Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie dzisiaj w nocy złapał niesamowity dziwny ból. Nawet nie wiem jak go opisać. Ból pod mostkiem taki jakby ktoś mnie uderzył w splot rozchodzący się na boki i promieniujący tez na odcinek piersiowy kręgosłupa. Ból nie jest kłujący bardziej taki rozległy trochę jakby piekący. Myślałam ze już nie wytrzymam, pół nocy nie spałam. W internecie miałam nie szukać ale nie wytrzymałam i od razu rak trzustki. 
Cały dzień w sumie ok się czułam a teraz wieczorem znów boli odcinek piersiowy. Wykończę się naprawdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, leniek644 napisał:

Mnie dzisiaj w nocy złapał niesamowity dziwny ból. Nawet nie wiem jak go opisać. Ból pod mostkiem taki jakby ktoś mnie uderzył w splot rozchodzący się na boki i promieniujący tez na odcinek piersiowy kręgosłupa. Ból nie jest kłujący bardziej taki rozległy trochę jakby piekący. Myślałam ze już nie wytrzymam, pół nocy nie spałam. W internecie miałam nie szukać ale nie wytrzymałam i od razu rak trzustki. 
Cały dzień w sumie ok się czułam a teraz wieczorem znów boli odcinek piersiowy. Wykończę się naprawdę. 

No ja też właśnie odczuwam takie bóle co jakiś czas pod lewym żebrem albo na lewym żebrze. Aczkolwiek staram się już tego nie analizować bo właśnie tak samo jak ty popadam potem w paranoje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze dopadł dzisiaj katar 

Brzuch już mnie pobolewa tylko z lewej strony pod żebrami albo w żebrach np. jak siedzę zgięty z nogami przy brzuchu

Krew wydaje mi się że była widoczna na kale jaśniejsze czerwone ślady ale nie było jej wiele choć całego stolca nie widziałem na 90% był jaśniejszy. 

W pon gastrolog to może on mi powie co jest grane nerwy raz mam a raz nie ... ale staram się być spokojnym i już nie diagnozować się na siłe choć musze przyznać że ta korona troche mnie przeraża 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bez kataru ale  jutro mam gastrologa i  przyznaje że jestem przerażony, denerwuje się że to pewnie coś poważnego i serio nerwy i wyobraźnia poszły już na nowo w ruch. Dzisiaj krwi nie widziałem a parcie było jakby mniejsze jednak dalej wyczuwam jakieś lekkie bóle po lewej stronie na górze i na dole zwłaszcza jak siedze w pozycji skurczonej. Boje się że to może być serio coś poważnego trzymajcie za mnie kciuki bo czuje że dzisiaj te nerwy sięgnęły już zenitu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przerażony234 napisał:

Dzisiaj bez kataru ale  jutro mam gastrologa i  przyznaje że jestem przerażony, denerwuje się że to pewnie coś poważnego i serio nerwy i wyobraźnia poszły już na nowo w ruch. Dzisiaj krwi nie widziałem a parcie było jakby mniejsze jednak dalej wyczuwam jakieś lekkie bóle po lewej stronie na górze i na dole zwłaszcza jak siedze w pozycji skurczonej. Boje się że to może być serio coś poważnego trzymajcie za mnie kciuki bo czuje że dzisiaj te nerwy sięgnęły już zenitu. 

Na pewno wszystko będzie dobrze! wątpie w to, że wyjdzie Ci cokolwiek groźnego. Może być lekki stan zapalny moim zdaniem, ale oprócz tego to na pewno wszystko wyjdzie dobrze, jestem pewna! daj koniecznie znać jak już będziesz po. Trzymam mocno kciuki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, patrycja03 napisał:

Na pewno wszystko będzie dobrze! wątpie w to, że wyjdzie Ci cokolwiek groźnego. Może być lekki stan zapalny moim zdaniem, ale oprócz tego to na pewno wszystko wyjdzie dobrze, jestem pewna! daj koniecznie znać jak już będziesz po. Trzymam mocno kciuki 🙂

Dzięki Wielkie 

Przyda się jak cholera hahah

Bo ja już odchodzę od zmysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już po gastrologu przemiła kobieta 

Zobaczyła moje wyniki badania pomacała mnie po brzuchu i wystawiła mi recepte na dwa leki

Jednak tutaj historia się nie kończy jej zdaniem to może być niestety któreś z nieswoistych zapaleń jelit :( 

Czego nadal się boję. W każdym razie mam jeść lżej i zrobić jeszcze raz porządne usg jamy brzusznej i badanie kalprotektyny  w kale i jeśli będzie ona podwyższona to będę musiał mieć zrobioną kolonoskopię. Dała mi nawet kartkę jak się do niej przygotować i widziałem ż chyba to by zalecała w każdym razie jutro albo w środę lecę zrobić te kalprotektynę. Denerwuje się ale już nieco mniej zobaczymy co z tego wyjdzie mam nadzieje że to na prawdę nie będzie żadna z tych chorób :( .  Także musice dalej trzymać kciuki 

 

Także wszystko zależy od tego jednego wyniku badań. :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przerażony234 napisał:

ja już po gastrologu przemiła kobieta 

Zobaczyła moje wyniki badania pomacała mnie po brzuchu i wystawiła mi recepte na dwa leki

Jednak tutaj historia się nie kończy jej zdaniem to może być niestety któreś z nieswoistych zapaleń jelit :( 

Czego nadal się boję. W każdym razie mam jeść lżej i zrobić jeszcze raz porządne usg jamy brzusznej i badanie kalprotektyny  w kale i jeśli będzie ona podwyższona to będę musiał mieć zrobioną kolonoskopię. Dała mi nawet kartkę jak się do niej przygotować i widziałem ż chyba to by zalecała w każdym razie jutro albo w środę lecę zrobić te kalprotektynę. Denerwuje się ale już nieco mniej zobaczymy co z tego wyjdzie mam nadzieje że to na prawdę nie będzie żadna z tych chorób :( .  Także musice dalej trzymać kciuki 

 

Także wszystko zależy od tego jednego wyniku badań. :( 

Pamiętaj tylko o tym, że takie badanie fizykalne nigdy nie da 100% pewności co to może być i czy w ogóle coś może być. To są tylko przypuszczenia i naprawdę jeszcze wszystko może się zmienić! trzymam dalej mocno kciuki, myśle o Tobie co i jak tam u Ciebie i dawaj znać na bieżąco cały czas. Na pewno będzie dobrze, nie ma mowy żeby było gorzej czy cokolwiek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, patrycja03 napisał:

Pamiętaj tylko o tym, że takie badanie fizykalne nigdy nie da 100% pewności co to może być i czy w ogóle coś może być. To są tylko przypuszczenia i naprawdę jeszcze wszystko może się zmienić! trzymam dalej mocno kciuki, myśle o Tobie co i jak tam u Ciebie i dawaj znać na bieżąco cały czas. Na pewno będzie dobrze, nie ma mowy żeby było gorzej czy cokolwiek. ;)

No jasna sprawa :D 

Ja już staram sie nie analizować choć przyznaje strach jest bo jednak wolałbym żeby wszystko wyszło okej. 

Ale to już badania pokażą 

Dziękuje za wsparcie to wiele dla mnie znaczy ❤️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Przerażony234 napisał:

Choć lekarka coś tak sugerowała że to jest właśnie wzjg albo crohn :( 

Także tego obawiam się teraz najbardziej 

+

Szczerze myśle, że crohn na pewno nie. Wiadomo nie jestem lekarzem, ale takie jest moje zdanie. Staraj się nie martwić na zapas❤️wiem, jak bardzo jest to ciężkie, ale zobaczysz że wyjdzie Ci to na dobre! 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, patrycja03 napisał:

Szczerze myśle, że crohn na pewno nie. Wiadomo nie jestem lekarzem, ale takie jest moje zdanie. Staraj się nie martwić na zapas❤️wiem, jak bardzo jest to ciężkie, ale zobaczysz że wyjdzie Ci to na dobre! 🙂 

Dzieki Patrycja03 za słowa wsparcia kochana jesteś.

Też mam taką nadzieje

dzisiaj znowu luźny stolec ale bardziej wodnisty nie widziałem go ale musiało być trochę śluzu bo woda była zabarwiona na taki troche żółtawy kolor + kawałek stolca który osiadł na muszli był ciemniejszy

Już oczywiście mówię sobie że to może trzustka itd. a nie jelita ale to już badania pokażą. 

W sumie ostatnio kiedy nie byłem tak zdenerwowany to te stolce miały nieco ciemniejsze zabarwienie też widzę to na zdjęciach tak czy siak zrobię sobie kalprotektyne i po raz drugi krew utajnioną w celu sprawdzenia czy wtedy był to jednorazowy przypadek. 

Przyznaje że od niedzieli męczą mnie nerwy na nowo liczę że to serio nic poważnego. Bo tak to mam energię i gdyby nie ten bok i stolce to było  by dobrze. Męczy mnie też zgaga z rana znaczy takie uczucie palenia w przełyku które już parę razy mi się zdarzyło zapomniałem o tym wspomnieć u lekarki i o tym że stolec czasem jest ciemniejszy cholerka. :(  No nic zobaczymy co to będzie ale myślicie że to mogą być po prostu nerwy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem dodać że jestem alergikiem i po niektórym jedzeniu robią mi się takie czerwone bąble 

No tak czyli zmarnowałem wizytę bo nie dopowiedziałem tych paru rzeczy jasna cholera :( teraz jestem na siebie wściekły może to celiakia czy coś i te rzeczy są ważne a ja zapomniałem ich powiedzieć shiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leniek644 ja właśnie mam takie bóle nóg. Od ponad tygodnia, raz mniejsze raz większe. Nie wiem co to się podziało jakbym nie wiadomo ile przeszła i co robiła 😕 takie ociężale, bóle mięśni ehh.

 

Ja też z tym wirusem już trochę się boje bo coraz więcej tego. Ja odwołałam ta wizytę u ortopedy bo ten palec już prawie mnie nie bolał a od kilku dni znowu :( teraz tylko jak przyciskami ta kość palcem to czuje ból, przy zginaniu palca już nie, czyli w sumie się poprawiło. Już w głowie mam takie głupie myśli, że może jakieś przeżuty już z tego palca mam i dlatego mnie bolą nogi. Chyba jednak umowie się do ortopedy j pojde najwyżej mnie wyśmieje 😕 nie wiem co to może być z tym palcem, mam taką jakby zgrubiała kość w tym miejscu i boli przy przycisku. Boję się iść do lekarza przez tego wirusa ale z drugiej strony jak to coś poważnego, jeszcze teraz wszędzie straszą żeby się badać i nie bagatelizować objawów bo wirus :(

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się już czy to może po prostu nie trzustka albo wątroba? Bo boli mnie pod lewym żebrem na boku wiec najpierw zrobię te kalprotektyne i enzymy trzustkowe też wezmę na warsztat i może za miesiąc jak będzie kasa to umówię się na to usg jamy brzusznej i zobaczymy co będzie dalej. Boje sie że nie wszystko powiedziałem lekarce wczoraj i może to coś gorszego niż ona myśli ale zobaczymy/

Edytowane przez Przerażony234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nakręcony na maksa cały czas myśleć tylko o tych objawach to jest już chore i zarówno tutaj włażę co chwile jak i  rodzince truje od rana o czym zapomniałem lekarce powiedzieć eehhhh masakra. Teraz oprócz jelit nakręcam się że to może od żołądka albo trzustki to wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przerażony234 napisał:

Jestem nakręcony na maksa cały czas myśleć tylko o tych objawach to jest już chore i zarówno tutaj włażę co chwile jak i  rodzince truje od rana o czym zapomniałem lekarce powiedzieć eehhhh masakra. Teraz oprócz jelit nakręcam się że to może od żołądka albo trzustki to wszystko. 

Hej, może idź zrobić to badanie jak najszybciej. Uspokoisz się, zobaczysz. Nawet jeśli miałoby być to coś z jelitami to te choroby teraz można skutecznie leczyć i utrzymywać długo w remisji. Ja mam ten czynnościowe zaburzenia jelit; tez często boli gdy siedzę, u mnie na usg wyszlo, ze zalegają mi gazy i to powoduje bóle. Może u Ciebie tez coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karolinazaza napisał:

Hej, może idź zrobić to badanie jak najszybciej. Uspokoisz się, zobaczysz. Nawet jeśli miałoby być to coś z jelitami to te choroby teraz można skutecznie leczyć i utrzymywać długo w remisji. Ja mam ten czynnościowe zaburzenia jelit; tez często boli gdy siedzę, u mnie na usg wyszlo, ze zalegają mi gazy i to powoduje bóle. Może u Ciebie tez coś takiego?

czynnościowe zaburzenia ? chodzi ci o crohna czy wzjg? czy coś jeszcze innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz co dzisiaj nie boli mnie ten bok nie daje się tak we znaki ale za to właśnie pod żebrami coś mnie z lekka pobolewało i teraz mam zgagę (czuje pieczenie w przełyku) i takie bóle na środku pod mostkiem po lewej stronie. W czwartek lecę zrobić kalprotektynę a potem polecę zrobić usg jak starczy mi kasy od rodzinki i jeśli zgodzą się coś mi jeszcze dać na ten miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×