Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masa, masa, masa, czyli Forumowa Grupa Kulturystyczna


Gość Dżejmson

Rekomendowane odpowiedzi

Mi motywacja cały czas leci w dół ale ćwiczę, Dolazłem już do takiego punktu w którym nie da się przeskoczyć ograniczeń naturalnych :( .

Troszeczkę się "spasłem" a i tak rozmiarowo lipa :( . Prawdopodobnie pod koniec lutego zacznę szlifować formę, czyli robić zrzut sadła.Zobaczymy ile mi czystej masy mięśniowej przybyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od czego zacząć na siłowni.

jestem chudy i chciałbym przytyć.

dietę jakoś bym ogarnął ale co i jak ćwiczyć..? jaki plan treningowy dla całkowicie początkowego? na necie jest dużo info na ten temat ale jakoś tego nie ogarniam, brak konkretów.

wgl mam fobie spoleczna i troche sie boje ze nie dam sobie rady tam :/

 

pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od czego zacząć na siłowni.

Od rozgrzewki.

 

jestem chudy i chciałbym przytyć
To trzeba jeść.

 

jaki plan treningowy dla całkowicie początkowego? na necie jest dużo info na ten temat ale jakoś tego nie ogarniam, brak konkretów.
Na początek,najlepszy byłby trening obwodowy tzw. act.Tutaj masz całkiem fajny zestaw ćwiczeń takiego treningu:

http://potreningu.pl/articles/209/trening-na-dobry-poczatek--act-i-fbw

Z tym, że tam zalecają dobór obciążenia tak, aby wykonać 8-10 powt w serii, ale moim zdaniem, skoro jesteś total początkujący, to lepszy będzie dla Ciebie zakres 12-15. Jeśli czujesz,że ćwiczenie przychodzi Ci łatwo zwiększasz obciążenie. Ćwiczyć minimum 2 razy tygodniu, a optymalnie 3 razy w tygodniu.1-2 tydzień robisz 1 obwód, 3-4 tydzień 2 obwody, 5-6 tydzień robisz 3 obwody,7-8 tydzień 4 obwody.

A i dobrze by było, aby ktoś bardziej doświadczony, na siłowni powinien być jakiś instruktor, pokazał ci właściwą technikę ćwiczeń, zwłaszcza jeśli chodzi o przysiady ze sztangą i martwy ciąg.

 

wgl mam fobie spoleczna i troche sie boje ze nie dam sobie rady tam :/
Gdyby wyjście na siłownię było dla Ciebie nie do ogarnięcia, to możesz pomyśleć o treningu w domu, szczególnie, że jesteś początkujący. Lepiej ćwiczyć w domu niż nie ćwiczyć wcale, a i domu można wykonać całkiem fajny trening dużo tańszym nakładem.

Chociaż akurat wyjście na siłownie, to może być dobry sposób na taką fobię. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recke, Napisz mi na PW jaki masz staż na siłowni ile latek jaka waga. Jak SAA albo PH chcesz wziąć sobie od tak to nie żaden sposób. Efekt tego może być zgoła inny od zakładanego.

 

 

slow motion, Mam dokładnie to samo ale ćwiczę . Pozdrów kolegów koksów :) .

 

ego, Tak trzymaj super poradziłeś.

 

fsck, Nie obawiaj się na siłowni też można czuć się wyobcowany, tak robią niektórzy kulturyści, słuchawki na uszy i ćwiczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę już ponad pół roku. Mój cel, przybranie masy mięśniowej- a właściwie przybranie masy w ogóle (przy 180 cm wzrostu, ważę 68 kg). Dziwne bo od lat nie ruszam tyłka z domu, a lodówka stała się moim oknem na świat i tak- jestem anonimowym ektomorfikiem ;) ale do rzeczy... Pierwsze miesiące w domu efekty dość zauważalne, później zainwestowałem w karnet, niestety nastąpiła stagnacja, aż wreszcie obwody wyraźnie się zmniejszyły. Mimo pewnego stażu, mój trening to amatorszczyzna. Chociaż ostatnio go urozmaicam wdrażając inne ćwiczenia na daną partię mięśnia, nie widzę przyrostów. Diety staram się pilnować, uzupełniam ją serwatką (activlab 70% białka) od 2 tygodni i chyba wywaliłem pieniądze w błoto. Tymczasem, ktoś wbrew wiedzy nabytej przeze mnie w internetach, zwrócił mi uwagę, że kreatyna byłaby lepszym suplementem- Bądź tu mądry i pisz wiersze :? Zaczynam się irytować, bo 4 razy w tygodniu widuje te same mordy na siłce i zwyczajnie czuję się przy nich tak, jakbym zabłądził. A klatka zupełnie przestała reagować na bodźce. Nie czuję żeby pracowała w trakcie, nie mam zakwasów dzień po... :bezradny:

 

Korzystam z diety http://dieta-na-mase.pl/dieta-na-mase-70-kg/

oraz planu http://www.cwiczenianamase.pl/trening-na-mase/trening-na-mase-budowa-masy.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na te rozpiski Twoje i co od razu rzuciło mi się w oczy to spore wahania kaloryczne w diecie. Jednego dnia jesz 2800kcal, a innego ledwo ponad 2400 i to w dzień treningowy. A to zdecydowanie za mało. Ustal sobie codziennie ok. 2800 kcal, a jeśli nie będzie przyrostów to zwiększ o 100kcal.

Co do diety jeszcze konkretnie pod Ciebie:

Białko: 140g dziennie

Tłuszcze 70g dziennie

Węglowodany: 400g dziennie

 

Ten trening też jest niefortunnie rozpisany. Poczytaj o treningu FBW (Full Body Workout). Ćwiczysz całe ciało na jednym treningu, jako początkujący budujesz siłę i większość ćwiczeń robisz 5x5 (5 serii po 5 powtórzeń). Biceps i triceps 3x8.

 

Pozdro i masy życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MadGregor,jak Ci napisał De Niro, przy Twoim stażu i parametrach ciała, to o fbw pomyśl, a nie o dzielonym., chociaż moim zdaniem niekoniecznie 5x5, ale to też zależy co wcześniej ćwiczyłeś i jakie miałeś na tym efekty.

 

Dami111, zamierzasz ćwiczyć w domu czy na siłowni ? Zobacz sobie na mojego posta powyżej: http://www.nerwica.com/masa-masa-masa-czyli-forumowa-grupa-kulturystyczna-t45297-4088.html#p1896755, jak jesteś całkiem początkujący ,to myślę, że to będzie w sam raz, a jak już coś ćwiczyłeś, to jak MadGregor, o fbw powinieneś pomyśleć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję. Właśnie ojciec wrócił do domu z zakupioną odżywką węglowodanową. O nic go nie prosiłem, ale chyba sam uznał, że wymagam pomocy. :P Dziś planuję przestudiować wspomniany przez Was FBW, czy zakupionego suplementu zrobię użytek podczas treningu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kulturyści. PISZE DO WAS BO MACIE WIEDZĘ i doświadczenie. Chciałabym zgubić nieco kg (ok 5 kg), mam wrażliwy organizm więc w taką pogodę nie mogę aerobów i biegania na dworze. Co poelcacie w domu. Mam skakankę. No i oczywiscie dieta, mam siedzacy tryb zycia bez pracy, a wiec mam brzuszek. moje pytanie: CZY W MOIM PRZYPADKU ĆWICZENIA ABS BRZUCHA, maja sens? Niby człowiek się przy nich poci i brzuch twardszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×