Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prawnik zaskarża winnych ukrzyżowania Jezusa


deader

Rekomendowane odpowiedzi

Ma jaja. W sumie, gdyby Jezusa nie zabili to historia mogłaby się potoczyć inaczej. To pewne. Tylko, że Jezus gdyby pogadał inaczej z Piłatem to może by go puścili, miał wiele opcji na ocalenie skóry. Poza tym wytykanie obłudy uczonych w piśmie, nazywanie się królem przewidującym swoje królestwo. To była misja samobójcza w tamtych czasach. Może oskarżymy mrówki legionowe, że ktoś postanowił zamieszkać w ich mrowisku wtykając w niego kij, a one go zjadły. No cóż, czasem bez ofiar się nie obędzie. Ów adwokat nie czytał chyba Izajasza gdzie była ponoć zapowiedziana męczeńska śmierć Mesjasza, baranka bożego. No other way, musiał zginąć. Stąd w pierwszej kolejności należałoby oskarżyć Jahwe za wysłanie syna na misję samobójczą. No ale on się od nas izoluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to co napisane jest w biblii nie jest żadnym dowodem, to nie wiem na jakiej podstawie chcę zaskarżać republikę Włoch, które przecież nie są żadną kontynuacją cesarstwa rzymskiego nie mówiąc już o Izraelu który nie może przecież odpowiadać za czyny, czy bardziej namowy Żydów sprzed tysięcy lat. Ogólnie kto temu panu dał tytuł prawnika skoro z logiką i znajomością podstaw prawa ma duże problemy, no ale to murzyn z Kenii więc nic mnie już nie zdziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mnie to najbardziej rozwaliła jego wypowiedź, że:

 

"Dowody są zapisane w Biblii. Nie można jej dyskredytować – mówi Indidis"

 

Facet chce jako materiał dowodowy przedstawiać książkę w której występuje płonący gadający krzaczek. I on się mieni prawnikiem?? On ma prawo wykonywania zawodu po takich deklaracjach?? No ludzie, trzymajcie mnie... Albo gościu jest faktycznie tak tępy, albo próbuje sobie zrobić reklamę przez rozgłos, tyle że trochę to dziwny sposób na reklamowanie bo ja bym go po czymś takim nigdy nie zatrudnił jako swojego adwokata.

 

I nawet nie można publicznie powiedzieć że facet jest ciemny bo od razu powieje rasizmem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, w islamie to normalne tam prawo opiera się na tych bzdurach z koranu i każde słowo jest traktowane jako święte, prawdziwe i niepodważalne. Niestety zacofane kultury nie potrafią odróżnić mitów od rzeczywistości i nawet elity bo przecież adwokat to elita są przesiąknięci takim myśleniem.

Gdzieś w Afryce( zapomniałem kraju) jakiś przestępca dokonał kradzieży i policja rzuciła się w pościg, ale go zgubili, lecz znaleźli kozę i stwierdzili że ten złodziej się w nią zamienił i ją aresztowali i wzięli do paki, no niestety tak wygląda ich myślenie i nie dziw że się tak kiepsko integrują w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, no właśnie pierwsze z czym mi się to skojarzyło to islamuchy z tym ich patrzeniem na świat przez pryzmat Koranu, ale, na Jowisza, zdawało mi się że chrześcijanie są nieco bardziej ogarnięci. A tu taka niespodzianka... I to serio, niespodzianka - czegoś takiego to bym się spodziewał po czarnym, ale z Ameryki - tam mają czas i pieniądze zajmować się takimi głupotami. Ale czarny z Afryki?? Czy on nie powinien kombinować jak zaskarżyć koncerny farmaceutyczne o niedostateczne wsparcie w lekach czy coś w tym stylu??

 

Historię z kozą słyszałem, to jest parodia po prostu. No ale nie dziwiła mnie tak strasznie, bo u nich do dziś się praktykuje palenie żywcem ludzi oskarżonych o... praktykowanie czarnej magii. Ciemnota, zacofanie i zabobon, a mi osoby lewosympatyczne próbują wcisnąć że "każdy inny, wszyscy równi"... No chyba jednak nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że on chce dobrze...a z teologicznego pkt. widzenia to nie wiem czy najbardziej zażenowani nie powinni byc hierarchowie kościelni...bo w zasadzie o co chodzi? Koleś został ukrzyżowany jak wielu innych. Nie jestem specjalistą ale ta śmierć jest przedstawiana jako śmierć za nasze grzechy, która przyczynia się do naszego zbawienia...więc chyba Włochy i Izrael powinny dostać medale za udział w planie Bożym... Ciężko sie w tym wszystkim połapać. Ale trzeba przyznać, że pomysł orginalny. Tyle lat, typu ludzi a jeszcze można zaskoczyć w tych kwestiach...może jednak z drugiej strony to właśnie dobrze świadczy o chrześcijanach jako ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, Ja kiedyś o tym czarownictwie, rzucaniu uroków etc. rozmawiałem z Nigeryjczykami i oni wszyscy w to wierzyli, ba powiedzieli że to nie kwestia wiary tylko prawda, a na to że w Europie tego nie praktykujemy powiedzieli że się nie znamy i nie wiemy jak to na nas wpływa.

 

Ale jak zagadałem kiedyś z kolesiem z Tanzanii to powiedział że w to nie wierzy, ale że u niego w kraju polują na albinosów i zjadają ich członki dla zdrowia i siły i że to strasznie głupie, ale większość uważa że naprawdę zjedzenie albinosa da mu jakiejś super mocy i oni teraz mają specjalne obozy tam aby uchronić ich przed zabiciem i zjedzeniem, no i albinosi są przez rodzinę skazani na pastwę losu bo muszą być przecież nieczyści skoro są biali. Ogólnie miliony ludzi tam cierpi ostracyzm społeczny i wykluczenie z powodu posądzenia o czary, wystarczy że ktoś zachoruje we wiosce to już szukają kozła ofiarnego który mógł to zrobić a każda inna, dziwniej zachowująca się osoba podpada. I to robią to ludzie uważający się za chrześcijan, ba niektóre sekty chrześcijańskie wręcz lubują się w oskarżaniu o czary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, ten przypadek z koza to byla bodajze Nigeria.

Na takie przypadki nie ma co sie dziwic, poniewazn wszyscy wiemy, jak mentalnie stoi Afryka. Jest to sredniowieczny poziom, gdzie takie osady byly na porzadku dziennym a Bogu ducha winni ludzie byli spalani na stosie za rzekoma czarna magie. W Afryce po prostu panuje jedno wielkie mentalne zacofanie, ktore byc moze z biegiem czasu zostanie naprawione, ale na pewno nie predko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anonus...krzywdzisz średniowiecze :smile: Wiara w czary się rozwinęła wraz z nadejściem baroku i potem... Sredniowiecze rzeczywiste nie było takim znowu średniowieczem jak sie wydaje...choć ciekawe rzeczy sie zdarzały...Mnie zawsze bawi historia koguta spalonego na stosie, za siedzenie na jajkach. Wiadomo że kogut ich nie wysiaduje...więc był proces i kogut został skazany na spalenie na stosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Afryce aby wyjść z zacofania potrzebna jest głównie świecka edukacja, bo ta religijna zwłaszcza islamska wahabicka która ostatnio się tam panoszy jest jescze gorsza niż jej brak. A tam szkoły to albo prowadzą jakie misje chrześcijańskie albo islamiści, z domu wynoszą wiarę w czary i ich umysły są totalnie nieracjonalne i zabobonne i nie ma mowy żeby wyjść z tego z biedy, a kolejna materialna pomoc humanitarna zresztą straszliwie rozkradana i nierówno dzielona nic tu nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie Afryce potrzebne jest tyko jedno...brak obecności Europejczyków, Chińczyków, Usa itd...brak nowych religii, systemów wartości, interesów do załatwienia i tyle...oni nie potrzebują pomocy...tzn teraz już potrzebują. Bo nasze firmy muszą zarabiać sprzedając im karabiny i musza tworzyć państwa w państwach które wysysają wszelkie dobra naturalne i zostawiają miejscowych z palcem w dupie...to w zasadzie jest wspaniały system. Zabierzemy wam wszystko i wpieprzymy w nędze...a potem przyślemy takich co będa was z niej wyciagać. Genialne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Afryce aby wyjść z zacofania potrzebna jest głównie świecka edukacja

Ja bym inaczej podszedł do zagadnienia. Mianowicie: Europie nie jest potrzebne myślenie "afrykańskie". Tak więc niech ten pan "prawnik" (serio, bez cudzysłowu to nie można z pełną powagą napisać) się zajmie obroną kozy oskarżonej za kradzież a nie odwala takie akcje. No nie mogę, po prostu nie mogę - czarny antysemita, toż to się w pale nie mieści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, ja bym z tym oskarżaniem Europy o sytuację w Afryce nie przesadzał, owszem w przeszłości uczyniono wiele złego, nadal się to robi ale od czasów kolonializmu minęło 50-60 lat i wiecznie obarczanie wszystkich innych tylko nie Afrykanów o biedę i ogólnie zacofanie jest błędem. Były rządy które radykalnie zrywały z przeszłością kolonialną, zmieniano europejskie imiona, prawa, przestano utrzymywać kontakty z białymi i kończyło się to zwykle rzeziami, milionami ofiar i gospodarczą katastrofą, nawet takie wypędzenie białych farmerów z Zimbabwe i w pełni czarne rządy Mugabe spowodowały że niegdyś najbogatszy kraj Afryki Rodezja stała się najbiedniejszym z miliardową inflacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deaderwyluzuj...to tylko dziwny koleś. Jest jeszcze 7 999 999 999 ...co do afryki to nie mówię o kolonializmie. Ja mówie o tym że oni sa wciągani w świat zależności w którym mogą być tylko łajzami.... Oni sie do tego nie nadają. Afryka zawsze będzie biedna. Pytanie czy bedą nędzarzami, czy po prostu kolesiami w gaciach z trawy żyjącymi swoim rytmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, jeden dziwny koleś w tym temacie. Z takim podejściem to nieciekawa przyszłość nas czeka... Hitler? Wyluuuuzuj, to tylko jeden taki koleś... Bin Laden? Wyluuuzuj, to tylko jeden taki koleś... Bez sensu.

 

Zresztą ok, to tylko jeden taki koleś co wyjechał z takim pomysłem; ale w całej Afryce jest pełno zacofańców, wystarczy wejść na bestgore, skarbnicę udokumentowanych afrykańskich "odjazdów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wpadłem na pomysł sprawy do której bym tego typa zatrudnił. Mianowicie żeby odszukał żyjących potomków Noego i spuścił im prawniczy wpierdol za niewpuszczenie na Arkę dinozaurów, przyczyniając się do wymarcia dziesiątków ich gatunków.

Ale to my, łącznie z nim samym, jesteśmy żyjącymi potomkami Noego! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×