Skocz do zawartości
Nerwica.com

Potrzelenie kota z wiatrówki


Vian

Rekomendowane odpowiedzi

Vian, współczuję... nienawidze czytać takie historie :hide: kot, Ty i Twoja mama padliscie ofiara tchórza i gnidy :evil: obawiam sie, że policja zamiecie sprawe po dywan, nikomu sie nie bedzie chciało prowadzić dochodzenia w sprawie kota. Wlaśnie dlatego rózne takie mendy znęcają sie nad zwierzakami, bo sa bezkarne :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian, rozmawiałam ze znajomą, która mieszka blisko terenów łowieckich i coś tam się zna na przepisach odnośnie broni, napisała mi tak:

"Musiałabyś mi napisać gdzie znajdował się kot, bo jeśli nie na terenie właściciela to wątpię aby udało się coś wyegzekwować w kwestii znęcania i złego traktowania (bo czym dla policjanta jest kot...) W takim wypadku oczywiście zgłosić ale kłusownictwo. Znęcanie przejdzie bez echa, chyba, że zgłoszeń będzie wiele. Strzelał z wiatrówki czyli nie z broni myśliwskiej, a taka broń musi spełniać wiele kryteriów a przede wszystkim zadawać możliwie minimalne cierpienie zwierzęciu, logicznym jest, że wiatrówka nie zadaje natychmiastowej śmierci natomiast pozostawia dotkliwe rany. W wypadku znęcania to o ile pamięć mnie nie zawodzi możliwość uzyskania wyroku do 2 lat (przy czym raczej musi to być sytuacja typu ekstremalnego, niestety), jeśli chodzi o kłusownictwo do 5 lat. Prawdopodobnie i tak byłby to wyrok w zawieszeniu, ale grzywnę mogą mu palnąć. Grzywna takich (chciałam napisać ludzi ale to chyba nadużycie) najbardziej boli."

Co do powództwa cywilnego to też napisała mi, że jak najbardziej można zgłosić bezpośrednio do prokuratury i chyba to spotkałoby się z najszybszą reakcją. I śrut jak pisał deader, zatrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian, współczuję. Mam nadzieję, że kotek przeżyje, mimo wszystko... A ten policjant-sąsiad zostanie ukarany, zresztą powinni go wywalić z pracy w policji. Biedna kicia.

 

Idź od razu do prokuratury. Przestępstwami dokonanymi przez policjantów zajmuje się prokuratura.

Napisz na niego skargę do policji.

Zachowaj rachunki za leczenie, śruty.

Po sprawie karnej możesz wytoczyć mu cywilną. Tak będzie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×