Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich!


Przemek_44

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, witam wszystkich na tym forum!

 

Kilka słów o sobie, mam na imię Przemek, wiek 44 lata, żonaty, jedna dorosła córka ,pies

Ja również czasem tu zaglądałem jako gość,aż w końcu postanowiłem się zarejestrować. Od lat leczę się na zaburzenia lękowo-depresyjne mieszane, mam za sobą 14 lat regularnej lekomanii (benzodiazepiny), od 5 lat utrzymuję całkowitą abstynencje od tych środków. Po odstawieniu tabletek zdiagnozowano u mnie występowanie osobowości typu "unikającego" społecznie, w konsekwencji występowanie związanej z nim fobii społecznej,, wtórnej od niej agorafobii (lek przed otwartą przestrzenią) oraz współistniejącemu z nimi dwoma zespołowi "lęku uogólnionego", czyli względnie stałemu lękowi w skali od 1-10 (gdzie np 1 to spokój ,błogostan ,a 10 to ostra panik) tak na poziomie 4-6, zwykle 5. Od odstawienia BDZ uczestniczę w regularnej psychoterapii indywidualnej ,jest to prawdopodobnie terapia behawioralno- poznawcza, wcześniej brałem udział w psychodynamicznej, dla tych co się nie orientują takiej analitycznej, polegającej na grzebaniu w dzieciństwie, przeszłości , uświadamianiu tego co nieuświadomione itd, korzystam też z opieki psychiatry ,współpracującego z psychologiem..Od nie dawna prowadzę też bloga, na którym opisuję swoje doświadczenia ,zmagania z uzależnieniem od benzodiazepin (zapraszam - link pod tekstem). W pewnych aspektach widzę poprawę, w innych jestem ciągle w dużym " lesie", miewam wzloty i upadki. Nie lada problemem wciąż są dla mnie miejsca publiczne,takie jak sklepy , centra handlowe, instytucje, kościół ,kino, wesela ,imprezy towarzyskie, unikam tych miejsc .Dlaczego zarejestrowałem się na tym forum (?)., sam nie wiem., może po to, bo chcę być wśród "swoich"., z samotności (brak mi bardzo kontaktów z ludźmi!!), dla wymiany doświadczeń i informacji.., może ktoś mi pomoże, może ja komuś w czymś pomogę..ty tyle w wielkim skrócie ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim raz jeszcze, dziękuje za miłe przyjęcie ;) , Agat 7, współczuję Ci tej fobii społecznej i osobowości unikającej,wiem jakie to gówno! :( Współczuję oczywiście tak samo każdej innej osobie na tym forum, fobie, nerwice natręctw, depresje, uzależnienia, psychozy, same "cudowności"..ehh życie. Oczywiście chętnie wymienię się doświadczeniami jeśli to Was interesuje, sam jestem też ciekaw różnych informacji..

A co konkretnie chciałabyś / chcielibyście wiedzieć ?? Nie chciałbym tu pisać jakiegoś wielkiego eseju -historii życia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×