Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Fabienka napisał:

Nerwa ja mam takie bole jak mam ataki migreny...czy zastanawialas sie moze nad ta opcja?

Wiesz co, ja miewam czasem migreny (poprzedzone aurą wzrokowa), ale przy migrenie bol jest mega, a te moje bole są takie raczej lekkie. Ale moze tez byc jakas lekka odmiana. Chociaz na tych filmikach gdzie tlumaczyli jak masowac miesnie karku wspominali, ze wlasnie od napiecia tych miesni czesto tez powstaje sama migrena. Wiec penie wszystko razem powiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie bóle głowy po lewej stronie pulsujące jakby mi ktoś szpilkę wbijał czasem po prawej stronie a kiedyś miałam za uchem. TerAz trochę się to uspokoiło ale czasem mam takie łupnięcie dosyć silne tez  po lewej stronie a czasem po prawej. 

Zauwazylam ze częściej tak mam gdy umyje głowę i wyjdę na dwór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Wybieram się w czwartek do psychiatry. Bo jest naprawdę ciężko. Objawy się zmieniły. Teraz nawet nie wiem do jakiego lekarza miał bym się udać. Gula w gardle problemy ze snem a raczej jego brakiem po drzemkach jestem tak roztrzęsiony że godzinę dochodzę do Siebie. Napięcie pulsowanie ciała tiki mięśniowe itp. Od dwóch dni poty uczucie zatkanych uszu no jakaś masakra. Wystarczyły dwa mega ciężkie stresujące dni i moje 2 tygodniowe uspokajanie poszło się jeb... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtek1984 napisał:

Hej. 

Wybieram się w czwartek do psychiatry. Bo jest naprawdę ciężko. Objawy się zmieniły. Teraz nawet nie wiem do jakiego lekarza miał bym się udać. Gula w gardle problemy ze snem a raczej jego brakiem po drzemkach jestem tak roztrzęsiony że godzinę dochodzę do Siebie. Napięcie pulsowanie ciała tiki mięśniowe itp. Od dwóch dni poty uczucie zatkanych uszu no jakaś masakra. Wystarczyły dwa mega ciężkie stresujące dni i moje 2 tygodniowe uspokajanie poszło się jeb... ehhh

@Wojtek1984Dobra decyzja, wiem przez co przechodzisz.Trzymam kciuki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wojtek1984 napisał:

Hej. 

Wybieram się w czwartek do psychiatry. Bo jest naprawdę ciężko. Objawy się zmieniły. Teraz nawet nie wiem do jakiego lekarza miał bym się udać. Gula w gardle problemy ze snem a raczej jego brakiem po drzemkach jestem tak roztrzęsiony że godzinę dochodzę do Siebie. Napięcie pulsowanie ciała tiki mięśniowe itp. Od dwóch dni poty uczucie zatkanych uszu no jakaś masakra. Wystarczyły dwa mega ciężkie stresujące dni i moje 2 tygodniowe uspokajanie poszło się jeb... ehhh

Nie dygaj wszystko przejdzie każdy z nas przez to przechodził myślał że zwariował i bedzue tylko gorzej a jest lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelEnn napisał:

Nie dygaj wszystko przejdzie każdy z nas przez to przechodził myślał że zwariował i bedzue tylko gorzej a jest lepiej 

Dokładnie to tylko wydaje się tak, że to jest koniec. Jakoś trzeba przeboleć ten okres a potem jest już lepiej. Oczywiście jeżeli pracujesz nad sobą czyli chodzisz do psychologa, bierzesz jakieś leki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 09:01, kumeika napisał:

tak, miałam zatkaną dziurkę, dokładnie lewą, codziennie bolało mnie gardło i  uczucie że coś mi tam przeszkadza/zalega. 

Też cie gardło boli? No proszę... Mam dokładnie tak samo i to już od 9 miesięcy.. lekarze co najwyżej podejrzewają refluks. Powiedz mi po jakim czasie ci to przeszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ms99 napisał:

Mnie dopadła angina ropna , i ataki się nasiliły.. miał ktoś czarne „nitki” jak ruszał głowa przed oczami ? Nadal sobie wkręcam guza , boje się w /cenzura/ tego .. w następnym tygodniu będę miał raczej rezonans .. oby nic nie wykryło.

Nie przejmuj się. Ja miałem podobnie tylko, że u mnie czasami po ruszeniu głową pojawiają się takie białe gwiazdki, nitki też się zdarzają. Wkręcałem sobie SM, Guza mózgu, 15 innych rzeczy. W końcu zrobiłem ten rezonans, i co? I nic, okazuje się, że w głowie nie ma najmniejszego odchylenia. W zasadzie u mnie ostatnio sporo się poprawiło. Niepokoi mnie jeszcze mrowienie ręki i czasami nogi, ale to raczej mam od kręgosłupa dlatego staram się zachowywać spokój. Powodzenia w walce i nie bój się, bo na bank w rezonansie nie wyjdzie nic niepokojącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, nie mam siły nadrabiać postów, ale powiem Wam, że dzisiaj światowy dzień walki z rakiem piersi i z tegoż tytułu umówiłam się za tydzień w piątek na USG piersi. Już oczywiście mam w głowie same czarne wizje, bo mam 26 lat, a nie badałam się nigdy. Widziałam dzisiaj na instagramie wypowiedzi dziewczyn, które miały ten nowotwór w wieku 22 lat, a znajoma koleżanki umarła na raka piersi w wieku 25 lat i już roi mi się w głowie, że na pewno coś mam, choć nic nie wyczuwam. Czasami mnie boli pierś. Wiem, że powinnam się kontrolować, ale każda wizyta u lekarza to dla mnie taki stres, że prawie mdleję w przychodni. Najgorzej jeszcze jak robią USG i widzę tę minę, która w rzeczywistości nie oznacza nic, a w mojej głowie oznacza "ma pani raka i zaraz to powiem".  

 

W dodatku ciągle boję się, że mam jakąś chorobę weneryczną, nie, nie współżyję przypadkowo, zabezpieczałam się zawsze, nie mam żadnych objawów, ale ostatnio jakoś o tym myślę. Nie wiem czemu. 

 

W dodatku wraz z jesienią znowu mi powróciły zgagi, choć nie są tak intensywne jak rok temu. Choć myślę, że jakby to była trzustka, to już bym wąchała kwiatki od spodu albo chociaż schudła z parę kilo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was drżenie obrazu przy mocnym otworzeniu oczu? Mam na myśli ,,rozszerzenie oczu” i skakanie obrazu .. to już chyba nie jest nerwica .. za tydzień w czwartek idę prywatnie na rezonans , będę wiedział przynajmniej na czym stoję .. ale to raczej będzie coś neurologicznego ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ms99 napisał:

Miał ktoś z was drżenie obrazu przy mocnym otworzeniu oczu? Mam na myśli ,,rozszerzenie oczu” i skakanie obrazu .. to już chyba nie jest nerwica .. za tydzień w czwartek idę prywatnie na rezonans , będę wiedział przynajmniej na czym stoję .. ale to raczej będzie coś neurologicznego ..

Przepraszam, ze Ci to napiszę, ale Ty chyba po prostu bardzo chcesz, żeby się okazało, ze jesteś chory 🙂 przecież jak na sile otwierasz szeroko oczy to obraz zawsze tak jakby drży albo robi się rozmazany, to się nazywa akomodacja :D serio powinieneś iść jak najszybciej do psychiatry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ms99 napisał:

Ogólnie oprócz tego mam bóle głowy , oczu , nudności , bóle głowy przy schylaniu (aż boli kręgosłup ) to raczej w nerwicy nie występuje 

A wręcz przeciwnie, w każdej książce o nerwicy te objawy są wymienione jako bardzo typowe. Bóle glowy, mdłości, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, uczucie omdlewania a także bóle żołądka, kołatanie serca, zimna i spocona skóra to są jak najbardziej klasyczne objawy, które występują przy nerwicy - czasem wszystkie na raz, a czasem tylko kilka. A czasem jeszcze inne dziwne, ja np miałam ciagle gorączkę przez pare miesięcy.

I powtórzę swoją radę, żebyś jak najszybciej poszedł do psychiatry. Prawdopodobnie nic oprócz nerwicy Ci nie jest, ale najwyraźniej nie możesz przestać myśleć, ze jesteś chory a to jest poważny problem, który należy leczyć.

Natomiast jeśli (choć szanse są nikłe) okaże się, ze jesteś chory na jakiś nowotwór mózgu lub inne zaburzenia neurologiczne, to wręcz tym bardziej powinieneś iść do psychiatry. W tym stanie, w którym jesteś, ryzykujesz ze po diagnozie wpadniesz w histerię, albo głęboką depresję. W ogole ludzi chorych na nowotwór często z automatu leczy się środkami przeciwdepresyjnymi i uspokajającymi - jeśli wiec uważasz, ze jesteś chory, to tez powinieneś mieć takie leczenie, na pewno nie zaszkodzi.

I na marginesie, jeśli jesteś poważnie chory, to będąc w tym stanie psychicznym masz mniejsze szanse na wyleczenie, bo psychika, dobre nastawienie i odwaga grają ogromna rolę. Wiec jakby nie było - psychiatra się kłania. Serio to przemyśl, to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogólnie te objawy wymieniłem mojemu lekarzowi POZ i moje obawy ze to może być schorzenie neurologiczne (2tyg przedtem) byłem z innymi objawami właśnie serce , problemy z oddychaniem , itp ) to powiedział ze niepotrzebne jest skierowanie do neurologa lub rezonans bo jestem za młody na takie choroby.. tym mnie akurat nie pocieszył . Ale w guzach chyba te bóle z dnia na dzień powinny być silniejsze co nie ? I wymioty tez powinny być .. ja właśnie te bóle mam cały czas praktycznie o takiej samej sile (da się wytrzymać) a wymiotów jeszcze wgl nie miałem .. dzięki za radę @minou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alicjazkrainyczarów z usg to Ci żaden lekarz nie powie, że masz raka , co najwyżej jak widzą jakieś zmiany o podejrzanym obrazie na usg lub wymiarowo duże to kierują na biopsję, więc tak naprawdę nie ma co się bać,  tak samo ze wszytskimi wycinkami z gastroskopii itd, idą do badania histopatologicznego i się czeka około 3 tygodnie, na 1szej wizycie lekarskiej nigdy się nie usłyszy, że ma się raka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów Ja mam jutro cytologię i tez już mam najgorszy scenariusz przed oczami. Mam już taki stres ze nie wiem czy tam w ogóle jutro pójdę. Także wiem jak to jest. Dopóki się nie zapisze do lekarza jest ok a jak już mam mieć jakieś badanie to panikuje ze teraz mi coś może wyjść. 

Nawet czasem chciałabym olać i się nie martwić na zapas ale zaraz nachodzi mnie myśl ze jak się nie będę martwić to na pewno mi coś wyjdzie. Błędne koło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey. Ktoś pytal jak rozroznic bol nowotworowy glowy. Otoz ważnym objawem ze naprawdę moze dziac sie cos zlego to sa poranne bole glowy narastające, bol ktory powoduje wymioty bez nudności, bol narastajacy w czasie. Zazwyczaj boli bardziej gdy sie polozymy. Do tego sa inne objawy takie jak; silne zawroty glowy, nie takie kiedy nam sie wydaje ze mamy zawroty, podwójne widzenie, niedowladny konczyn, brak czucia w konczynach, zniana charakteru pisma, nagly zez. Ataki padaczki lub utraty przytomnosci. Pisze te objawy z doswiadczenia. Moja corka majac 8 lat miala trzy z wysej wymienionych objawow. Miala robione pilne MRI i tomografie glowy w szpitalu. Lekarz objaśnił mi dokładnie jakie objawy sa niepokojace i nasuwaja podejrzenie guza, lub zmiany w mozgu, ktore trzeba zawsze szybko zglaszac do lekarza. Przy badaniu u okulisty w badaniy dna oka bedzie widoczny obrzęk który również to nasuwa poważny problem neurologiczny. Przy badaniu neurologicznym, zazwyczaj sa widoczne nieprawidlowe odruchy, chwiejny krok, brak czucia przy dotyku przy zamknietych oczach, lekarz sprawdza pole widzenia. Jest tego wiele. Przy tak poważnej chorobie objawy sa zazwyczaj widoczne i niepokojace i sklaniaja do szybkiej wizyty lekarskiej. Mozesz mi wierzyc ze napieciowy bol glowy nim nie jest. 

Pozdrawiam serdecznie:) 

Ps ja mam w poniedziałek gastroskopię i juz ze strachu sie trzęsę:( ale co ma byc to bedzie trzeba wierzyc ze damy rade i będzie ok pozytywne myslenie to polowa sukcesu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fabienka napisał:

Hey. Ktoś pytal jak rozroznic bol nowotworowy glowy. Otoz ważnym objawem ze naprawdę moze dziac sie cos zlego to sa poranne bole glowy narastające, bol ktory powoduje wymioty bez nudności, bol narastajacy w czasie. Zazwyczaj boli bardziej gdy sie polozymy. Do tego sa inne objawy takie jak; silne zawroty glowy, nie takie kiedy nam sie wydaje ze mamy zawroty, podwójne widzenie, niedowladny konczyn, brak czucia w konczynach, zniana charakteru pisma, nagly zez. Ataki padaczki lub utraty przytomnosci. Pisze te objawy z doswiadczenia. Moja corka majac 8 lat miala trzy z wysej wymienionych objawow. Miala robione pilne MRI i tomografie glowy w szpitalu. Lekarz objaśnił mi dokładnie jakie objawy sa niepokojace i nasuwaja podejrzenie guza, lub zmiany w mozgu, ktore trzeba zawsze szybko zglaszac do lekarza. Przy badaniu u okulisty w badaniy dna oka bedzie widoczny obrzęk który również to nasuwa poważny problem neurologiczny. Przy badaniu neurologicznym, zazwyczaj sa widoczne nieprawidlowe odruchy, chwiejny krok, brak czucia przy dotyku przy zamknietych oczach, lekarz sprawdza pole widzenia. Jest tego wiele. Przy tak poważnej chorobie objawy sa zazwyczaj widoczne i niepokojace i sklaniaja do szybkiej wizyty lekarskiej. Mozesz mi wierzyc ze napieciowy bol glowy nim nie jest. 

Pozdrawiam serdecznie:) 

Ps ja mam w poniedziałek gastroskopię i juz ze strachu sie trzęsę:( ale co ma byc to bedzie trzeba wierzyc ze damy rade i będzie ok pozytywne myslenie to polowa sukcesu:)

Trochę mnie uspokoiłaś .. nie mam wymiotów , żadnych niedowładów , a głowa mnie boli praktycznie codziennie , nie ma żadnych większych boli rano .. chodzę raczej tez normalnie bez żadnych zachwiań .. widzenie jakby mi się pogorszyło ale to w nerwicy tez częsty objaw .. no cóż , będę wiedział za tydzień po rezonansie co i jak . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🙂 jeszcze dodam, ze bol napieciowy głowy nie narasta w czasie, nie powoduje nudności ani wymiotow, nie jest silny lecz bardziej odczuwany jako uciążliwy dysomfort niz cierpienie;) I jeszcze ,ze bol powodowany guzem nasila sie z dnia na dzien , nie pomagaja srodki przeciwbólowe, czlowiek czuje sie bardzo chory, zdezorientowany. nie martw sie:)

Edytowane przez Fabienka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×