Skocz do zawartości
Nerwica.com

Onbiżenie tolerancji na Benzodiazepiny poprzez ACODIN DXM


wronka11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Od 6 lat zażywam Xanax. Jeszcze 3 lata temu dawka 1 mg wystarczala mi w zupełności. Obecnie dawka 4 mg nie zdaje egzaminu. Lek stosuje tylko i wylacznie w sytuacjach stresowych dla mnie (zebrania, przemowienia, prezentacje) czyli jakos 2-3 razy w miesiącu. Czytałam na innym forum, że mozna obnizyc tolerancje na benzo i "powrócic" do starych, małych dawek dzieki Acodinowi który zawiera substancje DXM. Wiadomo cos o tym Wam? Czy to działa? Jeżeli tak, to jak stosować ten Acodin? Z góry dziękuję Wam za pomoc. Pozdrawiam Basia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzo całkiem lepiej odstaw

pewno podstawową dawkę acodinu potem odstaw możesz brać benzo nie polecam

lepiej całkiem odstaw acodin on nie uzależnia fizycznie no i nie mieszaj benzo z acodinem

 

 

 

Dzięki za odpwoiedź ale nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam.

 

Podstawową dawkę Acodinu mogę brać? Pomoże on zmniejszyć tolerancję na benzo i będę mogła brać niższe dawki jak kiedyś? Z racji mojej pracy nie jestem niestety w stanie odstawić całkowicie benzo... Chce jedynie obniżyć dawkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest ryzyko mixować te leki

a praca nie powinna być ważniejsza od zdrowia

jednej lasce na forum serce ma zastawkę w szczątkowej postaci bo brała benzo

 

wątroba też padnie w końcu te leki są do doraźnego użytku

weź inny lek słabszy zmień pracę taki wybór masz :bezradny:

 

najlepiej coś co wątroby nie uwali gabapentyna nie jest metabolizowana wcale też taki przeciwpadaczkowy jak benzo też na gaba wpływa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to działa? Jeżeli tak, to jak stosować ten Acodin? Z góry dziękuję Wam za pomoc. Pozdrawiam Basia

 

Witaj Basiu .

Acodin nie ma wpływu na zmiejszenie tolerancji na Benzodiazepiny .

Czytałem gdzieś tutaj ,że pomaga tylko obniżyć tolerancję na ćpanie tramali , ale też w to nie wierzę.

Jeśli dawka 4mg już Ci nie pomaga , to powiem Ci tylko tyle ,że siedzisz w niezłym szambie i albo masz wybór iść dalej tą drogą i dalej się pogrążąć w benzo , albo wziążć urlop i przebyc jakiś konkretny detox ( albo w domu jak dasz radę albo w Ośrodku ). Brałem swrgo czasu duże ilości benzo , ale z tego Co Tu Ludzie piszą ,żeby sie odzwyczaić od benzo to naprawdę katorga, tak więc nie wiem czy dasz radę w domu . Jeśli nawet uda Ci się samej zmniejszyć dawke , a dalej bęziesz chciała brać , toszybko wrócisz do poprzedniej wyższej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

Od 6 lat zażywam Xanax. Jeszcze 3 lata temu dawka 1 mg wystarczala mi w zupełności. Obecnie dawka 4 mg nie zdaje egzaminu. Lek stosuje tylko i wylacznie w sytuacjach stresowych dla mnie (zebrania, przemowienia, prezentacje) czyli jakos 2-3 razy w miesiącu. Czytałam na innym forum, że mozna obnizyc tolerancje na benzo i "powrócic" do starych, małych dawek dzieki Acodinowi który zawiera substancje DXM. Wiadomo cos o tym Wam? Czy to działa? Jeżeli tak, to jak stosować ten Acodin? Z góry dziękuję Wam za pomoc. Pozdrawiam Basia

 

 

Nie straszcie jej, 3x w miesiącu 4mg? To pikuś :!: Czy branie 3x w miesiącu to uzależnienie? Bez jaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie wysyłacie mnie do szpitala ;) Powtarzam, że gdyby nie moja praca nie potrzebowałabym Xanaxu. Tak jak pisałam biorę Xanax okazjonalnie. Poza pracą nie mam potrzeby go brać. Boję się wystąpień publicznych a pracuje w ogromnej firmie i niestety takie zadania mnie przerastają. Zmienić prace ? Never :) Reasumując. Nie jestem uzależniona... wiem, że piszą tak właśnie uzależnione osoby ;) gdyby nie praca mogłabym życ bez Xanaxu... Po prostu martwi mnie to, że już doszłam do 4 mg... i martwie się, że tenedencja jest rosnąca.... Absolutnie nigdy poza pracą nie czułam potrzeby wzięcia Xanaxu... także raczej nie jestem uzalezniona :)

 

\p.s. Lecze sie od jakis 6 lat

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Miro, dałeś mi nadzieje... :) a czy są inne leki, które mają takie właściwości jak Xanax? Mój psychiatra wie o moich problemach i że biorę Xanax tylko doraźnie, a jest to podobno jeden z lepszych w miescie psychiatrow ... Wiec, jezeli taki lek byłby dostepny, chyba by mi go przypisał a nie wlasnie psychotropy? Czy znasz moze nazwy potencjalnych lekow, ktore moglyby zastapic brany przeze mnie Xanax? Poczytalabym sobie o nich w necie. Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×