Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co to jest?


Wicket

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem, a mianowicie odczuwam cos co mi przypomina rozszczepienie osobowości ale nie ma we mnie kilku osób lecz jakby mam zmienny charakter i nastawienie.Czasami kiedy o czyms myśle w glowie pojawia mi sie obraz osoby i głos-jestem to ja lecz jakby ta osoba mówi co innego niż myśle.Albo najpierw myśle z jakimś nastawieniem na życie a po zobaczeniu jakiegoś zdjęcia przychodzi smutek i zaczynam o wszystkim inaczej myslec ale jest to mimowolne nie rozumiem tego.Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wicket, wiele osób lubi sobie wmawiać różne choroby, to się nazywa hipochondria. Ciekawie jest gdy wmawia się choroby psychiczne. Najlepiej jak pójdziesz do psychiatry. Poważne schorzenia jest dość łatwo zdiagnozować. Jeśli np. ktoś rozmawia z głosami to lekarz wtedy nie ma wielu wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czasie mogę odświeżyć, teraz jest ciekawiej bo coraz częściej rozmawiam ze sobą tak jakby z kimś innym, ale nie jest to miła pogawędka tylko coś w rodzaju Golluma.Do tego doszło wrażenie że wszystko jest jakieś dziwne i nienaturalne. Momentami mam też problem odróżnić czy niektóre wspomnienia są prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, nareszcie jestem w stanie przynajmniej sprecyzować o co chodzi. Miewam stany depresyjne; chyba nie muszę tłumaczyć, natrętne myśli jak przy nerwicy; różne, ale przy okazji też zmęczenie psychiczne i przygnębienie spowodowane sprawami nie dotyczącymi mnie i najczęściej zupełnie bezsensownymi(nie chodzi o przesadna empatię itp!), przede wszystkim długo i na koniec czasami z kimś rozmawiam- przy czym głównie ja mówię do kogoś kogo nie ma ale zwykle istnieje, a czasami z kimś jakby we mnie (niby ja ale nie do końca) przy czym występuje wymiana zdań. W obu przypadkach mówię do cicho ale na głos- orientuje się dopiero po czasie. Taka trochę natrętna psychoza depresyjna :). Na razie jest raczej gorzej ale jeszcze poczekam jak będzie mi to robić poważniejszy kłopot to może postaram się wybrać do psychologa. I jakie przy tym mógłby brać ziołowe leki uspakajające( głównie te myśli i stany)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps: I jeszcze czasami czuje że mógłbym kogoś zabić, torturować etc. bez skrupułów i ogólnie czasami widzę w sobie psychopatę-mordercę. Innymi razy wyobrażam sobie jakieś brutalne obrazy. W sumie nerwica natręctw mogłaby to być ale z tego co się orientuje to tam dochodzą jakieś rytuały i pedantyzm, a tego nie mam, chyba że to jednak nie u wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×