Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na zahamowanie libido.


wino.nocy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy psychiatrzy są skłonni przepisać leki na usunięcie libido? Popęd seksualny mnie męczy mimo, że i tak jest niski poprzez branie neuroleptyków - chcę się więc jednak tego pozbyć całkowicie.

 

Proszę mnie nie namawiać do szukania sobie kogoś, bo w moim przypadku jest to niemożliwe, a nawet nie chcę żadnych związków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz neuroleptyk tak mnie zahamował, że przez 3 miesiące miałem zablokowane libido. Takie blokady są moimi najlepszymi okresami w moim życiu - nie mam wtedy "tych" fantazji, nie mam potrzeby bliskości, kompletnie obojętne są dla mnie widoki przytulających się par oraz jestem niewrażliwy na seksualność w mediach.

 

Gdy libido zaczyna wracać, to pojawia się silna frustracja oraz objawy depresyjne. Dlatego chcę mieć blokadę cały czas.

 

Mówiłem już, że związki u mnie odpadają z pewnego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy psychiatrzy są skłonni przepisać leki na usunięcie libido? Popęd seksualny mnie męczy mimo, że i tak jest niski poprzez branie neuroleptyków - chcę się więc jednak tego pozbyć całkowicie.

 

Proszę mnie nie namawiać do szukania sobie kogoś, bo w moim przypadku jest to niemożliwe, a nawet nie chcę żadnych związków.

Hmm...a nie lepiej wykorzystać samodyscyplinę? Na przykład:

 

Idziesz ulicą i kątem oka widzisz osobę, która może być dziewczyną - odwracasz więc wzrok.

Jedziesz tramwajem i do Twojego wagonu wsiadła ładna dziewczyna - zmieniasz wagon.

 

Nie chodzi tutaj o uciekanie od problemu. Chodzi o to, żebyś wzmocnił w sobie behawiorystycznie tę "rozumową i zdyscyplinowaną" część Ciebie poprzez wybieranie tego, co służy Twojemu długofalowemu celowi, a nie chwilowej przyjemności. Chodzi o wyrobienie w sobie dyscypliny. O bycie "wiernym w rzeczach małych", by zwiększyć prawdopodobieństwo bycia "wiernym w rzeczach dużych". Gwarantuję również, że - o ile masz mózg skonstruowany podobnie do mojego - takie postępowanie obniża zainteresowanie płcią przeciwną. Nawet Twoje sny stają się bardziej "czyste". Robiłem to już kiedyś i mógłbym do tego wrócić, gdybym chciał. No dobra...może magnetyzm między-płciowy nie znika całkowicie, ale zostaje bardzo bardzo bardzo mocno obniżony (powiedzmy do paru procent).

 

Nie wiem, czy dobrze robisz, czy nie, ale myślę, że nawet jeśli źle, to i tak taka samodyscyplina powinna być mniejszym złem niż leki. To wprawdzie tylko taka moja amatorska rada, ale...jeśli jesteś aż tak zdeterminowany, żeby sięgnąć po leki, to co Ci szkodzi spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×