Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Oczekiwania

Rekomendowane odpowiedzi

Czego oczekujecie od ludzi? Czego od samych siebie? Czy w ogóle czegoś oczekujecie? Jakie zachowania innych byłyby przez Was najbardziej pożądane? Czego oczekujecie od życia? Czy dajecie jasne komunikaty odnośnie swoich oczekiwań, czy coś Was blokuje? Jak na te oczekiwania reaguje świat zewnętrzny? Spełnia je?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Niestety człowiek o zaburzeniach anankastycznych bardzo wiele wymaga od siebie i od innych. Poprzeczka jest ustawiona tak wysoko, że nikt nie jest w stanie jej przeskoczyć... Rodzi to oczywiście sporo negatywnych emocji (frustracja, wściekłość, pogarda, rozpacz) i znacznie utrudnia kontakty międzyludzkie. Od innych oczekuję więcej empatii, zrozumienia i mniej złośliwośći. Otoczenie reaguje na moje oczekiwania w sposób agreswyny, ale to już bardziej moja wina. Brakuje jednak ludziom zrozumienia choroby, bardzo wszystko spłaszczają i kierują się streotypami. Od życia wiele nie oczekuję, chciałbym tylko w miarę normalnie funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od innych oczekuję przede wszystkim spokojnego, poważnego zachowania. Już od dziecka tak mam. Wymagania pod tym kątem miałem wysokie, żaden z rówieśników ich nie spełnił. Od siebie oprócz tego, to chyba w sposób silny nie oczekuję niczego, no bo logicznie gdybym silnie oczekiwał, to chyba zaczął bym coś robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od innych oczekuję poważnego, sumiennego podejścia do obowiązków. Od siebie wymagam w tej kwestii 200% i nie ma pod tym względem żadnych kompromisów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi