Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, zakazana88 napisał:

Co było tego powodem?   Jak minęło?

To było jakieś natręctwo. Z czasem coraz mniej zwracałem na to uwagę i samo zniknęło. Spytaj kogoś niech ci się poprzygląda. Jak będziesz zajęta to nie będziesz tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Five_stars_brand napisał:

To było jakieś natręctwo. Z czasem coraz mniej zwracałem na to uwagę i samo zniknęło. Spytaj kogoś niech ci się poprzygląda. Jak będziesz zajęta to nie będziesz tego robić.

Czyli nie badales tego?

No ja w nocy np tego chyba nie mam, bo.spie bez problemu cała noc i w nocy tez nie czuje np ucisku w klatce. Ale jak o tym myślę to też ciągle wzdycham A teraz jak jest gorąco to już całkiem. Boje się że to od raka pluc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Five_stars_brand napisał:

Też macie gorsze samopoczucie przez te upały? Duszności i problemy z oddychaniem?

Cześć, powiem Ci że przez te upały to ja mam pogorszenie 200 %, do dusznosci dodam takie objawy jak: pocenie głowy i twarzy, a w moim zawodzie (przedstawiciel handlowy) to koszmar, w nocy jak spie to ok, ale po obudzeniu jakas godzine , to zaraz mam wlosy mokre, leje sie mi  z twarzy jak z kranu, to jest koszmar. Na sklepach juz mowie ze to depresja i nerwica, bo po co mam klamac? Ide w piatek do psychologa na pierwsza wizyte, nie mam siły juz tak zyc, to jest za bardzo destrukcyjne jak dla mnie.........Jak bedzie trzeba to niestety bede bral te piguły "depralin", bo poddałem sie z walka z tym gownem. Myslalem ze dam rade, ale po prawie roku od traumy jest coraz gorzej, nie mam sił. Skoszenie trawy zrobiło sie dla mnie wyczynem niczym wyjscie na Mount Everest, tak zyc sie nie da. Albo woz albo przewoz, musze sie przekonac w ktora strone sie udac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieslicie wkrete na SLA ? i nieszczesne fascykulacje ?:(((

Bo ja juz od 4 miesiecy mialem TEZEC, POTEM SM a teraz najgorsze SLA i to wszystko sie nasila twraz w kierunku SLA wczesniej w kierunku SM nawet zabirzenia widzenia juz mialem, a jeszcze wczesniej w kierunku TEZCA nie moglem szyja ruszac sprawdzalem czy nie mam szczekoscisku...

A teraz SLA jakies dziwne fascykulacje na calym ciele...bole nog i rak...

Ja nuz nie wiwm czy to hipo czy to sie dzieje na prawde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie jest spoko , ja też jak miałem wkręte że mam raka języka to normalnie  momentami piekł mnie on , jakiś usztywniony się wydawał , mialem tez wrazenie ze  za duzo sliny mi się gromadzi w ustach .  Oczywiscie nic nie  było mi a to wszystko od nerwicy . Nagle magicznie ozdrowialem jak  juz nie mysle o tym i wiem ze nie mam żadnego raka jezyka ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zakazana88 napisał:

Czyli nie badales tego?

No ja w nocy np tego chyba nie mam, bo.spie bez problemu cała noc i w nocy tez nie czuje np ucisku w klatce. Ale jak o tym myślę to też ciągle wzdycham A teraz jak jest gorąco to już całkiem. Boje się że to od raka pluc.

Byłem u lekarza z tym i powiedział że wszystko ok. Że to na tle nerwowym bo staram się kontrolować oddech. I z czasem coraz mniej zwracałem na to uwagę i przeszło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sickman napisał:

Cześć, powiem Ci że przez te upały to ja mam pogorszenie 200 %, do dusznosci dodam takie objawy jak: pocenie głowy i twarzy, a w moim zawodzie (przedstawiciel handlowy) to koszmar, w nocy jak spie to ok, ale po obudzeniu jakas godzine , to zaraz mam wlosy mokre, leje sie mi  z twarzy jak z kranu, to jest koszmar. Na sklepach juz mowie ze to depresja i nerwica, bo po co mam klamac? Ide w piatek do psychologa na pierwsza wizyte, nie mam siły juz tak zyc, to jest za bardzo destrukcyjne jak dla mnie.........Jak bedzie trzeba to niestety bede bral te piguły "depralin", bo poddałem sie z walka z tym gownem. Myslalem ze dam rade, ale po prawie roku od traumy jest coraz gorzej, nie mam sił. Skoszenie trawy zrobiło sie dla mnie wyczynem niczym wyjscie na Mount Everest, tak zyc sie nie da. Albo woz albo przewoz, musze sie przekonac w ktora strone sie udac. Pozdrawiam

No ja tak samo mam z tym zmęczeniem. A do tego od dłuższego czasu wysokie ciśnienie 150-160/80-90 p od 60 do80 w spoczynku. A do tego nierówne bicie serca. Teraz mam normalnie paranoję że zawału lub udaru dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jutro mam wizytę u psychiatry. Już chce zacząć brać leki i niech to wszystko minie... Dziś już miałam czerniaka w 3 miejscach i raka jajnika. Strasznie się go boję. Myślicie, że jak badam się regularnie u ginekologa to jest wszystko ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzann napisał:

Hej. Jutro mam wizytę u psychiatry. Już chce zacząć brać leki i niech to wszystko minie... Dziś już miałam czerniaka w 3 miejscach i raka jajnika. Strasznie się go boję. Myślicie, że jak badam się regularnie u ginekologa to jest wszystko ok? 

Pamiętaj że te leki zaczynają działać po około 2 tygodniach. Pierwsze dni możesz czuć się troszkę gorzej, ale później jest poprawa. Nie zawsze psychiatra trafi w właściwe (różni ludzie inaczej reagują. Jednym pomaga to drugim co innego). Ale wystarczy cierpliwości i się poprawi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2019 o 15:32, Five_stars_brand napisał:

No ja tak samo mam z tym zmęczeniem. A do tego od dłuższego czasu wysokie ciśnienie 150-160/80-90 p od 60 do80 w spoczynku. A do tego nierówne bicie serca. Teraz mam normalnie paranoję że zawału lub udaru dostanę.

Witam mam to samo wysokie tętno,uczucie nierownego bicia serca duszności...do tego od 5 dni mam gorączkę w te upały i coraz bardziej panikuje co mi jest że tak długo mam gorączkę 😣czy goraczka może być od nerwów też? W poniedziałek dostałam ataku paniki na mieście i tak jestem mega zmęczona i goraczka😣dodam że po tym ataku odwazylam się iść pierwszy raz do psychiatry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bognaa napisał:

Witam mam to samo wysokie tętno,uczucie nierownego bicia serca duszności...do tego od 5 dni mam gorączkę w te upały i coraz bardziej panikuje co mi jest że tak długo mam gorączkę 😣czy goraczka może być od nerwów też? W poniedziałek dostałam ataku paniki na mieście i tak jestem mega zmęczona i goraczka😣dodam że po tym ataku odwazylam się iść pierwszy raz do psychiatry...

 

 Od nerwicy gorączki mieć nie bedziesz , w sensie ja mialem tak i wielu innych że masz uczucie gorączki  , czujesz sie jakbyś miała gorączke ale  po zmierzeniu okazuje sie ze jest w normie . Jesli masz naprawdę to lepiej się zainteresować , w pierwszej kolejnosci sprawdz czy nie masz kleszcza ...

Akurat wczoraj oglądalem filmik na ten temat , o gorączce latem . Polecam ci obejrzeć moze cos ci on zasugeruje :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem Ci w tamtym wątku, ale gorączka może być z różnych powodów. Niekoniecznie z powodu malarii czy cholery:-). Bardziej prawdopodobne jest przeziębienie niż tropikalne zarazy, choć oczywiście rasowi hipochondrycy twierdzą na odwrót. Bo rozumiem, że masz ją faktycznie, bo mierzyłaś, a nie schizujesz? Zawsze można podejść do rodzinnego jeśli się martwisz. Ale nie dodawaj sobie czarnych myśli na początku zażywania leku na nerwice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bognaa napisał:

Witam mam to samo wysokie tętno,uczucie nierownego bicia serca duszności...do tego od 5 dni mam gorączkę w te upały i coraz bardziej panikuje co mi jest że tak długo mam gorączkę 😣czy goraczka może być od nerwów też? W poniedziałek dostałam ataku paniki na mieście i tak jestem mega zmęczona i goraczka😣dodam że po tym ataku odwazylam się iść pierwszy raz do psychiatry...

Temperatura potrafi się podnieść przez te ciepłe dni. Pij dużo wody. Byłem na sor z tym. Nic nie wykryli. Duszności ustąpiły. Po lekach możesz mieć częsciej ten efekt ciężkiego bicia serca. Psychiatra zapisał ci pewnie leki. Ja w ataku paniki lub na kołatanie serca mam propranolol. Super działa. Uspokaja. Niweluje kołatania.jak chcesz porozmawiać o lekach i sercowych objawiach napisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xD_ napisał:

 

 Od nerwicy gorączki mieć nie bedziesz , w sensie ja mialem tak i wielu innych że masz uczucie gorączki  , czujesz sie jakbyś miała gorączke ale  po zmierzeniu okazuje sie ze jest w normie . Jesli masz naprawdę to lepiej się zainteresować , w pierwszej kolejnosci sprawdz czy nie masz kleszcza ...

Akurat wczoraj oglądalem filmik na ten temat , o gorączce latem . Polecam ci obejrzeć moze cos ci on zasugeruje :

 

 

Dokładnie tak jest. Ale przy tych temperaturach może być wyższa ze względu na wyższą temperaturę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź 😊matko!ktoś mnie "wysłuchal "I doradza łał☺naprawdę dziękuję... hm ja w poniedziałek zaslablsm na mieście...później cały dzień byłam rozbita z goraczka 38.wieczorem bardzo mnie dusilo (mam astme) pojechałam na sor dostałam zastrzyk w tulek i tyle. We wtorek poszłam do internisty bo dalej byłam słaba i z goraczka. Stwierdził: ...prosze tak po lekarzach nie latać...to wirus. W środę byłam u psychiatry . Wiele mnie mnie to kosztowało i kolejny dzień oslabienia i gorączki. W czwartek poszłam do internisty innego babka powiedziała że za długo ta gorączka i dala mi antybiotyk śmiejąc mi się w twarz że mi to daje ale nie wie co mi jest. Poprosiłam ja o rtg płuc A po południu dostałam mega ataku leku. Strasznie było 😣wieczorem wzielam hydroxyzyne i spalam spokojnie. Dzisiaj mialam mniej i slabsze ataki i tak sie tocze z tymi nerwami i dalej mam 37.8 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bognaa napisał:

Mam mega dola oczy mi się szklą temperatura 37.7 skąd to tak długo?:( czy ktoś z was tak miał? Boję się że coś mi jest powaznego:( jestem taka dobita 😣

 

Schudłaś w ostatnim czasie ?  pocisz się w nocy ?  morfologia krwi była robiona ?   Jakieś inne objawy poza  gorączką ?   Węzły chłonne nie są powiekszone ? 

Edytowane przez xD_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xD_ napisał:

 

 

11 godzin temu, xD_ napisał:

 

Schudłaś w ostatnim czasie ?  pocisz się w nocy ?  morfologia krwi była robiona ?   Jakieś inne objawy poza  gorączką ?   Węzły chłonne nie są powiekszone ? 

Nie schudłam,węzły ok półce się bo jest gorąco. Morfologia nie cały rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 16:54, zakazana88 napisał:

Czyli nie badales tego?

No ja w nocy np tego chyba nie mam, bo.spie bez problemu cała noc i w nocy tez nie czuje np ucisku w klatce. Ale jak o tym myślę to też ciągle wzdycham A teraz jak jest gorąco to już całkiem. Boje się że to od raka pluc.

Cześć 🙂 też tak wzdycham i to całe życie, ucisk w klatce jakby ktoś mi siedział i muszę brać głębokie oddechu których czasem nie mogę i się nakręca. To tzw hiperwentylacja o czym dowiedziałam się u Neurologa w listopadzie. Po prostu bierzesz głęboki oddech bo jesteś zestresowana i zmienia się ilość jonów wapnia w Błoniach komórkowych serca i musisz znowu i znowu to powtarzać a tak naprawdę za każdym razem wrzucasz więcej tego wapnia co działa na Twoją niekorzyść 🙂 potwierdzili mi to na zajęciach na studiach z fizjologicznego punktu widzenia. To nie jest nic groźnego jak mówię całe życie z tym żyje. Neurolog powiedział mi że jak się hiperwentyluje to mogę wziąć papierów torbę i 3 wdechy i wydechy (nie więcej!) ale nigdy nie próbowałam więc nie wiem czy działa 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×