Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mała Miss


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

.Czy uważacie,że słusznie ?

oglądałem kilka razy te programy . Dla mnie osobiście to konkretny snobizm , chcęć wybicia się, mocna rywalizacja ,,,ale żeby tak katować już dzieci to prawdziwa patologia. Nie wiem jak to wpłynie w póżniejszym wieku na te (dzisiaj małe ) dziewczynki ,a póżniej dorosłe kobiety . Nie wiem , ale przypuszczam ,że życie to nie bajka i wiecznie na świeczniku , poza tym uroda z czasem przemija i traci się wiele z tego co sie mialo w wieku nastu lat . To chore ogólnie takie występy .Kasa i sława , o to głownie tutaj chodzi , a i jeszcze ambicje tych rodziców . Bo z tego co zauważyłem przyżywają oni te wystepy bardzo głęboko emocjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to niemoralne, bo kilkuletnie dzieci kreuje się na obiekty seksualne...

Można się kłócić na temat tego, czy te kiecki i makijaż są seksowne, ale w gruncie rzeczy do tego się to właśnie sprowadza.

Dzieciństwo jest od tego, żeby być dzieckiem, wyglądać jak dziecko i zachowywać się jak dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się to nie podoba. To musi być ogromny stres dla takiej dziewczynki. I chora rywalizacja, bez potrzeby. Myślę, że to może prowadzić do zbytniego zaabsorbowania własnym wyglądem, czyli próżności, porównywania się z innymi, zazdrości. Nie wiem, co mówią na ten temat psychologowie, ale wątpię, żeby to pochwalali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne zdanie do L.E.. niewątpliwym argumentem przeciwko takim konkursom i innym podobnym akcjom jest właśnie seksualizacja małych dziewczynek, czyli ich uprzedmiotowienie. poza tym te miss'ki wynoszą z takich wyborów przekonanie, że wykorzystanie swojej seksualności jest najprostszą drogą do osiągnięcia różnych celów, już w dorosłym życiu. z drugiej strony- nie wszystkie dziewczynki wygrywają- a porażka dla tak małego dziecka może być niebagatelnym przeżyciem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne zdanie do L.E.poza tym te miss'ki wynoszą z takich wyborów przekonanie, że wykorzystanie swojej seksualności jest najprostszą drogą do osiągnięcia różnych celów, już w dorosłym życiu.

Jakby nie wystarczyło to, że większość z nich sama to odkryje w wieku nastu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo popularne w Stanach programy.Polega to na tym, dziewczynki w wieku 3-10 lat ubiera się jak kobiety dorosłe.Takie pokazy zostały zakazane w Belgii i Francji.Czy uważacie,że słusznie ?

Widziałam kilka odcinków. Całe szczęście, że Europa kolejny raz pokazała, iż jest mądrzejsza do Stanów.

Wpajanie małym dzieciom tak skrajnie pustych wartości jest wg. mnie uwłaczające dla naszego gatunku. Rodzice w tym programie zachowują się tak, jakby wygrana sięgała kilku milionów dolarów. Niektórzy wpadają nawet w jakiś chory trans podczas występów swoich latorośli. Pamiętam gdy jedna z dziewczynek przewróciła się na scenie( wyszła w wysokich szpilkach). Jej matka dostała histerii. Cała otoczka towarzysząca tym konkursom powoduje brak stabilizacji emocjonalnej u dzieci. Atmosfera jest napięta do granic możliwości, dziewczynki są negatywnie nastawiane do swoich rówieśniczek( zawiść na najwyższym poziomie) . Dzieci płaczą, gdy przegrają. Matki złoszczą się na swe dzieci, gdy nie otrzymają najwyższego tytułu( dotyczy to w głównej mierze dziewczynek występujących już kilka lat). Jedna z dziewczynek rzuciła przed siebie znaczkiem drugiego miejsca wykrzykując, że wiecznie jest tylko druga. Matka obok siedziała wkurzona na jury. Obie zachowywały się jak niepoczytalne.

W całym swoim życiu nie spotkałam tylu dorosłych kobiet z taką ilością tapety na twarzy, sztucznymi rzęsami, kilogramami lakieru na włosach, tak długimi tipsami, zachowującymi się jak roboty itd., co w tym programie kilkuletnich dziewczynek.

Wygląd co prawda można jeszcze tym dzieciom uratować, psychiki już niekoniecznie. Te dzieci to wraki moralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×