Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Niezależność

Rekomendowane odpowiedzi

Cenicie sobie niezależność? Potraficie o nią walczyć?

Dla mnie niezależność jest podstawą. Wtedy ma się większe pole manewru, wybór. Nie jest się zdanym na cudzą łaskę i niełaskę. Dobrze jest mieć coś do powiedzenia w pewnych sprawach i świadomość, że mój głos coś znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój poziom niezależności jest chyba prawie zerowy i nie umiem o nią walczyć. Poza tym mam cechy osobowości zależnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Dla mnie niezależność też jest podstawą egzystencji, uwielbiam wolność. Niestety mieszkam z rodziną i nie wszystko ode mnie zależy. Do czasu. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo cenie sobie niezależność, próbuję ją w życiu uzyskać, jednak niestety na razie z marnym skutkiem.

Nie jest to proste, wymaga wiele wysiłku , ale również chyba stanowi konieczny punkt wyjścia dla budowania dobrych relacji z innymi. Chciałbym kiedyś móc o sobie powiedzieć, że jestem osobą niezależną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie również niezależność to podstawa. Za wszelką cenę do niej dążę, ponieważ wtedy zyskuję niezachwiane poczucie bezpieczeństwa, za które sama odpowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby jestem niezależny, ale tak jak wielu takich jak ja nie jest dzięki temu szczęśliwa, bo to tylko element wolności, ustroju.

Tyle, że w pojedynkę nigdy nie zdziała się tyle co w grupie, chyba że jest to taka pseudo-niezależność ;)

Sukces materialny w dzisiejszych czasach oparty jest własnie o zależność a nie niezależność, chociażby

showbiznes, praca w korporacji/wiekszej firmie itd. EOT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brakuje mi tej niezależności. Człowiek poczułby się wtedy jak osoba dorosła. Dla mnie niezależność to wolność. Możliwość wyboru co chcę robić i jak żyć. Chodzi nawet o życie codzienne. Od kilku lat próbuje to zmienić. Jednak zawsze głównym ograniczeniem są niestety finanse. Z rodziną jest fajnie, ale czas najwyższy mieć z nią zdrowy, dorosły kontakt. Wpadanie na święta lub w czasie urlopu to jest to :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nienawidzę niezależności, chciałbym żyć w państwie totalitarnym gdzie inni decydowali by za mnie wtedy nie odstawałbym od innych i ogólnie robił cokolwiek bo bym musiał a sam nie potrafię podjąć żadnych decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nienawidzę niezależności, chciałbym żyć w państwie totalitarnym gdzie inni decydowali by za mnie wtedy

Prawdziwie niemiecka krew płynie w twych żyłach;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wciąż szukam niezależności ale chyba za mocno, robi się z tego dziecięcy bunt i zamiast tego wpadam w izolację i wrogie relacje. złoty środek to jedyna nieprzereklamowana idea

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Zawsze byłam niezależna emocjonalnie. Nigdy nikt nie wpływał na moje decyzje, mogłam wysłuchać rad ale zawsze postępowałam zgodnie z tym co sama uważałam za słuszne.

Finansowo niezależna póki co jeszcze jestem, ale jak nie znajdę w ciągu 2-3 miesięcy pracy będę musiała poprosić o pomoc.

Odnośnie mieszkania, to nie byłoby dla mnie niekomfortowym mieszkanie z rodzicami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nienawidzę niezaleznosci.Chcialbym zeby ktos ciagle podejmowal decyzje za mnie- bo mnie się nie chce. A jak już dokonuję jakiegoś życiowego wyboru to okazuje się że znowu wszystko spieprzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam myślę że taki totalitaryzm z ludzką twarzą, bezpieczeństwem socjalnym by najbardziej odpowiadał ludziom którzy właściwie w całej swej historii mieli bardzo mało niezależności najpierw podlegali prawom grupy żyli niemal w komunie zbieracko- łowieckiej. Później podlegali różnej maści panom, królom, feudałom, nawet w epoce industrialnej niezależności było niewiele, najgorzej jest teraz gdzie jest za dużo możliwości wyboru, za dużo zależy od siły przebicia poszczególnych jednostek i słabi psychicznie ludzie zostają w tyle. Z tego co pamiętam 85% Polaków uważa że państwo powinno zapewniać ludziom pracę, budować dla nich zakłady pracy itd przecież to czysty komunizm i tego naprawdę pragnie większość ludzi komuny z pełnymi półkami i portfelami a nie żadnej niezależności którą chcą jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się boję niezależności. W zasadzie boję się samodzielnie myśleć i podejmować decyzje. Cały czas mam wątpliwości co do słuszności tego co mówię i robię. Nie zawsze potrafię uświadomić sobie co mną kieruje przy podejmowaniu decyzji, często podejmuję je pochopnie w popłochu. Ciężko mi odkryć jakie są moje potrzeby, stąd praktycznie ich nie zaspokajam. A jak już odkryję czego potrzebuję to jest mi wstyd, że moje potrzeby są tak płytkie i puste...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem zalezna , prawie we wszystkim , i tak mnie to wkur .. ze nie moge tego zmienic , co jak zwykle przeradza sie w debilne mysli w glowie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam, że nikt nie jest samotną wyspą. Nie wiem kto dokładnie ukuł to hasło, ale jest w tym sporo prawdy. W pełni niezależny nie jest nikt. Wystarczy zerknąć na łańcuch pokarmowy, obieg wody w hydrosferze itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

monk.2000, zgadzam się. ;) Każdy z nas jednak zależy od wielu systemów, nie żyjemy w próżni...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja się boję niezależności. W zasadzie boję się samodzielnie myśleć i podejmować decyzje. Cały czas mam wątpliwości co do słuszności tego co mówię i robię. Nie zawsze potrafię uświadomić sobie co mną kieruje przy podejmowaniu decyzji, często podejmuję je pochopnie w popłochu. Ciężko mi odkryć jakie są moje potrzeby, stąd praktycznie ich nie zaspokajam. A jak już odkryję czego potrzebuję to jest mi wstyd, że moje potrzeby są tak płytkie i puste...

Bycie niezależnym jest zarówno wadą, jak i zaletą. Fajnie jest podejmować decyzje, nie musieć liczyć się ze zdaniem innych. Ale jest to komfort, na który nie stać każdego. Niezależności uczymy się przez długi czas, dlatego możesz czuć się zagubiona w tym całym "procesie". Daj sobie czas na to, by dowiedzieć się, czego tak właściwie potrzebujesz, czego chcesz od życia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja kolezanka z podobnymi problemami jak ja i inni tu jest bardzo niezalezna , pracuje -sama-sobie , robi co chce i kiedy chce( w dobrym tego slowa znaczeniu) zawsze moze sobie kupic co chce i kiedy chce , ma oddzielne konto a jej facet oddzielnie , jakby zostala sama , swietnie by sobie ze wszystkim poradzila a ja? ja jestem odwrotkiem kompletnym .

chcialabym byc choc w polowie tak niezalezna jak ona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

true, co Ci przeszkadza, żeby zmienić swoją sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem niezależny w kwestii myśli/poglądów, zawsze myślę swoje oraz w kwestii uczuć, nie tworzę z nikim więzi uczuciowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi