Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Pieprzyka nie mogę ocenić niestety, bo za małe zdjęcie, mój ma 8 mm i jest taka rozlana plama.

 

Co do ścięgien hm... może to guz na ścięgnie ? Bo ja to wyczuwałam już od września, dlatego poszłam zrobic USG węzłów, które nic nie wykazało oraz potem pachwinę badała lekarka, która również nie zauważyła zmian patologicznych, więc jedynie na tym ścięgnie musi być jakis guz...

 

-- 25 sty 2014, 15:49 --

 

Dodam, że on mnie nie boli, wymiary na oko to 1cmx0,5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o pieprzyk chodzi kochana, odchy glowe do tylu i zobacz na sordek zdjecia ;) mam jakies takie znamie trochę bardziej czerwone/rózowe.

 

Zadn guz, to tak sie wyczuwa :P tez mam wrazenie ze to guz ;) ale to nic takiego

 

Tym pieprzykiem na rece co ma nawet nie mm, to by mnie lekarz wysmial xD, chociaz ten co mam na ramieniu jest niewiele wiekszy, ale ma cos czarneog do gory, ale mam tam pare strupkow i znamion bo mialam tradzik az na ramie kiedys i tma sobie dlubalam. i moze cos wtedy nagrzebalam a teraz sie tyram :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcosm :D ahahahahaha

Scooby Tak, jeden jedyny ;) "PLACEK". Hemoroidy to ja mam chyba w srodku ;/ bo po toalecie jak usiadlam w lozku cos mnie pieklo i szcyzpalo i poszlam wziac prysznic i tam w sordku cos jakby takie zgrubienie :P nie chce mi sie nawet o tym mysleć bo już moje RakiSraki widzie ;/ :((

 

-- 26 sty 2014, 09:19 --

 

W sumie zgrubienie to za duzo powiedziane, taka zylka jakby w poprzek bardziej wyczuwalna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hipochondria zaczęła się jakieś 4 lata temu.

Zacząłem wmawiać sobie hiv bo lekko powiększyły mi się węzły chłonne po jednej stronie, było tyle paniki przez dobre kilka tygodni...

Potem wmawiałem sobie refluks żołądka bo przez nerwicę ciągle odchrząkuję i naczytałem się na forach o różnych objawach - znów złudna choroba, bo nigdy nie miałem nawet zgagi.

Ostatnio bolała mnie głowa i miałem zawroty już myślałem, że mam tętniaka albo guza mózgu ;/ ból ustał ale zawroty mam nadal

szczególnie przy zdenerwowaniu czy stresie.

Po prostu udręka niesamowita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PanDiva. :((( Rozumiem Ciebie, jesteśmy młodzi a stoimy praktycznie nad grobem , nie chce nam sie zyc bo myslimy " a po co jak jutro albo za miesiac umre;/ :("

 

 

Dokładnie tak! Ciągłe wizję, że jest się chorym na coś sprawiają same w sobie obawę o swoje zdrowie i życie. Najgorsza jest bezsilność przy wkręcaniu sobie tych chorób.

Po przeprowadzce i dość aktywnym trybie życia jaki prowadziłem w wakacje 2013 wszystko ustało, nie było napadów lęków, paniki, rozmyślania i czytania o objawach chorób i żadnych dolegliwości. Po prostu to wszystko jest sprawą naszego myślenia. :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam węzły powiększone po jednej stronie, ale ja oddaję honorowo krew i pewnie jakbym miała HIV, to by coś wyszło, poza tym nie miałabym się kiedy tym zarazić... bo nie mam kontaktu z krwią ani z nikim na hiv chorym.

 

Mój tata ma HCV i o dziwo z tym chodzi już ok 20 lat (bo ma już marskość,choc w stopniu początkowym) i się nie zaraziłam.

 

Ja natomiast mam HPV i to jest dla mnie dopiero zagadka ! HPV przenosi się drogą płciową. Ok - ale zarówno ja i mój narzeczony nie mieliśmy żadnych partnerów poza sobą -> czyli nie mieliśmy się od kogo zarazić! Uwierzcie, ze do dzisiaj nie wiem, a test wykazał HPV 58. Zaczynam się zastanawiać, czy aby na pewno test został wykonany poprawnie i czy laboratorium się nie pomyliło. Jak zobaczyłam wynik to byłam w szoku. Do dzisiaj siedzę i się zastanawiam skąd ja to mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 jest wysokooonkogenny czy nie ?? czasem mozna sie tym szitem zarazić na basenie albo w jakiejs publicznej toalecie :(

Ja sie martwie teraz moim guzem w dupje :D. Nawet tam sie potrafie wymacac, ja pierdykam @.@.

Na hpv sie nie rpzebadam bo nawet nie chce myslec ile tego mam -.-. jak terenówki z chłopakami, jeden kibel na 60 osob, albo picie jeden po drugim xD pewnie mam wszystkie ze stu odmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hemoroidy są w tyłku non stop - po porstu jak masz zaparcie a potem się wypróżnisz, to mogą wyjsć, można je wyczuć, może Cię boleć pupa przy siedzeniu, a nawet mogą krwawić. :P Ogólnie można je leczyć maściami, jakimiś nasiadówkami, a najgorsze przypadki nawet operacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie miewam zaparć, własnie biegunki raczej, a może to guzek wartwniczy ;/ a hemoroid moze byc malutki i raczej mi sie wydaje ze to zylka..... bardziej jak guzek. a pisalam juz chyba wczesniej ze wydawalo mi sie ze one sa duze i wypadaja i woogle mozna je wciskac itp ;/ Juz mam jazde ze to polip co mam 10 lat i rakowieje i mi dupe wytna :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy współtowarzysze w bólu,

Ja wmawiam sobie wiele chorób, głównie, guza mózgu, raka płuc(bo przecież palę), nadciśnienie tętnicze, nadczynnośc i niedoczynnosc tarczycy, na zawał serca "umierałam" już wiele razy, zapalenie nerek, raka trzustki, marskość wątroby, rak jelita grubego, przepuklina przepony, wrzody na zołądka itd. Za każdym razem byłam przekonana na 100% że to to, i że umrę, a po jakimś czasie lęk przed choroba mijał, zastępował go inny, Miałam robione EKG wiele razy, mierzone cisnienie itp. karetka pzyjeżdżała do mnie chyba ze 3 razy w ciagu mojej choroby, i tak dziwie sie, ze tak mało, To było za czasów gdy męczyły mnie ostre ataki paniki, minęły. Latem roku 2013 dręczyły mnie upały, nie mogłam nawet na 5 sekund pozostac w słoncu bo czułam jakby mnie paliło, ogromnie bałam się udaru, nosiłam kapelusze lub chusty, zawsze ciemne okulary i tona kremu z filtrem a każda wędrówka między domem a pracą, domem a miejscem gdzie mieszkał mój partner była koszmarem, udręką i wydawało mi sie wtedy, rownież walką o zycie. Bardzo niska tolerancja na ciepło to kolejny objaw ej choroby ktory mnie zaskoczył, gdyż zawsze uwielbiałam sie opalac, godzinami siedziałam na sloncu i delektowałam sie nim gdy inni uciekali. Dodam, że nie miałam pojecia o nerwicy a wszystkie dolegliwosci traktowalam ze smiertelna powagą. O tym, że mogla mnie dopasc nerwica zorientowalam sie stosunkowo niedawno, wlasnymi silami, poszukiwaniem pomocy na wlasny rachunek(lekarze bagatelizowali moje objawy,mowili,ze nic mi nie jest) a to nie prawda! Pamietajmy, z e objawy nerwicowe nie są nierealne czy wyobrazone, owszem, wywołane przez naszą psychikę lecz one istnieja naprawdę i nalezy je leczyc bo mozna powaznie zachorowac a nawet stracic zycie. Chodzenie po lekarzach nic nie da, trzeba robic badania dla pewnosci lecz najwazniejsza jest terapia i samoswiadomosc, swiadomosc problemu to polowa sukcesu, i szukanie pomocy gzie tylko sie da i malymi kroczkami mozna powrococ do zdrowia, wiem to bo w to wierzę, i widze poprawe, do niedawna nie chcialo mi sie zyc, to że tu jestesmy, na tym forum, o znak, ze dzialamy,ze chcemy wiedziec wiecej i ze swiadomi jesesmy naszego problemu, to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby , odbytu ;) na wierzchu można być wgłab ;D? po 2. bardzo zdziwił mnie fakt ze w miesiecie skad jestem na dermatologa zapisali mnie na za tydzien juz @.@ ! myslam ze ze 2 miechy poczekam :D

 

malone89 ;) hej, No mnie rak płuc i czegokolwiek tak przerazil ze 6 misiecy zero fajek ;) Czasem z lufki lubie na jakiejs imprezie, ale potem mam jazdy na pkt raka jezyka bo mnie cos ostatnio piecze i boli ze pewnie bede najwiekszym abstynentem na swiecie hahahha jak przeczytalas moze pare storn poprzednich to rak jelit i odbytu to u mnie norma bo tam wiele rzeczy potrafie sobie nawet wymacac hahaha :D

USG brzucha mialam robione 3 tyg temu i nic nie ma ;) u lryngoloa bylam tez nie za wiele wymacal , a jezyk tylko jak o nim pomysle zaczyna piec, teraz 3 dni bylam w schizie raka jelita to jezyka nie czułam :D wogole najbardziej "lubie" wmawiac sobie choroby które mnie oszczpecą ;) rak odbytu = stomia, rak języka = wycięcie języka, kot mnie ugryzl w dlon i siniak mi sie taki twardy zrobil bo kłem prosto w kośc trafila to juz sarcoma ze mi ręke utna ;)..... najgorsze jest to , ze coraz wiecej na siebie zwracamy uwage kazde G... to coś, a widzę ze młode jestesmy jeśli 89 to u Ciebie rocznik ( ja 90) to teoretycznie , do raka jescze troche czasu mamy,.... ale zawsze mówie " CHOROBA KSIĄŻKI NIE CZYTAŁA!" i lęcę się badać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

księżniczka, witaj :D tak, faktem jest, że młode jesteśmy i powiem Ci, że każdy, kto musiał wysłuchiwać moich lamentów na temat stanu mojego zdrowia powtarzał mi że jestem młodą kobietą i to nie możliwe, żeby rak, żeby marskość etc. ale wiesz, ja jak to my, wytrwale umiejący znalezć wyjaśnienie własnych nieszczęść zawsze przy takich okazjach miałam wizje ludzi, którzy pomimo młodych lat umierali(znam takich historii kilka)a to, że czasy się zmieniły, ze teraz ludzie umieraja młodziej bo ta dzisiejsza zywnosc sztuczna, ze powietrze skażone no i co dalej to pewnie wiesz..

Co do oszpecających dolegliwości to rozumiem Cię, jesteśmy kobietami i pewnie najbardziej boimy się tego, ze możemy utracic nie tylko zdrowie ale i urodę, dla mnie ostatnio bardzo przykre stało się coś, co pojawiło się na moim nosie(rodzaj małej brodawki,wewn. strona noca), oczywiście płacz, gdy zauwazyłam, iz staje się wieksza, rozpacz jak to bedzie na miesiąc wyglądało i najważniejsze...że to nie brodawka, a rodzaj zmiany nowotworowej!I co teraz?jak mi to wyną, to odrosnie, a czy w ogole mozna bedzie o wyciac?Kiedyś jak byłam małą dziewczynką, po mom miescie chodziła kobieta, która miała wielką narosl na nosie, wygladała strasznie i nie mogla sie tego pozbyc bo byl to rodzaj wlasnie nowotworu czy cos w ten desen, w kazdym razie od razu wiedziałam,ze ja tez to mam,masakra! przełamałam sie i udałam sie z tym nieszczesciem do dermatologa, okazało sie, ze to zwykła brodawka, dostałam preparat po którym powinna zejsc sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×