Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam często ni to słabość, ni to ból właśnie w mięśniach. Coś jakby na grypę, ale nie do końca. I też tego, tak jak Ty nerwa nawet konkretnie opisać nie umiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potas magnez wszystko w normie....wogole morfologie mialam koniec kwietnia robiona wszystko bylo git......dziwne...te bole takich jeszcze nie mialam((((:

arbuza uwielbiam;)))ale zawiera duzo cukru wiec nie moge go jesc ze wzgledu na moja insuliooprnosc((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu, o wlasnie dokladnie - troche tak jak przy grypie jakiejs takie dziwne!

Tez tak az nie zwracam uwagi na to, tyle, ze mnie denerwuje troche ze takie cos występuje.

 

marta80, ja to pamietam, ze mialam takie dosc silne bole ogolne jak wzielam antydepresanta, i tak się totalnie zle czulam przez 24h. Ale potem juz nie bralam i przeszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dzisiaj takie wzdęcia od tego zaparcia i przez to taki okropny niesmak w ustach, że idzie zwariować

wczorajsze wafle ryżowe......... bakterie szaleją w jelitach :(

a wizyta u gastro dopiero w środę :cry:

czytałam nawet o przeszczepie kału. moze to by mi pomogło?

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, jadlas te truskawki i activie ? bralas jakies probiotyki?

nie wkrecaj sobie tych bakterii tam nic zlego nie ma... wszystko to Twoja psychika... wez sie w garsc , zjedz 2 opakowania truskawek i bedzie lepiej napewno...

 

ja dzis nie jadlam truskawek i czuje sie lepiej... za to zjadlam borowki i mam ochote na arbuza :roll::roll::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, odnosnie arbuza zobacz co znalazlam :

herbata z białych pestek arbuza jest od lat stosowana w medycynie chińskiej. Poleca się ją przy zapaleniu pęcherza i uciążliwych zaparciach. Pomaga w leczeniu infekcji i usuwaniu osadów w systemie przewodów moczowych.

 

STOSOWANIE: Pół łyżeczki od herbaty na szklankę wrzącej wody, zamieszać i pozostawić na około 15 minut do wystygnięcia. Pije się raz w tygodniu lub częściej, chociaż można też w niewielkich ilościach pić kilka razy dziennie. Najlepszy skutek odnosi się pijąc częściej niewielkie ilości niż dużo za jednym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj wylądowałam na dyżurze........ dopiero przed 2 wrociłam.......

robili mi rtg brzucha, czy nie ma niedrożności, bo straszne bóle i wzdęcia mam (do teraz, mimo, że dostałam kroplówki i chyba 5 espumisanów)

leukopenia, anemia.... no i niepokoi mnie: albuminy nadmiar (to przy odwodnieniu lekkim), ale niepokoi mnie mocznik.... norma od 15 do 45 a ja mam 8 :cry:

czytałam, że to albo uszkodzenie wątroby, albo niedożywienie/ niedobór bialka w diecie :cry:

zjadlam teraz na sile na sniadanie szejk z 2 bananów, truskawek, karobu, mleka migdałowego

wzdęta cały czas jestem i mam wrazenie, ze mi brzuch rozerwie

perystaltyka jest, i to wzmożona, bo slychac jak jezdzi mi w brzuchu, ale mimo to - jestem zagazowana i zatkana, nic nie wychodzi :( boje sie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna, banany, karob, mleko migdałowe to same węgle, do tego słodkie, ja bym sie trzęsła z głodu po pół godzinie do tego po bananach mam wzdęcia (ale i tak jem)

zrób sobie jakieś mięso (drób), surówkę, sałatę, młodego ziemniaka, tak bardziej normalnie.

ja dziś mam taki obiad choć też mam wzdęcia i skurcze jelit.

Zmieliłam sobie kminek, majeranek, koper wł i anyż i biore po łyżeczce, moze to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, napewno masz niedobor bialka bo niby skad masz go brac?! :shock: posluchaj Nefretis i zjedz jakis drob- i koniecznie wcinaj truskawki i activie zaufaj nam wkoncu... sama sobie

jesz same dziwne rzeczy, organizm maszwymeczony kompletnie i brakuje mu skladnikow odzywczych- inaczej nie dostalabys kroplowek...

nie zameczaj sie tak, bo bedzie coraz gorzej...

zjedz gotowanego kurczaka, moze rosolek ? zjedz activie, truskawki... nie wzbraniaj sie przed produktami ktorych Twoj organizm potrzebuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochane, ale u mnie NIE MA trawienia. Wszystko zalega, stoi w jelitach! Brzuch twardy, jakbym kamienie miała. A wzdęcia to mnie takie męczą od wczoraj, że zwariuję chyba!!!

W gardle wszystko stoi, obłęd. Nie mogę już wyrobić.

Przy bakteriach jelitowych rozrośniętych - nie mozna zbóż, a ja wpieprzam kasze :( po waflach ryżowych dostałam takich wzdęć przedwczoraj i mnie trzyma do dziś :cry:

 

a po drugie - dieta fodmap powinnam stosować, wyklucza m.in brokuły, strączki, przynosi podobno ulgę przy jelicie drażliwym. ale jelito drażliwe jest od rozrostu bakterii..... i zbóż zadnych nie powinnam.

tylko mięso, ryby, warzywa, tłuszcze

:cry:

 

co mam zrobić?

poczekać na gastrolog do srody wtedy przejsc na protokol autoimmunologiczny, diete bez zboz?

ale ja tyle kupiłam tego eko żarcia......... i mam teraz wyrzucic te kasze?

:cry:

 

ja chce je jesc :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wzielas te bakterie w jelitach ?! Nic tam nie masz większość Twoich problemów to nerwy i głowa!! Wkrecasz sobie okropnie. Rozleniwilas jelita tymi czopkami i lewatywami musisz teraz jakoś wytrzymać i dostarczać duzo probiotykow do organizmu ... Masz straszna hipochondrie... Musisz to leczyć bo oszalejesz... Sama widzisz w szpitalu dali Ci kroplowki bo organizmowi wszystkiego brakuje nie masz zatkanych jelit wszystko jest ok tylko o to dbaj a nie na sile robisz tysiące diet azukasz różnych schorzeń których nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wzielas te bakterie w jelitach ?! Nic tam nie masz większość Twoich problemów to nerwy i głowa!! Wkrecasz sobie okropnie. Rozleniwilas jelita tymi czopkami i lewatywami musisz teraz jakoś wytrzymać i dostarczać duzo probiotykow do organizmu ... Masz straszna hipochondrie... Musisz to leczyć bo oszalejesz... Sama widzisz w szpitalu dali Ci kroplowki bo organizmowi wszystkiego brakuje nie masz zatkanych jelit wszystko jest ok tylko o to dbaj a nie na sile robisz tysiące diet azukasz różnych schorzeń których nie ma

no sama sobie tego nie wymyśliłam....................

dietetyczka MS przepisała mi dietę, ten protokół autoimmunologiczny. jedząc zboża, strasznie wzdęcia nasilam.

poza tym mam candidę, miałam glistnicę (boję się, że nadal mam), a jelito drażliwe to nie choroba a objawy innych problemów. i chyba w 90 % pacjentów z drażliwym jelitem ma rozrost bakterii w jelicie cienkim, dla którego typowy objaw to straszne wzdęcia. tylko, że ludzie przeważnie mają biegunki, a ja zatkana.

a jelita mam zatkane, bo nawet czoraj na dyżurze badali brzuch, to twardy jak kamień i wzdęcia totalne.

nie jedząc zbóż, jadłam duużo tłuszczu i wtedy bóle trzustki, a teraz jedząc zboza, mam takie wzdęcia.

dlatego myślę, zę w środę dostanę antybiotyk - xifaxan, zresztą zobaczymy.

coś się podziało w jelitach, wyniki też mam złe (pisałam powyżej), a wzdęcia takie, że ledwo mogę jeść, to jest jakaś masakra.

aż do gardla podchodzi i niesmak w buzi, a to mnie trzyma najbardziej od wczoraj rana, kiedy przedwczoraj wpieprzyłam na noc tyle tych wafli ryzowych i ogólnie cały czas jem kasze.

ja już kompletnie nie mam pojęcia. kaszą karmie bakterie i one mnie niszczą.

ale mam dosc!!!!!!!!!! chce jakis lek od gastrolog, bo zwariuje!!! :cry:

espumisany nie pomagaja, słabo mi, wszystko zakorkowane, zagazowana jestem, jak nie wiem co. niesmak w buzi.

Boze, za co to wszystko :cry:

sama sie niszcze. powinnam byc na paleo, a zre zakazane produkty i dziwie sie,ze bakterie maja impreze :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy boryka się ktoś z Was z białym językiem? Dla mnie jest to dziwne gdyż trzy dni mam biały a później kilka dni normalny. I tak w kółko mogę mieć tydzień biały i później znów normalny. Od czego to może być? Czy może od żołądka i układu pokarmowego? Robiłem wymaz z jamy ustnej na bakterie/grzyby i nic nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, ja mam silną nerwicę żołądka jednocześnie mam wyeliminowane wszystkie podłoża organiczne chorób tegoż - miałam wszystkie badania + gastroskopię i mój żołądek jest zdrowy (choć mdli mnie non stop) - jak widać same nerwy mogą wywołać coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu, Ja dwa lata temu w czasie silnej nerwicy miałem robioną gastroskopię (męczył mnie wzdęty brzuch, zgaga, cofanie się jedzenia) wyszedł helicobacter pylori na który brałem antybiotyki i przepuklina rozworu przełykowego wraz z refluksem na który też brałem nolpaze przez miesiąc. Od tamtego czasu nie mam zgagi, cofania, wzdęć a lekarz twierdzi że ta przepuklina to każdemu mogła by wyjść na gastroskopii i to nie miarodajne badanie. Tak więc pewnie ten język to też od żołądka bo czasem mam różne przypadłości z nim związane z nerwicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, no to widzisz, przynajmniej masz jakąś organiczną przyczynę. U mnie gastroskopia wzorowa - brak wrzodów, nadżerek, stanów zapalnych i helicobacter pyroli. Wszystkie badania super (dosłownie WSZYSTKIE, wydałam na nie majątek) a mdli mnie niemal ciągle :( Nienawidzę tego :cry: Dobrze, że hydroksyzyna w miarę pomaga, bo chyba bym się pochlastała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×