Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Kurde, chyba nie mogłam dostać raka odbytu, jak mnie badał w listopadzie lekarz per rectum. A może :o sporo czasu minelo. Poszłabym do lekarza od tych spraw, zapomniałam nazwy, ale nie mam już hajsu na tych lekarzy. Na razie sprobuje czegoś na hemoroidy, powiem Wam, że masakra :o 

tez sie kiedys interesowalam tematem, i duzo osob miewa takie bole, a juz szczegolnie w czasie okresu.
To jest jakos tak, ze tam wszystko lezy obok siebie i np skurcze jajnikow moga ciagnąc macice a ta zaraz obok ma odbyt wiec moze powstawac taki bol - nawet bez hemoroidów.  
A jak mialas niedawno badanie to juz w ogole nie ma szans, zeby cos zlego sie dzialo tak szybko :)
Jak kolonoskopia starcza na 10 lat!! TO te zmiany w jelitach chyba robią sie baardzo wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, zestresowana1990 napisał:

@zakazana88 jak tam u ciebie? 

No Ja mam straszne bóle pleców,  jak się budzę i wstaje z łóżka to masakra. Gdzie po odpoczynku nie powinni bolec. Siedze teraz i trz boli. W różnych miejscach. A twoje plecy jak?

No i w toalecie tez nie za dobrze :( znoznów jakieś takie luźne. Mam na tapecie ta trzustka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zakazana88 napisał:

No Ja mam straszne bóle pleców,  jak się budzę i wstaje z łóżka to masakra. Gdzie po odpoczynku nie powinni bolec. Siedze teraz i trz boli. W różnych miejscach. A twoje plecy jak?

No i w toalecie tez nie za dobrze :( znoznów jakieś takie luźne. Mam na tapecie ta trzustka.

No wlasnie mnie tez plecy bola. Mnie dzien w dzien bola w lędźwiach na samym dole i ściąga mnie w brzuchu od tego. I tez rano to w ogóle jest najgorzej po wstaniu wlasnie...ja mam jakies jasne stolce i tez ciagle ta trzustka chodzi mi po głowie. Sama juz nie wiem 🤷🏻‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zestresowana1990 napisał:

No wlasnie mnie tez plecy bola. Mnie dzien w dzien bola w lędźwiach na samym dole i ściąga mnie w brzuchu od tego. I tez rano to w ogóle jest najgorzej po wstaniu wlasnie...ja mam jakies jasne stolce i tez ciagle ta trzustka chodzi mi po głowie. Sama juz nie wiem 🤷🏻‍♀️

Ale tylko w ledzwiach masz? Ja mam trzcmiedzy lopatkami czasem, w ogóle w różnych miejscach. Masz badania to nienpowinnas się martwić, ja badania miałam rok temu ostatnio także wiesz.

Ale gdzie stan po cichu myślę że może jednak to nie To czego się obawiam i że jeszcze długie życie przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Issaa chciałam napisac, że miło Cię widzieć, ale to dość niefortunny zwrot, biorąc pod uwagę okoliczności, przez które wszyscy tu jesteśmy. W każdym razie cieszę się, że jesteś zdrowa i nic Ci nie jest 🙂

@zestresowana1990 jeżeli Cię to pocieszy, to ja ostatnio też mam problemy w toalecie, aż mi przyszedł na myśli r.... Jelita😥 ale jakoś odgonilam te myśli, wmawiajac sobie, że to przez stres, który ostatnio znów przeżywam przez węzły. 

Pod pachą wyszedł mi węzeł, jest wielkości ziarenka grochu. Moi rodzice twierdzą, że nikt normalny takim czymś się nie przejmuje. Tylko dla mnie to nienormalne, że w ciągu roku wylazlo mi tyle wezlów, praktycznie wszędzie, i nie jest to ponoć związane z żadną choroba. Z drugiej strony z tego co słyszę w pracy, lub wsrod znajomych dużo osób ma z nimi problemy, ale się w ogóle nie przejmują. 

Na dodatek, mój mąż wyjechał na dwa tygodnie służbowo i jakoś tak nie za dobrze się czuje, jak jestem sama w domu. Mam czas, żeby stać w lusterku cała wiecznośc i szukać nowych guzków. Z drugiej strony, jak pójdę z tym nowym węzłem na usg to radiolog chyba padnie ze śmiechu..... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Ale jak miałaś badania DNA OKA, to jak możesz mieć guza na nerwie wzrokowym? Ten nowotwór możesz sobie odpuścić, poszukaj innego :D

No ale nerw biegnie dalej, poza okiem, wiec okulista penwnie by nie widzial? :) 

Teraz znalazlam cos gorszego.. bo pomyslalam, że w sumie to może od zatok. Czuje ewidentnie ucisk z prawej strony. I pasowaloby ze cos z tymi zatokami czołowymi i wplywają na oko. To wydawalo mi się do tej pory najlepszym roziwazanie. Teraz zaczełam szukac o badanich zatok i wyczytalam: 
"Wykonuje się je także, gdy objawy występują tylko po jednej stronie (mogą być spowodowane np. rozwijającym się w zatoce guzem nowotworowym)."
Czyli idealnie pasuje :( Bo ja wlasnie mam te dolegliwosci glownie z jednej strony :( Czyli mozliwe ze moglabym miec takiego guza w zatoce :( i on moze sie powiekszac i uciskac oko i stad te moje dziwne dolegliwosci... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zestresowana1990 napisał:

Na pewno nie dostałaś raka odbytu 😂 boli pewnie przez hemoroidy albo tak po prostu...ja często tez odczuwam TAM bol no może nie jakis wielki ale zdarza się. 

Ja dzis wzielam pierwszy raz Sanprobi i czekam na efekty 😂 ale jestem tuż przed miesiączka wiec pewnie jakiejś mega różnicy noe odczuje. Ale coś mnie zmartwiło i albo to jest juz obsesja albo nie wiem...

wczoraj na obiad jadłam buraczki a dzis rano jak się załatwiałam to stolec był jasny a nie ciemny jak po burakach i martwie się ze może trzustka tak go odbarwia ze juz nie reaguje na buraki i inne takie 🙉

🤣🤣 Skad Ty to bierzesz. Ale mnie rozwaliłas.

ja lubię sok z buraków i czasami mi barwi, czasami nie, ale nie wymyśliłabym takiego powodu jak Ty.

a jak tak Sansprobi? 

3 godziny temu, nerwa napisał:

tez sie kiedys interesowalam tematem, i duzo osob miewa takie bole, a juz szczegolnie w czasie okresu.
To jest jakos tak, ze tam wszystko lezy obok siebie i np skurcze jajnikow moga ciagnąc macice a ta zaraz obok ma odbyt wiec moze powstawac taki bol - nawet bez hemoroidów.  
A jak mialas niedawno badanie to juz w ogole nie ma szans, zeby cos zlego sie dzialo tak szybko :)
Jak kolonoskopia starcza na 10 lat!! TO te zmiany w jelitach chyba robią sie baardzo wolno.

Właśnie jestem po okresie, tzn. w końcówce  :o a może lekarz pomylił hemoroidy z rakiem odbytu :o 

nie, jakbyś miała raka oka, to jednak byłoby widać cos nie tak już w samym badaniu dna oka. Nawet jeśli guz byłby gdzieś indziej. Przecież nasze ciało trzeba traktować holistycznie 😜 i nie ma szans, żeby był rak oka, a nie wyszło to w badaniu dna oka. Daj spokój. Chyba nerwica Ci się osadza w głowie z tego, co piszesz, masz te migreny i może stad takie wrażenie. 

A to z guzem to czysta abstrakcja 😜 możesz iść do laryngologa, ale ogólnie to lekarze się śmieją z trgo, co jest napisane w internecie raczej. I zabraniają czytać w google. Możesz mieć zapchane zatoki, ja mam np. cały rok ;) 

A mnie nadal boli ten odbyt, masakra 😜 

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno mi wysiedzieć w pracy, swędzi mnie i boli, może powinnam pojechać na pogotowie :o:o:o

Godzinę temu, zakazana88 napisał:

@laveno u Ciebie juz w porządku? Jak trzustka? 

Wszyscy nie mogą mieć nowotworu trzustki, to niezgodne ze statystyką 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Aż trudno mi wysiedzieć w pracy, swędzi mnie i boli, może powinnam pojechać na pogotowie :o:o:o

Wszyscy nie mogą mieć nowotworu trzustki, to niezgodne ze statystyką 😜

No wszyscy nie.

Boze jak mnie bola plecy! Czy leżę czy stoję, czy siedzę to nie jest dobry objaw. ;( boje się!

Rano po przebudzeniu jak wstaje tez strasznie mnie bola iść, piersiowy i ledzwiowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Aż trudno mi wysiedzieć w pracy, swędzi mnie i boli, może powinnam pojechać na pogotowie :o:o:o

Wszyscy nie mogą mieć nowotworu trzustki, to niezgodne ze statystyką 😜

@alicja_z_krainy_czarów Obawiam się ze masz typowy objaw hemoroida😁 swędzenie i bol...to nie rak. Tez pare miesięcy miałam i smarowałam maścią tą taka która reklamują czasem i po paru dniach minęło ale jest to strasznie nieprzyjemna dolegliwość 🤦🏻‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zakazana88 napisał:

No wszyscy nie.

Boze jak mnie bola plecy! Czy leżę czy stoję, czy siedzę to nie jest dobry objaw. ;( boje się!

Rano po przebudzeniu jak wstaje tez strasznie mnie bola iść, piersiowy i ledzwiowy.

Myśle ze to na tle nerwowym. Myslisz cały czas o tym nakręcasz się a teraz to juz w ogóle nakrecilas sie na ta trzustkę. Nie muszę Ci przypominać jak Cię dzien w dzien głowa bolała? A wszystko przez nerwy. Na prawde odpuść troszkę..kazdego z nas ciagle coś boli. Mnie bardzo często boli brzuch, kręgosłup lędźwiowy to mnie boli nawet w nocy no ale akurat nie skupiam się na tym. Wyluzuj troszkę, tak nie może wyglądać całe Twoje życie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roza00 napisał:

@Issaa chciałam napisac, że miło Cię widzieć, ale to dość niefortunny zwrot, biorąc pod uwagę okoliczności, przez które wszyscy tu jesteśmy. W każdym razie cieszę się, że jesteś zdrowa i nic Ci nie jest 🙂

@zestresowana1990 jeżeli Cię to pocieszy, to ja ostatnio też mam problemy w toalecie, aż mi przyszedł na myśli r.... Jelita😥 ale jakoś odgonilam te myśli, wmawiajac sobie, że to przez stres, który ostatnio znów przeżywam przez węzły. 

Pod pachą wyszedł mi węzeł, jest wielkości ziarenka grochu. Moi rodzice twierdzą, że nikt normalny takim czymś się nie przejmuje. Tylko dla mnie to nienormalne, że w ciągu roku wylazlo mi tyle wezlów, praktycznie wszędzie, i nie jest to ponoć związane z żadną choroba. Z drugiej strony z tego co słyszę w pracy, lub wsrod znajomych dużo osób ma z nimi problemy, ale się w ogóle nie przejmują. 

Na dodatek, mój mąż wyjechał na dwa tygodnie służbowo i jakoś tak nie za dobrze się czuje, jak jestem sama w domu. Mam czas, żeby stać w lusterku cała wiecznośc i szukać nowych guzków. Z drugiej strony, jak pójdę z tym nowym węzłem na usg to radiolog chyba padnie ze śmiechu..... 

 

 

Kochana tylko nie wkręcaj sobie raka jelita bo to okropna dolegliwość 😯

a Ty na prawde nie masz zadnego raka!!! Zobacz jak długo juz zmagasz się z tymi węzłami! Po takim czasie to na prawde byłabyś słaba i na pewno czułbyś ze dzieje się z Tobą coś złego. Każdy z Nas ma wezly jeden większy jeden mniejszy ale nie zwracamy tak na to uwagi. Uwierz ze jakbym zaczęła obsesyjnie macać sobie wezly to podejrzewam ze tez nie jednego bym znalazła. Trzymaj się i staraj się nie nakręcać. Wiem ze łatwo się mówi komuś gorzej samemu sobie przetłumaczyć 🤷🏻‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Myśle ze to na tle nerwowym. Myslisz cały czas o tym nakręcasz się a teraz to juz w ogóle nakrecilas sie na ta trzustkę. Nie muszę Ci przypominać jak Cię dzien w dzien głowa bolała? A wszystko przez nerwy. Na prawde odpuść troszkę..kazdego z nas ciagle coś boli. Mnie bardzo często boli brzuch, kręgosłup lędźwiowy to mnie boli nawet w nocy no ale akurat nie skupiam się na tym. Wyluzuj troszkę, tak nie może wyglądać całe Twoje życie!!!

Ja wiem,że moje życie tak nie może wyglądać Ale strach jest silniejszy póki co. Narazie będę się starała nie iść do lekarza. Zo łączymy jak czy minie za jakiś czas, może powinnam więcej się ruszać.

Nie wiem jak mam przestać o tym myslec, nawet jak leżę to mnie boli. I ten nieszczęsny lewy ból jeszcze..

Ciągle mam myślę, że przez rok mogło cos tam.sie rozwinąć. Do tego te biegunki jeszcze i burczenie czy przerwania. Wiem, że miałam je już w tamtym.roku przy jelitach Ale jednak minęły A teraz na nowo razem z tymi bolami plecow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zakazana88 napisał:

Ja wiem,że moje życie tak nie może wyglądać Ale strach jest silniejszy póki co. Narazie będę się starała nie iść do lekarza. Zo łączymy jak czy minie za jakiś czas, może powinnam więcej się ruszać.

Nie wiem jak mam przestać o tym myslec, nawet jak leżę to mnie boli. I ten nieszczęsny lewy ból jeszcze..

Ciągle mam myślę, że przez rok mogło cos tam.sie rozwinąć. Do tego te biegunki jeszcze i burczenie czy przerwania. Wiem, że miałam je już w tamtym.roku przy jelitach Ale jednak minęły A teraz na nowo razem z tymi bolami plecow.

Ból pleców to standard. I to jeden z podstawowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zakazana88 napisał:

Eeeh powiedziałam mężowi co mnie trapi i oczywiście się zdenerwował. Ma dosyć bo mówi że od ponad roku ciągle to samo i ze lecze się przaż Internet. I oczywiście pyta na jakie badanie teraz pójdę.

 

Eeeh nie wiem.co już zrobić.

Kochana, ja mam w domu to samo. Czasem nawet nic nie mówię ze coś mnie boli bo mąż nie bierze tego na powaznie, wyśmiewa albo wlasnie jest zły ze o niczym nie można ze mną pogadać tylko o tym co dzis mi dolega 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów Jak Twoje bóle?? :D 

Ty wiesz ze ja mam traumę dosłownie...jak tylko zaczyna mi burczec w brzuchu i chce mi się na kibelek to dosłownie aż się cała trzęsę bo boje się ze będę miała biegunkę 😮 no to jest obłęd!!!! Ja jestem chyba nienormalna 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi własnie wyskoczylo w internecie o raku gruczołu łzowego. I ze powoduje ucisk i podwojne widzenie.
Ja co prawda nie mam jako takiego podwojengo widzenia - jeszcze - ale jakby takie poczatki, bo wlasnie widze dziwnie.
I ewidentnie cuzje jakby ucisk na oko (z boku/gory).
Juz sie boje na maksa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zestresowana1990 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów Jak Twoje bóle?? :D 

Ty wiesz ze ja mam traumę dosłownie...jak tylko zaczyna mi burczec w brzuchu i chce mi się na kibelek to dosłownie aż się cała trzęsę bo boje się ze będę miała biegunkę 😮 no to jest obłęd!!!! Ja jestem chyba nienormalna 🙈

Właśnie nadal boli, ale kupiłam sobie czopki, więc mam nadzieje, że mi przejdzie :o a Tobie po ilu dniach przeszło? 

A Sansprobi Ci nic nie pomaga? Ja na razie chodzę raz dziennie, ale dlatego ze mnie no bardzo boli :D .

tak mnie to boli, że już nie mysle o trzustce :D choć dzisiaj mnie cos kulo 🦀

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nerwa napisał:

Mi własnie wyskoczylo w internecie o raku gruczołu łzowego. I ze powoduje ucisk i podwojne widzenie.
Ja co prawda nie mam jako takiego podwojengo widzenia - jeszcze - ale jakby takie poczatki, bo wlasnie widze dziwnie.
I ewidentnie cuzje jakby ucisk na oko (z boku/gory).
Juz sie boje na maksa :(

Miałaś badane oczy, daj spokój 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×