Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Aniko napisał:

Jak na tapecie była trzustka to piekło mnie nad pępkiem,

Nie wiem, ja próbowałam o tym pieczeniu czytać wszędzie, i nigdzie mi nie śmignęło, że takie objawy może powodować trzustka. Lekarze - choć było ich tylko dwóch - też nic nie mówili o tym narządzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Nie wiem, ja próbowałam o tym pieczeniu czytać wszędzie, i nigdzie mi nie śmignęło, że takie objawy może powodować trzustka. Lekarze - choć było ich tylko dwóch - też nic nie mówili o tym narządzie. 

Ja czytalam, ze przy raku trzustki i zoladka i milion innych jak wrzody czy stres

 

Zrobie sobie tego glutka z siemienia, bede pic na noc moze cos pomoze bo jak mowie na gastroskopie to ja na 99% nie pojde, chyba, ze sobie jakos bardzo wkrece ze mam cos powaznego to pewnie pobiegne w podskokach za 2 tygodnie 😕

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Nie wiem, ja próbowałam o tym pieczeniu czytać wszędzie, i nigdzie mi nie śmignęło, że takie objawy może powodować trzustka. Lekarze - choć było ich tylko dwóch - też nic nie mówili o tym narządzie. 

Z lekarzem tego nie konsultowalam, raczej z google 😑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Echhh, muszę przestać czytać to forum, teraz znowu wkręciłam sobie przewlekłe zapalenie trzustki, choc w sumie to nawet wierze, ze właśnie to mi dolega...

A skad nagle ci sie to wzięło :P nie mozliwe żebyś miała bez objawów, badania masz dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laveno w sumie nie moja sprawa, ale Ty pracujesz, zajmujesz sie czymkolwiek co oderwaloby Twoje mysli od chorob? Czy tak wegetujesz 24/7 wymyslajac coraz to nowe schorzenia? Bo w sumie to Ty wcale nie chcesz pomocy, twierdzisz, ze nic Ci nie pomoze, a skad to mozesz wiedziec jesli nawet nie sprobowalas? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, laveno napisał:

A skad nagle ci sie to wzięło :P nie mozliwe żebyś miała bez objawów, badania masz dobre :D

Bo mnie piecze.

Jezu, ludzie, jestem w panice. Sama jestem sobie winna, bo nie wzięłam leku w sobotę i przeczytałam tutaj znowu o tej trzustce, ale mniejsza. Otóż zaczęłam podejrzewać u siebie przewlekłe zapalenie trzustki. Budziłam się dzisiaj w nocy z 10 razy w lęku, co mi się nie zdarzyło już dawno. Oczywiście moja rodzina mnie już nie może słuchać, do znajomych nawet chyba nie napiszę, dam sobie spokój.

Wiem, że to idiotyczne pytanie, ale myślicie, że mogę je mieć, znacie kogoś, kto je miał? Wiem, że ostre jest ostre i widziałam kogoś, kto je miał i trudno to przeoczyć, ale podobno przewlekłe można przeoczyć. Moim objawem jest pieczenie, to właśnie nie ból, ale pieczenie. Od listopada. Oprócz tego nie chudnę, w sumie już w toalecie jest u mnie w miarę normalnie, ale to pieczenie promieniuje mi na plecy, w różnych miejscach jest ogólnie na całych plecach i brzuchu - raz na dole, raz na górze. Często chyba właśnie tam, gdzie jest trzustka. Jest do wytrzymania, to nie ból, a pieczenie. No i mam ten podwyższony cukier trochę. Jestem tak przerażona, że nie jestem w stanie sobie już niczego zbadać, bo już postawiłam sobie diagnozę, wiem, co usłyszę :(.  

Mam to na czczo również, nie zauważyłam, żeby się nasiliło po posiłkach, żołądek zbadany. Jak byłam w Anglii przez dwa tygodnie, to jadłam tłusto i w ogóle mnie nie piekło. Na Ukrainie też nie, a wypiłam morze alkoholu. Jednak czytałam, że objawy mogą wygasać na jakiś czas.

Jestem spanikowana, bo wiem, że PZT zwiększa ryzyko wiecie czego, no i to już schorzenie na całe życie.

No i palę fajki, niedużo, ale jednak. Paliłam więcej. Wiem, że jestem hipokrytką. A to też źle wpływa na trzustkę.

Jezu, jestem spanikowana jak dawno nie, a już myślałam, że ten koszmar się skończył :(.

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów Chwile mnie tu nie było ale przejrzałam Wasze wpisy i powiem tak. Ja tez mam pieczenia często w nadbrzuszu, z boku, tu i tam. Do tego bardzo często boli mnie kręgosłup. Bardzo często...ale jak się ma przewlekłe zapalenie trzustki to z tego co wiem jest to strasznie „upierdliwe” w sensie odrazu wiedziałabys, ze coś jest na prawde nie tak. Jak człowiek jest serio chory to po prostu to wie. A nie się domyśla czy jestem chora czy nie. Tyle osób tu ma podobne objawy. Myśle ze trzeba spokojniej do wszystkiego podchodzić. Ja ostatnio starałam się trochę pracować nad sobą i fakt, nie jest jakoś bardzo dobrze ale...zauważyłam ze im mniej się stresuje tym odrazu jest lepiej w toalecie, tym mniej boli żołądek, mam mniejsze wzdęcia i gazy. Ale niestety to nie takie proste bo tylko usłyszę jakies burkniecie w brzuchu to juz boje się biegunki. Chodzi tylko o to ze warto z tym walczyc, myśleć o tym jak najmniej bo przynosi to rezultaty. Zobacz ile czasu juz jesteś @alicja_z_krainy_czarów Na tym forum i jakoś żyjesz, masz sile żeby tu pisać :D wiec nie jest z Tobą tak zle. Nerwica się rozchulała u Ciebie jak u nas wszystkich zreszta i trzeba sobie jakoś radzić! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@biedronka jak Ci idzie „odburzanie”? :D widzisz jakaś poprawę? Ja ostatnio postanowiłam walczyć o normalne życie. Nie jest łatwo bo ciagle czuje ten strach w sobie ale zauważam minimalna poprawę. Dzis rano załatwiłam się normalnie (fakt ze po śniadaniu juz było trochę gorzej😂) ale pociesza mnie fakt ze chyba nie jest ze mną najgorzej. Nie wiem jak wyjść z tego cholerstwa ale wiem ze warto nad sobą pracować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Aniko wypowiesz się dlaczego myślałaś, ze masz raka jelita? 😁

Poza tym masz racje...życie ucieka miedzy palcami. Mi zeszły rok zleciał nawet nie wiem kiedy. Cały czas spędziłam zastanawiając się czy mam raka jelita czy nie. Moim zyciem rządzi toaleta i to co w niej widze. Byłam na wakacjach z mężem i nic nie wypoczęlam. Ciagle skupiałam się nad swoim zdrowiem, ciagle wsłuchiwałam się w swoje ciało. :( 

Edytowane przez zestresowana1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

 @Aniko wypowiesz się dlaczego myślałaś, ze masz raka jelita? 😁

Po prostu tak sobie stwierdziłam, że pewnie mam 😀 pewnie miałam jakąś biegunkę, a głową dopowiedziała sobie resztę historii. 

@alicja_w_krainie_czarów Ty sobie coś dopowiedzialas po przeczytaniu mojej historii. Nie jesteś chora! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów przewlekle zapalenie trzustki chyba nie objawia sie paleniem. O tym nic nie czytalam, akurat takich chorob sie nie boje, tylko te wiadomo ktore 😕

Mnie wlasnie pali/piecze jak juz to po jedzeniu stad sie martwie o wiadomo co zoladka :( probuje jakos te mysli odsuwac. @zestresowana1990 ty masz te palenie po jedzeniu czy obojetnie kiedy?

Mam nie zbadany tylko zoladek i jelita. Ostatnio cos nie moge spac, zasypiam po 2.00 tyle mam mysli w glowie. Trzustka w badaniach wyszla ok, ale od kilku dni biore te enzymy trawienne i stolce sa normalne, smugi tej nie ma, dobrze uformowane :( to chyba nie tak dobrze ehh

Ktos tu jeszcze byl na gastroskopii? Jak bylo?

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google oczywiscie podaje, ze przy zoladka pieczenie nie wystepuje na czczo a po jedzeniu, ale jakby bylo tak zle to chyba mialabym po kazdym posilku? Ja mam tylko czasami po niektorych produktach, wybiórczo. Probuje sobie to tlumaczyc logicznie. Teraz zoladek na tapecie, ja juz nawet boje sie napisac tego slowa wiecie jakiego. My chyba cierpimy wszyscy na kancerofobie nie hipochondrie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@laveno ja często wlasnie po jedzeniu albo po wypiciu kawy czy jakis napoi gazowanych (których staram się unikać) i zwykle piecze mnie w nadbrzuszu ALE polecam Ci siemię lniane. Ono dosłownie po wypiciu „wyścieła” ta błonę żołądka i moja babcia która miała wrzody takie prawdziwe stwierdzone 😁 miała od lekarza prócz leków zaleconej picie siemienia tzn tego gluta 🙂 myśle ze Twoje objwy są typowo od nerwow. Powiedz mi co to za enzymy? Ty to sama sobie kupiłaś czy lekarz Ci przepisał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Bo mnie piecze.

Jezu, ludzie, jestem w panice. Sama jestem sobie winna, bo nie wzięłam leku w sobotę i przeczytałam tutaj znowu o tej trzustce, ale mniejsza. Otóż zaczęłam podejrzewać u siebie przewlekłe zapalenie trzustki. Budziłam się dzisiaj w nocy z 10 razy w lęku, co mi się nie zdarzyło już dawno. Oczywiście moja rodzina mnie już nie może słuchać, do znajomych nawet chyba nie napiszę, dam sobie spokój.

Wiem, że to idiotyczne pytanie, ale myślicie, że mogę je mieć, znacie kogoś, kto je miał? Wiem, że ostre jest ostre i widziałam kogoś, kto je miał i trudno to przeoczyć, ale podobno przewlekłe można przeoczyć. Moim objawem jest pieczenie, to właśnie nie ból, ale pieczenie. Od listopada. Oprócz tego nie chudnę, w sumie już w toalecie jest u mnie w miarę normalnie, ale to pieczenie promieniuje mi na plecy, w różnych miejscach jest ogólnie na całych plecach i brzuchu - raz na dole, raz na górze. Często chyba właśnie tam, gdzie jest trzustka. Jest do wytrzymania, to nie ból, a pieczenie. No i mam ten podwyższony cukier trochę. Jestem tak przerażona, że nie jestem w stanie sobie już niczego zbadać, bo już postawiłam sobie diagnozę, wiem, co usłyszę :(.  

Mam to na czczo również, nie zauważyłam, żeby się nasiliło po posiłkach, żołądek zbadany. Jak byłam w Anglii przez dwa tygodnie, to jadłam tłusto i w ogóle mnie nie piekło. Na Ukrainie też nie, a wypiłam morze alkoholu. Jednak czytałam, że objawy mogą wygasać na jakiś czas.

Jestem spanikowana, bo wiem, że PZT zwiększa ryzyko wiecie czego, no i to już schorzenie na całe życie.

No i palę fajki, niedużo, ale jednak. Paliłam więcej. Wiem, że jestem hipokrytką. A to też źle wpływa na trzustkę.

Jezu, jestem spanikowana jak dawno nie, a już myślałam, że ten koszmar się skończył :(.

Tez bardzo często mam takie pieczenia, nie jest to typowy ból a uczucie jak by mnie piekło, paliło czuje tam takie gorąco właśnie w nadbrzuszu nie wiem z czym to może być związane , w dodatku czasami przy dotyku skory brzucha mam wrażenie ze to ciało jest obolałe 😕 odnośnie papierosów kiedyś paliłam sporo i ciagle zamartwialam się ze przez papierosy stanie się coś złego i akurat w tym nerwica mi pomogła bo rzuciłam fajki i nie pale ponad dwa lata . Tak ze lęk działał u mnie podobnie jak teraz na ciebie skoro palisz mniej 🙂 

ja nadal czekam na wynik tego znamienia :( nie chce tutaj się znowu rozpisywać na ten temat bo ostatnio chyba wystraszyłam mocno moim stanem jedna osobę a nie chce was nakręcać , szukałam jedynie jakiegoś wsparcia :( znacie może kogoś kto usuwał znamię które nie powiększało się i nic się z nim nie działo ale było ciemne i co za tym idzie nazwane jako atypowe ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam, wszystko przeczytałam, ale już jestem w takim stanie dzisiaj, że nadaje się do szpitala - tylko nie wiem czy normalnego, czy psychiatrycznego.

mam to pieczenie już kilka miesięcy. Z tego, co czytałam, to w tym obszarze to na pewno trzustka. Tylko dlaczego lekarz prywatnie nie zbadał mi od razu tego narzadu... 

Mama mówi mi, żebym jutro zrobiła sobie badania w laboratorium, ale ja już jestem taka przerażona, że zaraz normalnie dostanę zawału chyba. Ledwo w pracy mogę wysiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Dziękuje Wam, wszystko przeczytałam, ale już jestem w takim stanie dzisiaj, że nadaje się do szpitala - tylko nie wiem czy normalnego, czy psychiatrycznego.

mam to pieczenie już kilka miesięcy. Z tego, co czytałam, to w tym obszarze to na pewno trzustka. Tylko dlaczego lekarz prywatnie nie zbadał mi od razu tego narzadu... 

Mama mówi mi, żebym jutro zrobiła sobie badania w laboratorium, ale ja już jestem taka przerażona, że zaraz normalnie dostanę zawału chyba. Ledwo w pracy mogę wysiedzieć. 

Moje pieczenie trwa już napewno od roku albo i więcej. Nie jest ono non stop ale bardzo często. Mysle ze większość z nas ma różne takie dolegliwości które powodowane są właśnie przez stres i nerwy. Domyślam się co dzieje się w twojej głowie bo mam to samo od tygodnia , idę do pracy na popołudniowa zmianę i już nie wiem jak sobie poradzę z udawaniem ze jest wszystko ok . Do tego egzaminy w weekend na uczelni a ja nie mam głowy do tego żeby się uczyć :( 

zrob sobie badania napewno cię to uspokoi jak zobaczysz ze wyniki są dobre. Wiem ze tak łatwo się mówi bo sama się boje i badań a teraz tego wyniku . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Dziękuje Wam, wszystko przeczytałam, ale już jestem w takim stanie dzisiaj, że nadaje się do szpitala - tylko nie wiem czy normalnego, czy psychiatrycznego.

mam to pieczenie już kilka miesięcy. Z tego, co czytałam, to w tym obszarze to na pewno trzustka. Tylko dlaczego lekarz prywatnie nie zbadał mi od razu tego narzadu... 

Mama mówi mi, żebym jutro zrobiła sobie badania w laboratorium, ale ja już jestem taka przerażona, że zaraz normalnie dostanę zawału chyba. Ledwo w pracy mogę wysiedzieć. 

Jeśli masz weź sobie hydroksyzyne, uspokoisz się i na trzeźwo ocenisz sytuację i sama stwierdzisz, że NIC CI NIE JEST! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów OGARNIJ SIĘ!!! Do tej pory wszystkich pocieszalas i motywowalas i co się porobiło??? Co z Twója wiara w to, ze wszystkie te objawy są przez nerwice? Nie możesz się załamywać! Jesteś zdrowa i nie masz zadnego zapalenia trzustki. Tyle ludzi tu ma takie same objawy. Jakby Ci coś było to bol byłby nie do wytrzymania, jak trzustka boli czy coś się z nią dzieje to nie są to objawy zwykłego pieczenia które na forum ma co druga osoba. Badania możesz zrobić ale na pewno wszystko wyjdzie dobrze, tyle tylko ze się bedziesz stresować. Zrobisz badanie i tak jak ja, i tak nie uwierzysz ze wszystko jest dobrze. Ja juz drugi raz na morfologię bym nie poszła bo bałabym się ze tym razem wyniki byłyby tragiczne. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie na prawde myśle, ze te wszystkie problemy z jelitami i żołądkiem, z tym pieczeniem, paleniem i innymi rzeczami są spowodowane przez stres. Ja calutki czas jestem poddenerwowana, ciagle czuje taki dziwny niepokój w sobie ale...jak zajmę się czymś i odpuszczę to myślenie o chorobach to na prawde mam mniejsze zgagi, mam „lepsze” stolce i czuje się zdrowa. Niestety droga do „wyzdrowienia” jeszcze długa przedemna ale skoro wszyscy tu mamy podobne problemy to myśle ze niestety albo i stety są one spowodowane nerwica. Mało tego...myśle ze jeśli bylibyśmy chorzy to nasz stan by się pogarszał. Moglibyśmy się martwić jeśli nie mielibyśmy nerwicy a czulibyśmy objawy. Jeśli bylibyśmy wyluzowani i bez hipochondrii i dopadalyby nas biegunki i inne takie to ok można się martwić. Ale my wszyscy tu ewidentnie mamy nerwice i objawy które jej towarzysza łącza się z nią. Ciężko w to uwierzyć ale chce zaczac myśleć pozytywnie i Was tez do tego przekonać!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie boje, ze te pieczenia od raka zoladka mam :( Juz mi chyba naprawde na glowe siadlo. Dzis nie jadlam jajek na sniadanie i nic mnie nie bolało czy piekło, może nie mogę ich jeść kilka dni pod rząd a raz na jakiś czas. Ja te pieczenia mam tylko po jedzeniu i to mnie martwi, ale tylko po niektorych produktach, ale jak piszecie, ze tez tak macie to moze to jakies nietolerencje .. Jakby to bylo cos powaznego to chyba po kazdym posilku mialabym bole ... mam taka nadzieje, tez tak myslicie?

Moze poprostu moja watroba nie domaga, staram sie tlumaczyc sobie logicznie, zeby nie wpasc w panike z tym zoladkiem teraz .... ale ciezko, na sama mysl o zoladku mnie skreca. Tlumacze sobie, ze takie pieczenia to mam nie pierwszy raz po jedzeniu. 2 lata temu nic nie jadlam przez 2 tygodnie przez to pieczenie o po kazdym posilku tak mialam do tego biegunka i samo nagle przeszlo, nie przejmowalam sie jak teraz, nigdzie z tym nie bylam

 

3 godziny temu, zestresowana1990 napisał:

@laveno ja często wlasnie po jedzeniu albo po wypiciu kawy czy jakis napoi gazowanych (których staram się unikać) i zwykle piecze mnie w nadbrzuszu ALE polecam Ci siemię lniane. Ono dosłownie po wypiciu „wyścieła” ta błonę żołądka i moja babcia która miała wrzody takie prawdziwe stwierdzone 😁 miała od lekarza prócz leków zaleconej picie siemienia tzn tego gluta 🙂 myśle ze Twoje objwy są typowo od nerwow. Powiedz mi co to za enzymy? Ty to sama sobie kupiłaś czy lekarz Ci przepisał? 

Właśnie czytałam o tym glutku z siemienia, zrobie sobie i wypije przed snem, ponoc tak najlepiej.

Co do enzymow ja sobie kupilam w zielarskim (kiedys dawno mi to polecił dietetyk) z Now Food Super Enzymes. One tam maja te enzymy trzuskowe i jeszcze jakies z papai plus chyba zolc, kwas solny i jakies ziola, błonnik - wszystko na trawienie bialek, tluszczy i weglowodanow i faktycznie ten stolec jest lepszy, nie ma do czego sie teraz przyczepic, moze faktycznie brakuje mi jakis enzymow jednak :( Biore tylko jedna kapsulke do sniadania a pisze, zeby do kazdego. Tez sie dziwie, ze to dziala jak tak malo biore ... Moja mama kiedys dostala od lekarza Kreon to sa z kolei same enzymy trzuskowe (bez recepty tez), ale ich nie bralam bo na ulotce pisze, ze to wlasnie sie bierze przy raku trzustki i jej nie wydolnosci. Ubzdaralam sobie, ze jakby mi pomogly tzn ze pewnie mam to z trzustka hehe a mama to dostala na lepsze trawienie, trzustke ma ok, no, ale to wlasnie te moje glupie mysli.

 

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cały czas mam w głowie tą dziewczyne o której ktoś pisał tutaj, ze młoda a zdiagnozowali jej właśnie wiadomo co żołądka. Trzeba jakoś walczyć z myślami. Najlepsza byłaby gastroskopia, ale ja na to nie pójdę :( 

Dlaczego ja się w ogóle boje napisać to słowo, jakby to, że je napisze znaczyło, że napewno to mam lub zachoruje. Przecież ja już chyba oszalałam :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, laveno napisał:

Jeszcze cały czas mam w głowie tą dziewczyne o której ktoś pisał tutaj, ze młoda a zdiagnozowali jej właśnie wiadomo co żołądka. Trzeba jakoś walczyć z myślami. Najlepsza byłaby gastroskopia, ale ja na to nie pójdę :( 

Dlaczego ja się w ogóle boje napisać to słowo, jakby to, że je napisze znaczyło, że napewno to mam lub zachoruje. Przecież ja już chyba oszalałam :P hehe

Laveno ja mam to samo. Boje się powiedzieć „rak” jakby miało to wywołałac go u mnie 😂 mało tego mnie na internecie wiecznie męczą artykuły typu „rak jelita zbiera swoje żniwo” „rak zabija młodych” nie wiem czy to znak z niebios czy po prostu tak często czytam takie artykuły ze gdzieś tam domyślnie mi się wyświetlają 😮 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

Laveno ja mam to samo. Boje się powiedzieć „rak” jakby miało to wywołałac go u mnie 😂 mało tego mnie na internecie wiecznie męczą artykuły typu „rak jelita zbiera swoje żniwo” „rak zabija młodych” nie wiem czy to znak z niebios czy po prostu tak często czytam takie artykuły ze gdzieś tam domyślnie mi się wyświetlają 😮 

Ooo tak tez boje się mówić o raku , wg nie lubię słuchać jak ktoś mówi ze ten choruje czy ten, odrazu mam ciarki . A macie może problem ze snami ? Tzn zawsze jak mam gorszy okres to śnią mi sie dziwne rzeczy i czytam później w senniku znaczeń i to zawsze wiąże się z choroba albo czymś innym nie przyjemnym... wierzycie w senniki ? Bo ja to zawsze później nakręcam się jeszcze bardziej , nie powinnam tego czytać 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aniko napisał:

Jeśli masz weź sobie hydroksyzyne, uspokoisz się i na trzeźwo ocenisz sytuację i sama stwierdzisz, że NIC CI NIE JEST! 

Dziękuję, wzięłam i jakoś dzięki temu dotrwałam do końca dnia w pracy. 

8 godzin temu, znerwicowana1993 napisał:

Moje pieczenie trwa już napewno od roku albo i więcej. Nie jest ono non stop ale bardzo często. Mysle ze większość z nas ma różne takie dolegliwości które powodowane są właśnie przez stres i nerwy. Domyślam się co dzieje się w twojej głowie bo mam to samo od tygodnia , idę do pracy na popołudniowa zmianę i już nie wiem jak sobie poradzę z udawaniem ze jest wszystko ok . Do tego egzaminy w weekend na uczelni a ja nie mam głowy do tego żeby się uczyć :( 

 

Echh, trzymam kciuki. To dużo robisz. Ja chyba nie dałabym jeszcze ciągnąć coś w weekendy. A zawsze tak robiłam. 

Z tym pieprzykiem to na pewno jest nic, uwierz mi, bo nie byłoby tak, że jeden lekarz powiedziałby, że nic. Przypomnij sobie historię zakazanej.  

Przy okazji zazdroszczę rzucenia fajek, ja w najgorszej nerwicy paliłam fajkę na 3 dni, ale teraz znowu nie mogę się powstrzymać, bo się stresuję, palę, później się stresuję tym, że palę i tak w kółko. 

7 godzin temu, zestresowana1990 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów OGARNIJ SIĘ!!! Do tej pory wszystkich pocieszalas i motywowalas i co się porobiło??? Co z Twója wiara w to, ze wszystkie te objawy są przez nerwice? Nie możesz się załamywać! Jesteś zdrowa i nie masz zadnego zapalenia trzustki. Tyle ludzi tu ma takie same objawy. Jakby Ci coś było to bol byłby nie do wytrzymania, jak trzustka boli czy coś się z nią dzieje to nie są to objawy zwykłego pieczenia które na forum ma co druga osoba. Badania możesz zrobić ale na pewno wszystko wyjdzie dobrze, tyle tylko ze się bedziesz stresować. Zrobisz badanie i tak jak ja, i tak nie uwierzysz ze wszystko jest dobrze. Ja juz drugi raz na morfologię bym nie poszła bo bałabym się ze tym razem wyniki byłyby tragiczne. 😂

Ha, Twój post trochę mną wstrzasnął 😜 no moja wiara zniknęła, bo wcześniej mówiłam sobie, że o, ok, somatyka, gastroskopia czysta, ale teraz pomyślałam, że to może być inny narząd :(. 

Wiem, że piszecie, że Was piecze, ale ja mam wrażenie, że mnie piecze bardziej, w sensie u mnie to jest uczucie dłuższe, a nie że mnie tam zapiecze 5 sekund i przestanie 😜 i jeszcze, że czuję to na plecach. 

 

Dziękuję Wam za wsparcie, przespałam się, jestem jak trup. Już nie panikuję, bo leki działają, ale nadal o tym myślę i o tym, że moje życie zmieniło się nieodwracalnie. Myślę sobie, że chyba lepiej nawet byłoby się nie obudzić, mam już tak dosyć. Tak samo wkręciłam ten narząd, że tylko badanie mnie uspokoi chyba. Gadałam z dwiema osobami i obie napisały mi, że skoro tak czuję, to powinnam to przebadać. Wiecie, sama przekonuję otoczenie, że to mam, a jak mi nie zaprzeczają, to jestem rozczarowana i przerażona, że jednak coś może mi dolegać. Chociaż sama Wam pisałam, żeby nie czytać w necie, to przekopałam chyba wszystkie fora internetowe dzisiaj w pracy i w tramwaju, jak ćpun na głodzie po prostu. Rokowania tego schorzenia są złe, trzeba trzymać ścisłą dietę, nieodwracalne zmiany. Ech. Gadałam z moim ojcem przez telefon, nabija się ze mnie wręcz. 

Wolałabym, żeby ta gastroskopia rozpoznała mi chociaż refluks, wtedy moje dolegliwości miałyby jakieś wytłumaczenie. A tak to ja nawet nie wiem, co to jest za cholerstwo. Tzn. już wiem, ale po prostu całe życie nie miałam takiego uczucia, a tak to odczuwam to prawie codziennie od listopada, oprócz wyjazdów, a jak nawet jest ok, to zastanawiam się, kiedy mnie znowu zapiecze. Horror. Psychiatra mi niby też mówił, że skłania się do diagnozy, że to psychosomatyczne, ale on tam gówno może wiedzieć, skoro nie widział nawet żadnych moich badań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×