Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, biedronka napisał:

Nooo pisalam, z 1.5 roku mi to zajelo. 

Aha no tak, ja te wszystkie wyniki miałam równo w tamtym roku i były w porzadku. A Przez rok nie wiem czy mogło się coś zmienić hmmm.

Nie wiem sama czy robić 2 raz czy nie.

Ja się aktualnie boje zrobić zwykłą morfologie A co dopiero ob i crp. O reszciejuz nie wspomnę.

Edytowane przez zakazana88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zestresowana1990 napisał:

A podjelas decyzje o kolonoskopii? Bedziesz szła czy przekładasz? W sumie Tobie nic nie dolega z jelitami wiec ta kolonka to chyba ci nie potrzebna :D 

Poki co, jestem zapisana :) Wiesz, ja mam ten termin dopiero na lipiec, wiec jeszcze 4 miesiace.
Nie wiem co robic, niby nie mam teraz jakichs dokuczliwych objawów, wiec nie mam takiego cisnienia zeby robic. Z drugiej strony, dobrze by bylo zrobic raz i miec spokoj na 10 lat (no albo jak cos wykryją to podjac wczesniej leczenie.. :( ).

Ostatecznie to jest 10 min i po sprawie. Tylko boje się jeszcze tego - ze oni jednak wkladają prawie 2 m rury w jelita!!! Pol biedy badac jeszcze te koncowe 50 cm, ale ta rura idzie prawie po calym brzuchu, wiec leząc tam ze swiadomoscia (bo chirurg wykreslil mi narkoze bo uznal ze "nie zasługuje" ;) ) ze w moim brzuchu gmerają na takie głębokosci jest troche hardcorowe... Boje się, ze dostane tam jakiejs paniki, zaczne się ruszac i przebiją mi jelita :(

Watpie zeby dawali jakies leki uspokajajace przed. Pewnie musialabym na wlasna rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, nerwa napisał:

Poki co, jestem zapisana :) Wiesz, ja mam ten termin dopiero na lipiec, wiec jeszcze 4 miesiace.
Nie wiem co robic, niby nie mam teraz jakichs dokuczliwych objawów, wiec nie mam takiego cisnienia zeby robic. Z drugiej strony, dobrze by bylo zrobic raz i miec spokoj na 10 lat (no albo jak cos wykryją to podjac wczesniej leczenie.. :( ).

Ostatecznie to jest 10 min i po sprawie. Tylko boje się jeszcze tego - ze oni jednak wkladają prawie 2 m rury w jelita!!! Pol biedy badac jeszcze te koncowe 50 cm, ale ta rura idzie prawie po calym brzuchu, wiec leząc tam ze swiadomoscia (bo chirurg wykreslil mi narkoze bo uznal ze "nie zasługuje" ;) ) ze w moim brzuchu gmerają na takie głębokosci jest troche hardcorowe... Boje się, ze dostane tam jakiejs paniki, zaczne się ruszac i przebiją mi jelita :(

Watpie zeby dawali jakies leki uspokajajace przed. Pewnie musialabym na wlasna rękę.

Jak ja miałam robiona kolonoskopie to też bez znieczulenia Ale Pani przede mna co miała już 2 raz robiona to mówiła, że Aczynaja bez znieczulenia A jak widzą że pacjent nie może wytrzymać albo bardzo to boli to dawali jakieś leki uspokajające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zakazana88 napisał:

Ale mnie dziś gazy męczą, burczenie masakra. Skąd to wszystko się znów wzięło, chyba, że Bis daje o sobie znać. Obu to było tylko to.

Nietolerancja laktozy? To może się pojawić w każdym wieku. Zrezygnuj z mleka (chyba, że bezlaktozowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zakazana88 napisał:

Ale mnie dziś gazy męczą, burczenie masakra. Skąd to wszystko się znów wzięło, chyba, że Bis daje o sobie znać. Obu to było tylko to.

Myśle ze IBs Ci się nasiliło...przecież Ty cały czas jesteś zestresowana, martwisz się, wsłuchujesz w organizm i niestety to się odbija tez na jelitach tym bardziej ze juz miałas z tym problem. U mnie gazy i burczenie to normalka. A teraz mam jescze okres to aż wstyd pisać ale mam takie gazy i burczenie ze szok 😮 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

A często macie gazy 😮?

Ja mam prawie dzien w dzien i zawsze po południu do wieczora potrafią mnie męczyć. Wiadomo tez zależy co zjem.

Ale jak mam okres...to jest dopiero masakra. W okres męczą mnie nawet w nocy 😮 brzuch mam wtedy jak balon i dosłownie non stop...

a Ty jak w tym temacie? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zakazana88 napisał:

Kochani nie wytrzymałam, idę na 9.00 na USG. Na badania z krwi nie wiem czy się zdecyduje.

Po raz kolejny proszę, trzymajcie kciuki! Jestem przerażona!

A jednak...no to leć. Trzymam kciuki ale i tak wiem ze wszystko jest okej 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

Ja mam prawie dzien w dzien i zawsze po południu do wieczora potrafią mnie męczyć. Wiadomo tez zależy co zjem.

Ale jak mam okres...to jest dopiero masakra. W okres męczą mnie nawet w nocy 😮 brzuch mam wtedy jak balon i dosłownie non stop...

a Ty jak w tym temacie? 🙂

Mam właśnie ostatnio często. 

Jejku, ja mam dzisiaj cos tak jasnego w toalecie 😮 mam nadzieje, ze to od czopków i maści, MASAKRA. Albo jakieś problemy z trzustka, wątroba.... Dalej mnie boli ten odbyt, czuje guzka w środku 😐 zapisze się do proktologa, jak mi nie przejdzie przez weekend. 

No i standardowo piecze mnie żołądek od rana, a wiec może to jelito cienkie. Ech. 

@zakazana88 nic Ci nie jest. 

Ja się w sumie bałbym teraz iść na morfologię. 

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów Ja z gazami to miałam problem jeszcze dawno dawno temu...nie wiem z czego to wynika. Teraz to mnie męczą często a czasem jest dzien ze prawie wcale. Ja juz tez rano załatwiłam się standardowo, duuugo cienko i jasno 🙂 potem wyszłam z moim pieskiem na spacer i nasunął mi się jeden wniosek. Mój pies załatwia się lepiej niż ja 😂 

Pieczenie tez często mam...a ten guzek o którym piszesz to na bank hemoroid. No ale wiadomo jak by ci nie przeszło to można iść do lekarza, po co masz się męczyć. Ale to na pewno nie rak 🙂 a jasny stolce to na bank mieszanka czopków i maści 😁

A ja niby za tydzień mam iść do gastro ale zastanawiam się czy iść czy zrezygnować? Ostatnio jak u niego byłam tzn rok temu to wiele mi nie doradził, zapisał antybiotyk tak na odwal a minę miał taka jakby sam potrzebował pomocy. Straciłam 140zl i tyle...iść czy nie iść?? Co mam mu w sumie powiedzieć? Proszę o radę 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zestresowana1990 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów Ja z gazami to miałam problem jeszcze dawno dawno temu...nie wiem z czego to wynika. Teraz to mnie męczą często a czasem jest dzien ze prawie wcale. Ja juz tez rano załatwiłam się standardowo, duuugo cienko i jasno 🙂 potem wyszłam z moim pieskiem na spacer i nasunął mi się jeden wniosek. Mój pies załatwia się lepiej niż ja 😂 

Pieczenie tez często mam...a ten guzek o którym piszesz to na bank hemoroid. No ale wiadomo jak by ci nie przeszło to można iść do lekarza, po co masz się męczyć. Ale to na pewno nie rak 🙂 a jasny stolce to na bank mieszanka czopków i maści 😁

A ja niby za tydzień mam iść do gastro ale zastanawiam się czy iść czy zrezygnować? Ostatnio jak u niego byłam tzn rok temu to wiele mi nie doradził, zapisał antybiotyk tak na odwal a minę miał taka jakby sam potrzebował pomocy. Straciłam 140zl i tyle...iść czy nie iść?? Co mam mu w sumie powiedzieć? Proszę o radę 😁

Mnie gastrolog w sumie nie pomógł te z nic nie powiedział tylko ze to ibs.

Za to poszłam na kolonoskopie i wtedy już wszystko było wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

 

@zakazana88 nic Ci nie jest. 

Ja się w sumie bałbym teraz iść na morfologię. 

Mam taką nadzieję ale wiesz, strach zawsze jest. Zobaczymy co powie.

Jeszcze te moje bóle pleców, nawet w nocy jak się przebudze inprzewracam to mnie bola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zestresowana1990 napisał:

 @alicja_z_krainy_czarów Ja z gazami to miałam problem jeszcze dawno dawno temu...nie wiem z czego to wynika. Teraz to mnie męczą często a czasem jest dzien ze prawie wcale. Ja juz tez rano załatwiłam się standardowo, duuugo cienko i jasno 🙂 potem wyszłam z moim pieskiem na spacer i nasunął mi się jeden wniosek. Mój pies załatwia się lepiej niż ja 😂 

Pieczenie tez często mam...a ten guzek o którym piszesz to na bank hemoroid. No ale wiadomo jak by ci nie przeszło to można iść do lekarza, po co masz się męczyć. Ale to na pewno nie rak 🙂 a jasny stolce to na bank mieszanka czopków i maści 😁

A ja niby za tydzień mam iść do gastro ale zastanawiam się czy iść czy zrezygnować? Ostatnio jak u niego byłam tzn rok temu to wiele mi nie doradził, zapisał antybiotyk tak na odwal a minę miał taka jakby sam potrzebował pomocy. Straciłam 140zl i tyle...iść czy nie iść?? Co mam mu w sumie powiedzieć? Proszę o radę 😁

A gdzie mieszkasz? Nie masz dostępu do innych specjalistów? Bo jak byłaś niezadowolona z wizyty, to chyba nie ma sensu. Bo co on Ci powie? Chyba tylko ze nic Ci nie dolega, skoro zyjesz :D i co jest prawda, ale możesz iść do dobrego specjalisty, skoro te stolce Cię niepokoją. 

Ja obecnie załatwiam się sruta :D mój kot tez ma lepsze stolce niż ja, maja prawidłowy kolor. 

Wlasnie nie wiem, boje się, ze mam i hemoroidy i jakiegoś innego guza 😐 a piecze Cię po tym, jak cos zjesz? Czy nie widzisz korelacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zakazana88 napisał:

Mam taką nadzieję ale wiesz, strach zawsze jest. Zobaczymy co powie.

Jeszcze te moje bóle pleców, nawet w nocy jak się przebudze inprzewracam to mnie bola.

Daj znać jak się czegoś dowiesz. Mam nadzieje ze to USG Cię uspokoi 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

A gdzie mieszkasz? Nie masz dostępu do innych specjalistów? Bo jak byłaś niezadowolona z wizyty, to chyba nie ma sensu. Bo co on Ci powie? Chyba tylko ze nic Ci nie dolega, skoro zyjesz :D i co jest prawda, ale możesz iść do dobrego specjalisty, skoro te stolce Cię niepokoją. 

Ja obecnie załatwiam się sruta :D mój kot tez ma lepsze stolce niż ja, maja prawidłowy kolor. 

Wlasnie nie wiem, boje się, ze mam i hemoroidy i jakiegoś innego guza 😐 a piecze Cię po tym, jak cos zjesz? Czy nie widzisz korelacji? 

Ja mieszkam w mniejszym miasteczku i dobry gastrolog przyjeżdża raz na miesiąc z innego miasta. A poza tym jest jeszcze ze dwóch ale nie cieszą się dobra opinia 😕 ten do którego idę generalnie ma super opinie ze niby taki specjalista ale wiesz jak lekarz patrzy na młoda osobę która przychodzi i mówi ze się dziwnie załatwia. Diagnoza odrazu IBS ewentualnie jakies tabletki zapisze i tyle. Poza tym nie wiem czego się spodziewam...strasznie bałabym się kolonoskopii i nie wiem czy miałabym odwagę na to badanie iść 🤷🏻‍♀️Nie wiem czy przesadzam z tymi stolcami czy jak...

a to pieczenie to w sumie nie wiem skąd się bierze...fakt ze jak zjem coś tłustego albo ostrego to jest silniejsze ale często pojawia się jak czuje taki wewnętrzny niepokój, serce szybciej bije i wtedy czuje ze brzuch piecze...wiec tak trochę można powiązać jedno z drugim. A u Ciebie jak to jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×