Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie konkretne leki w moim przypadku, objawach.


DOMINIQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się poradzić jakie leki byłyby najlepsze w moim przypadku, lub też jakie naprawdę Wam pomogły.

 

Głównie dolega mi paniczny lęk, zaburzenie oddychania - czy też duszności gdy znajduję się na zewnątrz.

Co za tym idzie mam fobie społeczną, strach przed ludźmi, życiem w "realu", strach przed zakochanymi parami - bo jestem sam.

Mam nerwowe ruchy, dysproporcje ruchowe, ponieważ zastanawiam się co się stanie jak skręcę głową np. w lewo, a co, gdy w prawo.

Jest to powiązane z tym, jak odbieram ludźi, przejeżdżające samochody itp.

 

Chciałbym się trochę uspokoić na dłużej, mniej nerwowości, lęków i myśli. Odbierać Świat rzeczywisty normalnie.

 

Chodzi mi konkretnie o leki. Jakie leki byście polecali ?

 

dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOMINIQ, musisz lekarzowi powiedzieć o tych objawach. Nie nam tu stawiać diagnozy i dobierać leki. Chyba, że zamierzasz kupować leki na własną rękę i eksperymentować czego ogólnie nie polecam. Możesz zdecydować się na psychoterapię (ale osobiście nie mogę powiedzieć czy to coś daję czy nie, bo sam nie chodzę), która może Ci znacząco pomóc. Z leków (jeśli miałbym strzelać) pewnie lekarz dobrałby Ci coś o profilu przeciwlękowym - jak na pierwszy raz to może ( na stosowanie doraźne przy wyjściach z domu) jakaś hydroksyzyna albo opipramol, może też przepisać coś z SSRI lub SNRI jak paroksetyna, sertralina czy wenlafaksyna. A co zamierzasz z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×