Skocz do zawartości
Nerwica.com

schizofrenia


raptilionx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

potrzebuje informacji o schizofrenii o lekach Abilify i Zolaxa bo takie zażywam. Wiem są ulotki ale mi to nie wystarcza. Chodzi o to w jakiej odmianie schizofereni są te leki stosowane. Ja nie mam omamów wizji itp. Wydaje mi sie ze jestem cały czas w centrum uwagi i wszyscy o mnie mówią. Dalej czy są jakieś inne sposoby poza farmakologią i psychoterapię która u mnie sie nie sprawdza leczenia schizofrenii. Zaznaczam nie chce do szpitala ani na elektrowstrząsy. Jeżeli są jakies inne sposoby to co o nich mówi społeczna nauka kościoła generalnie czy nie jest grzechem korzystanie z takich metod. Zeby nie było jestem poważny w tym momencie i chce to wiedzieć. Znasz dobrego lekarza lekarza z Wielkopolski który zajmuje się depresjami nerwicami i schizofrenią. Słyszałem ze ta choroba moze mieć podłoże w bakteriach znajdujących sie w mózgu. Jak to zbadać co powiecie o firmie Starlife która robi podobno badanie które mogą wykryć takie bakterie. poszukuje kogoś kto sie wyleczył niech opie cos o swoich doświadczeniach z chorobami układu nerwowego ( wiem że tutaj są takie osoby ale nie wiem jak je znaleźć).

 

Pozdrawiam

 

-- 30 lip 2013, 20:20 --

 

czy ktoś słyszał o firmie Starlife?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Raptilionx

 

Tak sie sklada ze zazywalam juz Zolaxe i dla mnie bylo to najwieksze zlo..przytylam 20 kg. Duzo mnie kosztowalo zeby to zrzucic. Ale w momencie odstawienia waga sama zaczela troche spadac. Zolaxa zostala zmieniona na Abilify i jest to NAJLEPSZY lek jaki stosowalam. Nie tyje sie po nim i objawy schorzenia prawie w ogole znikaja. U mnie problem polega na tym, ze jak tylko chce leki odstawic to pojawia sie depresja i to taka ze tylko mam ochote sobie zycie odebrac...Ale wracajac do tematu to Abilify moge tylko polecac, a bralam juz cala szuflade roznych lekow w ciagu ostatnich 10 lat..dlugo by pisac, cala moja historia jest tez opisana na forum. Elektrowstrzasy mialam i nic mi nie pomogly, ale odradzac nie bede bo niektorym bardzo pomagaja. Odnosnie bakterii w mozgu to pierwsze slysze i szczerze mowiac jakos watpie w to. Jak mialabym cos sensownego polecic to dobrego lekarza, ktory swietnie dopasuje Ci leki. A powiedz, czy masz rowniez objawy negatywne? Takie jak: brak koncetrancji, wyizolowanie sie z otoczenia, trudnosci w uczeniu sie? Czy calosc koncetruje sie raczej tylko wokol tego o czym juz wspomniales? Jak masz jeszcze jakies pytania to smialo, bo jestem troche "obcykana" w temacie:-)

 

pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i trzymaj sie...

 

Dorota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie:-)

 

Gdybys przestal brac leki to kwestia u mnie przynajmniej 3 tygodni i robi mi sie duuuzo gorzej. U mnie rzucilo sie wszystko raczej na objawy negatywne. Nie moge normalnie cieszyc sie zyciem jak to mialo miejsce przed 11 laty, nie moge sie skoncentrowac, nie moge sie uczyc...5 razy po prostu rezygnowalam z roznych prac bo nie bylam w stanie przejsc szkolenia...co jest jeszcze gorsze dla mnie to fakt ze zawsze w szkole mialam same piatki i szostki od gory do dolu, najlepsza matura miasta, etc..a teraz...no ale nie chcialam o sobie. Sluchaj , dlatego pytalam o objawy negatywne bo na przyklad w moim miescie, w Lodzi w szpitalu trwaja badania nad nowym lekiem, co te objawy az do 40% moze wyleczyc. Trudno nazwac to w ogole lekiem, gdyz jest to aminokwas, z ktorym sie aktualnie zagranica od dawna, tj od jakis 3 lat juz experymentuje. Ja mowie po angielsku i niemiecku wiec przeczytalam chyba juz wszystko co bylo mozliwe o tym. Ten aminokwas to Glicyna. W Szwajcarii chyba jeszcze w tym roku wyjdzie na rynek nowoczesny lek (Bitopertin) - Inhibitor wychwytywania zwrotnego glicyny. Lekarze mowia tu o leczeniu, ktore byc moze moze zrewolucjonizuje leczenie tego typu schorzenia, gdyz wszystkie leki bedace na rynku aktualnie trzymaja pod kontrola objawy pozytywne (halucynacje, mysli przesladowcze, urojenia) a niestety te negatywne pozostaja bez zmian. Odnosnie glicyny, to odnalazlam link, jest w 3 jezykach: http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_6_2011/Strzelecki41_Psychiatria_Polska_6_2011.pdf

 

Jakbys chcial te zagraniczne to daj znac, odszukam tez...

 

pozdrawiam Cie i trzymaj sie...wiem jak malo kto ze to nielatwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś na fobie społeczną mozesz polecić

 

-- 10 sie 2013, 16:18 --

 

Dziwnie sie czuje ma poczucie wyobcowania mam problem z koncentracja i logicznym myśleniem peszą mnie bardzo szybko nieznajomi ludzie oraz nietypowe sytuacje w pracy. Unikam wtedy kontaktu i sie wycofuje. Biore tylko Zolaxe i Abilify.

 

Mama takie zapytanie z filozoficznego punktu widzenie czy mozna życ pod jednym dachem z innym człowiekiem i z nim nierozmawiać a poaztym funkcjonować sprawnie w pracy i wśród innych ludzi. Mi osobiscie wydaje sie ze nie skoro podświadomie wycofuje sie z kontaktu to ze wszystkimi a nie tylko z jednym człowiekiem. Skoro uznaje ze jest fajnie jak jest to nagle nie moge zminić zdania i powiedzieć z wami mi nie pasuje bo wyjde przed samym sobą na niekonsekwentnego. Czy ktoś dopatrzy sie w tym chociaż odrobiny logiki.

 

-- 11 sie 2013, 15:09 --

 

okropnie mnie boli głowa tylko z prawej strony nad uchem podczas zagryzania i otwierania szczęki. co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×