Skocz do zawartości
Nerwica.com

przybity, itd.


magic99

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

chciałem zapytać czy psycholog może przepisać jakieś leki i mnie zdiagnozować - nie jestem chyba chory, ale podejrzewam depresję.

 

Często łaże jakiś przybity, wiele rzeczy mi nie wychodzi, jestem zestresowany, itd.

nie mam nałogów - czasem piję alkohol, czasem zapalę zioło, czasem używam dopingu do celów sportowych- testosteron, efedryna. Ale alkohol/zioło to niestety nie jest rozwiązanie, nie będę przecież codziennie przypalał czy pił piwa, raz że troche drogo by to wszyło, a dwa to mam nadzieje na jakiś normalny lek.

 

ja w sumie od bardzo dawna mam takie raczej kiepskie samopoczucie, nawet jak byłem mega-szczęśliwy w związku, to miałem tak, że po prostu byłem jakiś przybity i smutny - nie wiedziałem czego chciałem. aktualnie spotykam się z kimś, nie wiem czy to można związek nazwac - ale jest w miarę spoko.

 

w sumie to mój jedyny problem polega na tym, że mam ogromny stres, bo nie wychodzi mi nauka pływania, a muszę się jak najszybciej nauczyć pływać, żeby dostać się w pewno miejsce, które jest moim życiowym celem. czuje się po prostu jak pół dupy

 

 

Czy są jakieś niegroźne leki, które powiedzmy podniosą pewnosć siebie, troche mnie "rozweselą", podniosą na duchu, ale bez jakiś głupich skutków ubocznych?

chce po prostu być sobą, czuć się w pełni ok, znów potrafić łapać życie garściami, nie bać się nowych wyzwań...

 

W ogóle to powinienem iść do psychologa, czy psychiatry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy psycholog może przepisać jakieś leki i mnie zdiagnozować

 

Psycholog nie jest lekarzem, leków przepisać nie może. Zdiagnozować, to trochę duże słowo. Jakąś tam hipotezę przedstawić może, dokonać ogólnej oceny stanu psychicznego i w razie potrzeby zalecić kontakt z psychiatrą.

 

Czy są jakieś niegroźne leki, które powiedzmy podniosą pewnosć siebie, troche mnie "rozweselą", podniosą na duchu, ale bez jakiś głupich skutków ubocznych?

chce po prostu być sobą, czuć się w pełni ok, znów potrafić łapać życie garściami, nie bać się nowych wyzwań...

 

Nie istnieją żadne cudowne dropsy, które pozwolą Ci pozbyć się wszystkich słabości. Generalnie psychotropy zwykle mają jakieś skutki uboczne, nieraz uciążliwe, więc trzeba ocenić czy bilans ewentualych zysków i strat wypada korzystnie. Ale to już raczej rola psychiatry.

 

W ogóle to powinienem iść do psychologa, czy psychiatry?

 

Dość chaotycznie opisałeś swoją sytuację, więc ciężko stwierdzić. Ba, ciężko nawet stwierdzić czy powinieneś iść gdziekolwiek. ;) Niezależnie czy wybierzesz psychiatrę czy psychologa na pewno otrzymasz jakąś pomoc i sugestie odnośnie dalszego postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magic99 co, wybierasz się do służb specjalnych? Pewność siebie buduje się na sobie i swoich umiejętnościach, a tabletek na to nie ma.

Idź do psychologa i z nim pogadaj o swoich problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×