Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moja dziewczyna chce się zabić.


theater

Rekomendowane odpowiedzi

theater, szkoda, że nie zadzwoniłeś po pogotowie.

Dziewczyna jest sprytna, normalnie full respect.

Wszystkie jej sztuczki działają idealnie.

Jak długo dasz radę być pieskiem na uwięzi?

Są na świecie dzieci, które w różny sposób próbują uzyskać to co chcą. Jedne próbują sobie zrobić krzywdę inne płaczą, jeszcze inne wymiotują i robią w majtki. Na wszystkie jest jedna zasada. Pozwalasz w miarę bezpiecznie zrobić to do czego dążą. Po czym ponoszą konsekwencje działań. Zwykle prójują jeczsze raz, potem w cudowny sposób histeria mija.

Jak się chce ciąć, podaj scyzoryk i powiedz, że proszę tnij się ALE w momencie kiedy dotknie ostrzem do skóry Ty wychodzisz i dzwonisz na policję ale na pewno nie wrócisz. Pewnie przetestuje i zrobi tak, więc i Ty dotrzymaj słowa. Daj jej opcję do wyboru. Albo tniesz się i masz na karku policję i pogotowie, albo uspokoisz się i rozmawiamy.

To samo dotyczy wszelkich histerycznych zachowań. Dajesz osobie wybór. Jak się tniesz tracisz coś, jak się nie tniesz zyskujesz.

Zobacz, że ona działa na tej samej zasadzie tylko w drugą stronę. Jak jestem "normalna" to tracę, nikt mnie nie słucha, nikt nie wykonuje poleceń. Jak się tnę to zyskuję- wszyscy chodzą ja w zegarku.

 

Z drugie strony współczuje Ci strasznie bo dałeś się złapać w straszną pułapkę. Dziewczyna jest po prostu niedojrzała emocjonalnie. Niestety będzie tylko gorzej, bo ona będzie szukać wręcz dowodów na Twoje nieposłuszeństwo, będzie sprawdzać, kontrolować. To nie jest życie.

Oczywiście, że nie chce nikogo, żeby jej pomógł. Bo przez pomoc ona straci jedyny sposób na zastraszanie otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, dziewczyna od zawsze miała co chciała i kiedy chciała, wszyscy się jej słuchali

I teraz przenosi to na Ciebie, dalej oczekując, że wszystko będzie pod jej dyktando.

 

 

theater, przecież Ty widzisz co się dzieje i chyba rozumiesz dlaczego.

W przypadku kiedy mówi, że zażyła więcej tabletek dzwoń po karetkę i po jej rodziców! Ona musi wiedzieć, że taki sztuczki nie są korzystne i nic tym nie wskóra. Chcesz cały czas wysłuchiwać gróźb?

Chłopie Ty nie jesteś zabawką. Jeśli dalej tek będzie to Ty znerwicowany wylądujesz u psychiatry.

 

 

Mówi, że tylko ja jej jestem do życia potrzebny i tylko ja jej mogę pomóc ;/

Ok, tylko w czym ona oczekuje tej pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce ciąć, podaj scyzoryk i powiedz, że proszę tnij się ALE w momencie kiedy dotknie ostrzem do skóry Ty wychodzisz i dzwonisz na policję ale na pewno nie wrócisz.

O, to dobra rada. Tylko niech nie podaje, bo na to jest paragraf.

 

Ona prócz tego, że jest niedojrzała emocjonalnie to być może cierpi na jakieś zaburzenia - na to wygląda. Wchodzi w rolę ofiary. No ale nie uda nam się samym dojść do tego, gdzie leży przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×