Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Lęk przed dotykiem

Rekomendowane odpowiedzi

nie radzę sobie. reaguję alergicznie, zbyt gwałtownie, agresywnie. nie pamiętam kiedy ostatnio naprawdę się do kogoś przytuliłam i nie czuję takiej potrzeby, choć to pewnie źle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łatwiej jest, kiedy jestem pijana. Wtedy zdarzy mi się do kogoś przytulić, zdarzy mi się kogoś dotknąć, złapać za ramię.

Łatwiej jest z dziewczynami. Nie sprawia mi problemu przytulenie się na przywitanie/pożegnanie.

Mam jedną przyjaciółkę, której bezgranicznie ufam. Tylko przy niej nie mam problemu z bliskością. Dzięki temu czuję się przy niej bezpiecznie.

Absolutnie nie wyobrażam sobie swojego życia seksualnego. W poprzednim związku każda próba kończyła się płaczem i 3 dniami leżenia w łóżku i patrzenia w ścianę. Związek się rozpadł. Chciałabym nowy ale strach przed tym, co ze sobą przyniesie, jest paraliżujący. I z tym absolutnie sobie nie radzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

beedee,Witaj bratnia duszo :D jesteś żeńską kopią mnie :D . Tyle że Ty próbowałaś związków a ja nawet nie... właśnie z powodu m.in. tego że wiem jak się to skończy ale ja mam ku temu fizyczne powody lęku przed bliskością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

polnormalny, super znaleźć kogoś takiego jak ja, tym bardziej przeciwnej płci! :D

Nie żebym cieszyła się z Twojej sytuacji, bo oczywiście nie, ale - po prostu jest to miłe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Łatwiej jest, kiedy jestem pijana.

Oj tak. Bez alkoholu ciężko by mi było pozwolić się dotykać( i vice versa). Już zwykłe przytulenie czy dłuższe trzymanie się za dłoń powoduje, że czuję się jakoś niezręcznie. Mam tak od małolata.

Znacznie łatwiej by mi by, gdybym się znał już się dłużej z daną dziewczyną, ufałbym jej i zwyczajnie bardzo lubił i czuł się pewnie i bezpiecznie w jej obecności. Dlatego też seks przed poznaniem się jest dla mnie zupełnie nieosiągalny. Dla większości facetów to nie do pomyślenia i taka postawa to straszne frajerstwo. Mam nadzieję, że spotkam taką dziewczynę, dla której nie będzie to problemem, bo jeśli to każdy potencjalny związek rozpadnie się na samym starcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

owszem po alku jest niekontrolowany odruch przytulania nader uciążliwy dla innych ale to świadczy tylko o działaniu alku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

beedee, ja podobnie, najpierw odcinałam się od uczuć a potem we mnie wybuchały, teraz nie ma szans

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

małpka bubu, To się ciesz, tylko po co o tym tutaj piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja szału dostaję jak ktoś mnie dotyka. Nienawidzę komunikacji miejskiej bo tam pełno ludzi i dotykają tak mimochodem. Nienawidzę dotyku mężczyzn przede wszystkim, ale nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja szału dostaję jak ktoś mnie dotyka. Nienawidzę komunikacji miejskiej bo tam pełno ludzi i dotykają tak mimochodem. Nienawidzę dotyku mężczyzn przede wszystkim, ale nie tylko.

w chinach są autobusy dla kobiet i dla mężczyzn żeby przedewszystkim uniknąć tego typu sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak sobie z tym radzicie?

Ja tam po prostu staram się unikać sytuacji, w których ktoś może mnie dotknąć. Zachowuję dystans. Chociaż czasem trudno ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

navi, Mam to samo od zawsze. Unikam sytuacji takich sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nie przepadam za dotykaniem, zwłaszcza rodzinnym i przyjacielskim , ale dziewczyny do których mam jakiś pociąg seksualny to bym chciał dotykać, po alko to nawet obce mam ochotę dotykać jak mi się jakaś spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie lęk przed dotykiem zniknął jeśli chodzi o chłopaka. Nie mam go też, gdy dotyka mnie kobieta. Ale jeśli jest to jakiś facet poza chłopakiem, to juz wzbudza to we mnie lęk. Unikam takich sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nie lubię dotyku obcych mi osób. Nie lubię kiedy jakaś dawno niewidziana znajoma przytula mnie na powitanie, strasznie to sztuczne i nieprzyjemne. Nie cierpię kiedy jakiś facet przy przywitaniu trzyma za długo moją dłoń, mam wtedy ochotę sprzedać mu fangę w nos.

Rodzice mogą mnie przytulać i dawać buziaka w policzek i to jest dla mnie naturalne, niewymuszone, miłe.

Facet może mnie dotykać dopiero kiedy będę miała pewność, że mnie nie skrzywdzi, zaufam mu i będzie mi na nim zależało. Nie wyobrażam sobie seksu z kimś ledwo poznanym, imprezowych macanek etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jedyną formą dotyku jaką akceptuję jest uścisk dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponoć każdy ma jakąś prywatną przestrzeń, która go otacza. I to ona czyni go bezpiecznym. Dotyk to najbardziej pierwotna forma kontaktu ze światem. Znana nawet bakteriom. A więc też najbardziej fundamentalna. Dlatego nie waham się nazwać przemocy fizycznej za najniższy ludzki upadek. Ale to działa w dwie strony, czasem przytulenie kogoś może wiele zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lubie wrecz uwielbiam jak dotyka mnie bliska mi osoba ogolnie jestem pieszczoch,ale mam swoja sfere nietykalnosci dla innych to ta bariera nie do przekroczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie lubię dotyku, przytulania itp. Wyjątek stanowią osoby mi bliskie i im na to pozwalam, ale też nie zawsze.

Mam takiego kolegę, który uwielbia się we mnie zaczynać łaskocząc mnie, czego ja nienawidzę. Raz już dostał w pysk, bo nie docierało po polsku, że ma mnie zostawić i nie dotykać :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam takiego kolegę, który uwielbia się we mnie zaczynać łaskocząc mnie, czego ja nienawidzę. Raz już dostał w pysk, bo nie docierało po polsku, że ma mnie zostawić i nie dotykać :mrgreen:
Dwadzieścia lat temu podobnymi 'końskimi zalotami' adorowałem koleżanki, które darzyłem największą sympatią. Już z tego wyrosłem, ale Twój kolega może jeszcze nie wyrósł? ;)

A tak na poważnie: nie łatwo wyzbyć się tego lęku, gdy została naruszona ufność do drugiego człowieka, ale też chyba droga do pokonania tego lęku polega na ponownym zaufaniu... zarówno sobie, jak drugiemu człowiekowi oraz uwierzeniu w to, że więcej jest dobra, niż zła w ludziach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie też nie przepadam za dotykiem. Dotyku ze strony ludzi obcych i mało mi znanych nie lubiłem nigdy. A od okresu nastoletniego tyczy się to już wszystkich osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gods Top 10, powiedzmy, że ten kolega trochę za dużo sobie wyobraża, chociaż już dawno dałam mu wyraźnie do zrozumienia, że nic poza relacją koleżeńską z tego nie będzie. Mam kolegów, którzy też czasami (ale bardzo rzadko) w ten sposób się zaczynają, ale trwa to dosłownie sekundy i znają mnie już na tyle, że wiedzą kiedy lepiej nie próbować nawet, a ten to nie wiem skąd się urwał, bo odpi*****a takie szopki i sceny zazdrości, że głowa mała. A zwłaszcza jak sobie wypije za dużo :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi