Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Jak postrzegamy innych ludzi i otoczenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Był już temat o tym, jak otoczenie traktuje osoby z zaburzeniami, a teraz spójrzmy z drugiej strony na tę kwestię. W jaki sposób Wy widzicie innych? Czy otoczenie wydaje Wam się wrogie, przyjazne czy neutralne? Ile z tej oceny jest faktyczne, a ile podyktowane zaburzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W realu dzieci i dorosłych postrzegam w większości neutralnie; a nastolatków jak wrogów, ponieważ nastolatkowie mają wrogie nastawienie do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ludzi i otoczenie postrzegam jako wrogów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewna piosenka Myslovitz dobrze opisuje moje odczucia co do innych, nie pamiętam tyt. ale jest z płyty Korova milky bar, chodzi o to, że w zależności od nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Marcin20.04, dlaczego?

Ponieważ każdy z nich stwarza potencjalne niebezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otoczenie postrzegam jako wrogie.

Drażniło mnie, jak ludzie pisali w internecie, że nasze społeczeństwo jest skrajnie chamskie, prymitywne, zawistne itd. Niestety, przekonałam się, że to prawda (choć to nie tylko nasz naród taki jest, ale na pewno w każdym narodzie się znajdzie dużo takich jednostek)- gdzie się nie rozejrzysz, tam same gbury i mruki. Robiłam badania na studia- lekarka pomimo mojej uprzejmości do mnie się odnosiła szorstko, z niecierpliwością, irytacją. Ta sama maniera w dziekanacie uczelni i na stanowisku rekrutacyjnym, w urzędzie pracy i w wielu innych miejscach. Rozumiem zmęczenie, frustrację itd, ale to nie powód, by się wyżywać na zwykłych ludziach.

I w ogóle, moja niechęć do ludzi jest uzasadniona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Drażniło mnie, jak ludzie pisali w internecie, że nasze społeczeństwo jest skrajnie chamskie, prymitywne, zawistne itd. Niestety, przekonałam się, że to prawda.

Wreszcie ktoś kto to zauważa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin20.04, Mikro., w stosunku do innych ludzi i otoczenia należy zachować dystans, ale i zrozumienie. Mnie się to prawie udaje :D , polecam popracować nad tym, poważnie. Zajęło mi to trochę czasu, ale warto...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Marcin20.04, Mikro., w stosunku do innych ludzi i otoczenia należy zachować dystans, ale i zrozumienie.

Nie wiem czy tu jest potrzebne zrozumienie. Tego nie da się zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin20.04, ja zawsze myślę, że każdy człowiek, mimo wszystko, ma prawo żyć i działać po swojemu, co często nie jest "nasze". Na to nic nie poradzisz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dystans mam duży, natomiast zrozumienie... czego zrozumienie? Chamstwa panoszącego się wszędzie? Może ja nie zamierzam być worem treningowym jakiegoś urzędasa i nie obchodzą mnie jego motywy czy nastrój. Ja się nie wyżywam na przypadkowych osobach, jeśli akurat mam zły humor. Takie zachowanie nie ma usprawiedliwienia, bo to jest po prostu nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Marcin20.04, ja zawsze myślę, że każdy człowiek, mimo wszystko, ma prawo żyć i działać po swojemu, co często nie jest "nasze". Na to nic nie poradzisz...

Niektórym ludziom trzeba po prostu te prawa odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin20.04, ale czy my mamy do tego prawo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Marcin20.04, ale czy my mamy do tego prawo?

Jeśli dana osoba wyraźnie łamie normy życia społecznego, to mamy wtedy moralne prawo odebrać jej wszystkie prawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:shock: do zycia po swojemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

:shock: do zycia po swojemu?

Tak. Niektórzy po prostu nie nadają się do życia w społeczeństwie, więc trzeba im to prawo odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Kogo masz na mysli?

Różnej maści bandytów i kryminalistów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kazdy kryminalista to bandyta .. do kryminalu mozna trafic za kradziez kromki chleba z glodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Nie kazdy kryminalista to bandyta .. do kryminalu mozna trafic za kradziez kromki chleba z glodu.

Niestety w dzisiejszych czasach można trafić do więzienia nawet za zabójstwo w samoobronie. Dlatego staram się rozróżniać osoby które popełniają przestępstwa z konieczności i takie które to po prostu bawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz jest niestety taka tolerancja wypaczona, że wszelkiej maści przestępcy grzeją się pod jej płaszczykiem, więc zgadzam się z Marcinem.

Tolerancja jest czymś wspaniałym, ale o ile nie doprowadza się jej do wypaczonej formy, w której różne szkodliwe elementy stają się bezkarne...

Przykłady z naszego podwórka:

Chłopaka skatowali na śmierć, na oprawców chuchano i dmuchano, kara prawie zerowa

http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/reportaze/1509340,1,student-zginal-zbrodnia-bez-kary.read

„Wystarczy na nich spojrzeć – żaden z nich nie ma ani charakteru, ani sposobu mówienia zabójcy”. Zresztą cały szum medialny i nazywanie ich mordercami – tłumaczył sędzia – jest dla nich większą dolegliwością niż umieszczanie ich w zakładzie poprawczym. Dlatego karę poprawczaka dostali tylko w zawieszeniu. „Nie mam poczucia, że jestem zbyt pobłażliwy” – powiedział na koniec sędzia Paweł Musiał.

Nastolatkowie gwałcili dziewczynki w swojej miejscowości, wszyscy zaczęli się nad nimi użalać i obawiać, by nie mieli przypadkiem "traumy" :shock:

http://www.polityka.pl/kraj/1509620,1,reportaz-mlodzi-gwalca-w-znine.read

Kiedy wszystko się wydało, w żnińskich gazetach psychologowie byli za podejściem holistycznym, za teorią terapeutycznego przytulenia ofiary, ale sprawców też – żeby chłopcy otrzymali wsparcie w ciężkiej sytuacji emocjonalnej, jaką jest zgwałcenie koleżanki w tak młodym wieku. Powinni usiąść i porozmawiać z rodzicami, wspólnie się zastanowić, gdzie tkwią błędy w ich wychowaniu. Bo to jest kryzys rodziny, mówią psycholożki z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Żninie.

Przypadki zza granicy- pierwszy lepszy- policja bała się rozbić gang pedofili pakistańskich, by nie zostać oskarzonymi o rasizm.

Do takich absurdów prowadzi wypaczona tolerancja i "zrozumienie" dla zbrodniarzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mikro., ale nie wolno nam samym wymierzac sprawiedliwosci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin20.04, Mikro., -

"Na straży prawa stoją odpowiednie organy. Nikt nie może samodzielnie stwierdzać, czy ktoś złamał prawo, ani tym bardziej wymierzać komuś sprawiedliwości. Takie działania prowadziłyby bowiem do anarchii czy samosądów.

Głównymi organami, które stoją w Polsce na straży prawa są sądy powszechne, czyli sądy rejonowe, okręgowe i apelacyjne oraz Sąd Najwyższy. Sądy te prowadzą w szczególności sprawy karne, cywilne, gospodarcze, sprawy dotyczące prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, rodzinne, opiekuńcze, a także sprawy z udziałem nieletnich."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi