Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odpowiedzialność za siebie


Welwitshia

Rekomendowane odpowiedzi

Welwitshia

 

Dla mnie branie leków i moja choroba nie jest ucieczka przed odpowiedzialnością za siebie,lecz gdy zdarzało mi się zemdleć na ulicy, strasznie się czułam.

 

-- 28 sie 2013, 16:52 --

 

Za swoje życie nadal jestem odpowiedzialna, jak i również za wybory..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam z tym problem, bo z jednej strony zgłosiłam się do lekarza, biorę leki, rozpoczęłam psychoterapię, czyli robię coś w tym kierunku żeby się wyleczyć. Problem polega na tym, że po pierwsze wizja bycia zdrową wcale nie cieszy, a po drugie zupełnie nie wiem czym to zdrowie ma się objawiać i jak mam mi to pomóc w czymkolwiek. Dzisiaj nie potrafię wymyśleć sobie żadnego celu, który zmotywował by mnie do działania. Nie widzę w moim życiu niczego pozytywnego, nie bardzo mam nadzieje na to, że coś uda mi się zmienić. I co miałabym zmieniać? Na ile jestem odpowiedzialna za powrót do zdrowia? Skąd wziąć siłę i chęć, skoro wszystko jest dla mnie bez znaczenia? Od czego zacząć? W jakim kierunku iść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często, chyba mimowolnie... zrzucam odpowiedzialność na innych ludzi albo jakieś sytuacje.

Akurat ja - uciekam od samodzielnego podejmowania decyzji. Często szukam winy w moich rodzicach, w wychowaniu (czy też jego braku). Unikanie wynika z zaburzenia - i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×