Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

@misha777  oooo wspolczuje :( ja chyba takiego czegos nigdy nie doswiadzcylam - ale przerazające!

Ja dzis ciag dalszy nierownowagi. A wczoraj juz wrecz zaczelam robic fikołki na łozku, zeby sie do tego dziadostwa przyzwyczaic i zeby minelo. Chociaz dzisiaj to z kolei mam takie pocne poczucie jak po 2-3 piwach.

Ale mimo wszystko wyszlam z domu, chcoiaz łatwo nie bylo.

 

Nie no, my te wszystkie najrozniejsze rzeczy mamy z mega napiecia, i w zaleznosci gdzie ono sie skupia to to nam dolega- czy to glowa, czy klatka piersiowa czy konczyny czy co tam jeszcze. Ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nerwa napisał:

@misha777  oooo wspolczuje :( ja chyba takiego czegos nigdy nie doswiadzcylam - ale przerazające!

Ja dzis ciag dalszy nierownowagi. A wczoraj juz wrecz zaczelam robic fikołki na łozku, zeby sie do tego dziadostwa przyzwyczaic i zeby minelo. Chociaz dzisiaj to z kolei mam takie pocne poczucie jak po 2-3 piwach.

Ale mimo wszystko wyszlam z domu, chcoiaz łatwo nie bylo.

 

Nie no, my te wszystkie najrozniejsze rzeczy mamy z mega napiecia, i w zaleznosci gdzie ono sie skupia to to nam dolega- czy to glowa, czy klatka piersiowa czy konczyny czy co tam jeszcze. Ehh...

Miałam myśli aby jechać na SOR ! Ale jak po benzo wsztstko mi przeszło ...to az mi było wstyd. Z drugiej strony , mam cholerne bole od kregosłupa szyjnego ..juz któryś dzień ..nie wiem ..może to też ma jakiś związek. 

Ale prawda jest taka jak piszesz ..NASZA GŁOWA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misha777 napisał:

mam cholerne bole od kregosłupa szyjnego

a jak od szyjnego boli? cos kiedys czytalam ze jest taki ból wlasnie w miejscu kregoslupa.
Ale zastanawiam się tez czy on nie jest taki, ze np ramie czy bark boli? bo takie bole czasem mi sie zdarzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, nerwa napisał:

a jak od szyjnego boli? cos kiedys czytalam ze jest taki ból wlasnie w miejscu kregoslupa.
Ale zastanawiam się tez czy on nie jest taki, ze np ramie czy bark boli? bo takie bole czasem mi sie zdarzaja.

Od szyjnego może promieniować na bark , ramię , łokieć , może właśnie przebijać na klatkę piersiową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misha777 tą rurkę zamiast do buzi to do nosa wkładają, trochę takie uczucie jakbyś zanurkowała nosem w basenie,  nawet spoko,  tradycyjnej gastroskopii bym nie przeżyła..

Hej a miał ktoś takie rozdrażnienie cały czas i co na to pomaga Wam???? Ja cały  2019 rok lęki, teraz mnie wszystko denerwuje już..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lejdi napisał:

@misha777 tą rurkę zamiast do buzi to do nosa wkładają, trochę takie uczucie jakbyś zanurkowała nosem w basenie,  nawet spoko,  tradycyjnej gastroskopii bym nie przeżyła..

Hej a miał ktoś takie rozdrażnienie cały czas i co na to pomaga Wam???? Ja cały  2019 rok lęki, teraz mnie wszystko denerwuje już..

Masakra..nie wiem czy dałabym radę z ta rurką w nosie. Ale dobrze wiedzieć , że przez nos równiez można. 

U mnie rozdrażnienie non stop i ciągle cała spięta , czekająca na armagedon. Ja również 2019 od marca - lęki lęki lęki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis niby mam dopplera tetnic, ale nie wiem czy dam rade isc :(

niestety cala noc nie moglam oczywiscie spac, wiec teraz czuje sie 100 razy gorzej, i oprocz zawrotow zwiekszonych mam i lek i po prostu chyba nie mam na to siły.  Drugi termin na ktory jestem zapisana to przyszly poniedzialek...

Wiem, ze lepiej byloby isc i miec z glowy, ale chyba dzis mnie to po prostu przerasta 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nerwa napisał:

Ja dzis niby mam dopplera tetnic, ale nie wiem czy dam rade isc :(

niestety cala noc nie moglam oczywiscie spac, wiec teraz czuje sie 100 razy gorzej, i oprocz zawrotow zwiekszonych mam i lek i po prostu chyba nie mam na to siły.  Drugi termin na ktory jestem zapisana to przyszly poniedzialek...

Wiem, ze lepiej byloby isc i miec z glowy, ale chyba dzis mnie to po prostu przerasta 😕 

Nie uwierzysz ...ja też przełożyłam 🙂  Nie mam siły jechać ( 2o km w jedną stronę ). Mam taki stres w pracy , ze az mnie zatyka ...Bolą plecy , ściska zoladek , gardło . klatka ...nie wspomnę że chodzę jak po gumie ..i czekam na zawroty. 

Chyba czas zmienić pracę ..tylko w tym momencie do czego ja się nadaję ? Chyba tylko do składania długopisów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misha777 o kurde! no to samo!!!!! :D 

Ja dizs masakra, lęk straszny, wymiotowac mi sie chce, scisk w glowe, troche mnie nawet gardlo jakby boli. Czuje sie jakbym byla pijana, i tak w srodku glowy mam zawirowania jakby.  A co do kregoslupa, to jak wstalam to pobolewal mnie dziwnie lędzwiowy, ale przeszlo.

 

Mam terazpie jeszcze za niecala godzine i nie wiem czy isc.... tzn zaplacic i tak musze wiec planuje moze chociaz wyjsc z domu i zobacze jak bedzie, jak cos to nie pojde. 

Ale serio, dzis dzien jest dramatyczny, i jeszcze takie ostre slonce :(

 

tez juz mam zalamke do czego ja się nadaje... pracowac praktycznie nie moge (dobrze ze poki co nie wymagaja bycia na miejscu), ale ciagle cos :( juz dzis brak mi sil i naprawde boje sie tych objawow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2006 o 21:31, N.N... napisał:

Stany maniakalne

 

 

 

Choroba afektywna dwubiegunowa charakteryzuje się występowaniem naprzemiennie okresami depresji oraz manii.

 

 

 

Mania oznacza zmieniony chorobowo podwyższony nastrój i wzmożon± aktywno¶ć. Przejawy manii to przede wszystkim euforia, niczym nieuzasadnione, bardzo dobre samopoczucie. Nadmierna rado¶ć, poczucie szczę¶cia i zadowolenie sprawiaj± wrażenie niczym nie uzasadnionych reakcji, czasem nieadekwatnych, nawet na przykre wydarzenia życiowe. W bardziej nasilonych stanach maniakalnych dobre samopoczucie znika, a dominuje nastrój gniewny (dysforyczny). Rozdrażnienie, konfliktowo¶ć ujawniaj± się w sytuacjach, gdy chory napotyka na przeszkody w realizacji swoich zamiarów.

 

 

 

Stanowi maniakalnemu towarzyszy zmniejszenie potrzeby snu, bezsenno¶ć, Rachat de crédit meilleurs taux crédit mniejszy apetyt. Osoba w stanie maniakalnym często ma prze¶wiadczenie o swojej nieomylno¶ci, siły, potencji, nie widzi przeszkód w realizacji swoich licznych pomysłów i celów. Chory często nadużywa alkohol, zawiera wiele nowych znajomo¶ci, jest aktywny seksualnie, potrafi stracić duże sumy pieniędzy, zaci±gać pożyczki na różne nieracjonalne inwestycje.

 

 

 

Nasilenie objawów maniakalnych może być różne: od łagodnych stanów (hipomaniakalnych) do bardzo nasilonych, którym zwykle towarzyszy brak poczucia choroby. Stany maniakalne występuj± często między okresami zdrowia, u osób chorych pojawia się bezpo¶rednio przed depresja lub zaraz po niej.

 

melisko wyluzuj....jakbys była w stanie maniakalnym tobys nie zadawała takich pytan.... :D

 

Witam, mówiąc o maniakalnych ludziach, mieszkałem z jednym z jego ludzi od czasu mojego dojrzewania i to naprawdę oznaczało moje życie

Edytowane przez exodus!
przywrócono domyślny rozmar czcionki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja  z kolei przez ostatni miesiąc mierzyłem sobie ciśnienie co godzinę tak samo jak temperaturę ciała. wmawiałem sobie chorobę kardiologiczną  (zapalenie mięśnia sercowego, tętniak )  z powodu łopotania serca i tętna około 120 przez cały dzień , dopiero wizyta u kardiologa i zrobione echo serca i ekg mnie uspokoiły. aktualnie jestem przekonany że mój katar to na pewno oznaka koronawirusai że zostało mi kilka dni życia. serce nadal mi łopocze ale skoro badania wyszły dobrze i najlepszy kardiolog w miescie ( mieszkam w dużym) stwierdził że nie mam choroby kardiologicznej to olewam to i swoje myśli przerzuciłem na inne narządy, generalnie ciągle jest mi coś innego i ciągle podejrzewam inne choroby. najbliższa rodzina i wszyscy wokół mają mnie dosyć.

 

Edytowane przez Jake89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, widze ze nie tylko u mnie malo kolorowo.

Bylam u laryngologa, stwierdzil ze moje gardlo nie wygląda jakbym miala trzy anginy. Zapisał kolejny antybiotyk, co z jednej strony mnie ucieszylo bo mniejsze prawdopodobieństwo ze rozchoruje sie na mature, a z drugiej strony kolejny tydzień nie moge wykonac morfologii. Zdalam sobie sprawe ze od 4 miesiecy co miesiąc jestem chora. Boję sie ze to naprawdę moze byc bialaczka. Wszyscy dookola kaza mi zaczekać z robieniem morfologii i tak czekam juz dwa miesiące, bo ciągle jestem na antybiotykach. Nie moge myslec o niczym tylko o tym ze moge miec bialaczke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jake89 napisał:

ja  z kolei przez ostatni miesiąc mierzyłem sobie ciśnienie co godzinę tak samo jak temperaturę ciała. wmawiałem sobie chorobę kardiologiczną  (zapalenie mięśnia sercowego, tętniak )  z powodu łopotania serca i tętna około 120 przez cały dzień , dopiero wizyta u kardiologa i zrobione echo serca i ekg mnie uspokoiły. aktualnie jestem przekonany że mój katar to na pewno oznaka koronawirusai że zostało mi kilka dni życia. serce nadal mi łopocze ale skoro badania wyszły dobrze i najlepszy kardiolog w miescie ( mieszkam w dużym) stwierdził że nie mam choroby kardiologicznej to olewam to i swoje myśli przerzuciłem na inne narządy, generalnie ciągle jest mi coś innego i ciągle podejrzewam inne choroby. najbliższa rodzina i wszyscy wokół mają mnie dosyć.

 

Ależ to typowe!!! Ja też tsk mam. Jak nie zawroty głowy to zawał, albo udar, paraliż, zator, raz żołądka, chorobę wieńcową, dusznicę bolesna... Mogłabym wymieniać. 

Dziś na tapecie zawał z powodu wielkiego stresu w pracy. Wszystko mnie boli i do tego lek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale boje się też ze te zawroty, mimo ze tak "typowe" to jednak COŚ jest. Bo to mi trwa caly czas, juz 2 tygodnie praktycznie. I naprawde to jest dziwne, jakby coś z błednikiem. Kur.... juz sie nawet zastanwiam czy rezonans z opisanym blednikiem to nie jest za malo, i moze jednak cos ja tam mam nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nerwa napisał:

No u mnie ciągle na tapecie zawroty, i uczucie totalnego otępienia (mimo ze na benzo).

No niestety, chyba jednak spróbuje leków... bo już inaczej nie daje sobie z tym rady.

kochana ..mi się właśnie ugięły nogi przy zlewozmywaku ..nie wiem dlaczego wlasnie w tym miejscu mam czasto takie bujanki , zawroty..no dramat..i tez dziś na benzo ..i co z tego ...znieczula , owszem ...ale cała reszta somatów jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nerwa napisał:

Ale boje się też ze te zawroty, mimo ze tak "typowe" to jednak COŚ jest. Bo to mi trwa caly czas, juz 2 tygodnie praktycznie. I naprawde to jest dziwne, jakby coś z błednikiem. Kur.... juz sie nawet zastanwiam czy rezonans z opisanym blednikiem to nie jest za malo, i moze jednak cos ja tam mam nie tak?

A ja mam zawroty od ponad roku... 🙂 Pobiłam cię ? hę ? 🙂 

Ale tak poważnie - ja też mam takie myśli ..ze może TO COŚ , jakaś choroba ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, misha777 napisał:

kochana ..mi się właśnie ugięły nogi przy zlewozmywaku ..nie wiem dlaczego wlasnie w tym miejscu mam czasto takie bujanki , zawroty..no dramat..i tez dziś na benzo ..i co z tego ...znieczula , owszem ...ale cała reszta somatów jest. 

dokladnie... po benzo jest nieco mniejszy lęk moze o to wszystko ale ja dalej odczuwam zawroty.

Jeszcze w domu, to jak cie moge - bo az tak mi nie przeszkadzaja wiec nie mysle. Ale moj najwiekszy dramat to jest jazda samochodem. Doslownie 5 km podroz - a ja sie czuje emocje jakbym przechodzila przez most linowy nad przepascią.

Potem jak dojade, jest troche lepiej - bo mi to az tak nie przeszkadza. A potem znow powrot samochodem i znow to samo. 

Nie rozumiem dlaczego az tak odczuwam tą nierownowage wlasnie w samochodzie... 

Dzis akurat napatoczyla mi sie w rece hulajnoga i postanowilam sprawdzic - przejechalam sie po ulicy z kostki, trzeslo jak cholera, robilam nawet zakrety itd. i spoko! A siedze sobie spokojnie w samochodze, jade w miare stabilnie - i jest hardcore.

 

Dobija mnie to totalnie, bo ja przez agorafobie wszedzie musze jezdzic wlasnie samochodem...

A oczywiscie juz niepokoj, bo rezonans glowy, no ale... pol roku temu! to juz moglo sie zmienic cos. Ale staram sie nie wkrecac, bo robilam badanie dokladnie w momencie kiedy mialam identyczne zawroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, misha777 napisał:

A ja mam zawroty od ponad roku... 🙂 Pobiłam cię ? hę ? 🙂 

ja nie wiem jak to znosisz wszystko... ;)

ja w sumie tez, mam z rok, tylko rozbite na epizody na 10 lat :D 

jeden miesiac, potem dobrze, potem za rok kolejny epizod itd.  

 

a Ty bierzesz jakies leki, nie? (oprocz benzo)

I po nich nic sie nie polepsza? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, nerwa napisał:

ja nie wiem jak to znosisz wszystko... ;)

ja w sumie tez, mam z rok, tylko rozbite na epizody na 10 lat :D 

jeden miesiac, potem dobrze, potem za rok kolejny epizod itd.  

 

a Ty bierzesz jakies leki, nie? (oprocz benzo)

I po nich nic sie nie polepsza? :(

Biorę od stycznia Egzyste, to przeciwlekowy,. Substancja czynna pregabalina. Bardzo mi pomogl.. Bo w listopadzie był dramat. Nie mogłam dojsc do kuchni tskie miałam wkręty, sonaty etc etc.. Ale chyba dawka już za mala i muszę zmień na większą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×