze później kilka podejść kilku miesięcznych przedsezonowych :mrgreen: Obecnie na masie mi nie zależy, wolałbym brzucho zgubić. Ćwiczyłem pół roku, zgubiłem 20kg ale co z tego jak wszystko wróciło do normy. Trzeba ćwiczyć cały czas żeby dobrze wyglądać, u mnie teraz z tym średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie to mnie nie kręcą jakieś przypakowane sylwetki czterodrzwiowych szaf, czy to w wykonaniu damskim czy w męskim. Street workout, kalistenika i ogólnie sportowa zwiewność połączona z siłą, a nie masywność, to są te rzeczy jakie mnie osobiście jarają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie se tyrac do bolu, ale nie na nic mniej seksownego niz facet z nerwica lub depresja. Wiec od razu sobie odpusccie.

 

Ja tam lubię facetów czy z depresją/nerwicą, czy bez. Check your privilege.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, dalej marudzisz, zamiast wrzucac swoja rzezbe 8) a jetodikiem sie nie zaslaniaj, bo to słaba wymówka :nono:
Eee tam, co tam po rzeźbie jak człowiek ma zjebane życie. :evil: przy okazji to też dobra wymówka, aby nie ćwiczyć... inna dobra jest "po co ćwiczyć jak bicki i tak robaki wpieprzą" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×