Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, laveno napisał:

@zakazana88 jestes na dobrej drodze zeby Ci glowa minela 😜 tak sie skupisz na zrenicasz ze zobaczysz. U mnie to dziala na zasadzie klin klinem, jak tego nie przerwiesz odrazu to bedzie sie za toba ciagla jak rzep za psim ogonem. No u mnie juz te kilka dobrych lat. 

Tez ostatnio przed lustrem mialam jedna jakby mniejsza zrenice ale sobie powiedzialam "a chrzanic to juz" i poszlam dalej ;)

Ja dziś znowu sie obudzilam mokra na klatce piersiowej, do tego cala noc mialam sny ze jestem w gabinecie z lekarzami u ktorych kiedys bylam ..... Jakis kosmos :D Mam nadzieje ze to pocenie od nerwicy czy nie wiem 😕

Tylko ból glowy i nierowne zrenice sa objawem guza w glowie ;(

 

19 minut temu, zakazana88 napisał:

No ja tego nie wiem dlatego sie martwie.

tlumacze sobie troche, ze gdyby guz mi uciskal cos tam to chyba caly czas bym tak miala bo guz uciska caly czas chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zakazana88 napisał:

Tylko ból glowy i nierowne zrenice sa objawem guza w glowie ;(

 

ból glowy jest objawem tysiaca innych rzeczy :))
A znaczny procent (juz nie pamietam dokladnie liczb) bolow glowy jest pochodzenia napieciowego.

A te nierowne zrenice to ja nawet nie wiemc zy mozna nazwac nierownymi (przy tak minimalnej roznicy - ktorą jak sie okazuje ma kazda z nas...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 a mnie wlasnie męty tez męczą strasznie. Mam ich pełno :( ale okulista nic nie powiedzial... i w sumie chyba nie bardzo da sie to leczyc. Podobno z czasem same potrafia zanikac. Ale wkurzajace są strasznie!

A jeszcze co do bólu glowy - mi juz tez doskiera dzien w dzien - taki ból + ucisk czoła + tak dziwnie w oczach troche. Takie nieogarniecie jak wychodze z domu.  Ale nie wiem czy tutaj (oprocz napiecia) nie ma tez duzego wpluwy pogoda. Teraz jest naprawde niekorzystnie, bo raz deszcze, burze, duchota, goraco, potem slonce, zaraz znowu nadchodza deszcze. Zmieniaja sie fronty i cisnienie, to tez bardzo wplywa. A my jak takie wrazliwe to odczuwamy to bardzo dobrze.  

Wiem, ze u Ciebie to dlugo juz trwa, tez mialam takie dluzsze epizody. Najgorzej, ze u nas wszystko sie n akreca. U zdrowego poboli kilka dni i przejdzie, a my sie wkrecamy i trwa i trwa.... ehh 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nerwa no wlasnie to jest najgorsze ze niby wiemy ze to nerwy no bo z jednej strony to się czuje...bo serce wali,puls szybki, poczucie ciągłego strachu no to jest wytłumaczenie ze skoro takie mamy objawy to cała reszta typu bol głowy, luźne stolce itp są przez te nerwy ale z drugiej strony myśle czasem okej moze mam nerwice plus jakaś chorobę? A moze najpierw miałam objawy choroby a potem nerwice? Masakra...

Ja od lutego mam te swoje problemy gastryczne ale od listopada ubiegłego roku najpierw miałam rerwice i byłam pewna ze mam raka piersi, potem miałam torbiel potem się trochę uspokoiłam a potem dostałam biegunkę o od tamtego czasu myśle ze mam raka jelita lub trzustki. Tez się bardzo boje choc najgorzej jest rano wtedy ze dwa razy muszę skorzystać z toalety a później właściwie cały dzien mam spokój...przy raku jelita biegunki i bóle były by bardziej uciążliwe co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zestresowana1990 napisał:

@nerwa no wlasnie to jest najgorsze ze niby wiemy ze to nerwy no bo z jednej strony to się czuje...bo serce wali,puls szybki, poczucie ciągłego strachu no to jest wytłumaczenie ze skoro takie mamy objawy to cała reszta typu bol głowy, luźne stolce itp są przez te nerwy ale z drugiej strony myśle czasem okej moze mam nerwice plus jakaś chorobę? A moze najpierw miałam objawy choroby a potem nerwice? Masakra...

Ja od lutego mam te swoje problemy gastryczne ale od listopada ubiegłego roku najpierw miałam rerwice i byłam pewna ze mam raka piersi, potem miałam torbiel potem się trochę uspokoiłam a potem dostałam biegunkę o od tamtego czasu myśle ze mam raka jelita lub trzustki. Tez się bardzo boje choc najgorzej jest rano wtedy ze dwa razy muszę skorzystać z toalety a później właściwie cały dzien mam spokój...przy raku jelita biegunki i bóle były by bardziej uciążliwe co???

Ja przy swoim raku jelita potrafilam isc z 5 razy nieraz. Nawet codziennie o 5 rano chodziłam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, nerwa napisał:

@zakazana88 a mnie wlasnie męty tez męczą strasznie. Mam ich pełno :( ale okulista nic nie powiedzial... i w sumie chyba nie bardzo da sie to leczyc. Podobno z czasem same potrafia zanikac. Ale wkurzajace są strasznie!

A jeszcze co do bólu glowy - mi juz tez doskiera dzien w dzien - taki ból + ucisk czoła + tak dziwnie w oczach troche. Takie nieogarniecie jak wychodze z domu.  Ale nie wiem czy tutaj (oprocz napiecia) nie ma tez duzego wpluwy pogoda. Teraz jest naprawde niekorzystnie, bo raz deszcze, burze, duchota, goraco, potem slonce, zaraz znowu nadchodza deszcze. Zmieniaja sie fronty i cisnienie, to tez bardzo wplywa. A my jak takie wrazliwe to odczuwamy to bardzo dobrze.  

Wiem, ze u Ciebie to dlugo juz trwa, tez mialam takie dluzsze epizody. Najgorzej, ze u nas wszystko sie n akreca. U zdrowego poboli kilka dni i przejdzie, a my sie wkrecamy i trwa i trwa.... ehh 

 

A ty wkrecalas sobie guza w glowie? Bo juz nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 CZYTAJ:

"Natknąć się można również na informacje o tym, iż istnieje pewien związek pomiędzy anizokorią a nerwicą. Zależność ta nie jest jasna, podejrzewa się jednak, że nierówność źrenic w przebiegu różnych zaburzeń nerwicowych wynikać miałaby z różnych zaburzeń czynności autonomicznego układu nerwowego (a to właśnie on odpowiada za stopień rozwarcia źrenic)".

Do tego wystepuje tez nierówność źrenic fizjologiczna. Mozna miec tez jedna wieksza o 0.4mm i to jest normalne. Nierowne zrenice moga byc nawet przy migrenie, nie tylko guzach mozgu, moga byc tez inne. Nie ma co sie samemu diagnozować. Wiem, ze latwo sie mowii, ja sie nawet po wizycie srednio uspokoilam bo mam mysli czy lekarz tam dojechal usg itp Ze co z tego ze dotknal wezel jak mogl sie mylic i jest on nowotworowy i nie wiem czy usg tam dojechal bo to na dole pachy bylo, no ale nie zwaracam na to uwagi, mam nadzieje ze mina te mysli ... Wiem, ze na 100% sie przekonam za jakis rok i to nie fajne wlasnie :(

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zakazana88 napisał:

A ty wkrecalas sobie guza w glowie? Bo juz nie pamietam.

Mialam taki epizod :)  Tylko ze ja sie panicznie boje rezonasu, wiec nawet nigdy nie szlam z tym do lekarza. I tez jakos tak mam przekonanie, ze akurat przy guzach mozgu to byloby ewidentnie wiecej objawow neurologicznych - takich silnych, ktorych nie da sie podciagnac pod nerwice (zaburzenia widzenia, rownowagi, niedowlady itd.).

Ogolnie moj "konik" od najmlodszych lat to bylo serce. Cos zle zabilo, czy przyspieszylo - ja non stop o tym myslalam.
Jak wyladowalam w szpitalu i mnie przebadali, dodatkowo dostalam leki dorazne na obnizenie pulsu, to jakos serce odpuscilo.
Tzn. dalej mam czesto wysoki puls czy rozne "przeskoki" ale już bez takiej wkrętki, tylko z akceptacja ze to od nerwicy.

Potem mialam tak - ze czesto wlasnie mialam otumanienie, zawroty, bujanie - wtedy skupilam się na głowie. Ze moze byc jakis guz. Dodatkowo malam chyba ze 2 tyg tak, ze tak krzywo widzialam, jakby jednym okiem inaczej niz drugim. Ale bylam wtedy za granica, wiec nie poszlam do lekarza. I to sie ciaagnelo latami, raz byl stan dobry, raz kiepski - tez zwalalam na nerwy, ale niepokoj pozostal.

A potem zaczely sie wlasnie te epizodyczne oslabienia, i teraz to mam glownie w repertuarze. Bo jak mam te zawroty czy otumanienia, to olewam bo widze, ze to mija jak sie nie zwraca uwagi. No wiec na placu boju zostalo osłabienie. Inne objawy juz zaakceptowalam, ze są od nerwów.

Dwa lata temu mialam w wakacje miesiac z dusznosciami, gdzie juz balam sie ze mam guza tarczycy, albo czegostam w gardle - juz nie pamietam ;)  Chociaz z drugiej storny wiedzialam, ze przy napieciu nerwow ucisk moze byc taki, ze tez powoduje problemy z oddychaniem. Zrobilam RTG, wyszlo czyste i przeszlo mi z czasem ;) . A tak to mam takie chwilowe rozne rzeczy - np. przy bolach jelit i przelewaniach, wkrecalam sobie ostatnio zator jelit, ale na szczescie nie trwalo to dlugo - pobralam espumisan i przeszlo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapomnialam, ze jakis czas temu bolaly mnie (i mialam takie ciezkie) łydki... i co? diagnoza (moja) : zakrzepica żył!!!
Trwalo to pare dni, az sobie uswiadomilam, ze chodzilam w butach na obcasie (a ja nie przyzwyczajona), i to mi po prostu nadwyrezylo łydki :D hahahaha   I oczywiscie zakrzepica po paru dniach przeszla.

---------

@zakazana88 pewnie ze da leki na napieciowe bóle. Chociaz na to to pewnie najlepsze byloby cos uspokajajacego ;) Albo tez relaksacje/masaze. Bo te bole ida od ciaglego napiecia miesni (takiego nieswiadomego).

@laveno super informacje znalazlas! Kurcze widzicie, z tymi naszymi nerwami wiaze sie doslownie WSZYSTKO. Jednak clowiek to jest caly organizm i jak te hormony stresu dzialaja, to wplywa na wszystkie inne uklady :-/ Dlatego zawsze mowia, ze nerwica moze symulowac doslownei wszystko.

 

A nie wiem czy czytalyscie, jest taka ksiazka "Wszystko w twojej glowie", tam sa super opisy pacjentow z dolegliwosciami, gdzie potem sie okazalo, ze to byly tylko nerwy. 
I np. byla pacjentka z zaburzeniami widzenia - znalazla sobie jakies wybrzuszenie na glowie z lewej strony i miala zaburzenia widzenia , tez wlasnie z lewej strony. Wiec juz byla pewna - guz!!!!  Tylko potem jak poszla do lekarza, to lekarz jej wytlumaczyl, ze jesli guz jest z lewej strony, to zaburzenia widzenia powinny byc po stronie przeciwnej (tak to funkcjonuje) :D  Wiec jak sie o tym dowiedziala, to oczywiscie wszystko minelo.

Ale sa tam opisane historie, gdzie ludzie doslownie mieli np niedowłady jakeis, paraliz itd. Podobno jest i ślepota nerwicowa, i mozna stracic czucie w nogach - doslownie wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakazana88 i co moge jeszcze napisac bo kiedys tez mialam taka wkrętke, to to co kiedyś przeczytalam, lekarz mowil: ze pacjenci z guzem mozgu czesto szybko zglaszaja sie do lekarza bo bol jest w pewnym momencie tak silny, ze nie da sie funkcjonowac, leki przeciwbolowe nie dziala, dochodza wymioty poranne no i inne zaburzenia jak pisze @nerwa mozna miec jakies niedowlady, zaburzenia widzenia, no raczej objawy ktore sklaniaja do wizyty szybkiej. Bol glowy jest jako "dodatek" pojawia sie jak guz jest juz duzy i dochodzi do zmiany cisnienia w czaszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nerwa dokladnie, byla na ktoryms forum nerwicowym dziewczyna, nagle wlasnie stracila czucie po lewej stronie ciala, oczywiscie odrazu szpital, badania i wyszla nerwica ..... Musieli wykluczyć oczywiście inne choroby, ale czesto wlasnie silny stres i przewlekły moze symulowac chyba wszystko... Ja sama kiedys jak pisalam stracilam wzrok na kilka sekund, nie bylo mi slabo, nie mdlalam, tylko na chwile zrobilo mi sie ciemno przed oczami - myslalam, ze zejde na zawal wtedy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nerwa no wlasnie my cos tam wiemy, cos tam gdzies dzwoni, ale brakuje nam wiedzy i doświadczenia lekarza ;) tak jak z tym, ze jak guz uciska po lewej to objawy sa po prawej stronie. I tak sie nakrecamy bo cos tam wyczytalismy a brakuje jakies jednej waznej informacji :P

"Normalni" ludzie nie mysla o takich rzeczach, ja przed nerwica jak sie rano budzilam to pierwsze mysli co zjem dzis na sniadanie, musze zrobic to i to a nie czy moze cos dzis mnie boli, czy to co wczoraj znalazlam to cos powaznego, do jakiego lekarza isc :D poza tym przecietny czlowiek nic nie wie o zdrowiu taka prawda, ja na poczatku hipochondri tez nie mialam o niczym pojecia, dopiero z biegem czasu "zdobylam wiedze", ale to kropla w morzu pewnie. Kiedys rozmawialam z kims o jelitach wlasnie i rozmowa zeszla na polipy a ta osoba do mnie "a co to sa polipy?", ja wielkie oczy i mysl " jak mozna o czyms takim nie wiedziec?" 😂 No wlasnie wiekszosc nie wie i zyje w spokoju, jak cos sie dzieje ida do lekarza i juz, nie panikuja, jak lekarz powie, ze ok nie szukają dalej. Przeciez ja jakbym miala taka torbiel jak moja mama to juz widze co by sie dzialo ze mna .... na jednym usg by sie nie skonczylo ..

Znalazlam ostatnio fajne zdanie, idealne dla nas:

"Nie kazdy guzek jest rakiem, ale kazdy nalezy dac pod rozwagę lekarzowi. Po co masz sie nie pokoic, niech on sie martwi :D Z pewnością nie obrazi sie jak go odwiedzisz, a okaze sie ze jestes zdrowy jak ryba lub cierpisz na niegrozna chorobę". 

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, powinnysmy dac lekarzom się martwic i tyle, i nie myslec :)

Ehh.. tylko jak to zrobic. Ja naprawde się staram, proboje nie zwracac uwagi i wziac sie za inna robote. I pamietam, ze to mi czesto pomagalo, rzucalam sie w wir wydarzen, zapominalam, nie odczuwalam objawow wiec sie  uspojajalam i przemijalo.
Ale teraz serio - robie tak samo. a caly czas sie czuje kiepsko :-/ Wiec juz po prostu nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu pierwszy raz...równiez chciałam podzielić się moją historią, jestem hipochondryczką od kilku lat wkręcam sobie choroby, przechodziłam raka trzustki, jelita grubego, guza mózgu, czerniaka, w tamtym roku byłam pewna że mam stwardnienie rozsiane, objawy o których czytam w internecie za chwile się u mnie pojawiają wtedy znów czytam czytam czytam i jestem pewna że mam tą chorobę...obecnie jestem na wmawianiu sobie ziarnicy...miesiąc temu podczas przeziebienia wyskoczyła mi mała kulka za uchem ok 0.5cm, lekarz poweidział: "to węzeł odczynowy, nic groźnego"...ale to mnie nie uspokoiło zaczełam czytać o ziarnicy i nagle pojawiło sie u mnie chwilowe swędzenie skóry i poty nocne (tzn tylko przez dwie noce), odczuwam także ból nóg po alkoholu trwający około 2 minut... czy to ta poważna choroba czy to tylko nerwy i moja hipochondria?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kobra123 oczywiście ze to hipochondria!!! Tu na pewno doskonale zrozumie Cię @laveno bo Ona tez boi się aktualnie tego co Ty. Kochana jesteś przebadana lekarz wie co mówi 🙂 tym bardziej ze jak sama piszesz przechodziłam juz przez wiele „chorób” a jednak żyjesz i masz się dobrze.

A mogę Cię zapytać skąd pomysł o raku jelita kiedyś?? Ja jestem na tym etapie, co rano dwa razy luźny stolec, jakies kłucia pieczenia ciągły strach i bardzo się boje ze mam taka jelita lub trzustki :( będę Ci wdzięczna za odpowiedz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kobra123 napisał:

Witam, jestem tu pierwszy raz...równiez chciałam podzielić się moją historią, jestem hipochondryczką od kilku lat wkręcam sobie choroby, przechodziłam raka trzustki, jelita grubego, guza mózgu, czerniaka, w tamtym roku byłam pewna że mam stwardnienie rozsiane, objawy o których czytam w internecie za chwile się u mnie pojawiają wtedy znów czytam czytam czytam i jestem pewna że mam tą chorobę...obecnie jestem na wmawianiu sobie ziarnicy...miesiąc temu podczas przeziebienia wyskoczyła mi mała kulka za uchem ok 0.5cm, lekarz poweidział: "to węzeł odczynowy, nic groźnego"...ale to mnie nie uspokoiło zaczełam czytać o ziarnicy i nagle pojawiło sie u mnie chwilowe swędzenie skóry i poty nocne (tzn tylko przez dwie noce), odczuwam także ból nóg po alkoholu trwający około 2 minut... czy to ta poważna choroba czy to tylko nerwy i moja hipochondria?? :(

A jak minal Ci guz mozgu? Ja mam bole glowy od 2 miesiecy non stop i nienwiem jak sobie poradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kobra123, witaj w rodzinie!!!! :)

A ja sluchajcie, mialam sie na jutro do gina zapisac, a tu sie okazuje - ze on dzis mnie moze juz przyjac o 18:00!!!
Wiec ide dzis! Stressssssssssssss mi sie juz właczył!!!! 

Powiem mu przy okazji o tych słabosciach moich itd. Ale pewnie nic nie zdziala, bo to trzeba by porobic badania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zainteresowana1990 co do raka jelita grubego: zwłaszcza ból brzucha i zmienny rytm wypróznień, do tego dziwny ucisk w lewym boku, lekarz zasugerował zespół jelita wrażliwego i uspokoił mnie że to na pewno nie rak jelita gdyż na to chorują  zazwyczaj osoby w wieku powyżej 50 lat i gdybym naprawde miała raka jelita lub trzustki to wymiotowałabym jak kot :D i zwijałabym sie z bólu...uwierzyłam mu i objawy które miałam mineły jakby ręką odjął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nerwa napisał:

kobra123, witaj w rodzinie!!!! 🙂

A ja sluchajcie, mialam sie na jutro do gina zapisac, a tu sie okazuje - ze on dzis mnie moze juz przyjac o 18:00!!!
Wiec ide dzis! Stressssssssssssss mi sie juz właczył!!!! 

Powiem mu przy okazji o tych słabosciach moich itd. Ale pewnie nic nie zdziala, bo to trzeba by porobic badania itd.

Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!!!! Daj nam koniecznie znać co i jak 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kobra123 napisał:

@zakazana88 jak mi minął guz mózgu?? hmm chyba tak po prostu, głowa również mnie bolała dłuższy czas, oczywiście od razu-> google->objawy-> guz mózgu, lecz nie miałam innych objawów, a ból nie był bardzo silny i po pewnym czasie sam minął

Caly czas cie bala czy z przerwami? Bylas u lekarza z tym? Mnie boli bez przerwy 2 miesiace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kobra123 napisał:

@zakazana88 jak mi minął guz mózgu?? hmm chyba tak po prostu, głowa również mnie bolała dłuższy czas, oczywiście od razu-> google->objawy-> guz mózgu, lecz nie miałam innych objawów, a ból nie był bardzo silny i po pewnym czasie sam minął

No i w których miejscach bolala Cie glowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×