Skocz do zawartości
Nerwica.com

Raniące opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Nie umiem zrozumieć dlaczego tak jest i proszę o pomoc.

 

Gdy moi znajomi powyzywają mnie od h. k. itp to olewam to totalnie, nie przejmuje się traktuje jak żart a nawet gdy mówią całkiem serio to olewam śmieje się z tego. A gdy moja dziewczyna nazwie mnie marudą to robi mi się przykro, że tak mnie ocenia lub podnosi mi ciśnienie.

 

Dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy moi znajomi powyzywają mnie od h. k. itp to olewam to totalnie

Wulgaryzmy są już tak powszechne w użyciu młodych ludzi, że na większości nie robią już wrażenia. W mowie potocznej są z reguły zupełnie inaczej interpretowane niż wymagałoby to ich faktyczne znaczenie. Podobnie jak np. określenie burak(tylko odwrotnie). Jest to warzywo, ale, gdy nazwiesz tak człowieka, to nie zareaguje on raczej pozytywnie. Wielokrotnie słyszałam, jak młodzi ludzie nazywają w pozytywnym znaczeniu kumpli ch..jami. Np. " Ty ch..ju, ale ci to zaj..biscie wyszło".

Druga sprawa, że widocznie wewnętrznie nie czujesz się w ten sposób i dlatego masz to gdzieś.

 

A gdy moja dziewczyna nazwie mnie marudą to robi mi się przykro, że tak mnie ocenia lub podnosi mi ciśnienie.

 

Często robi nam się źle na sercu, gdy podświadomie wiemy, że to co mówi bliska osoba jest w jakimś stopniu prawdziwe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×