Skocz do zawartości
Nerwica.com

Anglia


Rekomendowane odpowiedzi

WItam to mój pierwszy post mimo ze jestem z wami juz około 1,5 roku.

Słuchajcie czy moze ktoś z was moze dać mi namiary na jakiegoś psychologa lub psychiatrę w Anglii??

Jeśli jest u niego możliwa psychoterapia to proszę napiszcie ile on bierze, mieszkam w Crawley koło Londynu, świetnie by było, zeby on też był z Crawley.

Ogólnie chodzi o to, ze po od kiedy przyjechałem do Anglii mam takie jazdy jakich nigdy nie miałem w Polsce, nawet leki które ze sobą wziąłem nie pomagają (Luxeta).

Od kiedy tu jestem, mam wrażenie ze cały okres pobytu w anglii to jeden wielki sen.

Derealizację mam od samego początku choroby, ale nigdy nie była ona tak silna.

Juz nie wiem co mam zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj JaLukas!-jeśli jesteś ubezpieczony czyli jaśli masz NI to możesz iść do lekarza rodzinnego ,mówiąc mu o tym iż w PL sie leczyłeś i że przyjmujesz leki.Otrzymsz skierowanie do specjalisty-niestety nie pocieszę cię-bo też bardzo długo się czeka.Ale jedno jest ok!lekarz pierwszego kontaktu bardzo pomaga ponieważ oni są od wszystkieo że tak powiem i czasem wystarczy wizyta tylko u takiego lekarza:)osobiście miałam takie problemy będąc tam, więc mogę doradzić:)gdyby coś to pytaj-dodam iż możesz poprosić o tlumacza bo Ci przysługuje, terminy medyczne są dość trudne i możesz mieć problem ze zrozumieniem:)Pozdrawiam:)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:48 pm ]

ahh-dodam że jesli masz jakąś chorbę przewlekłą to leki masz za darmo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie musi to byc objaw choroby psychicznej. Ja mialem podobnie przez pare tygodni rok temu, jednak po prostu temten swiat rozni sie tak mentalnie i nawet architektonicznie, ze wydaje sie wszystko dziwne.

 

Nie szukajmy winy tam gdzie jej nie ma.

 

Po drugie derealizacja moze byc reakcja na silny stres - osobowosci nie radzace sobie ze stresem w sposob typowy, wmawiaja sobie ze "to nie moze byc prawdą" mimo ze wiedza w glebi duszy ze to JEST prawdą...

 

Po drugie gdzies w dzialach ogloszen Cooltury sa liczne ogloszenia psychologow, jesli chcesz to napisz pytania na maila houdi@o2.pl to ci podam numer. lub wyslij mi sms na 0447934106651 to ci odesle kilka nr-ow do psychiatrow w londynie.

 

Jaka rade moge ci dac - idz do psychiatry , nie rezygnuj z pobytu w anglii (o ile masz srodki utrzymania - kase na jedzenie i rent), bierz leki ktore ci przepisze i choc czasem na rozmowy.

 

Wydaje mi sie ze na takie efekty "wytwórcze" (mysli czy jakies przeczucia/wizje dodajace cos "wlasnego" do postrzeganej rzeczywistosci by ja oswoic) dziala dobrze chlorprothixen i podobne, ale nie brac tego na 100% bo nie jestem lekarzem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×