Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Wmawiałam sobie chłoniaka, ziarnice, raka płuc... A dziś stwierdziłam ze mam raka krtani... po czym prypomniało mi się ze w maju byłam u laryngologa i tamten nie stwierdził nic niepokojącego... eh idzie zwariować. Lekarze patrzą już na mnie jak na głupią... :-( czy wy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miewal ktos z was takie ogolne oslabienie i mega zmeczenie (w rękach, nogach itd.) ?

 

Mnie ostatnio dopadło cos takiego. Jak mysle, że cos mam podnieść, czy przejsc kawalek - to wydaje mi sie, że nie dam rady. Oczywiscie jak zaczynam cos robić to robie (wiec troche to jest takie subiektywne). A jak siedze i nic nie robie - odczuwam to najbardziej. To jest takie i zmeczenie i troche odczucie jak po ciężkim treningu, nogi jak z waty itp. Tyle, ze ja specjalnie nic nie robilam caly dzien, spalam tez ok - a dalej jest to samo.

Jakbym byla jakos ciezko chora :(

 

Najgorsze jest to, ze w ciagu ostatnich kilku lat, mialam tak nie raz (ciagnelo sie pare dni), az w koncu zaczynalam to olewac (robic wszystko pomimo zmeczenia) i mijalo. Ale tym razem wydaje mi sie, ze jest gorzej :-/ I nie umiem nie zwracac na to uwagi.

W dodaktu jest to połączone z lękiem, wiec juz pewnie jedno nakreca drugie i siedze niedosc że oslabiona, to jeszcze zdenerwowana....

Miewam z powodu niedoborów i anemii, więc zrób morfologię i żelazo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie parę dni mam wyjątkowo spokojne, natomiast dziś tak poronione rzeczy mi się śniły, że chyba cały dzień będę odczuwał lęk.

 

Ja, odkąd biorę leki, ciągle mam debilne sny. I to takie, że potem, po jakimś czasie, nie potrafię sobie przypomnieć, czy coś wydarzyło się naprawdę, czy przeżyłem to tylko we śnie. Masakra czasem. Pani doktor powiedziała jednak, że to jeden ze skutków ubocznych parogenu i raczej nic nienormalnego. Ale nigdy nie śniło mi się tyle głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta kluska moze być tylko po jednej stronie. Nawet jak leżę na.lewym.boku to mam ucZucie duszenia z prawej strony tego nie mam. Byłam u lekarza ale ten uważa ze jestem okazem zdrowia. Prosze o odpowiedz? Please

 

Może być. Możesz sobie wkręcać różne objawy i różne choroby. Wiem z autopsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dwa razy u laryngologa... lekarz powiedział, że jestem okazem zdrowia. Robione miała USG węzłów chłonnych dwa powiększone 20mm, ślinianki, tarczyca OK. Byłam u onkologa nie stwierdził nic niepokojącego. Miałam już bóle pleców, rąk, klatki piersiowej, swędzenie ciała, aktualnie jestem na etapie kluski w gardle... wkręcałam sobie chłoniaka, ziarnice, raka krtani, przełyku, płuc... We wtorek idę na rtg klatki. Myślice, że to normalne, że robie sobie tyle badań... zastanawiam się jeszcze nad gastroskopią, w ogóle nie potrafię przestać myśleć o raku :-( jestem chyba nienormalna... nie wspomnę że byłam ze 4 razy u lekarzy rodzinnych, mają mnie już dość, ponadto robiłam dwa miesiące temu badania krwi i wszystko było OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teksas, ja jak zapomne paro i wezme na drugi dzien to mam takie sny, ze szkoda slow... i to albo same glupoty albo koszmary... ale juz przywyklam...

 

Ewela270490, to jest typowy objaw nerwicy kochana, sama to mialam- nawet jesc nie moglam momentami, bo mnie to dusilo ...

 

to minie naprawde- moze popros od lekarzy np hydroxyzyne? jest baaardzo lagodna a uspokaja :)

 

ja od 3 tygodni biore lek na tarczyce i jednym ze skutkow ubocznych jest wymieniona pokrzywka i swedzenie... i od tygodnia mam pokrzywke, pojawia sie i znika no i poootwornie swedzi... lekarz dal mi przeciwalergiczny i kiedy go biore to na 5 godzin mam spokoj i pozniej znow musze brac....

 

myslicie ze to od leku takie cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A.może mam przepukline przełyku :-( ehhh

 

I pomimo tylu badań żaden lekarz nie zauważył? :D nie moja Droga, na pewno nie masz żadnej przepukliny przełyku, tylko zrytą głowę jak większość z nas. nie chcę się chwalić, ale ten tydzień mam niezły, jeszcze nic poważnego sobie nie wkręcałem. lęki o wątrobe ewaporowały tymczasowo, jelito mam w dupe...dosłownie w sumie :D. skoro lekarze mi mówią, że jestem zdrowy to jestem i chucz. o dziwo takie myślenie mi pomaga. kiedyś psycholog dała mi radę, abym w momencie myślenia o najgorszym nie starał się kierować czarnych wizji na inne tory. cały czas tworzyć w głowie najgorszy możliwy schemat. mózg bowiem w końcu będzie tak zmęczony, że sam zacznie odrzucać chore twory. sprawdza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie byl sukces miesiac bez zadnych objawow, dobry humor pozytywne myslenie az do dzisiaj.

Zrobilam obiad omlet z jagodami haha oczywiscie wymylam je porzadnie i myslalam ze to starczy. Ale jednak nie. Jiz mnie boli glowa mam nudnosci i lęki. Spowodowane jest to tym ze nie dawno w wiadomosciach mowili ze facet zatrul sie jakas bakteria z nie mytych jagod i mu wyzarla cala watrobe. Myslalam ze jak umyje to mnie nerwica nie zlapie a tu niestety juz mam czarne mysli ze ich noe umylam dokladnie i na pewno jakas bakteria mogla tam zostac. Wrrr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie sytuacja mnie przerasta, dosłownie... . Tak się boję, że jestem chory na to SLA, że znowu umówiłem się do neurologa, chce żeby zlecił mi EMG. W sumie poza tymi drganiami nie mam objawów żadnych innych póki co.

 

Wczoraj rozmawiałem z dziewczyną bo już mi łzy nachodziło do oczu, że idę na wizytę i chcę EMG zrobić. Ona odparła, i co dalej jak wyjdzie dobrze? Tak mnie rozzłościło, że się pokłóciliśmy. Nikt prócz was nie rozumie przez co przechodzę, to jest okropne śpię i jem, jestem obcym człowiekiem. Dowiedziałem się też od dziewczyny, że zachowuję się jak król, bo wszystko wokół mnie ma się toczyć (poza wczoraj nie wspominam o swoich lękach, staram się je maskować). Dzisiaj już pękłem na maksa, płaczę i ryczę ze strachu, ze smutku. Boję się na maksa :why::why::why: Ostatnio wygadałem się przyjacielowi z dzieciństwa, co mi dolega itp. Na trochę mi pomogło, sam powiedział że mu czasem biceps drży. Jestem totalnie załamany.. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja dziewczyna zadała bardzo mądre pytanie. Dokładnie takie samo usłyszałem od mojej w maju podczas wkrętek na raka jelita. Co jeśli kolonoskopia da dobry wynik? Co znowu wymyślisz? I miała rację, bo niby funkcjonuję normalnie, ale wciąż jakieś lęki się nowe pojawiają, choć nie tak silne jak 2 miesiące temu. Badanie da Ci spokój na jakiś tydzień lub dwa, a potem na nowo się nakręcisz. Sam powinien wrócić do psychiatry, ale póki co staram się walczyć sam, na razie idzie nieźle, więc jest nadzieja. Łzy są normalne, też płakałem, bo tak byłem pewny guza w jelicie. Doskonale wiem, co teraz czujesz, totalną pustkę i stuprocentową pewność, że SAM sobie zdiagnozowałeś chorobę, mimo że lekarze mówią inaczej. A z drugiej stronie pewnie myślisz i masz nadzieję, że to jedynie zaburzenia lękowa (bo tak jest, nie masz SLA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja dziewczyna zadała bardzo mądre pytanie. Dokładnie takie samo usłyszałem od mojej w maju podczas wkrętek na raka jelita. Co jeśli kolonoskopia da dobry wynik? Co znowu wymyślisz? I miała rację, bo niby funkcjonuję normalnie, ale wciąż jakieś lęki się nowe pojawiają, choć nie tak silne jak 2 miesiące temu. Badanie da Ci spokój na jakiś tydzień lub dwa, a potem na nowo się nakręcisz. Sam powinien wrócić do psychiatry, ale póki co staram się walczyć sam, na razie idzie nieźle, więc jest nadzieja. Łzy są normalne, też płakałem, bo tak byłem pewny guza w jelicie. Doskonale wiem, co teraz czujesz, totalną pustkę i stuprocentową pewność, że SAM sobie zdiagnozowałeś chorobę, mimo że lekarze mówią inaczej. A z drugiej stronie pewnie myślisz i masz nadzieję, że to jedynie zaburzenia lękowa (bo tak jest, nie masz SLA).

Mądre pytanie, z tymże ja zapowiedziałem, że wrócę do psychiatry jak będzie EMG dobre. Powiedziałem, ze wiem ze coś wymyslę, ze to jest 100% kwestia czasu, ostatni raz przed napadami, które mam od okolo roku miałem "przerwę" 8 lat około, kiedy bylem 100% pewien, że jestem gejem :(

 

Tak jak Ty byłeś pewny guza, tak ja pewny jestem ALS! Moje główne objawy to fascykulacje i drętwiejące mięśnie przy wysiłku. Przy bieganiu mi cierpną nogi od kolan do stóp po okolo 3,5-4km :( Do tego mogę sprowokować drgania mięsni poprzez mocne ich naprężenie i puszczenie i zaczyna się dziać. Na nogach zauważyłem łagodne fascykulacje i mnie przerażają. Im bliżej wizyty tym bardziej się wszystko trzepie!!!

 

Jutro mam wizytę z neuro, pewnie napiszę co i jak po niej, ale to dopiero w czwartek. Trzymajcie kciuki, żeby badanie zwykłe było bez odruchów patologicznych oraz żeby zlecono mi EMG, które też wyjdzie dobrze. Błagam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lockheed, a suplementujesz magnez? polecam aspargin tabletki... moze to to... wydaje mi sie, ze nie moglbys wykonywac tylu cwiczen majac jakas chorobe to po 1, a po drugie ja nawet nie przejde 5 km :lol::lol::lol: drzalo by mi wszystkopo 1 km hehe...

 

 

u mnie nie za ciekawie, boli mnie serce, musialam odstawic paroksetyne i lek na tarczyce, bo dostalam pokrzywki i powiedzieli, ze to pewnie uczulenie na lek... biore teraz antyhistaminowe i sterydy w tabl mam brac przez 5 dni ...

 

jutro zaczynam brac nowy lek na tarczyce...

 

ale wydaje mi sie, ze to nie alergia tylko jakas choroba skory, bo swedzenie jest nie do wytrzymania, a pare tyg temu mialam stycznosc z osoba, ktora miala swierzba wiec to pewnie to ...juz nie wiem...

 

moze jutro lub pojutrze bede miala wyniki rezonansu glowy i ucha bardzo sie boje... jeszcze jestem pierwszy raz od 1,5 roku tyle dni bez lekow moich... nie wiem jak ja wytrzymam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu myślę, że mam chłoniaka... mam suchy kaszel :-( wczoraj robiłam rtg klatki. Krew w maju.. byłam u 3 laryngologów, 3 internistów, na USG i onkologa który badał moje dwa powiększone węzły w koncie żuchwy... Boże, ja oszaleje.. tak się boję w Poniedziałek odbieram opis rtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miro fantastyczne wieści! :D

 

-- 05 mar 2014, 21:58 --

 

Księżniczka, a mi się wydaje, że to łupież pstry. Jak ja go miałam to wyglądał podobnie.

 

Ja miałam łupież pstrą, ale sobie z nią poradziłam dzięki http://www.zdrowyportal.pl/1698/lupiez-pstry-objawy-przyczyny-leczenie/

Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany, a osoby potrzebujące pomocy znajda ją w powyższym linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lockheed, a suplementujesz magnez? polecam aspargin tabletki... moze to to... wydaje mi sie, ze nie moglbys wykonywac tylu cwiczen majac jakas chorobe to po 1, a po drugie ja nawet nie przejde 5 km :lol::lol::lol: drzalo by mi wszystkopo 1 km hehe...

 

 

u mnie nie za ciekawie, boli mnie serce, musialam odstawic paroksetyne i lek na tarczyce, bo dostalam pokrzywki i powiedzieli, ze to pewnie uczulenie na lek... biore teraz antyhistaminowe i sterydy w tabl mam brac przez 5 dni ...

 

jutro zaczynam brac nowy lek na tarczyce...

 

ale wydaje mi sie, ze to nie alergia tylko jakas choroba skory, bo swedzenie jest nie do wytrzymania, a pare tyg temu mialam stycznosc z osoba, ktora miala swierzba wiec to pewnie to ...juz nie wiem...

 

moze jutro lub pojutrze bede miala wyniki rezonansu glowy i ucha bardzo sie boje... jeszcze jestem pierwszy raz od 1,5 roku tyle dni bez lekow moich... nie wiem jak ja wytrzymam :(

Mnie kiedys wydawalo sie ze swedzi mnie skora. Oczywiscie myslalem o najgorszych chorobach, w sumie mi sie pokrywalo hehe ja mialem bezbolesny polpasiec i wydawalo mi sie ze umieram na raka trzustki bo jeszcze bolalo pod zebrem :0

 

Co do mojej wizyty u wybitnego specjalisty od ALS. Zero podejrzen co do choroby, nawet na EMG mnie nie skierowal. Powiedzial ze taka moja uroda, zebym sie nie przejmowal i dostalem kochany ssri :D bardzo sympatyczny Pan Doktor, mimo opinii w necie. Mowil ze mam sily jak tur (od razu mi sie przypomnial Tukaszwili jak mi tak napisal bodajze). Zadnych zanikow, oslabienia, wiec zdrowy i kazal korzystac z zycia w tym wieku, a nie chodzic po dr google. Mam jeszcze sprawdzic vit d3. Odruchy tez w porzadku itp.

 

Kocham Was i caly swiat :*** haha

 

Dzisiaj po wizycie znowu sie nakrecilem i teraz staram sie nie myslec o najgorszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :) mowilam, ze bedzie ok :)

 

ja mam ogromny niedobor witaminy d- mam 8 przy normie od 30 do 50 ;)

 

nie wiem co z tym swedzeniem, dzis sobie swierzba juz na maxa wkrecilam, polalam sobie rece jodyna zeby zobaczyc slady ale nic nie bylo widac i tylko piekla mnei skora :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę miałem jakiś atak/napad, nie wiem jak to nazwać. Mimo brania leku, na cały dzień powróciły lęki, duszności, dreszcze, panika itp. dziś byłem na wizycie kontrolnej u psychiatry. Takie rzeczy mogą się zdarzać niestety. SSRI nie eliminują objawów całkowicie, mają za zadanie tylko je zminimalizować. Kicha ogólnie. Po tym ataku trzy dni były prze.ebane. No nic, ciągnę wózek dalej. Dostałem receptę na Afobam do doraźnego stosowania. Pozdrawiam wszystkich braci i siostry w biedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×