Skocz do zawartości
Nerwica.com

problemy w kontaktach międzyludzkich


zmysl.dotyku.on

Rekomendowane odpowiedzi

coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że gdziekolwiek bym się nie zjawił to nie będę tam pasował, mam dobrze ponad 20 lat i totalnie nie radzę sobie w kontaktach z innymi, w pracy (którą zresztą niedawno rozpocząłem) ograniczam się do przywitania, wymiany ogólnych spostrzeżeń oczywiście dot. pracy, a tak siedzę jak mruk - nie potrafię się otworzyć i nie mam pojęcia jak mógłbym to zrobić, inni się śmieją, spontanicznie rozmawiają i dogryzają nawzajem, a ja jestem jak ten jebany mruk ! kiedy jestem z rodziną wszystko jest takie schematyczne - te standardowe pytania zawsze takie same, których mam serdecznie dosyć, przytłacza mnie samotność... jak wy się otwieracie na innych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - muszę dobrze poznać drugą osobę, zaufać jej. Wtedy jest mi łatwiej. Też mam w sobie jakąś blokadę, nie potrafię się wyluzować. Boję się, że w trakcie rozmowy palnę jakąś totalną głupotę i wyjdę na idiotkę.

Wiadomo, że po alkoholu niemalże każdy człowiek się otwiera. Kiedy coś wypiję, to gadam jak najęta, nie przejmując się niczym. Upijanie się nie prowadzi jednak do niczego dobrego... :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×