Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, ms99 napisał:

No właśnie dziwi .. to jest charakterystyczne dla nerwicy.. Ale czy w nerwicy można mieć przewlekłe problemy z oddychaniem ? Cały czas mi się źle oddycha , czasami mogę tylko wziąć głęboki oddech .. do tego doszła bezsenność (śpię może z 3h) brak apetytu .. czuje ze jestem głodny ale nie mogę zjeść nic .. dzisiaj tylko hot doga zjadłem i wafelka.. dodam ze od wczoraj jestem w Polsce .. dzisiaj dostałem taki atak , ze wziąłem 6g bromazepamu ( przeważnie brałem 3g) .. pare lat temu , nie miałem aż tak silnych objawów jak teraz i wyleczyłem się bez leków .. czy miał ktoś przewlekły problem z oddychaniem ?

i przez chwile mogę pożartować z kumplami i kiedy kończy się temat to wszystko wraca ..  To jest najgorsza choroba jaka mogła kogokolwiek spotkać ..

Szczerze jeżeli ciagle o myslisz o tym ze trudno ci sie oddycha to nie dziwie sie ze faktycznie ciezej jest. Poza tym polecam ci abys przeczytal sobie o hiperwentylacji, bardzo czeste zjawisko u osob z nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co mi wiadomo , przy hiperwentylacji są szybkie i głębokie oddechy . Ja oddycham (tak mi się wydaje ) normalnie ale jak chce wziąć głęboki oddech to się nie da (nie dochodzi powietrze ) miałem robiona spirometrie / rtg płuc i nic nie wykazało wiec to raczej nie żadna choroba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ms99 na problemy z oddychaniem przewklekłe to najlepiej niech lekarz osłucha i RTG płuc chyba tez obowiązkowe badanie co 2 lata jest tak?

Haha pewnie niepotrzebnie tu namawiam do badań, ale słuchajcie u mnie i u moich znajomych za często lekarze nerwicę wmawiali bez badań a tych co poznałam ostatnio  z szkolen onkologicznych młodych ludzi to kazdy był odsyłany na początku, że nerwy i do psychiatry nim zdiagnozowany został. No ale to pewnie wynika z faktu, że jednak większość poważnych chorób jest w starszym wieku więc lekarze też pewnie z wywiadu się orientują w skali zagrożenia, bez obciążen genetycznych młoda osoba z dolegliwościami jest w małej grupie ryzyka, że to coś poważnego.No, ale wierzę, że my na tyle jesteśmy przeczuleni, że w przypadku poważnej choroby organizm da nam znać:) A nad resztą objawów trzeba popracować, żeby nie wmawiać sobie nieistniejących rzeczy:)

Ja robię hybrydy u nóg ale boję się teraz depilacji laserowej, czy to nie wywoła czegoś,  bo to jednak ingerencja,  przeciwnicy sądzą, że może prowadzić do raka skóry, solarium dawno w odstawkę poszło , włosy farbuję. A jak u Was?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lejdi , miałem rtg płuc z 2 miesiące temu.. czyste jakbym nigdy nie palił , a pale 5 lat. Jeżeli chodzi o tego ,,guza mózgu „, to głowa przestała bolec ale nudności nadal są .. no i strasznie mnie boli szyja przy ruszaniu głowa do góry .. do tego doszły problemy z pamięcią krótkotrwała ( może po benzo?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ms99 napisał:

@Lejdi , miałem rtg płuc z 2 miesiące temu.. czyste jakbym nigdy nie palił , a pale 5 lat. Jeżeli chodzi o tego ,,guza mózgu „, to głowa przestała bolec ale nudności nadal są .. no i strasznie mnie boli szyja przy ruszaniu głowa do góry .. do tego doszły problemy z pamięcią krótkotrwała ( może po benzo?)

Przez wszystko co masz przechodziłem też płuca rtg itp dalej mnie czasami to łapie że nie mogę powietrza nabrać kiedy o tym mysle 🙂 szyja też bolała itp to nerwica zrozum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się pogorszyło. Już było tak fajnie. Ostatnio ciągle coś mnie boli... I wyobraźnia zaczyna działać...

Wczoraj np byliśmy na imprezie oktoberfest. Było extra, napilam się, rozluźnilam... 

Musiałam iść tam do toalety i potem poszłam umyć ręce. W czasie mycia rąk uderzyłam się w palec o te dziurkę w zlewie pod kranem i ranka mi się zrobiła z krwią. W okol mnie z 50 osób (bo zlewy były na zewnątrz toalet) a ja czuję ze zaraz dostanę mega ataku że mi jakas toksyczna bakteria się wda bo tyle ludzi różnych tam ręce myło... Nie napilam sie piwa bo podawali w szklanych kuflach więc stwierdziłam ze sie czyms zarażę. A wiecie jak je myja w barach... Wsadzą do wody z plynem wyjmą i naleja następnej osobie... 

Masakra znowu ze mną się zaczyna... A już mi tak fajnie było...

Ps. Nie schudłam przez weekend, 0.5kg przybralam... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PawelEnn napisał:

Przez wszystko co masz przechodziłem też płuca rtg itp dalej mnie czasami to łapie że nie mogę powietrza nabrać kiedy o tym mysle 🙂 szyja też bolała itp to nerwica zrozum 

Mnie nie łapie to tylko jak myśle , mam przewlekłe duszności , wystepuja praktycznie cały czas , a rtg płuc, spirometria wyszła bardzo dobrze.. ja już czuje ze umieram.. może serio mam coś na mózgu i od tego te wszystkie objawy..  pamięć tez szwankuje, widzę jakby inaczej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ms99 napisał:

Mnie nie łapie to tylko jak myśle , mam przewlekłe duszności , wystepuja praktycznie cały czas , a rtg płuc, spirometria wyszła bardzo dobrze.. ja już czuje ze umieram.. może serio mam coś na mózgu i od tego te wszystkie objawy..  pamięć tez szwankuje, widzę jakby inaczej..

Na mózgu to masz co najwyżej nerwicę gościu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maribellcherry , mialem nerwice jak byłem młodszy i wiem jakie objawy powodowała .. po 4 latach jest jeszcze gorzej niż kiedyś , ataki mocniejsze .. nawet po benzo ( bromazepam) nie oddycha się lepiej tylko jestem bardziej spokojny , nie trzęsę się .. wiec trudno mi to do nerwicy porównać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ms99 napisał:

@maribellcherry , mialem nerwice jak byłem młodszy i wiem jakie objawy powodowała .. po 4 latach jest jeszcze gorzej niż kiedyś , ataki mocniejsze .. nawet po benzo ( bromazepam) nie oddycha się lepiej tylko jestem bardziej spokojny , nie trzęsę się .. wiec trudno mi to do nerwicy porównać .

Ale wcale nie musisz mieć tak samo. Moja nerwica i hipochondria też są trochę inne po wznowie... Część tak samo a część inaczej/nowa...

I też, tak jak Ty, martwię się i zastanawiam czy te nowe/inne objawy na pewno świadczą o nerwicy czy prawdziwej chorobie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maribellcherry napisał:

Ale wcale nie musisz mieć tak samo. Moja nerwica i hipochondria też są trochę inne po wznowie... Część tak samo a część inaczej/nowa...

I też, tak jak Ty, martwię się i zastanawiam czy te nowe/inne objawy na pewno świadczą o nerwicy czy prawdziwej chorobie....

Miałaś jakieś badania ? Tez miałaś problemy ze snem ? Nudności codziennie ? Problemy ze snem mam takie ze śpię może z 3h , przebudze się nie mogę zasnąć , potem znowu mi się jakoś uda.. do tego uczucie stawania serca , słabość .. co to za dziadostwo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ms99 napisał:

Miałaś jakieś badania ? Tez miałaś problemy ze snem ? Nudności codziennie ? Problemy ze snem mam takie ze śpię może z 3h , przebudze się nie mogę zasnąć , potem znowu mi się jakoś uda.. do tego uczucie stawania serca , słabość .. co to za dziadostwo 

Oczywiście, przecież ja o wszystkim pisałam tutaj, więc nie będę powtarzać. Wiele mam/miałam objawów typowych dla nerwicy a wiele jakiś innych że nie wiem z czym to zjeść. 

 

 

Zauważyłam że na ramieniu zrobiło mi sie dziwne znamię. I to w ciągu minionego tygodnia. Wygląda jak trzy znamiona zlewające się w jedno. Znamię jest szaro brązowe na czerwonej podstawie, nieregularne, duże.... Tak że mam teraz jazdę że to nowotwór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maribellcherry napisał:

Oczywiście, przecież ja o wszystkim pisałam tutaj, więc nie będę powtarzać. Wiele mam/miałam objawów typowych dla nerwicy a wiele jakiś innych że nie wiem z czym to zjeść. 

 

 

Zauważyłam że na ramieniu zrobiło mi sie dziwne znamię. I to w ciągu minionego tygodnia. Wygląda jak trzy znamiona zlewające się w jedno. Znamię jest szaro brązowe na czerwonej podstawie, nieregularne, duże.... Tak że mam teraz jazdę że to nowotwór...

Może to jakiś strup Ci się zrobił? To na pewno znamię? Mówię z doświadczenia, bo kiedyś sama miałam podobną historię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maribellcherry mojej mamie i znajomej się też tak zaczęło w 3 znamiona jedno zlewać. To brodawka łojotokowa, nic groźnego. wklej zdjęcie jak możesz:) Ja znamiona przerabiam co jakiś czas, mam za sobą tysiące zdjęć przeglądnietychBędę nalegać na usunięcie takich przy zapięciach stanika, bo jednak cały czas podrażniam je, no i na nodze mam takie co jak sie golę to rozcięłam już..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lejdi napisał:

@maribellcherry mojej mamie i znajomej się też tak zaczęło w 3 znamiona jedno zlewać. To brodawka łojotokowa, nic groźnego. wklej zdjęcie jak możesz:) Ja znamiona przerabiam co jakiś czas, mam za sobą tysiące zdjęć przeglądnietychBędę nalegać na usunięcie takich przy zapięciach stanika, bo jednak cały czas podrażniam je, no i na nodze mam takie co jak sie golę to rozcięłam już..

Obyś miała rację....

Agisz pamiętam jak o tym niedawno pisałaś

20191021_124310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ms99 napisał:

Ale jak sobie radzić z tymi dusznościami ? Bo to bardzo uciążliwe ..

Tak bardzo, mnie duszności raz męczą raz nie, od wczoraj nam ścisk w gardle i duszności od tego. Np na chwilę o tym zapomniałam bo sprzątałam i duszności minęły... Jedyne wyjście to nie skupiać się na obiawach jak kolwiek infantylnie to brzmi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maribellcherry napisał:

Obyś miała rację....

Agisz pamiętam jak o tym niedawno pisałaś

20191021_124310.jpg

Może to stan przedrakowy... Brat mojej babci miał czerniaka...

Po lewej stronie tego czegoś widać pieprzyka, po prawej też był pieprzyk, taki mini brązowy, wczoraj jeszcze był, dziś już zniknął... To coś zmienia się dosłownie w oczach... Jestem serio przerażona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maribellcherry napisał:

Może to stan przedrakowy... Brat mojej babci miał czerniaka...

Po lewej stronie tego czegoś widać pieprzyka, po prawej też był pieprzyk, taki mini brązowy, wczoraj jeszcze był, dziś już zniknął... To coś zmienia się dosłownie w oczach... Jestem serio przerażona

Na zdjęciu tego nie widać ale na żywo wygląda to trochę tak jakby chciało się łuszczyć... Może mi to odpadnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maribellcherry napisał:

Na zdjęciu tego nie widać ale na żywo wygląda to trochę tak jakby chciało się łuszczyć... Może mi to odpadnie?

To w ogóle nie wygląda jak pieprzyk! 🙂
To raczej jakaś zwykła zmiana skórna, pewnie zaraz zniknie. Ja tu nawet koloru brązowego nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maribellcherry  na czerniak to nie wygląda.  Bardziej jakieś strupki. Ja coprawda jak miałam podobne, to sobie wkręcałam chorobę Bowena i nawet sugerowałam mojej dermatolog a ona sama nie wiedziała, sugerowała biopsję a za miesiąc mi znikło to samo. Ostatnio dałam popis bo myślałam że rak na plecach a to wągra miałam , zdrapałam i też strup się stworzył. No nic, czeka Cię obserwacja chyba ze od razu dermatolog i uspojenie się (na chwilę, do następnego objawu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×