Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Bognaa napisał:

Jejku nerwy mnie zjadają miałam przez.6 dni stan podgoraczkowy dwa dni ok temperatura i znów 37.5 ...od czego tak może być? Coraz bardziej się boje😣

Zmierz na innym termometrze. 

To niewielkie podniesienie temperatury.

 

@Five_stars_brand rzuciłam na kilka dni; znowu rzucam, ale tym razem chcę już na zawsze 😜. Jak palę, to myślę o raku gardła i języka 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Zmierz na innym termometrze. 

To niewielkie podniesienie temperatury.

 

@Five_stars_brand rzuciłam na kilka dni; znowu rzucam, ale tym razem chcę już na zawsze 😜. Jak palę, to myślę o raku gardła i języka 😜

No właśnie na takim co dotyka się czoła jest normalna i teraz nie wiem. Który termometr dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest najgorszego w tych rakach ? Ze ich jest około 150 rodzajów jak nie więcej , mozna dostać raka praktycznie wszystkiego . Swiadomosc ze badasz np znamiona , płuca  i wszystko ok ale nie wiesz czy w tym czasie nie rozwija ci się  np rak żolądka albo jelit .  Wszedzie mowia ze przy wczesnym wykryciu mozna sie wyleczyc , tylko jak wykryc wczesnie   jak objawy są dopiero w poznych  fazach ?  I o ile znamiona łatwo zbadać i mozesz oglądać je  to do srodka organizmu sobie nie zajrzysz a badania kosztują  ( lekarz rodzinny bez podostaw nie da skierowania )   Pozostaje mieć nadzieję ze kiedys powstanie szczepionka na raka  albo chociaz leki takie jak w przypadku hiv ktore zrobią z raka chorobę przewlekłą a pacjenci beda dozywac starosci  i umierac z innych przyczyn . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xD_ napisał:

 

 

Jakich np ? az ciekaw jestem 

 

Np chorób autoimmunologicznych, które mają nieznana przyczynę i nie da się Ich wyleczyć bo nikt nie znalazł na to sposobu. Taki Crohn, gdzie czasami masz tak zaatakowany układ pokarmowy, że bol jest straszny i jak choroba jest postępująca, wycinaja Ci po kawałku chore jelita aż kończysz ze stomia. A przez ten czas co się nacierpisz i jak to wpłynie na Twoje życie to już tylko Ty wiesz. SLA - gdzie z dnia na dzień przestajesz panować nad swoim ciałem i jesteś uzależniony od szeregu osób i wiesz, że na to nie ma leku i nawet nie masz nadziei. Bo niektóre typy nowotworów, jak są też we wczesnym stadium można skutecznie wyleczyć. A tu wiesz, że nie ma sposobu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Malina1985 napisał:

 

Np chorób autoimmunologicznych, które mają nieznana przyczynę i nie da się Ich wyleczyć bo nikt nie znalazł na to sposobu. Taki Crohn, gdzie czasami masz tak zaatakowany układ pokarmowy, że bol jest straszny i jak choroba jest postępująca, wycinaja Ci po kawałku chore jelita aż kończysz ze stomia. A przez ten czas co się nacierpisz i jak to wpłynie na Twoje życie to już tylko Ty wiesz. SLA - gdzie z dnia na dzień przestajesz panować nad swoim ciałem i jesteś uzależniony od szeregu osób i wiesz, że na to nie ma leku i nawet nie masz nadziei. Bo niektóre typy nowotworów, jak są też we wczesnym stadium można skutecznie wyleczyć. A tu wiesz, że nie ma sposobu. 

Wiele nowotworów da sie wyleczyc i to  wydawalo by sie ciezkich . Ojciec matki kolezanki z pracy wyleczył raka żołądka .Czerniaka obecnie dobrze sie leczy  praktycznie na poczatku 100 procent wyleczlnosc a i  z bardziej zaawansowanych wychodzą . W sumie wiele innych co czytalem tez sie dobrze leczy.  Ostatnio z ciekawosci czytalem sobie forum onkologiczne i trafilem tez tam sporo  wątków gdzie ludzie wygrywali z rakiem . 

 

Co do tych chorób co napisałaś to fakt brzmi to strasznie , rownie strasznie albo gorzej niz rak . Chyba po prostu tego sie mniej ludzie boją bo  mało się mówi o tym a o raku ciągle gdzies sie slyszy no i  w moim przypadku raki w rodzinie w tym smierc ojca na płuca . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xD_ napisał:

Co do tych chorób co napisałaś to fakt brzmi to strasznie , rownie strasznie albo gorzej niz rak . Chyba po prostu tego sie mniej ludzie boją bo  mało się mówi o tym a o raku ciągle gdzies sie slyszy no i  w moim przypadku raki w rodzinie w tym smierc ojca na płuca . 

 

Moja babcia miała nowotwór jelita, wycieli i nikt jej nie powiedział, że to był rak. Przeżyła tak z 20 lat, nieświadomie😛 I dowiedziała sie przez przypadek, była zszokowana, ale myślę, że ta niewiedza pomogła w Jej rekonwalescencji. Ja mam 2 choroby autoimmunologiczne zdiagnozowane, trzecia  tylko w badaniach bez objawów, stąd ryzyko jest większe i znam te tematy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Malina1985 napisał:

 

Moja babcia miała nowotwór jelita, wycieli i nikt jej nie powiedział, że to był rak. Przeżyła tak z 20 lat, nieświadomie😛 I dowiedziała sie przez przypadek, była zszokowana, ale myślę, że ta niewiedza pomogła w Jej rekonwalescencji. Ja mam 2 choroby autoimmunologiczne zdiagnozowane, trzecia  tylko w badaniach bez objawów, stąd ryzyko jest większe i znam te tematy. 

 

No własnie ja ostatnio sobie tak myslalem  , 10 lat temu  mając 18 lat  miałem wycinane  znamie z szyji na polecenie dermatolog. Bylo one dosc duze z 5mm i mocno czarne wypukłe .    Wtedy nie bardzo myslalem o zdrowiu i nie odebralem nawet wyniku  badania histo pato :P   Teraz tak mnie nachodzą  mysli a co jesli to  był czerniak a ja nawet o tym nie wiem  ? Chociaz matka mowi ze szpital by jakos powiadomił  gdyby tak było . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xD_ napisał:

 

No własnie ja ostatnio sobie tak myslalem  , 10 lat temu  mając 18 lat  miałem wycinane  znamie z szyji na polecenie dermatolog. Bylo one dosc duze z 5mm i mocno czarne wypukłe .    Wtedy nie bardzo myslalem o zdrowiu i nie odebralem nawet wyniku  badania histo pato :P   Teraz tak mnie nachodzą  mysli a co jesli to  był czerniak a ja nawet o tym nie wiem  ? Chociaz matka mowi ze szpital by jakos powiadomił  gdyby tak było . 

A po co Ci ta wiedza po takim czasie? Żeby moc się zamartwiać przeszłością? Jak to byłby czerniak, który mimo wycięcia dał wczesniej przerzuty, a Ty nic z tym nie robiłeś, to byś tu dzisiaj raczej na forum już nie pisał bo czerniak rozwija się i daje przerzuty szybko. Z resztą tak, kontaktuja się raczej jak coś jest nie tak. 

Edytowane przez Malina1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Malina1985 napisał:

A po co Ci ta wiedza po takim czasie? Żeby moc się zamartwiać przeszłością? Jak to byłby czerniak, który mimo wycięcia dał wczesniej przerzuty, a Ty nic z tym nie robiłeś, to byś tu dzisiaj raczej na forum już nie pisał bo czerniak rozwija się i daje przerzuty szybko. Z resztą tak, kontaktuja się raczej jak coś jest nie tak. 

 

No racja , pewnie   juz bym wąchał kwiatki od spodu :P    Po prostu ciezko mi uwierzyć ze moglem byc tak głupi .  Teraz też bedzie stres bo w nastepnym tyg wycinane znamie  bede miał z  powieki dolnej oka ...  Wiadomo mimo zapewnień ze  nic groznego to nie jest  i tak sie czlowiek martwi .  No ale kurde   3 roznych lekarzy raczej   by sie nie pomyliło z diagnozą  :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj dermatolodzy w większości przypadków już z góry widzą jak coś jest nie tak ze znamionami. A młodość rządzi się swoimi prawami, dobrze, że się aż tak nie przejmowałes wtedy, czas nie był stracony. I tak teraz dużo czasu poswiecasz na zamartwianie. A bierzesz jakieś leki na nerwice? Jeśli tak to jak najbardziej może działać na poped seksualny. Z resztą sam permanentny  stres i to jak wpływa na organizm i hormony typu kortyzol również może mieć duże znaczenie w tej kwestii. Jak poswiecasz 80% czasu na zamartwianie to jak masz mieć energię i chęci na coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę dopiero  miałem  jedną wizytę u psychiatry i testy psychologiczne ostatnio . Wyniki bede miał 27 czerwca ale wstepnie pani stwierdzila nerwice  hipochondryczną własnie . Potem z wynikami mam isc do psychiatry . A   popęd u mnie zanikł od czasu jak mam te ciezkie lęki  zdrowotne . Mam nadzieje ze wyjde z tego bo  nie wyobrazam sobie takiego zycia  dalej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 09:54, alicja_z_krainy_czarów napisał:

myślę o raku gardła i języka 😜

Ok a jestem.tez na tym etapie chociaż nie palę. Csly czas mam jakieś pieczenie w gardle i ból pl jednej stronie. Już długo długo.

 

Ale.w.sumie byłam u laryngologa z powodu nieskończonej infekcjo i zaglądałam mi w gardło to jakby było coś niepokojącego.to chyba by zauwazyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, laveno napisał:

Czy ktoś tu też od kilku tygodni próbuje zarejestrować się do lekarza i ze strachu odkłada? U mnie to ginekolog 🙄

Nie wiem, czy to się liczy, ale ja od kwietnia chciałam iść do ginekologa i w końcu umówiłam się na 27 czerwca 😜 "robię pod siebie" już na myśl o tym, a dzień przed wizytą pewnie nie będę spać 😜

 

W dodatku ostatnio też mi wyskoczył jakiś materiał o 30-latce z rakiem szyjki macicy, masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotreek napisał:

Hej, od okolo kilku miesiecy...dziwne faschkulacje na calym ciele bole rak i nog raz dretwienia i mrowienia raz nie...sttasznie sie boje ze to SLA bylem u neurologa powiedxial ze nie.ma sie czym martwic a zaczelo sie wszhsyko od syrachu przed tezcem...

O matko bóle mięśni rąk i nóg! Tak dobrze mi znane. Jak gdybym miała zakwasy w obrębie ud, przedramion itp. Jak mnie mam je bardziej jak leżę w łóżku, kiedy wstaje jest okej. Do tego charakterystyczne nagle ruchy kończynamii kiedy zasypiam. Nagle z niczego mam wrażenie że mi jakiś mięsień się spinać i rusza mi ręką czy coś. Mój Neurolog mi wytłumaczył że to w Tezyczce i Nerwicy normalne. Ze stresu napinam mięśnie tak jak gdybym to robiła ćwicząc i te mięśnie bola i mogą dretwiec i drzec, bo spróbuj podtrzymać w górze napięte ręce, po jakiejś chwili są słabe i drżą a Twoje są napięte non stop, więc spoko nie tylko Ty tak masz 🙂

Edytowane przez ZnerwicowanaAd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 23:01, xD_ napisał:

 

No racja , pewnie   juz bym wąchał kwiatki od spodu :P    Po prostu ciezko mi uwierzyć ze moglem byc tak głupi .  Teraz też bedzie stres bo w nastepnym tyg wycinane znamie  bede miał z  powieki dolnej oka ...  Wiadomo mimo zapewnień ze  nic groznego to nie jest  i tak sie czlowiek martwi .  No ale kurde   3 roznych lekarzy raczej   by sie nie pomyliło z diagnozą  :D  

Matko Boska byłeś u 3 różnych lekarz po jedną diagnozę? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZnerwicowanaAd napisał:

Matko Boska byłeś u 3 różnych lekarz po jedną diagnozę? :o

 

Haha gdyby liczyć rodzinnego to 4 :D  Tzn to było tak że te znamie  wyszlo mi w nietypowej okolicy , pod rzęsami  na dolnej powiece . Nie wiedziałem  czy to sprawa dla dermatologa czy okulisty więc poszedłem do obu :D  A ten trzeci to  jest okulista ze szpitala gdzie mi to wytną ....  ale tam to juz nie po diagnoze tylko załatwić zabieg byłem ale wiadomo ze tez ogladał co bedzie wycinał :D  

 

Chyba za duzo naczytalem sie opowiesci  o tym ze dermatolog nie rozpoznal czerniaka ,dlatego wolałem   się upewnić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, laveno napisał:

Czy ktoś tu też od kilku tygodni próbuje zarejestrować się do lekarza i ze strachu odkłada? U mnie to ginekolog 🙄

Jaaaaaa!!!! 

Musze iść do ginekologa a przekładam to z miesiąca na miesiąc. Boje się jak cholera.

A co u Ciebie w ogóle slychac? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem tego przekładania :P Skoro boicie sie raka  tak jak ja a  powszechnie wiadomo ze   wczesnie wykryty rak jest wyleczalny to  takie odkladanie tylko pogarsza sprawe :P   Jesli coś macie to i tak sie o tym predzej  czy pozniej dowiecie więc chyba lepiej isc szybciej się zbadać :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×