Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Jaka miałaby być partia, na którą chcielibyście zagłosować?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jaki program, na czym musiałaby się skupiać, jacy ludzie musieliby ją tworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się marzy liberalna czy wręcz libertariańska partia. Kiedyś myślałem że Ruch Palikota przynajmniej w części taki będzie ale poszedł zbytnio w socjalizm, lewactwo i jakieś śmieszne czy bardziej żałosne rejony pseudopolityki a Korwin Mikke to nie ma żadnego instynktu samozachowawczego w głoszeniu coraz to bardziej szalonych teorii, no i aż tak liberalny gospodarczo nie jestem.

Marzy mi się partia liberalna gospodarczo, ale też bez Korwinowskiej przesady, obniżka podatków i uproszczenie tego systemu, a przede wszystkim zmniejszenie biurokracji. Mimo że jestem niby liberałem to jednak myślę że jednak trzeba było zadbać o politykę prorodzinną bo sytuacja demograficzna jest katastrofalna, jakoś trzeba zachęcić ludzi do płodzenia się, a pensje nawet po zmniejszeniu podatków nie będą przecież drastycznie większe. Zlikwidowałbym te wszystkie spółki skarbu państwa i inne na styku polityki i finansów bo tam dochodzi do największych przekrętów i wypłacania sobie milionów za nic nie robienie czy jakieś głupie raporty, rady nadzorcze.

Koniec z przywilejami dla służb mundurowych żaden wojak czy policjant nie może przechodzić w wieku 35 lat na emeryturę, inny wykonujący cięższe zawody muszą do 67 lat robić, nie karze oczywiście policjantom 60 letnim patrolować ulice ale można ich do innych zadań oddelegować, ale do 55 lat spokojnie też mogą bo powinni zachowywać sprawność po tych ulicach łazić.

Jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe to jako antyklerykał wycofałbym finansowanie kościoła, usunął religię ze szkół, kapelanów z wojska i ogólnie niepotrzebni są w udziale w uroczystościach typu oddanie mostu czy drogi do użytkowania. Usunął bym zapis w konstytucji o obrazie uczuć religijnych to pole do nadużyć i w przyszłości luka do inwazji islamu. Kościół się nie może wtrącać w politykę i rzeczy typu in vitro, jeśli ktoś jest katolikiem i uważa to za grzech to niech tego ni robi ale nauka kościoła nie może dyktować prawa.

Jeśli chodzi o edukacje to polikwidowałbym i ograniczył nabory na zdecydowaną większość państwowych kierunków humanistycznych, mamy ich dosyć na najbliższe kilkadziesiąt lat a pieniądze przeniósł na rozwój nauki, techniki, doposażenie politechnik i wsparcie osób uzdolnionych w tym kierunku bo to przyszłość świata a nie kształcenie milionów pedagogów, politologów i socjologów. Przywróciłbym elitarność studiów wyższych i podniósł rangę szkół zawodowych bo okazało że braknie nam ślusarzy, hydraulików, mechaników i minimum co 3 osoba powinna kończyć zawodówki a nie chodzi na jakieś beznadziejne studia. Poza tym studia nawet na państwowych uczelniach powinny być płatne i tylko najzdolniejsi uczniowie i z kluczowych kierunków z nauk ścisłych i technicznych mogli by studiować za darmo.

Na razie to tyle choć to nie cały program.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na pewno nie komediantów w stylu mohery czy feminazistki

i żeby zajęli się gospodarką a nie odwracali uwagę sporami ideologicznymi

bo teraz to piaskownica nie sejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta partia nie może być

-ani komunistyczna

-ani faszystowska

-ma być patriotyczna

-ale nie nacjonalistyczna

-być liberalna w sprawach obyczajowych

-wolnorynkowa

- socjalna też

-świecka

-tolerancyjna religijnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

detektywmonk, Trza głosować na platformę ;) jak Gowin i mużyn odejdzie to stanie się nawet świecka i liberalna obyczajowo. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym chciał żeby moja partia zniosła przymus składek emerytalnych, choć wiem że to trochę nierealne bo dzisiejszy emeryci nie żyją z tego co odłożyli niegdyś w systemie , tylko z obecnych składek odkładających pracowników. Wiadomo że to za jakiś czas padnie, ZUS bankrutuje, państwo chcę zabrać kasę z OFE, a za kilkadziesiąt lat będzie więcej emerytów niż pracujących więc np ludzie w moim wieku dostaną głodowe emerytury a raczej w ogóle ich nie dostaną i dobrowolna eutanazja będzie jedynym wyjściem.

Zniósłbym tez obowiązek szkolny do lat 18, po co to komu, potrzebujemy też ludzi do najprostszych prac typu sprzątanie, pomoc budowlana i od 15-16 roku życia można by je wykonywać, albo iść do przyuczenia do zawodu u rzemieślnika czy innego pracodawcy zamiast szkoły która uczy głównie jakiejś nieprzydatnej teorii.

Policję bym zagonił to walki z prawdziwym bandytyzmem i przestępczością a nie do zatrzymywania spokojnych ludzi którzy sączą piwko w parku czy przechodzą na czerwonym świetle gdy żadne auta nie jadą, no i radykalnie bym zmniejszył ilość fotoradarów, zniósł jakieś kretyńskie ograniczenia prędkości których i tak nikt nie przestrzega, precz z państwem policyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do takiej partii powinni być przyjmowani wszyscy Polacy.A nie jak dziś, gdzie do partii należą tylko ci z grubą forsą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do takiej partii powinni być przyjmowani wszyscy Polacy.A nie jak dziś, gdzie do partii należą tylko ci z grubą forsą.

Niektórzy uważają że odwrotnie że Ci z grubą kasą by nie kradli w rządzie( ale jakoś w to nie wierze) a ci biedni poprzez politykę chcą się nachapać, a że reelekcja niepewna to jak najszybciej jak najwięcej. Zobaczmy ilu w sejmie, przy władzy mamy nauczycieli historii( Tusk, Komorowski, Macierewicz) normalnie to by w swoich zawodach się niczego nie dorobili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Partia musiałaby:

- w 100% albo przynajmniej 99% odpowiadać moim przekonaniom

- musiałaby objąć totalitarną, absolutną władzę żeby nie tracić czasu na głosowania tylko uchwalanie ustaw

Na taką partię bym głosował ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

deader, a JKM i jego partia Ci nie pasuję on przynajmniej jeśli chodzi o punkt drugi by się zgadzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

carlosbueno, nie bardzo bo JKM chce między innymi likwidować socjal, dawać ludziom więcej wolności - a ludzie są głupi i potrzebujemy praw i regulacji, a także czasem jak coś nie wychodzi jakiejś zapomogi od tych którym wychodzi aż zanadto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

deader, czyli coś w stylu narodowego socjalizmu a może monarchii oświeconej tudzież komunistycznego zamordyzmu ci by pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

carlosbueno, generalnie to dzisiejsza cywilizacja nie dopuściłaby do powstania państwa rządzonego tak jak sobie to marzę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najbardziej totalitarne obecnie są religijne rządy islamskie ale chyba o takich nie marzysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie, marzę o takich w których m.in. każdego islamca można zabić i jeszcze dostać od państwa za to premię pieniężną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

deader marzy o państwie wyznaniowym w którym wyznawać można tylko nienawiśc do wszelkich religii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie tyle do religii, co do tego czego ja nienawidzę :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no dobra...tylko nienawiść z czegoś sie bierze...i bardzo zaburza osąd, oraz przedmiot który darzymy nienawiścią...Więc raczej tym lepiej sie wcale nie kierować...głupoty to nienawidzi kazdy, ale nie każdy nie jest głupcem...a można by nawet zaryzykowac stwierdzenie, że właśnie z tych nienawidzących głupoty można by zrekrutować najwiekszych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
głupoty to nienawidzi kazdy, ale nie każdy nie jest głupcem...a można by nawet zaryzykowac stwierdzenie że właśnie z tych można by zrekrutować najwiekszych

Bełkot mode on? Skąd byś chciał tych największych rekrutować, spośród każdego kto nienawidzi głupoty, której, jak wspomniałeś nienawidzi każdy? Czyli największych głupków chcesz rekrutować z o ogółu populacji? No, zdecydowanie, to jest fakt, ale nie argument za czymkolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na żadną. Każda partia jest dobra dopóki nie dobiorą sie do kasy jak swinie do koryta :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez kilkadziesiąt lat III RP widać, że partie nie mają zamiaru realizować swoich programów...podobnie pewnie na zachodzie. Więc myślę że ja bym zagłosował na taką która by ten program przede wszystkim była skłonna zrealizować...Na razie takich brak. więc myślę że ważniejsze od programów jest to żeby społeczeństwo było bardziej świadome i nie dawało sie nabierać na ten bełkot

Deader :smile: ...no rzeczywiście...nie dopracowałem tej swojej mysli :smile: ... a czego ty najbardziej nienawidzisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a czego ty najbardziej nienawidzisz?

Agaty P. z K. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi