Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam estradiol podniesiony :( a pisze, że to używają do diagnostyki raka jajnika, druga możliwość to ciąża a napewno nie jestem. Świetna będzie wizyta u ginekologa :(:( Muszę jeszcze powtórzyć podczas miesiączki badanie i do lekarza ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, boli mnie coś z prawej strony piersi :( czy też tak miałyście kiedykolwiek? Jezu, ZNOWU się boję... Może to coś z sutkiem, jejku....

 

9 godzin temu, zestresowana1990 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów Co to znaczy ze dziwnie się załatwiasz? 😁 ja ostatnio chwile miałam mała poprawe w wc a teraz znowu to co zwykle i wiesz co, wczoraj zauważyłam w stolcu takie białe kulki malutkie 😮 i juz spanikowałam bo w sumie dość często je widze i wyczytałam w necie ze albo to mogą być pasożyty 🤦🏻‍♀️ Albo sluz a sluz często występuje w raku jelita bądź raku trzustki. Oczywiście się nakręciłam tak ze aż zaczęło mnie bolec w lewym boku no i koniec...badań tez się boje i chociaż mogłabym iść na Usg to nie potrafię się odważyć :( miałam iść zbadać ta kalprotektyne ale tez za bardzo się boje. Podziwiam ludzi ktorZy się badają 🙂 

Dziwnie, czyli nie taki kolor i konsystencja 😜 też mam normalniejsze razy, ale ogólnie nie jest normalne. A to, co widzisz, to ja bardzo często widzę i wydawało mi się, że śluz jest czymś normalnym (?). Też tak mam inaczytałam się, że to pasożyty, ale doszłam do wniosku, że to śluz. 

8 godzin temu, laveno napisał:

No i mam estradiol podniesiony :( a pisze, że to używają do diagnostyki raka jajnika, druga możliwość to ciąża a napewno nie jestem. Świetna będzie wizyta u ginekologa :(:( Muszę jeszcze powtórzyć podczas miesiączki badanie i do lekarza ehh

Robisz sobie jakieś specjalistyczne badania krwi czy tam hormonów, o których w życiu nie słyszałam, i diagnozujesz się przez wujka google. Przyczyn podniesionego wyniku może być trylion. Idź do gina na USG dopochwowe i cytologię, to nie będzie lepsza metoda niż interpretowanie samemu wyników badań, których nikt Ci nie zlecił? Przecież internet nie powie Ci wszystkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, laveno napisał:

@alicja_z_krainy_czarów nie no estradiol to standardowe badanie u gina, przynajmniej ja zawsze miałam razem z progesteronem :P to nie jest badanie z kosmosu.

Nie wiem, to pewnie standardowe badanie, mnie ginekolog nie zlecał ;), uważam, że nadal lepiej sobie zrobić USG dopochwowe, jeśli się boisz konkretnie TEJ choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm przecież pisałam, że czekam na wizytę u ginekologa. Zawsze z badaniami idę do lekarza. A estradiol i progesteron zawsze robię przed wizytą u gina ;) To są podstawowe kobiece badania czy wszystko od tej strony jest ok w danej fazie cyklu. Wolę zbadać niż potem łykać tabletki przepisane z powietrza :P

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Dziwnie, czyli nie taki kolor i konsystencja 😜 też mam normalniejsze razy, ale ogólnie nie jest normalne. A to, co widzisz, to ja bardzo często widzę i wydawało mi się, że śluz jest czymś normalnym (?). Też tak mam inaczytałam się, że to pasożyty, ale doszłam do wniosku, że to śluz. 

Ja w sumie tez ciagle dziwnie się załatwiam ale tez ciagle jestem poddenerwowana. Oczywiście poranki są najgorsze. Ale trudno co ma być to bedzie 🤷🏻‍♀️ 

Pocieszylas mnie tym ze tez masz ten sluz w stolcu. Oczywiście oprócz tego ze może to wskazywać na raka 😂 piszą tez ze jest to czeste przy ZJD. No wiec póki coś sama sobie postawie diagnoze i liczę ze to jednak nie jest rak 🧐

co do bolu piersi to ja mam często takie pobolewanie ale z lewej strony. Przyczyn może być wiele ale nie martw się rakiem. Jak poszłam z bólem piersi kiedyś do gina to powiedział-rak piersi nie boli. A jeśli boli to w zaawansowanym stadium 😁 może Cię bolec od przeciążenia, od kręgosłupa, od depilacji. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim 🙂 mam nadzieje ze ten brak Waszej aktywności oznacza ze jest u Was duzo lepiej! 

Jednak jeśli czytacie czasem to forum to mam pytanie...czy zdarza Wam się uczucie spięcia całego ciała? Mnie ostatnio boli kręgosłup, w różnych częściach raz na dole raz wyżej raz kark, często bola mnie rece i nogi :O mam czasem wrażenie jakby mi w kończynach brakowało hmm jakiejś „mazi” i wszystko mi jakoś tak chrobocze wiecie mam nadzieje co mam na mysli 🧐 ostatnio nawet mi przez myśl przeszła jakaś choroba neurologiczna. No nic czekam na Wasz odzew :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zestresowana1990 moja mama miała podobne dolegliwości przez parę miesięcy. Zaczął się nawet taki okropny ból reki, nogi, kręgosłupa że w nocy się budziła. Już też miała najgorsze myśli, a ja to jeszcze gorsze. Poszła do lekarza i Pani doktor zalecila tabletki - chyba Neurovit (witaminy grupy B). Mama zaczęła to brać i już od 2 miesięcy żadnych bóli - miała niedobór witamin.

Ja z kolei idę na usg w niedzielę i już mam przed oczami, że Pan doktor zobaczy coś strasznego, wiec dramat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochani 🙂

Żądło ostatnio tu zaglądam, staram sobie jakoś radzić z tą nerwica. Ale hmmm kiepsko kiepsko mi idzie, jeśli chodzi o wyróżnienie to tez jest.u mnie różnie, przeważnie papka Ale staram się nie zwracać na to uwagi. Teraz za to mam jakieś bóle w zebrach z lewej stro y i znów zastanawiam się co to. Bola mnie z boku ciała, smaruje się mascia przeciwboloww Ale za bardzo to już nie daje. I znów głupie myśli o tych zebrach psują mi humor. Statam sie je odganiac Ale wiecie, że to trudne. Moje myśli krążą wokół raka kosci który umiejscowić mi się na zebrach albo jakichś przerzutow, chociaż nie wiem z jakiego organu.

czy ktoś przechodził.cos podobnego lub słyszał o czymś podobnym. Jak sobie z tym poradzić..?

pozdrawiam i życzę udanego weekendu, bez leku,stresu i Zamartwiania 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zakazana88 napisał:

Hej Kochani 🙂

Żądło ostatnio tu zaglądam, staram sobie jakoś radzić z tą nerwica. Ale hmmm kiepsko kiepsko mi idzie, jeśli chodzi o wyróżnienie to tez jest.u mnie różnie, przeważnie papka Ale staram się nie zwracać na to uwagi. Teraz za to mam jakieś bóle w zebrach z lewej stro y i znów zastanawiam się co to. Bola mnie z boku ciała, smaruje się mascia przeciwboloww Ale za bardzo to już nie daje. I znów głupie myśli o tych zebrach psują mi humor. Statam sie je odganiac Ale wiecie, że to trudne. Moje myśli krążą wokół raka kosci który umiejscowić mi się na zebrach albo jakichś przerzutow, chociaż nie wiem z jakiego organu.

czy ktoś przechodził.cos podobnego lub słyszał o czymś podobnym. Jak sobie z tym poradzić..?

pozdrawiam i życzę udanego weekendu, bez leku,stresu i Zamartwiania 🙂

Mam takie bole od tygodnia. Na nerwice mieszana w tym tez hipochondryczna choruje od 16 roku zycia. Jakiego rodzaju masz te bole przeszywajace, kujace, ciagnace? Ja mam kujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Five_stars_brand napisał:

Macie może tak jakby problemy z oddychaniem. I szybkim męczeniem się? Po krótkim intensywnym wysiłku chce mi się strasznie spać.

Ja niestety od paru dni mam dokładnie to o czym piszesz. Nawet zaczęłam się bać czy nie mam jakiejś anemii czy coś stad te duszności no ale w styczniu miałam morfo i wyniki wyszły super 🤷🏻‍♀️ Ja nawet wstając z kanapy i idąc do innego pokoju czuje się zmęczona. Mam płytki oddech i dusi mnie w piersiach :( masz to samo? 

Edytowane przez zestresowana1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem czy to ja ździwiam czy moja lekarka przegina. Odkąd moja lekarz 1 kontaktu dowiedziała się że lecze się na nerwice w tym hipochondrie to za każdym razem co pójdę do niej mówi mi że to od nerwicy, że nic mi nie jest I ze ździwiam ... a ja tak panicznie sie boje że mam raka:( że umrę... Od miesiąca prawie codziennie boli mnie w żołądku. Ja wiem że mam problem z wmawianie sobie chorób... Ale gdyby zleciła to badanie to stało by się jej coś? Ja już głupieje nie wiem już sama czy mnie coś naprawdę boli czy to tylko "wyobraźnia" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 09:20, zestresowana1990 napisał:

Ja w sumie tez ciagle dziwnie się załatwiam ale tez ciagle jestem poddenerwowana. Oczywiście poranki są najgorsze. Ale trudno co ma być to bedzie 🤷🏻‍♀️ 

Pocieszylas mnie tym ze tez masz ten sluz w stolcu. Oczywiście oprócz tego ze może to wskazywać na raka 😂 piszą tez ze jest to czeste przy ZJD. No wiec póki coś sama sobie postawie diagnoze i liczę ze to jednak nie jest rak 🧐

co do bolu piersi to ja mam często takie pobolewanie ale z lewej strony. Przyczyn może być wiele ale nie martw się rakiem. Jak poszłam z bólem piersi kiedyś do gina to powiedział-rak piersi nie boli. A jeśli boli to w zaawansowanym stadium 😁 może Cię bolec od przeciążenia, od kręgosłupa, od depilacji. 🙂

 

Dzisiaj to się w ogole dziwacznie załatwiłam. Ale już nie wiem od czego to. Normalnie jak wybuch nie wiadomo czego 😜 wulkanu, to chyba dobra analogia.

 

Hmm ja ostatnio mam wyciszone dolegliwości ze strony zoladka, dzisiaj mnie trochę piecze, ale wypiłam dwie kawy na czczo. Ja się nie mecze, ale często ogarnia mnie senność. Ale zaczeam znowu brać morwe na cukier i dzisiaj jest minimalnie lepiej, mimo ze się nie wyspalam. Znowu łykam tabex, bo stwierdziłam, że sama fajek nie rzucę. Może jak je odstawię, to będę nieco spokojniejsza i przestane się bać raka.

 

przesunelam endokrynologa, wiem, że muszę iść do gina, a odwlekam to w nieskończoność 😐 tak mnie stresuje ta wizyta, masakra. Zazdroszczę w sumie tym latającym po lekarzach. Mnie dosłownie wszystko stresuje.

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gabbana napisał:

Ja już nie wiem czy to ja ździwiam czy moja lekarka przegina. Odkąd moja lekarz 1 kontaktu dowiedziała się że lecze się na nerwice w tym hipochondrie to za każdym razem co pójdę do niej mówi mi że to od nerwicy, że nic mi nie jest I ze ździwiam ... a ja tak panicznie sie boje że mam raka:( że umrę... Od miesiąca prawie codziennie boli mnie w żołądku. Ja wiem że mam problem z wmawianie sobie chorób... Ale gdyby zleciła to badanie to stało by się jej coś? Ja już głupieje nie wiem już sama czy mnie coś naprawdę boli czy to tylko "wyobraźnia" :(

Dość powszechne postępowanie. Na nerwicę można zwalić wszystkie objawy. Może trzeba zmienić lekarza rodzinnego? Raka żadnego nie masz, ale profilaktyczne badania powinno się robić okresowo, a lekarz jest po to żeby wypisać skierowanie. Masz prawo do profilaktyki i ochrony swojego zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 18:01, Gabbana napisał:

Ja już nie wiem czy to ja ździwiam czy moja lekarka przegina. Odkąd moja lekarz 1 kontaktu dowiedziała się że lecze się na nerwice w tym hipochondrie to za każdym razem co pójdę do niej mówi mi że to od nerwicy, że nic mi nie jest I ze ździwiam ... a ja tak panicznie sie boje że mam raka:( że umrę... Od miesiąca prawie codziennie boli mnie w żołądku. Ja wiem że mam problem z wmawianie sobie chorób... Ale gdyby zleciła to badanie to stało by się jej coś? Ja już głupieje nie wiem już sama czy mnie coś naprawdę boli czy to tylko "wyobraźnia" :(

Ja też tak mam, nie wiem czy naprawdę boli, czy siłą sugestii odczuwam ból, który nie istnieje. W zależności od tego czym aktualnie się przejmuję, ból pojawia się w różnych partiach. Na przykład jeszcze niedawno byłam przekonana, że coś się dzieje złego z moimi piersiami i ciagle czułam ból pod pachami, ból piersi i straszliwą wrażliwość sutków. Zrobiłam usg i mammografie, nic nie wyszło. Już nie boli. Teraz znów mam problemy z enzymami trzustkowymi i boli mnie w lewym boku i pod lewą łopatką i tez ten paniczny lęk przed najgorszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mejkat77 napisał:

Ja też tak mam, nie wiem czy naprawdę boli, czy siłą sugestii odczuwam ból, który nie istnieje. W zależności od tego czym aktualnie się przejmuję, ból pojawia się w różnych partiach. Na przykład jeszcze niedawno byłam przekonana, że coś się dzieje złego z moimi piersiami i ciagle czułam ból pod pachami, ból piersi i straszliwą wrażliwość sutków. Zrobiłam usg i mammografie, nic nie wyszło. Już nie boli. Teraz znów mam problemy z enzymami trzustkowymi i boli mnie w lewym boku i pod lewą łopatką i tez ten paniczny lęk przed najgorszym.

Kochana robiłaś rezonans i nadal się boisz?

Mnie bola zebra i tez nie wiem co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 16:02, zestresowana1990 napisał:

Ja niestety od paru dni mam dokładnie to o czym piszesz. Nawet zaczęłam się bać czy nie mam jakiejś anemii czy coś stad te duszności no ale w styczniu miałam morfo i wyniki wyszły super 🤷🏻‍♀️ Ja nawet wstając z kanapy i idąc do innego pokoju czuje się zmęczona. Mam płytki oddech i dusi mnie w piersiach :( masz to samo? 

Dokładnie tak samo. Do tego jeszcze szybko męczą mi się mięśnie. I czesto na ciśnieniomierzu 0pokazuje mi się że mam nierówne bicie serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 18:01, Gabbana napisał:

Ja już nie wiem czy to ja ździwiam czy moja lekarka przegina. Odkąd moja lekarz 1 kontaktu dowiedziała się że lecze się na nerwice w tym hipochondrie to za każdym razem co pójdę do niej mówi mi że to od nerwicy, że nic mi nie jest I ze ździwiam ... a ja tak panicznie sie boje że mam raka:( że umrę... Od miesiąca prawie codziennie boli mnie w żołądku. Ja wiem że mam problem z wmawianie sobie chorób... Ale gdyby zleciła to badanie to stało by się jej coś? Ja już głupieje nie wiem już sama czy mnie coś naprawdę boli czy to tylko "wyobraźnia" :(

U mnie ostatnio w pracy dwóch chłopaków dowiedziało się o raku. I w obu przypadkach stwierdzono to przez badanie krwi. Jeden i drugi z tego wychodzi. Jednemu wycieli nerkę a drugi miał jakieś kłopoty z szpikiem i jest już po 4 chemi. Oboje nie mieli żadnych objawów. Bo były to początki choroby i wykryli to w krwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Five_stars_brand napisał:

U mnie ostatnio w pracy dwóch chłopaków dowiedziało się o raku. I w obu przypadkach stwierdzono to przez badanie krwi. Jeden i drugi z tego wychodzi. Jednemu wycieli nerkę a drugi miał jakieś kłopoty z szpikiem i jest już po 4 chemi. Oboje nie mieli żadnych objawów. Bo były to początki choroby i wykryli to w krwi

😮 😮 😮 MATKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio w pracy dwóch chłopaków dowiedziało się o raku. I w obu przypadkach stwierdzono to przez badanie krwi. Jeden i drugi z tego wychodzi. Jednemu wycieli nerkę a drugi miał jakieś kłopoty z szpikiem i jest już po 4 chemi. Oboje nie mieli żadnych objawów. Bo były to początki choroby i wykryli to w krwi

Da się wykryć raka we krwi? Trochę mnie to uspokoiło, pół roku temu miałam morfologie I wszystko było ok. Ale kolegom współczuję:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×